Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanja o kompjuterima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanja o kompjuterima

    Evo u ovoj temi možete postavljati razna pitanja o kompjuterima...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: Preporuka za pregled foruma - Aktivne teme i Pretražnik

    bigi imam jedan problem sa kompom ....nesto sam obrisao iz add remove hardware a nisam procitao sta slucajno sam to uradio .....i sad nemogu igrati igrice niti ista slicno .....nesto u vezi graficke je ....de ti meni sad to pojasni kako da to poprawim moze li se skinut sa neta il da nosim u pc servis ??

    Comment


    • #3
      Re: Preporuka za pregled foruma - Aktivne teme i Pretražnik

      Originally posted by MegaMegaBadBoy
      bigi imam jedan problem sa kompom ....nesto sam obrisao iz add remove hardware a nisam procitao sta slucajno sam to uradio .....i sad nemogu igrati igrice niti ista slicno .....nesto u vezi graficke je ....de ti meni sad to pojasni kako da to poprawim moze li se skinut sa neta il da nosim u pc servis ??
      dal uopće možeš ući u igricu?
      Po meni si vjerovatno drivere od grafičke zbrisao
      -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

      Comment


      • #4
        Re: Pitanja o kompjuterima

        owako npr udjem u online igricu i mogu igrati ali slika je mutna i ko da trokira ....i onda izadjem posto i meni se cini da sam driver obriso ???

        Comment


        • #5
          Re: Pitanja o kompjuterima

          100% su ti driveri

          odi ponovno tamo add/remove programs i pogledaj dal imaš što piše nvidia/ati drivers
          100% sam siguran da nemaš, pogledaj kakvu grafičku imaš i odi na službenu stranicu ati ili nvidia i skini si drivere za svoj tip grafičke i instaliraj.
          -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

          Comment


          • #6
            Re: Pitanja o kompjuterima

            driveri su, ako neznas koju grafu imas skini everest, on ce ti to ocitati.
            ona kad nadjes koja je guglaj jednostavno "imegraficke " drivers download i instaliraj.

            Comment


            • #7
              Re: Pitanja o kompjuterima

              da je izbrisao drivere od graficke odmah bi to primjetio pri samom ulazu u win. na desktopu po velicini ikona rezoluciji...
              idi na jbg neznam koji ti je win ali uđi u control panel>desktop i tu vidi dali ti uopste daje ikakve informacije o graf.kart. dali mozes mijenjati rezoluciju
              Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
              Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
              Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

              Comment


              • #8
                Re: Pitanja o kompjuterima

                meni se jadanput dogodilo da su mi igrice štekale ko lude,a imam mrcinu od kompa core i7 920 , gtx 275... problem je bio u tome što mi je refresh rate bio na 75 Hz a trebal je biti na 60 Hz
                -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                Comment


                • #9
                  Re: Pitanja o kompjuterima

                  zasto na 60?
                  zar nije bolje da je na vise?
                  ovo me iznenadilo, mozda i meni zato stekaju neke stvari...
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pitanja o kompjuterima

                    pa i ja mislim da je bolje čim više,zato jer se brže osvježava ekrana,broj linija i te stvari..
                    -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pitanja o kompjuterima

                      Bolja je visa frekvencija osvjezavanja radi ociju.Ali neki monitori ne podrzavaju odredenu frekvenciju osvjezavanja pri odredenoj rezoluciji i kad se promjeni na nju recimo npr "1280X1024 80 hz" moze uzrokovat da montor ne prikazuje nikakvu sliku dok se ne vrati na neku drugu rezoluciju frekvenciju.
                      For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pitanja o kompjuterima

                        Refresh rate je nesto sto je bilo bitno na CRT monitorima.Ako radite na LCD-u, zaboravite na refresh rate(ostavite ga na defaultnih 60Hz),jer je refresh rate nesto sto je za LCD fixno i vecina prozivodjaca ga fixira na 60Hz. Povecavanje ili smanjivanje(udaljavanje od tvornickih preporucneih postavki) ce doprinjeti mutnoj slici ili pri visim frekvencijama flickering.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pitanja o kompjuterima

                          provjericu swe sutra trenutno sam na laptopu hwala ljudi

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pitanja o kompjuterima

                            hvala na ovom info, imam rezu 1920x1080, na 22", a visi mi na 75hz... vratit cu na 60...
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pitanja o kompjuterima

                              Nema na cemu.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment

                              Working...
                              X