Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za novi početak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Savjeti za novi početak

    Originally posted by domagoj View Post
    Pa zar se na masi ne "rade" mišići? Ili već trebaš imat temelje da bi sagradio temelje.. Ne kužim te haha

    @nikol: nepismen si

    @autor teme: broji kalorije. Izračunaj kolika ti je potrošnja (Google) i onda gledaj da jedeš da si u suficitu sa kalorijama i eto ti mase.

    Sumplementi ti ne trebaju a mogu dobro doći.

    Proteine oko 2g po kg.
    Masti od 0.8g po kg pa naviše.
    Ugljikohidrati popunjavaju ostale kalorije.
    (Ovo su neke osnove smjernice koje se s vremenom mijenjaju, al eto da imaš od nekud krenuti)

    Čitaj forum, portal! Nisi jedini koji ne zna a hoće nešto.
    govorim unosu kalorija.....sta ce njemu toliko kalorija kada nema sta hranit s tim....hrpa toga ce otic u salo jer tijelo ne moze iskoristit svu tu hranu......ali dobro mozda sam u krivu pa nek decko pici po svom....neka se javi za pola godine takve mase pa cemo vidjet kako ce izgledat.
    This is your life and it’s ending one minute at a time

    Comment


    • #32
      Re: Savjeti za novi početak

      Originally posted by domagoj View Post
      Pa zar se na masi ne "rade" mišići? Ili već trebaš imat temelje da bi sagradio temelje.. Ne kužim te haha

      @nikol: nepismen si

      @autor teme: broji kalorije. Izračunaj kolika ti je potrošnja (Google) i onda gledaj da jedeš da si u suficitu sa kalorijama i eto ti mase.

      Sumplementi ti ne trebaju a mogu dobro doći.

      Proteine oko 2g po kg.
      Masti od 0.8g po kg pa naviše.
      Ugljikohidrati popunjavaju ostale kalorije.
      (Ovo su neke osnove smjernice koje se s vremenom mijenjaju, al eto da imaš od nekud krenuti)

      Čitaj forum, portal! Nisi jedini koji ne zna a hoće nešto.
      Trebas imat misice eksplozivnos i kondicije da bi sagorijo kalorije sto pocetnik obicno nemaju...mora pocet smanje hrane nego sto je napisao smucice mu se i otici u salo u pravu je dominik.

      Comment


      • #33
        Re: Savjeti za novi početak

        Originally posted by dominik11 View Post
        govorim unosu kalorija.....sta ce njemu toliko kalorija kada nema sta hranit s tim....hrpa toga ce otic u salo jer tijelo ne moze iskoristit svu tu hranu......ali dobro mozda sam u krivu pa nek decko pici po svom....neka se javi za pola godine takve mase pa cemo vidjet kako ce izgledat.
        Mora biti u blagom suficitu, a to je za njega oko 2900 kcal.
        Ja se slazem sa Domagojom, 2g/kg proteina , do 1g/kg masti i ostalo su ugljikohidrati.

        Comment


        • #34
          Re: Savjeti za novi početak

          Originally posted by Adis View Post
          Mora biti u blagom suficitu, a to je za njega oko 2900 kcal.
          Ja se slazem sa Domagojom, 2g/kg proteina , do 1g/kg masti i ostalo su ugljikohidrati.
          a nek radi sta hoce..ja znam da bih ja drugaije....prvo bi od tijela koje imam napravio dobru bazu za ostale stvari.....masa-definicija i tako......ali svatko ima svoj neki stva tako da ....sretno u svakom slucaju.
          This is your life and it’s ending one minute at a time

          Comment


          • #35
            Re: Savjeti za novi početak

            Prvo trebas napraviti dobru podlogu,ti ces imati napredak u prvih nekoliko mjeseci bio ti u suficitu ili ne.bolje je da pokusas prvo 6 mjeseci na nekom deficitu od 200-400 Kcal pa onda tek na masu.Ja sam tako radi pa onda tek neku masu ali ne previse Kcal.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #36
              Re: Savjeti za novi početak

              Nigdje ne vidim da je napisao koliko kalorija misli unositi, niti znate koliko on troši kalorija, da li ima i koliko ostalih aktivnosti tokom dana.

              Nisam rekao da naglo krene na masu, samo sam napisao šta mu treba za masu, a to je da bude u kalorijskom suficitu. A čim krene sa treninzima, povećat ce mu se i potrošnja.

              Nek krene s kalorijama otprilike za održavanje (prvo ih treba otkriti, jel) jedno vrijeme, pa vidi šta će se događat sa vagom i izgledom.
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #37
                Re: Savjeti za novi početak

                Cemu toliko polemika? Neka kvalitetno trenira i jede kada je god gladan. Treba povesti racuna da cista hrana dominira, ali sigurno nece nista izgubiti ako se tu i tamo potkrade i nesto drugo. Nije profesionalac i ne vidim razlog da se covjek na samom pocetku bombarduje kalorijskim unosima i slicnim. Neka prvo nauci trenirati jer u pocetku ima najvise mjesta za napredak, a za finese ima vremena.

                Pravila su jednostavna. Kvalitetno treniraj. Drugim rijecima, potrosi vise nego sto uneses. Sretno.

                Comment


                • #38
                  Re: Savjeti za novi početak

                  Originally posted by Argentum View Post
                  Cemu toliko polemika? Neka kvalitetno trenira i jede kada je god gladan. Treba povesti racuna da cista hrana dominira, ali sigurno nece nista izgubiti ako se tu i tamo potkrade i nesto drugo. Nije profesionalac i ne vidim razlog da se covjek na samom pocetku bombarduje kalorijskim unosima i slicnim. Neka prvo nauci trenirati jer u pocetku ima najvise mjesta za napredak, a za finese ima vremena.

                  Pravila su jednostavna. Kvalitetno treniraj. Drugim rijecima, potrosi vise nego sto uneses. Sretno.
                  Pa vjerojatno ni nece brojati kalorije, al eto..
                  Bit će dobro ako ne odustane skroz kako ide ova tema.

                  Da te pitam usput, da li ti brojiš kalorije? Da li si ti imao točan (smiješan) broj p, uh, m koje unosiš prije treninga?

                  Ja bi iskreno volio da sam otpočetka pazio na prehranu, pratio makrose i kalorije. Al nisam. Al zato mi sad to ide ko od šale. Nije mi teško.
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Savjeti za novi početak

                    Originally posted by domagoj View Post
                    Pa vjerojatno ni nece brojati kalorije, al eto..
                    Bit će dobro ako ne odustane skroz kako ide ova tema.
                    Neka cita. Nema nista za izgubiti, moze samo dobiti.

                    Da te pitam usput, da li ti brojiš kalorije? Da li si ti imao točan (smiješan) broj p, uh, m koje unosiš prije treninga?
                    Brojim. Drzim se omjera unosa prije treninga. Ali tek nakon vise od godinu dana vjezbanja i pravljenja greski. To jednostavno dodje vremenom.

                    Ja bi iskreno volio da sam otpočetka pazio na prehranu, pratio makrose i kalorije. Al nisam. Al zato mi sad to ide ko od šale. Nije mi teško.
                    Rutina. Upravo ovo sto sam gore opisao.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Savjeti za novi početak

                      decki stvarno hvala na savjetima. nemojte se tu prepirati oko mojega neznanja. zbilja cijenim svacije misljenje i od pocetnika i od pravih znalaca. ja sam totalni noob za sve ovo. pokusavam polako sloziti nesto i prehranu i trening. samo eto pogubim se citajuci dosta toga mi se svidi,pa sam neodlucan. sto se tice samog treninga nisam jos nista zapoceo,a niti sa hranom. ne zbrajam unos hrane niti sam jos nista poceo. skupljam savjete,misljenja i prijedloga pa cu poceti. do tada ucim lagano. nisam stigao ranije se javiti zbog obaveza,ali ne brinite necu odustati zbog nekakvih komentara i kritika. to mi moze samo biti poticaj. eto zbilja hvala svima za sada na savjetima do sada.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Savjeti za novi početak

                        Samo ti kreni trenirati i pridrzavati ishrane bar malo,bolje je to nego da lezis
                        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                        Comment

                        Working...
                        X