Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krvna grupa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krvna grupa

    Pozdrav,

    Naime ušao sam u raspravu sa prijateljem u vezi dnevnog unosa kalorija. Znam da se dnevni unos kalorija računa na osnovi godina, visine, težine i spola; na što je on dodao da krvna grupa ima veliki utjecaj na dnevni unos kalorija u smislu da određene krvne grupe moraju unositi više kalorija od ostalih. Nikad nisam čuo za nešto slično, pa se nadam da mi netko od Vas može objasniti ima li krvna grupa kakve veze ili?

    EDIT: Zaboravio sam napomenuti, njegova teza je bila da je krvna grupa bitna ako u obzir uzmemo osobe istih fizičkih osobina (godine, visine, težine,spola etc.)
    Last edited by Vuky23; 03-10-16, 21:16.

  • #2
    Postoje neke teorije o prehrani prema krvnim grupama, mada ja smatram da je to individualno, i ne radi se o broju kalorija nego o vrsti nutrijenata. Svatko treba pronaći za sebe kakva mu prehrana najbolje odgovara, jer zlatno pravilo je slušati svoje tijelo a ne rekla-kazala. Meni osobno ne paše previše UH, više mi organizam traži meso itd...
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      bullshit...
      dve na oko iste osobe mogu imat potpuno razlicite kalorijske potrebe...
      a sve je to mnogo vise od godina/visine/tezine/spola i naposljetku krvne grupe, za koju opce nemam pojma zasto se trpa u ovaj kontekst.
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment


      • #4
        Slusao sam o toj teoriji i mogu reci da je to glupost jer po njoj ispada da npr.neka krva grupa treba jesti samo P+UH da bi dobila na misicnoj masi ili izgubila masti i dr.Ta teorija je koliko se sjecam jos iz 80ih god.U ishrani treba da je zastupljen svaki nutrijent kako bi ono normalno moglo funkcijonisati na duze staze.Uredu je uzeti nekoliko sedmica ketoze ali drzati na duge staze bez jednog nutrijenta je formula za nesto s******.

        Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment

        Working...
        X