Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanja o kompjuterima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Pitanja o kompjuterima

    Evo imam jedno pitanje

    Instalirao sam Advanced PDF Password Recovery ver. 5.0 Pro u svrhu razbijanja šifre na pdf file-u. Ima li ko da ga je već koristio jer po ovome treba mu 16+ sati da mi skenira tj. razbije šifru za samo 1 pdf file, nekako mi se čini predugo, a pošto imam dosta zaštićenih pdf-fileova sa šifrom trebat će mi dosta vrimena.
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #17
      Re: Pitanja o kompjuterima

      Originally posted by sthooligan
      Evo imam jedno pitanje

      Instalirao sam Advanced PDF Password Recovery ver. 5.0 Pro u svrhu razbijanja šifre na pdf file-u. Ima li ko da ga je već koristio jer po ovome treba mu 16+ sati da mi skenira tj. razbije šifru za samo 1 pdf file, nekako mi se čini predugo, a pošto imam dosta zaštićenih pdf-fileova sa šifrom trebat će mi dosta vrimena.
      haha a to ti je tak sa svim izgleda,nisam imao taj ali jesam neki za WinRAR passworde a njemu je trebalo oko 30h vise me nije zanimalo sta je unutra
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #18
        Re: Pitanja o kompjuterima

        Heh...brute force attack uvijek dugo traje.Ovisno o kompliciranosti lozinke zna potrajati i danima.Ako je dokument sifriran 40-bitnim passwordom cracking se moze odraditi za par minuta(njihova Enterprise verzija),dok slabije verzije(Pro ili Free) i dalje rade brute-force ili dictionary attack.
        U slucaju 128bitne ili jace enkripcije si osudjen na brute-force i to uvijek traje.


        EDIT: ako je to tvoj PDF i znas otprilike kako ti izgleda pass mozes koristiti brute-force attack koristeci template.To znaci da mozes unijeti skup znakova koje si koristio i reci password recovery-u da koristi samo te znakove u pokusaju pronalazenja lozinke.
        Ako, pak pdf nije tvoj(sto vjerujem da je slucaj),tada ga je bolje ostaviti da radi svoje.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • #19
          Re: Pitanja o kompjuterima

          Uf znači nema druge nego čekat ajde još 3h 15min ostalo pa ćemo vidit hoće li uspiti razbit šifru, nadam se da je ista šifra za sve fileove. Nisu moji fileovi tak da neznam koje su kombinacije šifre Javim kad završi kako je prošlo, ako ne uspije onda opet nanovo probat, jbg ili to ili platit 750 £
          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

          Comment


          • #20
            Re: Pitanja o kompjuterima

            Originally posted by sthooligan
            Uf znači nema druge nego čekat ajde još 3h 15min ostalo pa ćemo vidit hoće li uspiti razbit šifru, nadam se da je ista šifra za sve fileove. Nisu moji fileovi tak da neznam koje su kombinacije šifre Javim kad završi kako je prošlo, ako ne uspije onda opet nanovo probat, jbg ili to ili platit 750 £

            Vrijedni neki PDF-ovi.
            Jel' nemozes iste skinuti negdje bez zastite?
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #21
              Re: Pitanja o kompjuterima

              Nema nigdje, to je dvd sa svim knjigama vezanim za struku na brodu. Na dvd su više od 60 000 stranica u pdf-u i dvd se može naručiti ali je cijena paprena i to samo za 1 godinu.
              Ja imam taj dvd spržen na brodu kojeg sam instalirao ali kad ga idem pokrenut traži serial key kojeg isto imam ali je već iskorišten na brodu, znači može se koristiti samo na jednom kompu.
              Ali kad uđem u folder di sam inst. program postoji sav sadržaj-knige u pdf-u i koji su zaštićeni šifrom i to pokušavam probiti i koristiti
              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

              Comment


              • #22
                Re: Pitanja o kompjuterima

                Daj reci kako se to zove, mora biti negdje na bespućima interneta
                Zagreb u <3

                Comment


                • #23
                  Re: Pitanja o kompjuterima

                  Originally posted by Kempo
                  Daj reci kako se to zove, mora biti negdje na bespućima interneta
                  Teško, al evo

                  Seamanship Library

                  http://www.witherbyseamanship.com/pr...ip-library.htm

                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Pitanja o kompjuterima

                    Evo nakon 17h nije mi ništa našo prgram ali sad sam stavio malo poveću pretragu i razne kombinacije uglavnom trajat će punih 7 dana i nadam se da će naći šifru tu
                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Pitanja o kompjuterima

                      Originally posted by sthooligan
                      Evo nakon 17h nije mi ništa našo prgram ali sad sam stavio malo poveću pretragu i razne kombinacije uglavnom trajat će punih 7 dana i nadam se da će naći šifru tu

                      Nazalost,to ti je tako.Sumljam da su stavili nekakav weak password na nesto sto kosta vise od par stotina funti.
                      Trebao si ukljuciti sve alfanumericke znakove i sve druge moguce znakove,staviti poprilicno dugacku kombinaciju za pretrazivanje i ona pustiti.Pa ako traje 15 dana,bar znas da zbog necega cekas.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Pitanja o kompjuterima

                        fajlovi u racunaru su mi nekako cudni postali, i to evo vec 2-3 mjeseca tako,u pitanju je boja slova ispod file ikone, tj normalna boja slova od fajlova mi je crna i tako svi su bili prije, eh sad mozda polovica fajlova mi je poplavila, tj plava su slova ispod, ? ?

                        da li se iko sretao sa ovakvim problemom, ?
                        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Pitanja o kompjuterima

                          Originally posted by sthooligan
                          Originally posted by Kempo
                          Daj reci kako se to zove, mora biti negdje na bespućima interneta
                          Teško, al evo

                          Seamanship Library

                          http://www.witherbyseamanship.com/pr...ip-library.htm

                          Bome sam si dao truda pred koji dan, nema nigdje
                          Zagreb u <3

                          Comment


                          • #28
                            Re: Pitanja o kompjuterima

                            Rekoh ti evo ostalo još 1d i 9h pa ću vidjet oće li mi ovaj program uspit probit šifru, ako ne onda moran nać nekog hakera
                            ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Pitanja o kompjuterima

                              da li je neko mjenjao procesor slucajno sam ?
                              imam fin procesor 3.2 intelov za ubacit, moj je katastrofa 1,6 celeron , eh sad posto je sve od kompanije intel mislim da mi odgovara, svoj sam vec vadio i pregledao sve ok sve stima i ventilator i to, eh samo me muci ispod procesora na plocici nije isti raspored onih kockica kao kod mog, ? mislim da to nema veze al eto,
                              evo dole jedna slikica ovakav slicaj mi je samo sto ima dva mala usjeka zljeba da uklopi, tako je na oba ...

                              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Pitanja o kompjuterima

                                Moras provjeriti koji ti je socket na matičnoj.. nema veze sta je INTEL, to ne znaci da mogu svi procesori u istu rupu :P

                                reci mi puno ime procesora kojeg imas sad i puno ime novoga, pa cu ti ja reci jel to more
                                “There are two things a real man likes - danger and play. And he likes woman because she is the most dangerous of playthings.” — Friedrich Nietzsche

                                Comment

                                Working...
                                X