Announcement

Collapse
No announcement yet.

L Glutamin i BCAA 4:1:1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • L Glutamin i BCAA 4:1:1

    Kratko pitanje. Da li smijem poslije treninga uzimati odjednom ova 2 suplementa + Whey?

  • #2
    Kratki odgovor; Da.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Hvala, kelly!

      Comment


      • #4
        Glutamin i BCAA su aminokiseline koje se nalaze u wheyu.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Već cijelo popodne vrtim Internet radi ova 2 proizvoda (BCAA i L GLutamin), i jednostavno - ne znam što da uzmem. Za Glutamin čitam da sprečava katabolizam mišića, za BCAA da pospješuje rast istih i skida masnoću.
          Moram pitati što mi preporučujete od ova 2, ili oba dva, jer - ne znam točno učinke svakog.
          Hvala Vam na odgovorima.

          Comment


          • #6
            Ja cu ti sada napisati iskustva od ljudi sto sam citao bilo sa stranih ili domaci sajtova.Glutamin ti je aminokiselina koja pomaze oporavku kako imunog sistema tako i misica Pr.Jedan nas domaci bodybuilder ga koristi samo kada osjeti potrebu za njim tj.kada osjeti pad imunog sistema i to u velikim kolicinama znaci samo kada ima problem s imunim nikada drugo.Opet imas ludih amera koji ga stavljaju u PMW.Ja ga nisam koristio i mislim da ga samo treba da se koristi kada imas problema sa imunim.

            BCAA to su ti 3.aminokis-Leucin,izoleucin i valin.Bcaa mozes da zamjenis sa whey-om u PWM.

            Moj savjet je da se drzis obicnog whey-a,glutamin uzmes samo kada imas problema sa imunim sistemom jer pomaze probao.BCAA ako imas viska novca mozes da koristis ali za rekreativca nije potreban.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #7
              alexxx, hvala! Čitao sam i ja za te lude amere koji ga stavljaju u PMW. Kako i kelly kaže, sve se to nalazi u Wheyu. Imuni sistem mi je dobar, koristim za to multivitamine Solgar, pomaže. Po tvojem pisanju, a i kelly-jevom zaključku da ih ima u Wheyu, uzet ću samo BCAA za početak. Hvala obojici na infu!

              Comment


              • #8
                U sustini dobar vitaminski i mineralni kompleks trebaju biti osnova svakog vjezbaca a kasnije ti dolazi whey i dr.
                Rekao sam ako imas love da koristis bcaa onda koristi jer je on skuplji od whey-a.Ali nije nuzan i obavezan kao ni whey.
                Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                Comment


                • #9
                  Koji su najbolji bcaa od okusa jer sam uzela u paketu na akciji je bio myprotein bez okusa.. al eto..čula sam sam za bobice da su dobre pa da ne fulam ..

                  Comment


                  • #10
                    Ja sam uzeo okus naranče, i čisto mi je OK. Niti presladak, niti gorkast, taman. Okus naranče jedva da se osjeti, a opet, kad se pije, daje onu notu odlične podnošljivosti.

                    Comment

                    Working...
                    X