Announcement

Collapse
No announcement yet.

Masa i rekord u broju sklekova - kakav trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Trebam pomoc oko treninga

    Dečki za razvoj mase treba postupno povećavati težine.

    Zamisli da cijeli život radiš bench sa 40 kg, hoće li ti prsa rasti? Neće.
    Imat ćeš bolja prsa od onoga koji ne radi ništa, i tu priča završava.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Trebam pomoc oko treninga

      pa meni pašu sklekovi na 1 ruci, jer ih mogu nekih 10-12 a to je ok za masu, jel? a i nisam na istom, s kilažicom polako idem gore pa je to ok.

      Comment


      • #18
        Re: Trebam pomoc oko treninga

        Originally posted by kelly View Post
        Dečki za razvoj mase treba postupno povećavati težine.

        Zamisli da cijeli život radiš bench sa 40 kg, hoće li ti prsa rasti? Neće.
        Imat ćeš bolja prsa od onoga koji ne radi ništa, i tu priča završava.
        nitko ne kaže drukčije
        ali stavljajuči utege na leđa povećavaš masu

        Comment


        • #19
          Re: Trebam pomoc oko treninga

          Originally posted by pava View Post
          pa meni pašu sklekovi na 1 ruci, jer ih mogu nekih 10-12 a to je ok za masu, jel? a i nisam na istom, s kilažicom polako idem gore pa je to ok.
          ako sklekovi na dvije ruke nisu za masu, onda nisu ni na jednoj, geniju

          osim toga, kako ti se povećava kilaža? misliš na vlastitu? pa to ti je povećanje od 1-2%, a to je zanemariva promjena

          Comment


          • #20
            Re: Trebam pomoc oko treninga

            Originally posted by FcB View Post
            ako sklekovi na dvije ruke nisu za masu, onda nisu ni na jednoj, geniju

            osim toga, kako ti se povećava kilaža? misliš na vlastitu? pa to ti je povećanje od 1-2%, a to je zanemariva promjena
            ako radiš sklekove na 2 ruke dižeš približno pol svoje kilaže, makneš jednu ruku i dižeš pol svoje kilaže na 1 ruci, tako mi je objasnio trener!
            sklekovi i bench su slični, ja imam 90kg i dižem znači približno 45kg u skleku, jer je to pol kilaže, znači isto mi je dizo bench 90kg il radio sklekove na 1 ruci! a to nije za masu jel?!
            sklekovi na 2 ruke nisu za masu jer su u puno ponavljanja i lagana težina, za masu ti trebaju veće težine i manje ponavljanja!
            uostalom ako si tolika živina i toliki genije, onda radi sklek na 1 ruci sa dodatnim utezima na leđima, 1. nosiš manje utega jer je 1 ruka 2. teže je!

            Comment


            • #21
              Re: Trebam pomoc oko treninga

              sklekovi koje radi osoba od 90kg i bench press od 90kg su daleko od "slicnog", kako ti kazes.

              daleko od toga da se bodyweight vjezbama nemoze nista postic ali se to nemoze usporedivat sa utezima. ti ces u teoriji napredovat ako progresivno povecavas kilazu ali, kako san reka, "u teoriji" jer da ces ti prsa razvit sa sklekovima dok ostali vjezbaci rade po 15-20 serija razlicith vjezbi koje pogadaju prsa iz razlicith kutova i jos sa tin svime nije zagarantirano da ce imat dobra prsa, zvuci u najmanju ruku nerealno da ces i ti konstantno napredovat sa jednon ili dvije vjezbe koje radis non stop, iz treninga u trening.

              sve se svodi na ono sta je kelly napisa -

              "Zamisli da cijeli život radiš bench sa 40 kg, hoće li ti prsa rasti? Neće.
              Imat ćeš bolja prsa od onoga koji ne radi ništa, i tu priča završava. "

              Comment


              • #22
                Re: Trebam pomoc oko treninga

                Originally posted by pava View Post
                ako radiš sklekove na 2 ruke dižeš približno pol svoje kilaže, makneš jednu ruku i dižeš pol svoje kilaže na 1 ruci, tako mi je objasnio trener!
                sklekovi i bench su slični, ja imam 90kg i dižem znači približno 45kg u skleku, jer je to pol kilaže, znači isto mi je dizo bench 90kg il radio sklekove na 1 ruci! a to nije za masu jel?!
                sklekovi na 2 ruke nisu za masu jer su u puno ponavljanja i lagana težina, za masu ti trebaju veće težine i manje ponavljanja!
                uostalom ako si tolika živina i toliki genije, onda radi sklek na 1 ruci sa dodatnim utezima na leđima, 1. nosiš manje utega jer je 1 ruka 2. teže je!
                ajme,
                pa nije važno koliko kila dižeš jednom rukom, nego da je u pitanju konstanto ista težina od koje se ne može napredovati
                bar se u ovome svi slažemo (osim tebe)

                Comment


                • #23
                  Re: Trebam pomoc oko treninga

                  da al ni isto sklek na 2 ruke i sklek na 1 ruci ako oće radit sklekove bolje nek radi na 1 i ako mu je to prelagano nek nabi kilažu utega na leđa pa nek onda radi!
                  i ovo 15-20 serija za prsa po meni je pretjerano, al opet tu igraju ulogu brzina dizanja, kilaža, broj ponavljanja...
                  ja sam radio 1 i po godinu samo jednu vježbu za određeni mišić i u tu 1 i po godinu sa 20 kg na biceps (objeručno) sam prešao na 40 kg naravno 10-12 ponavljanja po seriji! reci jel ovaj napredak prespor? ja sam većinom svaka 3-4 mjeseca dizao težinu i u tome uspjevao, misliš da sam mogao bolje? ako i sljedeću godinu i po bude napredak na biceps za 20kg ja sam sretan! ja sam ciljao na to da ne gađam mišić iz različitih kutova nego da u jednoj vježbi probam pogoditi približno cijeli taj mišić, možeš ti raditi kosi i kontra kosi bench još uz obični ali ako dečko oće raditi sklekove pa mu predlažem ove na 1 ruci jer su teži i sa sobom mora nositi manje utega ako oće opteretiti dodatnom kilažom.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Trebam pomoc oko treninga

                    Originally posted by FcB View Post
                    ajme,
                    pa nije važno koliko kila dižeš jednom rukom, nego da je u pitanju konstanto ista težina od koje se ne može napredovati
                    bar se u ovome svi slažemo (osim tebe)
                    pa jesam napisao da nosi sa sobom utege i nek trpa na leđa i nek diže veću kilažu!
                    u zadnjem dijelu posta sve ti lijepo piše evo ponovit ću:
                    onda radi sklek na 1 ruci sa dodatnim utezima na leđima, 1. nosiš manje utega jer je 1 ruka (a ne 2) 2. teže je!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Trebam pomoc oko treninga

                      Originally posted by pava View Post
                      pa jesam napisao da nosi sa sobom utege i nek trpa na leđa i nek diže veću kilažu!
                      u zadnjem dijelu posta sve ti lijepo piše evo ponovit ću:
                      onda radi sklek na 1 ruci sa dodatnim utezima na leđima, 1. nosiš manje utega jer je 1 ruka (a ne 2) 2. teže je!
                      pa oko ovoga se "svadjamo" sa kellyjem cijelo vrijeme
                      ali ako stavljas dodatne utege onda nije vazno radis li na dvije ili na jednoj ruci (jer dizes kilazu za koliko ti odgovara)

                      Comment


                      • #26
                        Re: Trebam pomoc oko treninga

                        Sklekovima na jednoj ruci možete zaraditi samo ozljedu lakta. Govorim iz osobnog iskustva jer sam i ja imao 15 godina i htio sam se praviti važan pred curama.
                        Razne sportske aktivnosti mogu utjecati na razvoj prsiju. Npr. ja sam trenirao plivanje kao dječak i imao sam razvijenija prsa od svojih vršnjaka u Osnovnoj školi.
                        Ali samo pravilno programiran trening sa utezima može prsa dovesti do savršenstva i tu priča završava.
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • #27
                          Re: Trebam pomoc oko treninga

                          Originally posted by Dalibor View Post
                          Sklekovima na jednoj ruci možete zaraditi samo ozljedu lakta. Govorim iz osobnog iskustva jer sam i ja imao 15 godina i htio sam se praviti važan pred curama.
                          bi li malo pobliže pojasnio ovu 1. rečenicu, ja radim sklekove na 1 ruci već dulje vrijeme nikakvih problema nisam imao!
                          mislim da je stvar pravilnosti izvođenja!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Trebam pomoc oko treninga

                            Originally posted by pava View Post
                            bi li malo pobliže pojasnio ovu 1. rečenicu, ja radim sklekove na 1 ruci već dulje vrijeme nikakvih problema nisam imao!
                            mislim da je stvar pravilnosti izvođenja!
                            Ne znači da nećeš ozljediti tetivu lakta.
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • #29
                              Re: Trebam pomoc oko treninga

                              Originally posted by Dalibor View Post
                              Ne znači da nećeš ozljediti tetivu lakta.
                              do sad nisam imao nikakvih problema niti bolova, iskreno mislim da prilikom dizanja velikih težina treba biti oprezan, raditi bez zabacivanja i pravilno i do povreda ne bi trebalo doći
                              ali me stvarno zanima kako bi ju mogao ozlijediti to mi još nisi pojasnio

                              Comment

                              Working...
                              X