Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zamjena za whey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zamjena za whey

    Pozdrav svima, treniram u teretani dvije godine i do sada sam koristila whey koji mi je dao odlične rezlutate već nakon 2 mj uz pravilnu prehranu. Međutim, sirutka mi je počela smetati, pojavile su se neugodne nuspojave (prištići na leđima, na licu, specifičan miris znoja i mokraće, probavni problemi) i teškom voljom sam izbacila whey jer mi je lice izgledalo kao ratna zona
    Evo, već 3 mj ne koristim whey i svi simptomi su se povukli ali me sputava činjenica što ne mogu trenirati istim intezitetom.. kako je sirutka i u aminokiselinama, kazeinu, sve sam izbacila.. Može li mi tko preporučiti dostojnu zamjenu? Ili dati neku ideju? Kroz razgovor s par trenera o tom pitanju, svi kažu da ne mogu pričati o dodacima koje nisu probali (sjemenke konoplje, bjelanjak u prahu itd, no kako imam dojam, sve to smatraju smiješnim dodacima uspoređujući s whey proteinom).. Hvala na odgovoru

  • #2
    Ajmo redom, nije ti whey dao rezultate nego trening i pravilna prehrana. Whey je naj protein, ali rekreativci mogu i bez njega ako su alergični na njega.

    Sirutka nije u aminokiselinama nego obrnuto, whey je protein a proteini se sastoje od aminokiselina. Probaj glutamin i BCAA pa ćeš vidjeti jel ti i to izaziva alergije.

    Rekreativcima je bitno da imaju dovoljno proteina na dnevnoj bazi, a proteinske namirnice su: meso, riba, jaja, sir i proteinski prašak. Znači da se može bez wheya ako jedeš druge izvore proteina.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Hmmmm...
      Ukoliko nisi vegeterijanka ili veganka, a ograničena si buđetom, probaj Carnipro od Myproteina... Dakle riječ je o proteinima iz govedine i stoga ima veću biološku vrijednost (Čitaj bolje se apsorbira naspram konoplje) i ima dobre zaslađivače i arome i nikad nebis rekla da je riječ o mesu
      "Put up, shut up, go hard, or go home"

      Comment


      • #4
        Citala sam da ga je smuckati prava katastrofa a oprati shaker jos gore.. cak negdje pisu da je sastav upitan.. ali vrijedi probati, hvala

        Comment


        • #5
          Dap... Malo se teze mijesa al ukoliko se shaker redovito i temeljito pere, ne vidim zas bi bio problem


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          "Put up, shut up, go hard, or go home"

          Comment


          • #6
            Zato u šejkeru postoji mrežica na vrhu, da se razbiju grudvice i da se svaki protein lakše smućka.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Ja isto izbjegavam whey i sad sam na Pea Protein Isolateu od MP-a. Protein graška je potpun protein (sadrži svih 9 esencijalnih aminokiselina, uključujući i BCAA aminokiseline), a on se nešto bolje miješa i puuuuuno manje pjeni od Carniproa. Ali ne mogu reći da je okusom ugodniji

              Comment


              • #8
                Hvala svima!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ivanka View Post
                  Ja isto izbjegavam whey i sad sam na Pea Protein Isolateu od MP-a. Protein graška je potpun protein (sadrži svih 9 esencijalnih aminokiselina, uključujući i BCAA aminokiseline), a on se nešto bolje miješa i puuuuuno manje pjeni od Carniproa. Ali ne mogu reći da je okusom ugodniji
                  Jel umjesas maltodekstrin, pa okus bude bolji? 😁

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vilia View Post

                    Jel umjesas maltodekstrin, pa okus bude bolji? 😁
                    I jos jedno pitanje, gdjr ga kupujes? U polleo sportu ga nema 🤔

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by kelly View Post
                      Zato u šejkeru postoji mrežica na vrhu, da se razbiju grudvice i da se svaki protein lakše smućka.
                      Sto mislite o beef proteinima vs. proteinima bjelanjka- koji je puno jeftiniji?
                      Vidim da se moze pronaci po 70kn/1kg bjeljanjak u prahu.

                      Comment


                      • #12
                        Protein bjelanjka smo mi pili pa smo odustali, jel dobiješ takve vjetrove da svi pobjegnu od tebe...
                        Svejedno kupi pa probaj.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vilia View Post

                          I jos jedno pitanje, gdjr ga kupujes? U polleo sportu ga nema 🤔
                          Miješam ga s kiselim voćem tipa naranča i dodam malo 100% kakaa ili peanut buttera. Mislim da ga čisti šećer nažalost ne bi izvukao što se okusa tiče Uzimam ga direktno s Myprotein.hr-a, najjeftiniji je tamo i zadovoljna sam brzinom dostave, tako da preporučam

                          Comment

                          Working...
                          X