Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ramena - potisak iza glave da ili ne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ramena - potisak iza glave da ili ne?

    Vidim po forumu neki ljudi pisu da vjezbe koje podizu/spustaju sipku iza glave, nisu dobre, sad zasto ne znam, zato i otvaram ovu temu jer me zanimaju razlozi. Na dosta videa vidim da mnogi profi bilderi to rade, tako da mi onda to ne pije vodu...

    ovdje takoder pise nesto slicno... file:///C:/Users/Administrator/Desktop/Teretana%20-%20Sveee/Prsa/Kada%20bench%20press%20postane%20kriti%C4%8Dan%20% 20%20Ozljede%20u%20bodybuildingu%20%20%20Bodybuild ing%20%20%20Fitness.htm

    Izbjegavajte lat povlačenja i vojničke potiske iza glave jer stavljaju ramena u vrlo slab biomehanički položaj što pogoduje impingementu.

  • #2
    Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

    pa da ramena su dosta osjetljiva, a kod povlacenja/dizanja iza glave dovodis ih u neprirodni polozaj sto te moze dovest do ozljede

    Comment


    • #3
      Ramena - potisak iza glave da ili ne?

      Vidim po forumu neki ljudi pisu da vjezbe koje podizu/spustaju sipku iza glave, nisu dobre, sad zasto ne znam, zato i otvaram ovu temu jer me zanimaju razlozi. Na dosta videa vidim da mnogi profi bilderi to rade, tako da mi onda to ne pije vodu...

      ovdje takoder pise nesto slicno... http://www.building-body.com/kada-be...-kritican.html

      Izbjegavajte lat povlačenja i vojničke potiske iza glave jer stavljaju ramena u vrlo slab biomehanički položaj što pogoduje impingementu.

      Comment


      • #4
        Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

        slucajno su mi se otvorile dvije iste teme pa ako moze da admin ovu obrise

        Comment


        • #5
          Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

          Ja kažem NE . Netko će reći DA . Dosta individualna stvar. Vođena je poveča rasprava o tome na forumu pa malo pročačkaj

          Comment


          • #6
            Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

            ja bih ti rado opisao zasto je opasno raditi bilo koju vjezbu iza glave,ali uglavnom ovdje imas kratko jasno i tocno objasnjeno:

            http://www.building-body.com/forum/t...enja-iza-glave

            ja ti preporucam da kad odradis trening ramena skroz, onda ih ubij ih Bradford vjezbom. kod mene to upali i kao zadnja vjezba mi dotuce ramena
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

              I ja kažem NE:

              http://www.building-body.com/forum/t...enja-iza-glave
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                Ja radim potisak iza glave, svaki put kao prvu vjezbu za "otvaranje" ramena odlično mi pogađa ramena i nemam nikakvih teškoča za sad, radim ga sa malom težinom do 40 kg, uvjek sipku spustam na ramena i iz mrtve točke ju dizem dok mi laktovi ne prođu visinu ramena za 10ak centimetara(pazim da mi laktovi idu široko, nikako uz tijelo), tada opet polako spustim sipku na ramena i ponovim pokret... mislim da na kontroliran način i uz paljivo zagrijavanje ovo ne skodi ramenu, zasada nemam problema s nekom ozljedom ili sličnim, da pokucam u drvo(glavu)
                Dont drink, dont smoke just eat and work

                Comment


                • #9
                  Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                  ja kazem NE, ali isto tako smatram da je to individiualno

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                    Ja radim potisak iza glave kao uvod u trening ramena i nikada nisam imao problema s tim, ali zanima me zasto neki kazu da to ne rade a u Bradford vjezbi sipka ide takodje iza glave pa ispred glave, znaci ipak ima potiska iza glave?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                      Ja kažem ne, ne samo za ramena vec opčenito ništa iza glave ne radim...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                        A da li je ok ako se radi cucanj sa sipkom iza glave?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                          Cucanj radis nogama a sipka je mirna..neradis cucanj ramenima
                          Pocivao u miru Bozjem

                          22.12.1984 - 20.12.2012

                          __________________________________________________ ___________________________

                          mentor: Sasa Draskovic

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                            Originally posted by Allen View Post
                            A da li je ok ako se radi cucanj sa sipkom iza glave?
                            Pa naravno da je OK, tu nema opasnosti za ozljedu ramena.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ramena - potisak iza glave da ili ne?

                              Pa u teretana kojima ja vjezbam inace ljudi ne rade cucanj sa sipkom iza glave,dok ja to radim i nemogu bez te vjezbe, ali dobro, nazalost ljudi danas ne treniraju ni noge uopste... hvala na odg.

                              Comment

                              Working...
                              X