Announcement

Collapse
No announcement yet.

Neke vježbe za pravilno držanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neke vježbe za pravilno držanje

    Imam mali problem, tražio sam svugdje po forumu i nema slične teme, a stvarno mi je potrebna pomoć.
    Admin je obrisao moju temu s problemima pa stoga otvaram novu..
    Uglavnom, imam problem s nepravilnim držanjem, nije ništa strašno. Problem je u tome što su mi leđa malo iskrivljena i onda mi se vide lopatice. Kada se ispravim, isprsim i poravnam leđa kako bi trebalo bit u praivlnom držanju sve izgleda super i skladno.
    Preporučujete li neke vježbe za pravilno držanje ili da po cijele dane hodam ispravno "na silu" dok se tijelo ne navikne?

    Šteta mi je da sav moj uložen trud lošije izgleda zbog držanja..

    mislio sam radit one scapula pushupove i jos neke slicne vjezbe, al uglavnom se fokusirat na pravilno hodanje dok se tijelo ne navikne.. neki savjeti, smjernice?
    Last edited by Karlo120; 19-06-13, 21:52.
    WHEN YOUR GOING THROUGH HELL, KEEP GOING.

  • #2
    Re: Pravilno držanje

    joga joga joga
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Pravilno držanje

      Originally posted by vege View Post
      joga joga joga
      ma nemam vremena za to..
      otkad sam napiso post sjedim uspravno i hodam uspravno, jest da me leđni mišići ubijaju, al vidjet ćemo rezultate za mjesec dana
      WHEN YOUR GOING THROUGH HELL, KEEP GOING.

      Comment


      • #4
        Re: Pravilno držanje

        Originally posted by Karlo120 View Post
        ma nemam vremena za to..
        otkad sam napiso post sjedim uspravno i hodam uspravno, jest da me leđni mišići ubijaju, al vidjet ćemo rezultate za mjesec dana
        Stvarno ne kužim ovakve kao ti, tražiš pomoć ali nemaš vremena da si pomogneš???
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Neke vježbe za pravilno držanje

          A da malo vjezbas misice ledja? Recimo ja imam prava ledja ali naprosto vazda mi je bilo tesko i bolno drzati ih uspravno, kao da nijesam imao snage. Otkad radim vjezbe za ledja misici su mu dosta jaci i bez problema drzim kicmu pravom. Posebno je bitan misic erectus spinae, on je najcevim dijelom odgovaran za pravilno drzanje ledja. Njega ces ojacati najvise vjezbom "Goog Mornings" i mrtvim dizanjem (koje je inace jedna od najboljih vjezbi za ukupan napredak i dodavanje mase). Samo pazi na tehniku izvodjenja vjezbi. Pozz
          Last edited by Conte7; 23-06-13, 10:42.

          Comment


          • #6
            Re: Neke vježbe za pravilno držanje

            Zapravo za erectus spinae ti je najbolji da radis "Goog Mornings".

            Comment


            • #7
              Re: Neke vježbe za pravilno držanje

              Za ravno držanje ti je najvažnije ojačati mišiće donjih leđa jer te svaka od tih vježbi jednostavno tjera da kralježnicu držiš ravno i zategnuto tokom izvođenja. Radi dobro jutro (eng. good morning), rumunjsko mrtvo dizanje i ekstenzije/hiperekstenzije (leđnjake) na spravama.

              Uzmi težinu koju možeš potpuno kontrolirati i radi do one granice do koje možeš držati leđa skroz ravna i zategnuta. Ako možeš raditi kod ogledala, stani bočno da se pratiš tijekom cijelog pokreta ili traži nekog sa strane da ti govori da li grbiš leđa ili ne.

              Samo polako jer je kralježnica jako osjetljiva i nemoj puniti ego na ovim vježbama, mogao bi završiti s gadnim ozljedama.
              Sretno!

              Comment


              • #8
                Re: Neke vježbe za pravilno držanje

                Thanks for sharing.
                adamprowse personal trainer

                Adam Prowse Personal Trainer,
                2/539 High Street Maitland,
                New South Wales 2320, Australia

                Comment


                • #9
                  Re: Pravilno držanje

                  Useful information.
                  adamprowse personal trainer

                  Adam Prowse Personal Trainer,
                  2/539 High Street Maitland,
                  New South Wales 2320, Australia

                  Comment

                  Working...
                  X