Announcement

Collapse
No announcement yet.

proteini: životinjski ili biljni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: proteini: životinjski ili biljni?

    Mi u skoli ucili bas o proteinima i o njihovom unosu.
    I profa nam rekla da unusimo sto vise proteina zivotinjskog porijekla do tamo nekih godina kad treba da se unosi vise biljnog porijekla (tamo nede 60g pa nadalje)

    Comment


    • #17
      Re: proteini: životinjski ili biljni?

      Ne da mi se puno pokušavat ovu vegansku besmislicu demantirat. Dovoljno je da se vratimo na ovu temu i pročitamo članke u njoj. Pametnome dosta.
      http://www.building-body.com/forum/s...ir-%C5%BEivota
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #18
        Re: proteini: životinjski ili biljni?

        Originally posted by Dalibor View Post
        Ne da mi se puno pokušavat ovu vegansku besmislicu demantirat. Dovoljno je da se vratimo na ovu temu i pročitamo članke u njoj. Pametnome dosta.
        http://www.building-body.com/forum/showthread.php/31152-BCAA-i-Whey-protein-kao-eliksir-života
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: proteini: životinjski ili biljni?

          nešto bih napisao, ali me na kraju ipak mrzi
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #20
            Re: proteini: životinjski ili biljni?

            @supervegeta
            Aj nešto ironično, pls!
            DR. Lonnie Lowery

            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

            Comment


            • #21
              Re: proteini: životinjski ili biljni?

              Može se i kao vegetarijanac uspješno baviti bodybuildingom(rekreativno) a koliko je šta štetno i zdravo ovisi od osobe do osobe.Iz osobnog iskustva mogu reći da se moja krvna slika poboljšala prelaskom na vegetarijanstvo ali nikada nikoga ne bi nagovarao da postane vegetarijanac.Izvor ovog članka su prijatelji životinja a meni se čini da znaju biti prenapadni i guraju pod nos nekome svoja uvjerenja,a takav je pristup kontraproduktivan.

              Comment


              • #22
                Re: proteini: životinjski ili biljni?

                znaci biljni proteini, to podrazumjeva iz svih biljaka, onda i iz rize krompira i zobi itd.. kvaliteta u ono malo proteina sto sadrze u rangu su sa piletinom tunom jajetom i sl.a do skora se uopce nisu ubrajali uopce u dnevni unos proteina jer imaju nepotpun aminokiselinski sastav
                studije ove razorise nss totalno,
                najvise mi se svidja ova nova studija u vezi raka prostate sa jajima,eh a kad old school builderi su odma po ustajanju shejkali 10-ak jaja u blenderu, a o kuhanim da ne pricam... - a kazu dozvoljeno 3 jajeta sedmicno
                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment

                Working...
                X