Announcement

Collapse
No announcement yet.

3D RAMENA i kako do njih?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casuale
    replied
    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

    Originally posted by Archiv3r View Post
    prvih mjeseci sam zanemarivao srednju i zadnju glavu.
    poslije toga sam poceo raditi predzamor za srednje(vj. odrucenje-lateralno) zatim vojnicki potisak, jos jednu odrucenje za srednje rame i 1-2 vjezbe za zadnju glavu ramena, smatram da prednju glavu netreba ciljano raditi.

    sada trenutacno gađam rame 2 puta direktno(samo zadnje i srednje, prednje ne radim-tj neradim odrucenja ispred sebe i upright rows) i sta pokupe sa ledima, prsima. ovako kako sad radim mi najvise paše.

    također, za zadnju glavu sam si nasao dobru "rutinu" mogu napisat kao koga zanima
    napisi-----------

    Leave a comment:


  • kelly
    replied
    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

    Originally posted by TitanGym_VP View Post
    potisak iza glave nije vježba za BB i F i najćešći je uzrok poreda rotacijskog hvatišta ramena, blokira napredak zbog prezamora ramena plus što je pokret biomehanički neprirodan.
    To sam ja uvijek govorio:
    http://www.building-body.com/forum/t...enja-iza-glave

    Leave a comment:


  • TitanGym_VP
    replied
    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

    nabolja ramena čak bolja od bilderskih imaju gimnastičari (vježbe na karikama...) u biti ramena su dulje vrmenski pod poterećenjem iz raznih kuteva. Kod nas se često griješi forsiranjem potisaka, potisak iza glave nije vježba za BB i F i najćešći je uzrok poreda rotacijskog hvatišta ramena, blokira napredak zbog prezamora ramena plus što je pokret biomehanički neprirodan. Nabolja alternativa je prednji potisak bućicama ili dvoručnim utegomodnosno tzv. military press ili na ISO lateral opremi.

    Recimo treneri poput Polquina preporučuju potisak kao treću vježbu u trisetovima izolacija (lateralna)...
    Oo se na većini vježbača u titanu pokazalo vrhunskim pogotovo kod ljudi koji do tada nisu mogli razviti
    ramena.

    Čak ima i specifičnih vježbi kojima se u nekoliko tjedana vježbač proširi u ramena ali bez video snmke
    nemoguće je objasniti jedan takv trening protokol.

    Leave a comment:


  • Archiv3r
    replied
    Re: 3D RAMENA i kako do njih?

    prvih mjeseci sam zanemarivao srednju i zadnju glavu.
    poslije toga sam poceo raditi predzamor za srednje(vj. odrucenje-lateralno) zatim vojnicki potisak, jos jednu odrucenje za srednje rame i 1-2 vjezbe za zadnju glavu ramena, smatram da prednju glavu netreba ciljano raditi.

    sada trenutacno gađam rame 2 puta direktno(samo zadnje i srednje, prednje ne radim-tj neradim odrucenja ispred sebe i upright rows) i sta pokupe sa ledima, prsima. ovako kako sad radim mi najvise paše.

    također, za zadnju glavu sam si nasao dobru "rutinu" mogu napisat kao koga zanima

    Leave a comment:


  • TitanGym_VP
    started a topic 3D RAMENA i kako do njih?

    3D RAMENA i kako do njih?

    najćešći problem ako nemate prirodno/genetski ogromna i razvijena ramena

    za početak postajte kao ih trenirate, najćešći problem je krivi split program potom
    vježbe
Working...
X