Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana bodybildera

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Prehrana bodybildera

    pa da to sam i čuo kod DR. OZ-a i mogu reci da ima smisla,,,bolje ne provocirati ja idem sat i pol dva nakon zadnjeg obroka leć

    Comment


    • #32
      Re: Prehrana bodybildera

      ma naravno. isto kao sto se i rak grla moze dobiti od oralnog seksa.

      (ne kazem da ne moze, ali da li cu se suzdrzavati od necega od cega imam benefite zato jer postoji sansa u promilima da me nesto zadesi?)
      pa u konacnici, sama BB prehrana (visoki unosi P) je kancerogena jer kiseli tijelo.
      prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

      Comment


      • #33
        Re: Prehrana bodybildera

        niko te na ništa ne tjera ali ne govori nesto sta je je javno pokazano i dokazano....ti radi kako hoces ali ne vidim smisla mislim da taj 1-2 sata nikkog nece ubit

        Comment


        • #34
          Re: Prehrana bodybildera

          Dača: obrok s UH prije spavanje je sasvim ok, pogotovo ako je poslije treninga i prije popodnevnog spavanca...ja da sam u mogucnosti to je i upravo ono sto bi ja stalno radio.
          Obrok bogat UH prije spavanja nema smisla ukoliko nismo imali neki intezivan trening prethodno.
          npr. osoba A koja ne trenira i pojede teglu marmelade prije spavanja... e toj osobi A tijelo samo vidi da ima visak energije i nezna sto se s njom jer ta kolicina UH mu je nepotrebna i sprema ga u salo.
          dok npr WTF nakon treninga ima tijelo koje zudi za UH i bez obzira sto je pojeo teglu marmelade prije spavanja tijelo prvo ima potrebu namirit UH iz glikogena itd a tek nakon sto pokrpa sve rupe koje su nastale onda ostatak (ako ga ima) ide u salo---slikovito receno.
          MYPROTEIN

          Comment


          • #35
            Re: Prehrana bodybildera

            E triple, evo drago mi je da si odgovorio-to sam i prizeljkivao

            Za ovu prvu tablicu-po njoj ispada da vise isprovocira inzulin napr 30g UH iz tjestenine i 50g p iz piletine, nego 50g UH iz tjestenine i 30gP iz piletine???? Izazvat ce vecu sintezu proteina u misicu (ukoliko smo stvorili preduvjete za to) ali vece lucenje inzulina....hm?
            Valjda se slazemo i da vece lucenje inzulina ne znaci i vecu sintezu proteina u misicu (MPS na dalje)
            Sami UH nece doslovno niti malo potaknuti MPS dok sami P hoce, ali P uz UH koji izazivju dodatno blago povecanje razine inzulina i osiguravaju konstantnu razinu secera u krvi blago povisenu od one u normali, povecava se i MPS.

            To da se salo talozi samo ako se luci inzulin i sl-to nisam nigdje napisao, ocito si nesto krivo protumacio. Inzulin nije uvijek odgovoran za talozenje sala-ali inzulin prije svega sluzi da "krv"pocistio od viska secera koji njime kolaju i u sto kracem roku- pokusaj na to gledat kao na obrambeni mehanizam tijela da sprijeci previsok secer koji je i te kako stetan i u tom trenutku kad si hranom s visokim GI isprovocirao gusteracu na lucenje vece kolicine nepotrebnog inzulina-ako tijelo nema potrebe u tom trenutku za toliko UH ono ce ih spremat u salo pa bio ti i u deficitu. Nakon toga kad tijelo "pocisti" visak secera imas situaciju gdje ti je secer opet nizak (meni osobno i prenizak 3,7- i osjecas se usrano (hipoglikemija) e onda tijelo vapi za energijom i ukoliko imas neku aktivnost??? sto se dogada???????? Tijelo razgraduje salo, misic i glikogen kako bi si osiguralo dovoljno energije i tebe time baca u "minus".

            Insulin spike- je nesto sto treba izbjegavat gotovo uvijek.
            Jedina dobra strana sto ce blokirat katabolicno stanje puno brze ali ako ti je cilj odrzat ili povecat inzulinsku osjetljivost stanica misica onda si insulin spike neces provocirat 3-5 puta dnevno nego 3-5 puta tjedno-odnosno samo nakon intezivnijih treninga.
            A usput podsjetimo se sto je dijabetes tipa 2---smanjenje osjetljivosti stanica ne inzulin-uzrok---(ne uvijek ali jedan od uzroka) prevelike kolicine slatkisa odnosno cesto provociranje insuline spika. Njima se znaci digne inzulin i u krvi im kruzi inzulin skupa s UH ali ih ne posprema tamo gdje bi trebalo...meni to nije cilj definitivno.

            Na 4. tj da gledam samo jedan period u danu... da, gledan ne jedan period u danu i smatram da je to ispravno. Hranim se prema onome sto slijedi i na osnovu onoga sto je bilo... tj. ne jedem isto nakn budenja, prije i nakon treninga ili prije spavanja te za rucak itd. Jedem skladno aktivnostima koje su prethodile ili koje slijede kako u deficitu tako i u suficitu.
            Po tvome se znaci mogu 2 pouta u danu nazderat a onda gladan na trening i gladan u krevet i opet sve kao da si i rasporedio kroz dan???
            Nakon tako obilnog obroka moje ce tijelo dosta toga pospremit u salo (iako se takav obrok probavlja satima) a nakon treninga kad moje tijelo vapi za UH i P ja cu mu dati..sto....krc i na osnovu cega da ocekujem napredak.
            Ako i pojedem te obroke nakon treninga-tijelo se gradi satima pa i danima, anabolicki prozor nije otvoren samo tih satak nego i sutradan-bas kad cu ja gladovat ako mislim opet jestio iza treninga obilato????
            Tijelo se konstantno gradi i razgraduje i izvrsi se na stotine mikrociklusa dnevno. Ti gledas samo na kraju dana jesi li u deficitu ili suficitu sto po meni nije ok (u grubo jest ali bi onda mogao gledat i na tjednoj ili mjesecnoj razini..opet bi istu kolicinu kg izgubio ili dobio)
            Potrebe tijela kad je u pitanju energija ovise od obroka do obroka i svaki obrok gledam zasebno ovisno o aktivnostima (uzimajuci u obzir sto je bio prethodni obrok i koliko on jos ima utjecaja) i za svaki odlucujem hocu li bit u deficitu ili suficitu-ugrubo receno.

            5. Da, burger manje dize inzulin ali bureger ima i manje UH i P a vis M???? trebam li dalje o tome?
            5.1- istina pizza ima manji GI na onovu M kao i u burger ali i manje UH i P opet a daleko vise M nego ista kolicina kalorija iz riza+PILETINA i pizza i burger ce izazvat daleko manju sintezu proteina u misicima samim tim jer su siromasniji s P a izazvat vece gomilanje sala jer ce izazvat opet dovoljan porast secera ali i masti u prisustvu inzulina tako da tijelo nakon takvog obroka prepozna visak makronutrijenata koji ce....sta ono...aha,pospremit se u salo....odkle ces ti opet kasinje "trazit"
            I visak UH iz rize ce se pospremit u salo da se razumijemo ali ako je intagralna i nije prekuhana i osigurat ce dovoljno dugo konstantnu razinu secera i energije u krvi i omogucit MPS

            6>Inzulin spike-nje utjece pozitivno na MPS, tu se slazemo ali imaj na umu sljedece:
            Ako uzmemo 2 obroka
            Obrok A je 50g UH iz zobenih i 30g whey-a a obrok b je 50g glukoze i 30g whey-a
            Obrok A izaziva blagi porast inzulina i secera koji ce se odrzavat na nekoj povisenoj razini odredeno vrijeme i dok se god svi proteini ne razgrade mi imamo pjacanu MPS+sve dok se razina secera i inzulina opet ne spusti na normalo nalazimo se u "anabolicnom" okruzenju.
            Obrok B izaziva Inzulin spike koji taje par minuta, zatim pada na neku razinu na kojoj se opet kratko odrzi i nakon toga secer pada na normalu ili ispod..i sve to prije nego svi P dodu na red-opet ce se stvoarit MPS ali kraceg trajanja i slabije inteziteta. I sami P ce izazvat MPS ali u manjoj mjeri nego UH i P. Nakon sto razina secera i inzulina padne na normalu ili cesto i ispod nakon takvog obroka-tu vise ne postoji anabolicno okruzenje-tad postoji jedino katabolizam.

            Hehehe, meni su draze palacinke s nutelom-pogotovo prije i nakon treninga
            Usput-ima li mozda tko pouzdanu informaciju koliki je inzulinski indeks hrane poput pizze, burgera i sl?? da li prati GI?
            MYPROTEIN

            Comment


            • #36
              Re: Prehrana bodybildera

              vecinom si indirektno odbranio moje stavove, svjesno ili nesvjesno

              idemo redom

              prvo: ne, obrnuto....high protein low carb je provocirao vise - pogledaj ponovo sto sam napisao....ostalo sto kazes je strawman arguement, nema veze s onim sto ja pricam te je dio sasvim druge rasprave...ali da, slazem se

              drugo: ne, klasicno pogresna shvacena uloga inzulina: kada se desi znacaj insulin spike, kao prvo se koristi energija(ocigledno, razlog sto jedemo je jer nam je potreban za svakodnevne akcije, a ne da bi se talozilo salo) =kalorije iz P i UH .... ali kada bi jeo samo masti, tj. odrzavao nizak inzulin, tvoje tijelo bi nastavilo prziti masti - u oba slucaja se tijelo trosi energiju i koristi ono unoseno i jedina stvar koja to moze promjeniti je visak preko duzeg vremenskog perioda koji ostaje neiskoristen, to se zove kalorijski suficit




              osim toga, ono sto se talozi kad se desi insulin spike ne ide samo u salo, nego u salo, misice ili jetru(s tim sto misici i jetra imaju prednost)...i nemoj sad samo reci da tvari idu u misic samo poslije treninga


              trece: ne, cista dezinformacija....cesto jedenje slatkisa na uzrokuje diabetes bez viska kalorija...to je jako stari myth vezan za diabetes:

              ''
              Don't eat too much sugar, you will become diabetic - this is not true. A person with diabetes type 1 developed the disease because their immune system destroyed the insulin-producing beta cells. A diet high in calories, which can make people overweight/obese, raises the risk of developing type 2 diabetes, especially if there is a history of this disease in the family.''
              http://www.medicalnewstoday.com/info/diabetes/

              i na diabetes.com se svaka preporuka za smanjenje secera samo veze uz nizi ukupni unos kalorija http://www.diabetes.org/diabetes-basics/diabetes-myths/

              (ovo je mjesto gdje ja kazem: ima bitnijih stvari o kojima cemo razmisljati umjesto o inzulinu, ako cemo o zdravlju ^^^^ - a posto je i meni bitno zdravlje, bas zbog toga i konstantno pokusavam ljude okrenuti prema onome sto je bitno za zdravlje, a ne ono sto nema nikakvu povezanost)


              4. nisi shvatio na sta sam mislio tj. nisam se fino izrazio....da, treba prilagodjavati ishranu onome sto slijedi u danu, slazem se, ali ja sam pricao o tome da gledas odraz inzulina i njegove efekte kroz smao onaj mali period poslije obroka - a ja govorim da je bitnije gledati potpunu sliku u okviru 24 sata, a nije isto kao da se gleda mjesec ili godina ili decenija, ali i to je dio druge rasprave

              5. odgovorim sam vec gore u 2 pitanja zasto tvoj odg. na 5 nema logike ili potpore u pravim procesima u tijelu ....ostalo, strawman, opet ....ne pricam o MPS, a ako bi pricao, glupo bi bilo analizirati stvari tako - a ako bi, opet bi veci MPS izazvao samo burger nego samo riza - mada je to glupo poredjenje, jer MPS daleko vise zavisi od ukupnih kalorija, da li smo u suficitu ili ne, da li i kako trenkamo itd. - ali kada bi gladovali 24 sati, jeli samo rizu ili samo burger poslije treninga, burger bi po tvojoj logici koju si gore naveo pod 1. izazvao vecu MPS - jer sami UH to ne rade, kao sto ti kazes...a i ja tako mislim



              btw: glikogen koji se puni prije nego sto stvari moraju u salo je za nas sportase 500g+ UH, cisto da znas

              6. ne, nije potrebno da je inzulin povisen da bi se sinteza proteina zavrsili, jer nece nestati u zraku - u roku od 24 sata, inzulin ce svakako napraviti dovoljno tih gore dole ciklusa da bi se stvorilo dovoljno anabolicko okruzenje - a da li ce na kraju X vremenskog perioda ukupno okruzenje biti anabolicko ili katabolicku najvise zavisi od toga jesmo li u suficitu ili u deficitu





              opet kazem, vrijeme je da razmisljamo o onome sto je pravo bitno

              jos nesto, gore si spomenuo hiperglikemiju - da napomenem, ovo sto ja pricam se odnosi na procesu u zdravom normalnom tijelu - da to moze biti drugacije kod bolesnih ljudi, naravno....oni vec trebaju da se posavjetuju s nekim sto se vise upoznat s njihov situacijom koji im moze pomoci
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #37
                Re: Prehrana bodybildera

                Samo malo, je li se mi kuzimo uopce -znaci po tebi vise inzulina provocira lowcarb i high P obrok nego low P i highcarb obrok ako sam dobro shvatio sto ti tvrdis??
                I sto ti znaci strawman argument?
                Ako u necemu grijesim-pokazi mi... bilo ti, bilo tko drugi-bit ce mi drago

                u oba slucaja se tijelo trosi energiju i koristi ono uneseno i jedina stvar koja to moze promjeniti je visak preko duzeg vremenskog perioda koji ostaje neiskoristen, to se zove kalorijski suficit
                Ovo se slazemo-ALI... ako sam ja isrovocirao inzulin kojem je uloga da smanji razinu secera u krvi tako sto ce ga pospremiti na svoje mjesto bio to misic, jetra ili salo a nemam nikakvu aktivnost za to vrijeme dok mi je secer u krvi povisen (on se znaci nece koristit kao izvor energije-bar ne znatno) tijelo nece sav taj visak pospremit u obliku glikogena. Zasto-zato jer tijelo tako ne funkcionira iako bi mi svi volili da je-sto bi onda znacilo da nakon praznjenja glikogena mozes uzeti par desetaka ili stotina grama glukoze s vodom i sve ce otic u glikogen???? Bas i ne.... veliki dio ce zavrsit u obliku sala....bez obzira bio ja taj dan u suficitu ili deficitu-ili zaista mislis drukcije???
                A ako mi ode u salo onda ako sam neki ostatak tog dana ovisno o aktivnostima i hrani u suficitu-tamo i ostaje, ali ako sam u deficitu tijelo ce opet trazit energije i zapocet s lipolizom masti ali uz mast tijelo razgraduje i misic i glikogen koji mi opet nismo nadopunili iako smo uzeli veliku kolicinu UH. Ili i ovo smatras pogresnim??
                Zaokruzivat procese poput ovih u tijelu na sat, dan ili tjedan je glupo jer se pojedini procesi ipak odvijaju mnogo brze i ovise izravno o svakom obroku i aktivnosti-to sto je lakse gledat okruglo na 24 sata i tako racunat je druga prica. Ja osobno ne brojim P ni UH po danu nego po obroku i aktivnostima-Zasto?? zato jer mi nije svaki dan isti, ne idem uvijek u krevet u isto vrijeme, ne budim se uvijek u isto vrijeme, nemam iste aktivnosti-Obroci se prilagodavaju aktivnostima koje su prethodile i onima koji slijede-znaci SVAKI obrok zasebno, a ne samo racunica na kraju dana, jednostavno s ciljem manjeg gomilanja sala koje cemo opet kasnije koristit kao izvor energije. Ili smatras i to pogresnim???

                Linkove proucim malo kasnije-na poslu sam sad.
                Ali na svakom mjestu gdje sam trazio informacije se spominje kako prevelikim provokacijama inzulina (ili dodatnim unosom inzulina u vecim kolicinama) opada inzulinska osjetljivost stanica s vremenom (oblik dijabetesa tipa 2). Osjetljivost koja se moze donekle popravit unosom odredenih medikamenata ili jednostavnije prehrana bogata vlaknima i hranom niskog INZULINSKOG indexa, tjelovjezbom, te kao sto si vec spomenuo-dijetom. Usput- nisi mi odgovorio je li znas slucajno koliki je II pizze, burgera i sl? da li prati GI?
                5.> burger ili riza, i MPS-glas za burger. ALI burger ili riza+PILETINA (kako sam ti napisao vec velikim slovima piletinu i na prethodnom postu)-definitivno pobjeduje po meni riza + piletina
                Gledat koliki ce se MPS ostvariti na osnovu deficita ili suficita u periodu od 24 sata mi je malo...blesavo... Tjelo vrsi "razgradnju" kad se za to stvore uvjeti i "izgadnju" kad se za to stvore uvjeti bez obzira na tih 24 sata.
                Mislis da ce tijelo cekati???
                Znaci po tebi tjelo "razmislja" ovako: "aha, sad je jutro i imam viska UH i proteina, sad mi je super, ali tek je jutro pa neznam dali da ostvarim MPS ili da cekam da zaspem pa da znam jesam li u deficitu ili suficitu pa cu onda odlucit??????"
                Prije bi rekao da prica ide ovako:"aha, sad imam P i UH na raspolaganju viska, idemo krpati glikogen i misice koliko stignem a kasnije cemo vidit sto nas ceka pa cemo skladno tome i radit... "
                Kazem opet-onda mozes promatrat i na tjednoj bazi umjesto u 24sata-u cemu je razlika po tvom tumacenju-nema je-ti gledas samo ukupan zbroj ciklusa i njihovog vremena u danu? tako mozes i u tjednu? Al ako ti je cilj smanjit broj katabolicnih ciklusa a povecat broj anabolicnih, odnosno perido proveden u anabolicnom okruzenju onda je daleko bolje promatrat svaki ciklusa zasebno.
                Ovdje pricamo o tzv brzim procesima u tijelu, ne o siroj hormonalnoj slici kaja se pak mjenja ipak na malo drukcije nacine i gdje je ponekad i period od 24sata kratak za gledanje.
                I ja pricam o procesu u zdravom tjelu, mislis da u zdravom tjelu nikad ne padne secer ispod normale nakon odredene kombinacije obroka?
                MYPROTEIN

                Comment


                • #38
                  Re: Prehrana bodybildera

                  strawman je kad ja raspravljam jednu stvar, a ti kao odgovor na to predjes na drugu slicnu stvar - ali nije ista

                  banalan primjer

                  ti: ''bolje niski GI kao riza nego junk food''
                  ja: ima mnogo ''junk food'' koji su nizi GI od rize, pa navodim primjere - da razbijem pocetnu tvrdnju
                  ti: ali MPS...


                  ne mozemo tako, vodi bukvalno nigdje, ne mozes se odjednom na tri brda popeti - treba rijesit jedan po jedan

                  edit: a problem je sto to nije jedini primjer za to u tvojim postovima, sacu vidjeti dokle mogu objasniti
                  Last edited by TripleZ; 11-10-13, 11:18.
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #39
                    Re: Prehrana bodybildera

                    Hahaha, ajd samo polako-jbg kad pocnem pisat onda odlutam ponekad
                    I ako imas kakve podatke o II pizze i slicne klope bio bi ti zahvalan. To sam nesto gledao na brzinu ali nisam nasao nigdje konkretne podatke.
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #40
                      Re: Prehrana bodybildera

                      joj st ami radis, zuri mi se a nmg da ne odgovorim

                      da skratim
                      -gore iznad quota....da sad si dobro skuzio, ali to ne mislim ja, nego je to potvrdjeno istrazivanjem metodom ista kao i za obicni GI samo za jedan obrok

                      vidi, necemo bazirati sve tvrdnje na ja mislim, moja baka rekla, koliko ja znam pise tu i tamo... - treba to malo biti nesto jace, kad postavim link s oficijelne stranice zastite od dijabetesa koja potvrdjuje ono sto sam rekao, a napises tekst za koji ti je trebalo vise vremena nego da procitas to linkovana, rasprava ne ode nigdje - jer na osnovu cega da razjasnimo sta je tacno, hocul se ja drzati svojih stavova samo zato sto su moji, ili ti tvojih samo zato sto su tvoji, ili cemo malo to medjusobno pogledati sta ko ima da kaze i kako potvrdjuje to receno ?


                      prvi pasus: pravis dvije logicke pogreske koje sam napomenuo prije: 1) gledas mali dio ukupnog dana(nije to jos problem) ali uz to kad gledas obrok prvi razmisljas samo o inzulinu, samo kako ce on to morati strpati negdje - zasto kad uneses hranu ne razmisljas kako ce sve to otici u misic, pa kasnije kad gladujes, kako ce biti lipoliza ali posto si vec unio mnogo P taj prvi dan vecinom odu masti i ti za 4 sedmice postanes kai greene

                      2): zaboravljas da mi imamo TDEE, da se non-stop energija trosi, ZNATNO, dok ces treningom potrositi bubam 3-400 kcal na TDEE ti moze otici preko 2000 - eh i onda ti kazes ''ako se to ne iskoristi'' to je upravo ono sto ja tvrdim cijelo vrijeme - jedini nacin da se to ne iskoristi je sveukupni suficit - osim ekstremnih slucajeva od 1000 g glukoze ili 500 g fruktoze (jer fruktoza ne ide u misic)



                      dalje: ne znam za II burgera i pizze


                      5) glupo poredjenje, kako, u kojim kolicinama? ako tvrdis da cemo pored toga sto imamo 50 P u burgeru i 50 P u piletini imati vecu sintezu s piletinom, odkud to ? zbog ''boljih proteina'' ili viska UH'' - ako je ovo prvo, za to moras dati makar neki dokaz, a ako je ovo drugo, slazem se, privremeno, za taj mali period bi bila mozda mala razlika, ali na kraju dana, kada bi obje osobe pojele 200P 400 UH i 80M, razlike ne bi bilo

                      dalje dole, ne moje tijelo ne razmislja tako - procesi se non-stop odvijaju i idu gore dole(kao i slika inzulina u mom proslom postu) ali na kraju suficit odredjuje hoce li u konacnici kad se sve sabere biti gore ili dole - tako da se razumijemo, ne branim to kako si stavio pod navodnike


                      jos dalje dole: nije isto gledati tjedan, zasto - zato sto je dan jedan fin bioloski ciklus, kad nekom preporucis unos P kazes 2g /kg dnevno, a ne 6,5g/kg u svakih 50 sati - isto tako, kao sto iz primjera IF-a mozemo vidjeti da nema veze na koliko obroka dnevno raspodijelimo istu kolicinu P, ipak znamo da kada bi proslo nesto vise od 24-30 sati gladovanja tijelo bi koristilo misice kao izvor energije - tako da nije dobro gledati tjedan, ali nije ni pojedinacne cikluse

                      jel hoces ozbiljno da kazes da mozes racunati ovako: e sad sam rucao i anabolican sam, +0,2 g misica(pa tako za rucak pa za PWM pa za veceru pa pred spavanje) i onda kazes, a joj sad valja spavati, haj dobro nema veze sacu ja to izracunati: hm kvadrat korijen na trecu iz Pi - super, samo -0,7g Misica, znaci danas sam u plusu 0,3g, hajmo dalje (sve to uzimajuci u obzir da predpostavljas da si ''anabolican'' izmedju obroka ) - ili, danas sam u suficitu 500 kalorija, znam da je preovladao anabolizam zbog suficita, i da cu rasti jer sam dobro trenirao i unio dovoljno P - hocu da kazem, bice mnogo tih mikrociklusa ali bez ikakve sumnje mogu reci da nadvlada anabolizam uz suficit, bez obzira jesi li gladovao 15 ili 20 sati ili bilo koji drugi ekstremni slucaj unutar jednog dana, siprobano na meni i na drugim forumasima, a pomoci ce i google sa ''intermittent fasting''
                      ....jer kad gledas te mikrocikluse to ti je isto kao da ti 6 puta dajem marku i onda od jednom trazim 10....i ti kazes da si opet 5 u plusu jer si 6 puta primao a samo jednom sam ti uzeo - ali zaboravljas kolicinski koliko je to - znaci NIJE MI BITNO broj ciklusa, bitno mi je da nadvlada ono sto ja hocu


                      licno mislim da razmisljas o komplikovanijim stvarima nego sto je to potrebno


                      pihhh......




                      UBER EDIT: da, za visoke unose UH u kratkom roku i ne debljanje imas za primjer mnoge forumase, vidim da je nesto postalo popularno ove sezone raditi refeed na dijeti (pojma nemam okud tek sad ali eto) pa su pored uobicajnih mini-UH dnevno unosili po nekoliko stotinu od jednom, a i ja sam

                      taj refeed se i radi bas zbog toga s visokim UH a ne mastima da se ne bi talozilo u salo, cak iako smo malo presli ono gdje si inace kalorijski odrzavamo(punimo glikogen, a ima dosta mjesta jer je inace prazan zbog dijete) ali smo u periodu prije i poslije toga svakako u deficitu pa se iskoristi - tako da yes, u glikogen moze dosta toga stati
                      Last edited by TripleZ; 11-10-13, 12:18.
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #41
                        Re: Prehrana bodybildera

                        Nemam ni ja bas vremena jer sam na poslu, na preskoke pisem, sutra ili prekosutra ako stignem malo detaljnije proucim linkove i tvoje odgovore pa se osvrnem na njih-sad samo na brzinu, refeed sam i ja radio i isprobavao i s 1000g UH ali mi nije palo na pamet to odradit s 1000g glukoze iako bi bilo najjednostavnije...
                        Mislim da ti dijetu nisi ni iznio do kraja za razliku od nekih ovdje i vec je bilo rasprave o slicnim stvarima i s IIFYM mislim da nije ni moguce izgurat do kraja bez vecih gubitaka na mm.
                        I ako stignes molio bi te link neki ili sl za ovo da lowcarb+high P vise dize inzulin nego obrnuto-to nisam znao, i nema mi bas logike i zato me jos vise sad kopka

                        Ili me ne kuzis u nekim stvarima sto ti zelim reci po pitanju tih mikrociklusa ili ja neznam dobro objasnit.
                        Tempiranje obroka ima i te kako primjenu i sluzi upravo radi tih mikrociklusa.
                        Najbolje za o tome razmisljat je faza defke kad ima i najvise utjecaja jesmo li koji obrok preskocili, pretjerali i sl.
                        Nemozes reci da je na dijeti s 100g UH u danu svejedno kad ces ih pojesti... za dorucak sve, ili sve pred spavanje ili ih razdvojit na 2 obroka tipa dorucak i uz trening i sl....i jos da je svejedno iz kakvog su izvora ti UH??
                        Po tome ako sam na dijeti s 100gUH, 100g M i 200gP (bubam cifre) ja mogu za dorucak pojesti par palacinki s nutelom i saku orasa uz porcju dvije whey-a i ja sam miran za taj dan bez obzira na trening i sve ostalo????
                        Ako tijelo spremi npr 75kcl u salo (cca 10g sala) jer si "pretjerao" s hranom u prvom dijelu dana kad tijelu nije bila neka potreba za njiom, ti ako kasnije "trazis" nazad tih 75 kcal vise one ne dolaze i sala nego jedan dio iz sala, jedan iz glikogena (ako ga ima) i jedan iz misica sto znaci ti si izgubio na misicu, dobio na salu a na kraju dana mozes i dalje bit na odrzavanju ili suficitu, deficitu pa i na marihuani
                        To je neznatno i nemjerljivo ali---princip je potpuno isti i svecim ciframa i duzim periodom zar ne?
                        Ova tema na kraju ispada cijela isceprkana-jbg-moje isprike, na poslu sam, a doma ne stignem tipkat bas
                        5>da, to drugo
                        Malo po malo se tijelo i gradi-u danu imas 5 obroka, u tjednu preko 30, mjesecno oko 150 tako da to malo po malo raste u nesto veliko.
                        Triple.malo pretjerujes...pihhhh.... Nije kvantna fizika niti to zahtjeva racunanja nezz kakva... slijedi mi cardo-zelim lipolizu-necu jesti prije par sati UH i jedem M+P, zavrsi mi trening, zelim inzulin- jedem UH +P, idem spavat-jedem M+P ili UH+P ovisno sto sam prije radio, za rucak cu jesti opet skladno nekim svojim aktivnostima itd. Vjeruj mi da vise ti izgubis vremana na racunanje nego ja, jer ja niti imam toliko vremena niti mi je to potrebno

                        Molio bi i druge da iznesu neka svoja razmiljanja o ovim stvarima---ako ga imaju

                        Edit: evo ono sto sm te pitao, ali opet nema pizza i burger ali ima zato nekih drugih stvari pa nek se nade-- vise ne sjecam izvora.....
                        glycemic_index.jpg
                        insulin_index.jpg
                        insulin_versus_gi.jpg
                        Last edited by Corry; 11-10-13, 13:29.
                        MYPROTEIN

                        Comment


                        • #42
                          Re: Prehrana bodybildera

                          za one kojima je to dugo citati samo javite na kraju tko je pobijedio

                          Comment


                          • #43
                            Re: Prehrana bodybildera

                            ovo je iztrazivanje o s poredjenjem tih inzulinskih efekata http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20060863

                            ostalo je strawman za strawmanom, 10 tema bi trebalo da sve to razjasnis, izmedju ostalog svaki put kad kazes ''po toj logici...'' kazes nesto izvan mog konteksta


                            i ako mozes dokazati da pored deficita moze preovladati anabolizam ili obrnuto(u tijelu bez dodavanje nekih hormona) onda bi trebao probati da taj rad objavis negdje i zaradis par hiljada dolara, ako ne i stotinu, jer bi dokazao da je prvi zakon termodinamike kakvim ga mi znamo pogresan


                            procitaj to sto ti je ostalo, vrati se na inzulin, i moj i tvoj prvi post - tu koje su tvrdnje bile - eh tu ako imas nesto dodati dodaj, na ostalo mozemo tek poslije
                            Last edited by TripleZ; 11-10-13, 17:26.
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #44
                              Re: Prehrana bodybildera

                              Originally posted by FcB View Post
                              za one kojima je to dugo citati samo javite na kraju tko je pobijedio
                              sprdate se s tim stvarima a onda:



                              na building-body.com zelim citati:
                              Originally posted by FcB View Post
                              znanstvene tekstove i istraživanja
                              nova istraživanja potkrijepljena dokazima i rezultatima
                              the irony...
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #45
                                Re: Chat

                                joj tebee daaaj bas je simpaticno bilo to sto je napisao
                                ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                                "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                                Comment

                                Working...
                                X