Announcement

Collapse
No announcement yet.

2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

    Jako mi je smiješno kada ljudi kritiziraju sirutku iz jednog jednostavnog razloga sam protein se pravi od sirutke čak ukoliko ste čitali o tome malo više i načinu pripravljanja proteina onda se zna da najskljuplji proteini su oni koji se prave sa njmanje prerada npr. navest cu samo najskljuplji :

    HYDROLIZED WHEY PEPTIDES: ovo je najkvalitetniji (i najskuplji) nacin dobivanja proteina iz sirutke. Prepoznat cete ga po puno losijem okusu od npr. koncentrata. Los okus dolazi od cinjenice da je cisti protein vrlo loseg okusa a da bi se to "sakriloť" treba veca kolicina arome sto bi opet islo naustrb kvalitete proizvoda.. itd.... Uglavnom takv protein ima mnogo više aminokiselina a ako sirutka nije zdrava neznam od kud to sve iz vode koja je u njoj nije.

    A cilj je da ima sto manje gubitka od orginalne nam sirutke tokom odvajanja znači to je to .....
    "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

    Comment


    • #32
      Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

      Kako misliš što manje gubitka? Pa može se samo dobiti kada ima 1gP na 100g surutke... gle surutka nije dobra jer ima 1% proteina. Dok prerađena surutka ima 75-80% proteina. Imaš i neku hranu koja je štetna za ćovjeka ali ako se pripremi kako treba može biti jako korisna. (Ne mogu se sjetiti kako se zove) Preradom surutke izvlaći se samo ono što nam je potrebno to je ovdje protein.

      Comment


      • #33
        Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

        Originally posted by Draven View Post
        Jako mi je smiješno kada ljudi kritiziraju sirutku iz jednog jednostavnog razloga sam protein se pravi od sirutke čak ukoliko ste čitali o tome malo više i načinu pripravljanja proteina onda se zna da najskljuplji proteini su oni koji se prave sa njmanje prerada npr. navest cu samo najskljuplji :
        samo sirutka ima <1 g proteina na 100g, u drugim rijecima neiskoristiva je u tom smislu










































        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #34
          Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

          Hahah gdje nalaziš ovakve slike i gifove?

          Comment


          • #35
            Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

            Originally posted by arianko View Post
            Hahah gdje nalaziš ovakve slike i gifove?
            google is your friend

            http://lmgtfy.com/?q=random+cat+gifs
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #36
              Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

              To čemu ti pričaš je koncentrat sirutke koji se dobiva najlošijim procesom od njih 5 ili 6 vrsta koliko ih postoji tada dobijes 75-80 % koncetrata koji se opet prerađuje i u njega se dodaje ovo i ono itd.... Najkvalitetniji nacin dobijanja proteina je onaj koji sam naveo u prvom postu i u njega ne trebaju ici dodatci i nema kemikalija kao ostali niti blizu u nekakvim omjerima.

              Što se tiče same sirutke da ima 1% proteina istina to je ona iz dućana koju termički obrađuju i izvuku iz nje sve osim one mutne boje da ne bude baš potpuno bistra i ima jak miris slažem se sa tim. Ali ako uzmemo u obzir domaću koja nije prerađena omjer je drastično drugačiji sad zavisi što ste vi pili i gdje ste kupovali.

              Evo samo dio teksta a moze se googlat i pronaći mnogo toga :

              Sirutka je bogata enzimima pa time čini jedinstven skup sirovina neophodnih za sintezu enzima u jetri i drugim organima. Sadrži više vrsta enzima, uključujući hidrolaze, transferaze, liaze, proteaze i lipaze. Laktoperoksidaza je važan enzim u sirutki za koju se smatra da je ima 0,25 – 0,5 % od ukupnih proteina sirutke. Ima sposobnost da katalizira određene biohemijske procese, uključujući i redukciju vodonik peroksida. Ovaj enzim katalizira sistem peroksidacije tiocijanata kao i neke halogene (kao što su jod i brom), što u konačnici stvara proizvode koji inhibiraju i / ili uništavaju veći broj bakterijskih vrsta. Tokom procesa pasterizacije, laktoperoxidase se ne inaktiviraju, što upućuje na njihovu stabilnost kao konzervansa. Udio slobodnih aminokiselina je kod kisele sirutke oko 10 puta veći nego u mlijeku.

              Svakako ako je istina da je sirutka tako loša i da ima tako malen omjer proteina i aminokiselina daj izračunaj koliko bi litara trebalo za jednu piksu od 3 kg i odbij da izgubis 30 % ako radis koncetrat......
              "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

              Comment


              • #37
                Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

                U svakom slucaju bolje je da popijes surutuku nego obicnu vodu iako ni ona ne steti, ali ako mozes surutku. Samo srkni

                Comment


                • #38
                  Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

                  al ak ces popit 3 litre sirutke u jednom danu, vrlo vjerovatno ces dobit proljev...voda je zakon! nemam nista protiv sirutke, al ja ju osobno ne konzumiram iako sam sa sela i dostupno mi je gro domace sirutke, mislim da mi se ne isplati gutat taj gadan okus i bit nadut cijeli dan zbog tih par mikrograma minerala koje cu dobit iz 2dcl.

                  Comment


                  • #39
                    Re: 2 treninga dnevno, ujutro trcanje a navecer teretana? nemam plocice jos mi one fa

                    Ja praktički (dok je vrijeme) mogu rokat po 10L domaće kozje sirutke svaki dan.... ali neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
                    eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee33333333333333 3eeeeeeeeeeeee
                    eeeeeeeeeeeeeeeee (udah) eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeMAAAAAAA BOGA!

                    Ja rađe mlijeko rokam :P
                    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                    http://www.facebook.com/adoni.costo
                    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                    Comment

                    Working...
                    X