Announcement

Collapse
No announcement yet.

Previše treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Previše treninga

    Krenuo sam trenirati prije mjesec i pol dana uz trenera. Treniram 6 puta tjedno po sat i pol vremena. E sad, kako sam invalid u kolicima trening mi je svaki dan za iste skupine misica, tj. svaki dan radim ruke, leđa, prsa, ramena. Jel to previse treninga za mene?

  • #2
    Vjerojatno jeste previše. Stavi da vidimo vježbe i koliko serija i ponavljanja.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      6 treninga tjedno mnogo je i za veoma veoma uznapredovalog vjezbaca koji trenira tijelo u kompletu!
      I ako se vec odluci za takav pristup, mora ga strateski jako dobro poslozit da bi takvo sto ispratio...

      Ako u obzir uzmemo sve, cak i da je slucaj takav, 1h30min. nema sto da radi 6x tjedno u trt.

      Ovo mi zvuci totalno suludo, no cekamo vise detalja!
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment


      • #4
        1. Leđa na spravi (nije lat mašina, ali je slična) 5 serija po 6 ponavljanja i 1 serija na kraju od 11 ponavljanja sa lakšom kilažom. Krenem sa nekih 40 kg i svaka serija se podiže za 5 kg.
        2. Ramena isto na nekakvoj spravi. Pokreti su otprilike kao sa bucicama. Isto serija, isti sistem, jedino kilaža ide po 2,5 kg. Krecem sa nekakvih 50 kg.
        3. Bench press isti sistem, isto serija i ponavljanja, ali se podiže kilaža po 5 kg. Krenem sa nekakvih 50-60 kg
        4. Rastezanje sa bucicama, isti sistem, isto ponavljanja , kilaza se podize po 2 kg. Krenem sa bočicama od po 6 kg.
        5. Triceps isto sve, kilaza se podize po 2,5 kg. Krenem sa 7,5 ili 10 kg na cross spravi.
        6. Biceps sa bucicama je slicno samo sto sa kilazom od 8 kg radim jednu seriju od 6 ponavljanja i jednu od 7, pa sa kilazom od 10 kg jednu seriju 6 i jednu sedam ponavljanja, a sa 12 kg radim samo seriju od 6 ponavljanja i nakon te serija radim sa 6 kg 11 ponavljanja.
        7. Ponovo ramena, ali ovaj puta sa bucicama i sistem je identican kao za bicepse.
        8. Leđa...ponovo na kraju radim leđa na istoj spravi kao i na pocetku, tj. ista vjezba iz točke 1. Malo su me leđa boljela pa je odlucio da cemo na kraju svih vjezbi ponoviti leđa i od tada radim na kraju svih vjezbi leđa.

        Znaci do sada nisam ima nekih velikih problema, ali stalno imam nekakve glupe sitnice. Na pocetku su me malo laktovi i zglobovi boljeli, pa sam uzeo glukozamin sulfat. Sad me vise zglobovi ne bole, ali laktovi i dalje bole. Pa su me poslije toga leđa uhvatila, ali cak mislim da nije zbog teretane, nego zbog toga sto sam nesto radio kod kuce i bio u nezgodnom polozaju, a obzirom da sam u prometnoj slomio 3 kralješka i jedan mi je napuknuo nije ni cudo sto me malo boljelo. Trenutno me stomak zafrkava tj ja bih rekao da imam blagu herniju želuca jer imam blagu žgaravicu i malo slabiji apetit...kako bi babe rekle podignuo sam stomak. Ugl mjerio sam obujam ruke prije nego sam poceo vjezbati. Mjerio sam gornji dio ruku kad je opusten i kad je stisnut (bicepsi), obujam prsa i obujam cijelog tijela (oko ramena). Lijeva ruka kad je opustena mi je obujam porastao za 4 cm, kad je stisnuta 2, desna kad je opustena 3, kad je stisnuta 2, obujam prsa mi je pao za 2 cm, a obujam cijelog rijela je porastao za 4 cm....sve u mjesec dana.

        Comment


        • #5
          Zaboravio sam napisati, da je to tek pripremni dio treninga i da se po njegovam do sada nije islo na snagu nego pripremu misica. Tek od neki dan (subote) smo krenuli sa "pravim" treningom i tada sam i dobio ovaj problem sa zelucom. Ugl. u subotu smo radili malo drukcije i leđa na kraju su izbacena, ali je ubacen kosi benč. Kilaze su znacajno vece. Recimo za leđa je prva serija bila 10 ponavljanja sa 75 kg, druga serija 5 ponavljanja sa 80 kg, treca i cetvrta serija 85 kg po 3 ponavljanja. Tako sam radio i sve ostale vjezbe.

          Comment


          • #6
            Znaci nitko nema nikakav savjet, misljenje ili kritiku?

            Comment


            • #7
              Rekli smo ti da je to previše, i sam kažeš da te stalno nešto boli.
              Zlatno pravilo je slušati svoje tijelo, najbolje znaš kako se osjećaš.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Suprotno vasem i mom misljenu ipak se cini da to nije previse trening. Prvih mjesec dana je bilo kako moj trener kaze priprema muskulature i nakon tih mjesec dana sam imao testiranje na kojemu sam digao 100 kg na bencu. Drugi mjesec smo radili snagu i nakon drugog mjeseca sam na bencu uspio dignuti 115 kg. Vidim da je i on iznenađen rezultatom, ali izgleda da definitivno nije previse treninga. Obujam misica nije narastao nakon drugog mjeseca nego stagnira, ali cini mi se da pucam od snage. Da je previse treninga vjerojatno bih oslabio i dobio kontraefekt. U teretanu sam krenuo zbog toga sto sam poceo trenirati atletiku, a preko zime ne mogu trenirati vani i svi invalidi-atleticari budu u teretani preko zime.

                Comment


                • #9
                  impresivna brojka u svakom slucaju...
                  vidit ces na duze staze kako ce se trening odraziti na to cemu tezis
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment

                  Working...
                  X