Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Ideš da ti je unos P oko 50% UH 35% i M 15%
    Trebaš si izračunati koliko ti tijelo troši kalorija, znači ako ti tijelo troši 3500 kalorija dnevno onda bi ti trebao unositi 3200 kalorija i tjedno to spuštati. Računaš BMR i TDEE http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm i onda se prema tome vodiš. Uvijek budeš 250 kcal ispod broja kalorija koje su potrebne za održavanje.
    Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

    "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

    https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Originally posted by SLAVA86 View Post
      znaci mogu zaboravit, hvala
      zašto....?
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Znaci idemo ispod TDEE 250 kalorija u hrani,i 250 kalorija u tjelovjezbi ?

        To mi je nekako puno kalorija,ili pak gledam BMR ?

        MyFitness Pal app pokazuje 2470 kalorija i to ako hocu mrsaviti,ako gledam BMR onda je to 1900 kalorija,a ako gledam TDEE to je 3600 kalorija.

        Pretpostavljam da gledam -500 kcal ispod TDEE,sto je oko 3000 kalorija,sto mi je nekako puno ?

        Evo slicica,i samo mi to pojasni da se znam ravnati nadalje
        Attached Files
        http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
        BB AND THIS !

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Tako je spuštaš u prehrani 250 i u treningu 250 (iako ćeš to teško pogoditi). Piše i ispod znači s ovim ćeš gubiti otp. pola kile tjedno, ali svaki se tjedan spuštaš za 250 kalorija, i polako se spuštaš do nekih 2000 kalorija. Ideš postepeno. Ja bi na tvom mjestu još pojačao treninge, znači 4-5 puta na tjedan, kardio pojačaš još! I da si stalno u deficitu s kalorijama. 3600 kalorija ti je za održavanje, ti uvijek moraš biti minimalno 250kalorija ispod toga. Nadam se da sam pomogao!
          Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

          "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

          https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Nakon dugo vremena 500 g posnog + 2-3 dcl mlijeka i mala žlica MP berry blast arome mmmmmmmm
            "What the mind believes the body achieves."

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by emperor View Post
              Znaci idemo ispod TDEE 250 kalorija u hrani,i 250 kalorija u tjelovjezbi ?

              To mi je nekako puno kalorija,ili pak gledam BMR ?

              MyFitness Pal app pokazuje 2470 kalorija i to ako hocu mrsaviti,ako gledam BMR onda je to 1900 kalorija,a ako gledam TDEE to je 3600 kalorija.

              Pretpostavljam da gledam -500 kcal ispod TDEE,sto je oko 3000 kalorija,sto mi je nekako puno ?

              Evo slicica,i samo mi to pojasni da se znam ravnati nadalje
              dobro si skuzio, mozes krenuti od 3000(ili od 2700-2800...da sam na tvom mjestu ne bih odvojeno racunao tjelovjezbu) ...jako precizno broji znaci SVE sto ti udje u usta (no homo) pa prati hocel biti kakve promjene za 2 sedmice

              ako ne, lagano se baci na 2500-2600 ali prvo vidi ovako hoce li biti sta s ovim gore



              i nemoj gledati postotke, 2g/kg za P, 0,8g/kg za masti i ostalo UH....osim ako bas imas afinitet za masti ili P pa njih malo pojacas


              edit: mala napomena...ni jedan kalkulator ne moze precizno uracunati tvoj licni metabolizam pa je to sve igranje po principu ''try & fail'' dok sam ne vidis gdje si i sta si
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                kako racunas recimo kiflu..ili cevape...ili onaj puding Liegois ili Ziegois (nikad neću saznati ) od Zotta

                s obzirom da sad pocesto jedem sendvice na faxu, smarski+p.prsa, ali jedem ih u kifli :S
                ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Hvala ekipa,sad sam krenio tako,pomocu MyFitness Pal appa sve unosim,ama bas sve od vode do pola snite crnog kruha

                  Znaci nije toliko bitan omjer P,UH i M,naravno ugljikohidrate drzim u normalnoj granici,max 150-200 uh po danu,proteini oko 200 gr i masti sto dodje iz orasa i ostalog,oko 50-100 gr sto cu povecati unijevsi malo vise orasa.

                  Sad bi morao malo unos svega povecati da dodjem do cifre 2700-2800 kcal.

                  E,sada,dosadan sam sebi,recimo dan teretane i kardio od 15-20 minuta,odnesu odokativno oko 400-500 kalorija,jel ja onda moram unijeti 3200 kalorija da budem -500 kcal u minusu odnosno 2700 kalorija ?

                  Kako to racunati,ili idem 2700 kalorija svaki dan ne racunajuci gubitak od teretane/kardia ? I ako nakon 2 tjedna bude pomak onda spustam jos 250 ?

                  @Megara evo bas gledam na appu,koliko je to sad tocno,pitaj Boga,kifla obicna ima 263 kcal,kajzerica 172 kcal,obicna sa sirom 288 kcal,a integralna 120 kcal...
                  zott puding 100 grama = 105 kcal,puding 100 gr 82 kcal,a cokoladni Liegeois 175 gr = 189 kcal...

                  eto ako je pomoglo
                  Last edited by emperor; 19-01-14, 00:06.
                  http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                  BB AND THIS !

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Megara View Post
                    kako racunas recimo kiflu..ili cevape...ili onaj puding Liegois ili Ziegois (nikad neću saznati ) od Zotta

                    s obzirom da sad pocesto jedem sendvice na faxu, smarski+p.prsa, ali jedem ih u kifli :S
                    pa onaj puding lahko nadjes na mfp, cevape nesto kao 20/16 P/M (u 100g, a racunam da je 40 komada kila) cini mi se (pa jos dodam malo masti just in case) kifla - sve zavisi kolika je

                    jucer sam pojeo 15 cevapa hihi
                    Originally posted by emperor View Post
                    Hvala ekipa,sad sam krenio tako,pomocu MyFitness Pal appa sve unosim,ama bas sve od vode do pola snite crnog kruha

                    Znaci nije toliko bitan omjer P,UH i M,naravno ugljikohidrate drzim u normalnoj granici,max 150-200 uh po danu,proteini oko 200 gr i masti sto dodje iz orasa i ostalog,oko 50-100 gr sto cu povecati unijevsi malo vise orasa.

                    Sad bi morao malo unos svega povecati da dodjem do cifre 2700-2800 kcal.

                    E,sada,dosadan sam sebi,recimo dan teretane i kardio od 15-20 minuta,odnesu odokativno oko 400-500 kalorija,jel ja onda moram unijeti 3200 kalorija da budem -500 kcal u minusu odnosno 2700 kalorija ?

                    Kako to racunati,ili idem 2700 kalorija svaki dan ne racunajuci gubitak od teretane/kardia ? I ako nakon 2 tjedna bude pomak onda spustam jos 250 ?
                    kazem ti...ako su ti vec protaci na 200-210 a masti dovoljno visoki najlakse je ostaviti tako i samo dizati UH dok ne popunis te kalorije koliko ti treba


                    eh to drugo, racunaj svaki dan da uneses isto kalorija, bez obzira na aktivnost, zbog jednostavnosti....jedino ako a) imas bas bas puno aktivnosti taj dan znas da mozes pojesti malo vise taj dan bez brige ili b) malo vise si pojeo taj dan znas da mozes danas/sutra malo pojacati aktivnost
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      E to me zanimalo,thx
                      koliko maksimalno masti mogu podici jer kod kuce imamo oraha koliko hoces,a oni su kalorijske bombe jer je oko 100 gr oraha 677 kcal i bolje time nabiti kalorije nego pretpostavljam slatkisima,cokoladama itd. i jos sami seceri.

                      E,sada,citao sam clanak tu,da ako pojedem jedan dan vise UH tijelu opet treba 48 h da udje u stanje pozitivne ketoze ? Ima li gdje opisano da mi ne moras objasnjavati pisati o onom punjenju ugljikohidratima kad nekoliko dana drzimo nisku razinu ugljikohidrata ?
                      http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                      BB AND THIS !

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Originally posted by emperor View Post
                        E to me zanimalo,thx
                        koliko maksimalno masti mogu podici jer kod kuce imamo oraha koliko hoces,a oni su kalorijske bombe jer je oko 100 gr oraha 677 kcal i bolje time nabiti kalorije nego pretpostavljam slatkisima,cokoladama itd. i jos sami seceri.

                        E,sada,citao sam clanak tu,da ako pojedem jedan dan vise UH tijelu opet treba 48 h da udje u stanje pozitivne ketoze ? Ima li gdje opisano da mi ne moras objasnjavati pisati o onom punjenju ugljikohidratima kad nekoliko dana drzimo nisku razinu ugljikohidrata ?
                        1) ja licno ne bij isao iznad 1g/kg tjelesne tezine....i sam kazes da su kalorijske bombe a mene licno ne zasite puno...samo izazivaju glad samim time i povecaju sansu da se ne suzdrzim kalorijskog plana

                        2) pa ne znam sto spominjes ketozu kada nisi u ketogenoj dijeti...nemoj se time opterecavati
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Mogu li onda tipa pojesti 4-5 banana koje su oko 100 kalorija svaka da zadovoljim kalorijske potrebe ?
                          To ce me zasiti ili tipa rizu koja ima niski GI pa ce me drzati sitim ?

                          Da,nisam,imas pravo,mijesam sve pomalo koliko citam,pitanje moje,ako budem u manjku kalorija,znaci 2700 kalorija,uz to teretana 4 puta tjedno i kardio 2 puta odvojenim danima,mrsavjeti cu jer dosadasnji napori nisu urodili nekim iole vidiljivim pomacima. :/
                          http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                          BB AND THIS !

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by emperor View Post
                            Mogu li onda tipa pojesti 4-5 banana koje su oko 100 kalorija svaka da zadovoljim kalorijske potrebe ?
                            To ce me zasiti ili tipa rizu koja ima niski GI pa ce me drzati sitim ?

                            Da,nisam,imas pravo,mijesam sve pomalo koliko citam,pitanje moje,ako budem u manjku kalorija,znaci 2700 kalorija,uz to teretana 4 puta tjedno i kardio 2 puta odvojenim danima,mrsavjeti cu jer dosadasnji napori nisu urodili nekim iole vidiljivim pomacima. :/

                            99 da hoces...samo budi uporan i ustrajan, ako ne onda smanjuj polahko ali mislim da sad za sad nema potrebe samo polahko i nemoj paniciti


                            a za to gore, da...zaboravi GI, zaboravi sve sto si cuo vezano za to...broji kalorije, unosi UH kako ti najbolje odgovara i kako ti najbolje utice na trening...isto to pravilo primjeni na tempiranje svih ostalih makrosa i miran si - samo lagano linijom manjeg otpora i napravices nesto...

                            uglavnom budi umjeran, kako ne moras da ti sve bude izvor banana za UH, nemoj ni da je secer, ne mora ni nuzno biti riza ili zobene...nadji neku ''zlatnu sredinu'' koja ti licno najbolje odgovara a seceri i kompleksni UH ce opet isto zavrsiti u tijelu kao glukoza...samo sto vecinom seceri nemaju druge hranljive tvari pa ne preporucujem da od tog napravis vecinski unos u danu(ili da ti je prehrana previse jednolicna u bilo kojem smislu)
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              99 da hoces...samo budi uporan i ustrajan, ako ne onda smanjuj polahko ali mislim da sad za sad nema potrebe samo polahko i nemoj paniciti


                              a za to gore, da...zaboravi GI, zaboravi sve sto si cuo vezano za to...broji kalorije, unosi UH kako ti najbolje odgovara i kako ti najbolje utice na trening...isto to pravilo primjeni na tempiranje svih ostalih makrosa i miran si - samo lagano linijom manjeg otpora i napravices nesto...

                              uglavnom budi umjeran, kako ne moras da ti sve bude izvor banana za UH, nemoj ni da je secer, ne mora ni nuzno biti riza ili zobene...nadji neku ''zlatnu sredinu'' koja ti licno najbolje odgovara a seceri i kompleksni UH ce opet isto zavrsiti u tijelu kao glukoza...samo sto vecinom seceri nemaju druge hranljive tvari pa ne preporucujem da od tog napravis vecinski unos u danu(ili da ti je prehrana previse jednolicna u bilo kojem smislu)
                              Hvala na tome,mozda sam ja krenuo krivim putem,probati cu naravno i viditi cemo nadam se rezultate kroz dva tjedna
                              Obozavam zobene i rizu,pogotovo zobene sa lowfat mlijekom,to mi nije uopce problem,unosim raznoliku prehranu jer cesto sam u menzi,znaci ja mogu pojesti bez problema nekada snitu crnog,razenog kruha,mlince ili tjesteninu dok god se uklapa u kalorijski limit za taj dan ?

                              E,i ono najvaznije,koliko gr proteina danima kad vjezbam i jel isto mora biti kad ne vjezbam,tj.moze li tada znacajno manji unos proteina biti ?
                              Znam da si rekao da ne igra ulogu toliko omjer p,uh i m,ali druga je stvar kad vjezbam i kad treba otprilike 1.5-2 gr /kg ?
                              http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                              BB AND THIS !

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by emperor View Post
                                Hvala na tome,mozda sam ja krenuo krivim putem,probati cu naravno i viditi cemo nadam se rezultate kroz dva tjedna
                                Obozavam zobene i rizu,pogotovo zobene sa lowfat mlijekom,to mi nije uopce problem,unosim raznoliku prehranu jer cesto sam u menzi,znaci ja mogu pojesti bez problema nekada snitu crnog,razenog kruha,mlince ili tjesteninu dok god se uklapa u kalorijski limit za taj dan ?

                                E,i ono najvaznije,koliko gr proteina danima kad vjezbam i jel isto mora biti kad ne vjezbam,tj.moze li tada znacajno manji unos proteina biti ?
                                Znam da si rekao da ne igra ulogu toliko omjer p,uh i m,ali druga je stvar kad vjezbam i kad treba otprilike 1.5-2 gr /kg ?
                                1. bravo, upravo tako

                                2. isto na danima odmora....misici se oporavljaju upravo i dan-dva nakon treninga a isto tako su potrebni proteini kao antikatabolici logicno....ako ista mozes izmijenjiti na danima odmora, onda izbaci recimo dekstrozu koju bi inace uzeo poslije treninga...ili tako nesto, uglavnom bez vecih promjena
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X