Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanje u vezi treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje u vezi treninga

    Zanima me mišljenje a naravno može i savjet vezano za plan treninga. Radim 3x tjedno trening po slijedećem rasporedu Prsa/Biceps/trbušni , Leđa/Triceps, Ramena/Noge. Mislim idućih mjesec dana prekinuti sa ovom rutinom. Treniram ovako 6 mjeseci uz neke izmjene vježbi, ali da bi se napredovalo treba ubaciti novosti Moja ideja je vratiti se idući mjesec dana na fullbody program 3x tjedno. Složio sam dva rasporeda treninga koja bi ponavljao iduća 4 tjedna i pratio bi progres. Ideja je naizmjeničan trening mišićnih skupina uz neke izolacijske vježbe. Pišem na engleskom lakše mi je tako Komentirajte, dajte mišljenje ....

    Raspored A (ponedjeljak i petak)
    warm up
    Push ups 3x10 / Squat 3x10
    Dips AMRAP / Pull up ili Lat machine AMRAP
    EZ bicep curl 3x10/ Tricep extension 3x10
    Leg raises 3x10
    Cardio cca 15 - 20 min

    Raspored B (srijeda)
    Push Press 5x5 / Deadlift 5x5
    Decline Bench press 3x10
    Dumbell Row 3x10
    Dumbel Swing 3x AMRAP
    Cardio cca 15 - 20 min

  • #2
    Moj savjet; probaj raditi mjesec-dva samo ovih 7 osnovnih vježbi, ovim redoslijedom, 3x tjedno, nećeš ništa izgubiti za to vrijeme:

    1. čučanj
    2. mrtvo dizanje
    3. dips/4. zgibovi (superserije)
    5. bench/6. veslanje (superserije)
    7. vojnički

    probaj pa se javi sa dojmovima.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Treba onda smanjenim olterecenjem ic na cucanj i mrtvo. Bazirat se vise ponavljanja.

      Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

      Comment


      • #4
        Ne moraš smanjivati težinu, radiš kao inače, 2 serije čučnja za zagrijavanje i onda 4 radne.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Budem proba pa javim dojmove 👍

          Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

          Comment


          • #6
            I inače neko pravilo u BB je da se rade serije 6-12 ponavljanja, što je manji mišić ide više ponavljanja, čučanj i DL dosta je i 6 ponavljanja u radnoj seriji, pa kako ideš prema manjim mišićima povećavaš ponavljanja, npr: listove i trbušne radiš sa 12 ponavljanja.
            Javi nam dojmove i nakon prvog treninga, trening je jako naporan ali su zato i rezultati veći.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Jutros pocinjem. Isto mi se cini malo kao overkill radit cucanj/mrtvo 3x tjedno. Naravno sto se tice liftova to se zna kako se radi 👍 thx kelly

              Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

              Comment


              • #8
                Da ne otvaram sadd novi topic pa cu ovdje posat. Zbog posla kojim se bavim imam i tu svjevrsni trening 1 tjedno. Po struci sa fotograf i dobar dio vremena provedem na vjencanjima. Kako izgleda prosjecan dan ? Start je obicno oko 11 do 12 sati a zavrsava se u 4 ujutro a to je 16 sati. Cijelo vrijeme na nogama u pokretu to ukljucuje hodanje, cucanje, lezanje nekad i krace sprintanje. sjedi se u cijelom danu cca sat vremena sve skupa. Oprema vecinu dana su dva aparata sve zajedno cca 10kg. Ne racunam kada treba ponijet extra opreme jos 15tak kg. Uz fizicki napor tu je i mentalni stres posla. Bas sam gledao malo po netu odredjeni kolege su pokusavali izracunat kolika je potrosnja kalorija tijekom jednoga dana. Ugl brojke se krecu oko 2000 kalorija. E sad ... Tijekom dana se ne stigne nista konkretno pojest. Ja zgrabim sto mi dodje pod ruku. Ugl je to: sir prsut poneki kolac mineralna. Pojede se konkretno jedino kada se stigne u restoran al to bude oko 9 navecer. Znaci 12 sati od dorucka. Sto se tice vode kad radim taj dan popijem sam minimum 4 litre vode sad kad krene ljeto i vrucine to ce bit puno vise. Znam popit sam samo za noc 6 do 7 litara. E sad .. kako iskoncipirat ovo sve skupa sa prehranom tijekom tjedna i treningom? Povecat unos odredjene hrane? Zasto ovo pitam, zato jer zelim odrzat stecenu masz i dodatno skinut masne naslage 👌👍 ako ima jos netko od mojih kolega u bransi ovdje javite se i vi

                Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Hrana se uvijek moze unest i tekucim putem u nuzdi, ako druge opcije ne postoje...
                  A onaj koji kaze da nema vremena svakih nekoliko sati popit po par gutaljaja, u bilo kojoj situaciji, pravi izgovore.

                  Moje rijesenje u takvim situacijama uvijek blacena kombo whey+zob, a ovisno o kalorijskim potrebama, mogu dodat sira, nekog voca itd.
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment


                  • #10
                    Whey i zobene kad budem radija svadbu 😎😎😎 ugl ja subote ravunam kao cbeat day sto se tice hrane.

                    Kelly odradjen trening po tvom naputku. Fenomenalno. Pozitivan umor se osjeti. Definitivno nastavljam dalje.

                    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Kelly odradjen trening po tvom naputku. Fenomenalno. Pozitivan umor se osjeti. Definitivno nastavljam dalje.
                      Trening te ubije, ali nakon 2-3 dana se oporaviš pa ponoviš, samo javljaj kako ide.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        2 dan treninga sve ide savrseno Kelly. Danas sam umjesto benchanja klasicni sklekovi supersetano sa bodyweight row. 60sklekova 50row plus 10 dumbell row. Ugl odlicno. Cucanj i mrtvo radim po 5x5 sistemu

                        Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
                        Last edited by a_ntonio; 06-04-16, 13:20.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by a_ntonio View Post
                          Da ne otvaram sadd novi topic pa cu ovdje posat. Zbog posla kojim se bavim imam i tu svjevrsni trening 1 tjedno. Po struci sa fotograf i dobar dio vremena provedem na vjencanjima. Kako izgleda prosjecan dan ? Start je obicno oko 11 do 12 sati a zavrsava se u 4 ujutro a to je 16 sati. Cijelo vrijeme na nogama u pokretu to ukljucuje hodanje, cucanje, lezanje nekad i krace sprintanje. sjedi se u cijelom danu cca sat vremena sve skupa. Oprema vecinu dana su dva aparata sve zajedno cca 10kg. Ne racunam kada treba ponijet extra opreme jos 15tak kg. Uz fizicki napor tu je i mentalni stres posla. Bas sam gledao malo po netu odredjeni kolege su pokusavali izracunat kolika je potrosnja kalorija tijekom jednoga dana. Ugl brojke se krecu oko 2000 kalorija. E sad ... Tijekom dana se ne stigne nista konkretno pojest. Ja zgrabim sto mi dodje pod ruku. Ugl je to: sir prsut poneki kolac mineralna. Pojede se konkretno jedino kada se stigne u restoran al to bude oko 9 navecer. Znaci 12 sati od dorucka. Sto se tice vode kad radim taj dan popijem sam minimum 4 litre vode sad kad krene ljeto i vrucine to ce bit puno vise. Znam popit sam samo za noc 6 do 7 litara. E sad .. kako iskoncipirat ovo sve skupa sa prehranom tijekom tjedna i treningom? Povecat unos odredjene hrane? Zasto ovo pitam, zato jer zelim odrzat stecenu masz i dodatno skinut masne naslage 👌👍 ako ima jos netko od mojih kolega u bransi ovdje javite se i vi

                          Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
                          Sry ali to su izgovori,faks tri treninga dnevno ponekad,7 puta jedem u toku dana,svaki dan posao i plus privatni klijenti.e i da spremam se za natjecanje.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by a_ntonio View Post
                            2 dan treninga sve ide savrseno Kelly.
                            Samo deri i piši dojmove.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by T.A.T.A.

                              Sry ali to su izgovori,faks tri treninga dnevno ponekad,7 puta jedem u toku dana,svaki dan posao i plus privatni klijenti.e i da spremam se za natjecanje.

                              Nisi me shvatio. Nisu izgovori samo pitam kako bi bilo najbolje koncipirat druge dane po pitanju prehrane. Pojedem ja dok radim al nekad jednostavno nema vremena. Nekad jednostavno pauze nema. Vjeruj mi dosta ljudi misli kako je to prelagan posao. Radni vikend je minimum 16 pa cak do cijela 24 sata na nogama. Sve sto me zanima kako ovo utjece na organizam i kako iskoncipirat prehranu. Nije problen ponijet whey i zobene i pojest. Problem je pravi uhvatit 5 minuta stanke. Hocu rec da nemogu planirat aha tada cu jest vec pojedem kada stignem. A cesto izmedju obroka imam vise od 5 sati razmaka.

                              Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X