Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Mrtvo dizanje

    Originally posted by jozo13 View Post
    tng bolja hipertrofija...
    Možeš molim te pojasniti? Tng?

    Comment


    • #17
      Re: Mrtvo dizanje

      Originally posted by Matej1996 View Post
      Možeš molim te pojasniti? Tng?
      Touch 'n go

      Comment


      • #18
        Re: Mrtvo dizanje

        Originally posted by Matej1996 View Post
        Možeš molim te pojasniti? Tng?
        To je ovo: https://www.youtube.com/watch?v=oXPvbNv04ps

        Radi ga tako ko ja i neš falit.

        Comment


        • #19
          Re: Mrtvo dizanje

          Originally posted by Tiger View Post
          Touch 'n go
          Pa nije u tome stvar, tj. znam da tako treba ići. Zanima me nešto drugo.

          Ja sam pitao koliko je opasno polako se spuštati dolje i samo dotaknuti tlo i opet ići gore?

          Evo ovaj čovjek spušta brzo, i jel tako jedino ispravno ili se može kontrolirano (polakše) spuštati?

          https://www.youtube.com/watch?v=4d505TeO7mo

          Comment


          • #20
            Re: Mrtvo dizanje

            Originally posted by Matej1996 View Post
            Pa nije u tome stvar, tj. znam da tako treba ići. Zanima me nešto drugo.

            Ja sam pitao koliko je opasno polako se spuštati dolje i samo dotaknuti tlo i opet ići gore?

            Evo ovaj čovjek spušta brzo, i jel tako jedino ispravno ili se može kontrolirano (polakše) spuštati?

            https://www.youtube.com/watch?v=4d505TeO7mo
            pa ako se pravilno izvodi i s manjom kilažom onda nije opasno.ali deadlift je vježba koja se izvodi s maksimalnim težinama pa se brzina ne gleda tu baš previše.

            Comment


            • #21
              Re: Mrtvo dizanje

              Originally posted by Sky View Post
              pa ako se pravilno izvodi i s manjom kilažom onda nije opasno.ali deadlift je vježba koja se izvodi s maksimalnim težinama pa se brzina ne gleda tu baš previše.
              Nezz onda zašto s max. težinama svi koji sam gledao brže ispuštaju...

              Comment


              • #22
                Re: Mrtvo dizanje

                Originally posted by Matej1996 View Post
                Nezz onda zašto s max. težinama svi koji sam gledao brže ispuštaju...
                Stvar je mehanike pokreta. U dijelu spustanja spike ispod koljena tezina pada na donje ledne misice koji po svojoj prirodi ne mogu podnijeti toliko velike tezine koje se dizu u pozitivnom dijelu pokreta jer tada sudjeluje puno vise misica.

                Nije isto opteretiti tijelo ravnomjerno na zadnju lozu, donje ledne, latove, trapez i ruke ili samo na donje ledne koji bi primarno bili ukljuceni kada bi tezinu pokusao zadrzavati ili sourije spustati. Jednostavno nije vrijedno rizika ozljede. Imas druge sigurnije i efikasnije vjezbe za raditi odredene misice koje sudjeluju u mrtvom dizanju umjesto naglasavati negativni pokret.

                Probaj pa javi kakav je osjecaj kad ti izleti disk
                Originally posted by madmax22
                da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                Originally posted by jocker77
                Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                Originally posted by Hajduk
                isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                Comment


                • #23
                  Re: Mrtvo dizanje

                  Originally posted by Matej1996 View Post
                  Ajd šta se ti odmah praviš pametan?

                  Lijepo sam pitao koliku opasnost predstavlja, nisam tražio da mi stavljaš izbore.
                  Pred tobom svako ispada pametan, jer sudeci po tvom pisanju i infantilnim reakcijama ti nemas veze s vezom. Ne zelim vise gubiti vrijeme na tebe, jer vidim da si nezahvalni ignorant. Neka ti je sa srecom i citaj malo sta ti ovi momci pisu. Da se dosta toga od njih nauciti.

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mrtvo dizanje

                    Itekako je bitna brzina izvodenja i itekako se ona gleda..
                    Ako danas dignes 100 kg duplo brze nego jucer ojacao si.
                    Sto se tice spustanja deadlifta..najbolje ga je sto brze spustit..al i dalje ga drzis u ruci i nastavis radit repove..
                    A kod tng nemoj samo pustit uteg nego ga kontroliraj..ali ne prepresporo..

                    Poslano sa mog GT-S6810P koristeći Tapatalk
                    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                    Youtube:

                    Primjer treninga snage/hipertrofije
                    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                    Sve o prehrani
                    Sve o treningu

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mrtvo dizanje

                      Originally posted by Argentum View Post
                      Pred tobom svako ispada pametan, jer sudeci po tvom pisanju i infantilnim reakcijama ti nemas veze s vezom. Ne zelim vise gubiti vrijeme na tebe, jer vidim da si nezahvalni ignorant. Neka ti je sa srecom i citaj malo sta ti ovi momci pisu. Da se dosta toga od njih nauciti.
                      Dulje sam na forumu od tebe, i čitao sam puno toga ali nigdje nisam čitao o brzini izvođenja. Ljudi valjda naglašavaju poziciju trupa, pa valjda ovo pada u drugi plan.

                      Lijepo sam postavio pitanje, ti se javiš i odgovoriš nešto sasvim deseto, umjesto da mi objasniš kao što su staragarda i neuk napisali.

                      A za ovo da nemam veze s vezom, ne poznaš me kao ni ja tebe i jel ima smisla to što ti govoriš??

                      Svako dobro...

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mrtvo dizanje

                        Originally posted by neuk View Post
                        Stvar je mehanike pokreta. U dijelu spustanja spike ispod koljena tezina pada na donje ledne misice koji po svojoj prirodi ne mogu podnijeti toliko velike tezine koje se dizu u pozitivnom dijelu pokreta jer tada sudjeluje puno vise misica.

                        Nije isto opteretiti tijelo ravnomjerno na zadnju lozu, donje ledne, latove, trapez i ruke ili samo na donje ledne koji bi primarno bili ukljuceni kada bi tezinu pokusao zadrzavati ili sourije spustati. Jednostavno nije vrijedno rizika ozljede. Imas druge sigurnije i efikasnije vjezbe za raditi odredene misice koje sudjeluju u mrtvom dizanju umjesto naglasavati negativni pokret.

                        Probaj pa javi kakav je osjecaj kad ti izleti disk
                        Eto hvala! To me zanimalo i ne bih probao

                        Comment

                        Working...
                        X