Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježbanje kod kuće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježbanje kod kuće

    Eh ovako, pošto je nažalost teretana u koju sam išao zatvorena, prisiljen sam vježbati od kuće. Ima naravno još puno njih u gradu, ali stvarno mi se neda da idem negdje dalje.
    Ali eto, to mi i nije neki problem sad pošto sam svakako planirao uzimat neke sprave, bučice itd

    Uglavnom, dok ne uzmem te stvarčice, mislio sam da malo radim vježbe sa tjelesnom težinom sklekovi, propadanja, vratilo itd.

    Eh sad, da li je moguće znači samo sa sklekovima dovesti prsa u red? Ne mislim nikakva bodybuilding prsa, koja je dobijaju godinama, već ono jednostavno prsa koja izgledaju "lijepo" za plaže itd.

    Takođe, veoma sam mršav ali opet, tu je malo sala na stomaku koje skidam već duže vrijeme, i malo sam i uspio ali sada bez intenzivnih treninga koje sam imao u teretani bojim se da neću moći samo sklekovima nastavii, pa ima li neka vježba koja skida dosta kalorija, a može se raditi kući.. osim trčanja, pošto trčim 2-3 puta sedmično.
    I da, što se ishrane tiće, je li uredu znači 4-5 obroka dnevno, ali umjerenih, znači neke čorbe, tune, sardine, sa što manje hljeba.

    Pozdrav i hvala vam

  • #2
    Re: Vježbanje kod kuće

    Mogu se sa sklekovima i propadanjima izgraditi dobra,ali bas dobra prsa... Samo je stvar u nacinu rada tj. koliko je misic pod tenzijom...
    Sklekove radi polako,propadanja polako,sve polako ako zelis dobiti mase bodyweight vjezbama.
    Najmanje 5 obroka na dan po meni... 4 ti je malo..
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Vježbanje kod kuće

      Originally posted by George St-Pierre View Post
      Mogu se sa sklekovima i propadanjima izgraditi dobra,ali bas dobra prsa... Samo je stvar u nacinu rada tj. koliko je misic pod tenzijom...
      Sklekove radi polako,propadanja polako,sve polako ako zelis dobiti mase bodyweight vjezbama.
      Najmanje 5 obroka na dan po meni... 4 ti je malo..
      Aham, znači mogu nastaviti jesti onoliko koliko sam jeo dok sam trenirao? Jer mislio sam pošto će sada treninzi biti "manje intenzivni", da će mi biti potrebno manje kalorija.

      Hvala ti uglavnom..

      I da čuo sam još da trbušnjake ne treba raditi dok se ne skine svo salo, jer će tada rasti mišić, koji će biti prekriven salom, i samim tim će stomak biti duplo veći..

      Comment


      • #4
        Re: Vježbanje kod kuće

        Samo ti jedi
        Radi skroz polako... To je cilj jer dzaba ti je 50 sklekova i 20 propadanja kad ta ponavljanja izgeldaju ko da letis gore dolje..
        Po meni je to cista glupost da ce bit veci stomak,ali istina je da su trbusnjaci dzaba dok ne skines salo...
        Ako zelis trbusnjake radi neke ebene vjezbe,nemoj samo trbusnjake klasicne... Nadi nesto sto trosi mnogo kalorija
        "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

        "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

        Comment


        • #5
          Re: Vježbanje kod kuće

          Originally posted by George St-Pierre View Post
          Samo ti jedi
          Radi skroz polako... To je cilj jer dzaba ti je 50 sklekova i 20 propadanja kad ta ponavljanja izgeldaju ko da letis gore dolje..
          Po meni je to cista glupost da ce bit veci stomak,ali istina je da su trbusnjaci dzaba dok ne skines salo...
          Ako zelis trbusnjake radi neke ebene vjezbe,nemoj samo trbusnjake klasicne... Nadi nesto sto trosi mnogo kalorija
          Hvala ti još jednom.

          https://www.youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc

          Pa evo, ovo fino izgleda, šta misliš ti da li da ovo ubacim, i recimo radim ovo svaki dan uz propadanja i sklekove, i tu i tamo ubacim neku vježbicu još

          Comment


          • #6
            Re: Vježbanje kod kuće

            Nema na cemu.Samo pitaj pa sto budem znao odg cu ti...
            Pa mozes raditi uz propadanja i to...
            Ali ja bih cak napravio pravi program
            npr. prsa,triceps- za prsa sklekove,propadanja itd. za triceps isto neke bodyweight vjezbe
            pa leđa,biceps- ubacis zgibove (podhvat,nadhvat) i tako...
            pa onda odmor itd...

            Ja bi ovo na snimci radio max 2 puta tjedno jer si ionako rekao da si mrsav tako da nema potrebe pretjerivat...samo dok ne skines to salo s kojim nisi zadovoljan...
            "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

            "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

            Comment


            • #7
              Re: Vježbanje kod kuće

              naravno da je stomak "veći" sto su trbusnjaci veći
              sto vise trbusni misicu rastu to vise guraju salo na tom predjelu van, pa vizualno stomak izgleda veci

              ali nema smisla ostavljati trbusne misice za definiciju kad rastu na masi, kao i svi misici

              osim toga, nije dobro zapostavljati misice
              patit ce ti druge vjezbe zbog toga, jer ti tijelo (trbusni zid) nece moci podnijeti tezine

              Comment


              • #8
                Re: Vježbanje kod kuće

                Originally posted by FcB View Post
                naravno da je stomak "veći" sto su trbusnjaci veći
                sto vise trbusni misicu rastu to vise guraju salo na tom predjelu van, pa vizualno stomak izgleda veci

                ali nema smisla ostavljati trbusne misice za definiciju kad rastu na masi, kao i svi misici

                osim toga, nije dobro zapostavljati misice
                patit ce ti druge vjezbe zbog toga, jer ti tijelo (trbusni zid) nece moci podnijeti tezine
                Okej, a znači što se tog malog stomačića tiće, hoće li biti dovoljno izbacivanje hljeba, ili smanjivanje? Pošto ostalo je sve uredu, mislim uglavnom je zdrava kuhana hrana, ne želim da se zamaram sad s masoćama u detalje..

                Comment


                • #9
                  Re: Vježbanje kod kuće

                  Lijep pozdrav! Imam pitanje vezano za trening kod kuće. Vježbam pon, sri i petak kružni trening (dva kruga od 3 seta vježbi) i na kraju 15 min mountain climbers i jumping jacks (30 sec rada, 20 sec odmora)te u dane između vježbam na orbitreku pola sata. Mene zanima konkretno hiit trening, koliko je takav način treniranja učinkovit u cilju održavanja težine, oblikovanja tijela, dobitka mišića (ništa drastično, ipak sam osuđena na kućni trening), kako bi rezultate mogla očekivati kad bi promijenila trening (kružni trening i finisher od 15 min) s hiit treningom? da li je takav način dovoljan za oblikovanje ili je hiit više vezan za aerobni trening, a anaerobne vježbe nemaju veze s njim?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vježbanje kod kuće

                    Originally posted by girl with a view View Post
                    Mene zanima konkretno hiit trening, koliko je takav način treniranja učinkovit u cilju održavanja težine, oblikovanja tijela, dobitka mišića (ništa drastično, ipak sam osuđena na kućni trening), kako bi rezultate mogla očekivati kad bi promijenila trening (kružni trening i finisher od 15 min) s hiit treningom?
                    od HIITa nema dobivanja misica, tako da to mozes zaboraviti
                    a održavanje težine ti više ovisi o kalorijskom unosu, nego o treningu
                    s obzirom na tvoje ciljeve, za oblikovanje tijela ti treba teretana, a ne orbitrek ili HIIT

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vježbanje kod kuće

                      teretanu nemam u blizini tako da mi je jedina opcija vježbanje kod kuće. tražim najučinkovitiji način vježbanja kod kuće, s ograničenom opremom? postoji li dostojna zamjena teretane?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vježbanje kod kuće

                        ... meni je do neke mjere doma pomagala pilates traka...
                        ali teretana i prehrana
                        su vise promjene napravili u 2 mj nego sto sam doma s pilates trakom za 6 mj..
                        Nije sramota past vec ostat lezat!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vježbanje kod kuće

                          Originally posted by girl with a view View Post
                          teretanu nemam u blizini tako da mi je jedina opcija vježbanje kod kuće. tražim najučinkovitiji način vježbanja kod kuće, s ograničenom opremom? postoji li dostojna zamjena teretane?
                          naravno,
                          pod teretanu sam mislio na trening sa utezima, pa ako te uvjete imas doma...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Vježbanje kod kuće

                            s koliko novaca raspolazes? i s kojim prostorom? za relativno male novce ti imam prijedlog -




                            to ti je 650kn

                            i uni klupa

                            800kn

                            obzirom da si zensko i sigurno ne radis s velikim tezinama, ovo sklopivo vratilo/dips ti moze posluziti i kao stalak za sipku. nabavis rabljenu sipku (ili u zeljezariji kupis obicnu cijev fi 30, tebi cak niti ne treba sipka) i par desetaka kila utega i mozes raditi prakticki cijelo tijelo.
                            znaci, cijela investicija bi te kostala cca 2000kn, sto je 7-8 mjeseci clanarine, a sprave nemaju rok trajanja, UVIJEK ih mozes dalje prodati
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • #15
                              Re: Vježbanje kod kuće

                              Ako ne možeš u gym, možeš raditi BW vježbe, bito je da su vježbe sa opterećenjem:

                              http://www.building-body.com/rezulta...ags=bodyweight
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X