Announcement

Collapse
No announcement yet.

trudni profiji - napuhani trbusi u profesionalaca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: napuhani trbusi u profesionalaca

    nisi nis krivo reko!
    sto se tice distanciranog trbuha, frend ima nesto slicno i kaze da je ovo radio.
    http://www.bodybuilding.com/fun/ms-fit5.htm
    tvrdi da mu je ful pomoglo. isplati se probat ako nis drugo da ojacas unutarnje trbusne.
    ja cu sigurno ubacit to u rutinu za trbusne
    Animal. Can you handle it?

    Comment


    • #47
      Re: napuhani trbusi u profesionalaca

      uu, fala na ovom, sigurno ću isprobat

      inače znam jednog lika koji to može, tj stavio je slike na teretana.net

      Comment


      • #48
        Re: napuhani trbusi u profesionalaca

        slicne vjezbe rade i ronioci, jacanje diafragme itd.
        Animal. Can you handle it?

        Comment


        • #49
          Re: napuhani trbusi u profesionalaca

          Originally posted by Kizo
          Sve što drugi znaju a isto tako i ti i ja a to je da smo prihvatili slike koje su nam plasirali pa misliš da je ružno kad netko ima velik trbuh jer ga se poistovjećuje s debelim čovjekom.

          Ako su svi djelovi čovjekovih mišića veliki zašto bi trbuh ostao iznimka?

          Ako builder ima mala prsa zašto mu je narušena proporcija a s malim trbuhom nije?
          Ne mogu vjerovati, konačno netko (prva osoba do sad!) koja misli isto što i ja. Raspravljao sam o ovome sa ekipom na Muscular Development forumu i nitko me nije razumio, a neki su mislili da se šalim. Mislim da struk mora biti razvijen kao ostatak tijela. Jedino tako bodybuilder može postići proporcionalni razvoj (i optimalnu snagu). Bi li vam imalo smisla da vam netko kaže: "Nemoj trenirati ramena, pa će ti ruke izgledati veće"? Ali kad govore: "Nemoj trenirati struk, pa će ti latovi izgledati veći", to svima ima smisla. Zašto? Ono što svi zapostavljaju su mišići na lijevoj i desnoj strani struka (obliques). Ti mišići djeluju meko i zakržljalo (Wolf, Freeman i Nunn su dobri primjeri, premda većina strukova u današnjem BBu izgleda slično) u odnosu na ostatak tijela i (meni) to narušava ukupan dojam. Ja ne želim imati tijelo kao neki lika iz stripova, nego tijelo koje izgleda moćno i lijepo u isto vrijeme. Ljudi koji govore "zna se što je lijepo, a što nije" vrlo su u krivu. Još su više u krivu oni koji današnji tzv. bodybuilding ideal nazivaju "klasičnim". Klasično razdoblje (ili antika) je najviše cijenilo potpuno drugi tip tijela - heraklovski tip. Da vam ga predočim slavnim primjerom:



          Kao što vidite, iznimno razvijen struk koji oblikom i izgledom nimalo ne nalikuje na "turtle belly". U antičkom svijetu se snaga često demonstrirala daljinom na koju se mogao baciti teret, tako da je razvijen struk bio od iznimne važnosti. Bio je znak velike snage i, kao takav, postao je dio idealnog muškog izgleda. Kao što vidite, estetika je vrlo relativna. Drugi primjer za to je ženski ideal koji se provlačio kroz sva umjetnička razdoblja, sve do najnovijeg doba (veliki bokovi i stražnjica i proporcionalno manje grudi). U posljednje vrijeme je taj ideal zamijenjen suprotnim (a imali smo i '60 i Twiggy između toga), tako da je doista smiješno reći: "zna se što je poželjno, a što nije".
          Originally posted by daedraug
          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

          Comment


          • #50
            Re: napuhani trbusi u profesionalaca



            jedno je jak struk i jaki trbušni, a drugo je turtle belly. ono.

            Comment


            • #51
              Re: napuhani trbusi u profesionalaca

              Originally posted by Marijan


              jedno je jak struk i jaki trbušni, a drugo je turtle belly. ono.
              Naravno, ali na današnjim BB pozornicama bi iznimno jaki strukovi (kao ovaj na slici koju sam postao) bili teško penalizirani. Meni se ne sviđa ta disproporcija u današnjem bodybuilding idealu.
              Originally posted by daedraug
              Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
              Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

              Comment


              • #52
                Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                Originally posted by Kettlebell
                Jedna naturalna asociacija razmislja o Legend's kategoriji, jer su danasnji naturalni previse ovisno o suplementima.
                To bi bilo sjajno. Ja ne koristim i ne želim koristiti ništa osim prirodne hrane. Ali mislim da suplementi (oni "uobičajeni" koji sadrže ono što sadrži hrana sama po sebi, ne pričam o hormonskim prekursorima, za njih ne znam) i ne daju prednost pred odličnom i pametnom prehranom. Tako da mislim da Legendsi i Naturalsi mogu mirne duše ostati u istoj kategoriji.
                Originally posted by daedraug
                Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                Comment


                • #53
                  Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                  zainteresovala me ova tema. Mislim da vaši odgovori mogu imati svi tacnosti u sebi osim jednbog koji nikako ne mogu da svarim a to je da inzulin ima uticaja na rast stomaka. To je potpuno obrnuta stvar samo količina masti može imati utjecaj na manjak inzulina jer je masna stanica inzulin ovisna i stoga zarobljava inzulin i dovodi do njegovog deficita. Tako da teorija da zbog inzulina se stvaraju masti oko organa i uvecavaju ih mi zvuci suludo i poprilicno patološki.
                  Kada sam razmisljao o temi ovoj nesto sam primjetio a to mozete i vi pokusati. Primjetio sam da bilderi koji rade vjezbe tipa mrtvo dizanje , čučnjevi pa recimo i benč sa velikimj težinama imaju puno veci stomak a tome je razlog širenje maramice trbušne i omentuma zbog djelovanaj ogromnih sila na trbusne misice i unutarnje organe.

                  Comment


                  • #54
                    Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                    Originally posted by JMT
                    zainteresovala me ova tema. Mislim da vaši odgovori mogu imati svi tacnosti u sebi osim jednbog koji nikako ne mogu da svarim a to je da inzulin ima uticaja na rast stomaka. To je potpuno obrnuta stvar samo količina masti može imati utjecaj na manjak inzulina jer je masna stanica inzulin ovisna i stoga zarobljava inzulin i dovodi do njegovog deficita. Tako da teorija da zbog inzulina se stvaraju masti oko organa i uvecavaju ih mi zvuci suludo i poprilicno patološki.
                    Kada sam razmisljao o temi ovoj nesto sam primjetio a to mozete i vi pokusati. Primjetio sam da bilderi koji rade vjezbe tipa mrtvo dizanje , čučnjevi pa recimo i benč sa velikimj težinama imaju puno veci stomak a tome je razlog širenje maramice trbušne i omentuma zbog djelovanaj ogromnih sila na trbusne misice i unutarnje organe.
                    Može biti..Inace i ja imam dosta napuhan stomak.a nemam visok bf,naprotiv,nije preko 10% ziher. A dosta cesto mi je napuhan imam ucestale vjetrove itd. A primjetio sam kad radim teska dizanja s velikim kilazama kao sto su teski cucnjevi,mrtva dizanja i leg press da mi se trbuh napuše nenormalno...
                    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                    Comment


                    • #55
                      Re: napuhani trbusi u profesionalaca



                      to nema nikakve veze s tim...trbuh ti može bit napuhan ako si alergičan na nekakvu hranu ili se prejedaš stalno, whatever. Velike vježbe s velikim težinama jednostavno dijeluju na trbušne mišiće i pogotovo bočne trbušne, te tako proširuje struk...ne vidim kako može utjecat na želudac ili napuhanost.

                      Comment


                      • #56
                        Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                        Originally posted by SEVER
                        Ja ne koristim i ne želim koristiti ništa osim prirodne hrane.
                        Hajde nam stavi svoj jelovnik pa ćeš vidjeti da itekako jedeš puno toga što nije "prirodna" hrana, navedi što jedeš i što piješ i gdje kupuješ to sve.

                        Reci mi što je tako neprirodno i nezdravo ako nakon treninga popiješ whey i glukozu?

                        I hajde mi definiraj prirodnu i neprirodnu hranu...


                        Originally posted by SEVER
                        Ali mislim da suplementi i ne daju prednost pred odličnom i pametnom prehranom.
                        Mislim da ne misliš dobro.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #57
                          Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by SEVER
                          Ja ne koristim i ne želim koristiti ništa osim prirodne hrane.
                          Hajde nam stavi svoj jelovnik pa ćeš vidjeti da itekako jedeš puno toga što nije "prirodna" hrana, navedi što jedeš i što piješ i gdje kupuješ to sve.

                          Reci mi što je tako neprirodno i nezdravo ako nakon treninga popiješ whey i glukozu?

                          I hajde mi definiraj prirodnu i neprirodnu hranu...


                          Originally posted by SEVER
                          Ali mislim da suplementi i ne daju prednost pred odličnom i pametnom prehranom.
                          Mislim da ne misliš dobro.

                          U redu. Ne kupujem skoro ništa osim meda, jaja i integralne riže (to kupujem na Dolcu). Ostalo dobivam od svog oca koji živi u selu Turopolju kraj Velike Gorice gdje ima malu farmu (na kojoj uzgaja kokoši, guske, koze, ovce, svinje i krave) i oko dva rala zemlje (na kojoj uzgaja kukuruz, krumpir, pšenicu itd.) te vrt (gdje uzgaja svakojako povrće) i staklenik u njemu, kako bi svježeg povrća bilo i po zimi. Njegovi proizvodi čine preko 95% mog jelovnika. Tu su uključene i neke potrepštine kao svinjska mast i maslinovo ulje (kojeg dobiva od jednog primorca u zamjenu za jariće). Pijem uglavnom vodu ili čaj. Morao sam izbaciti mlijeko jer je stvaralo višak sluzi koja mi je smetala pri pjevanju. Tako da da, slažem se da mi prehrana nije skroz "prirodna" što se tiče par stvari, ali snalazim se najbolje što mogu.

                          I nemoj misliti da imam išta protiv ljudi koji piju svoje proteine, iako shakeove smatram vrlo inferiornom zamjenom za pravi obrok, zbog čega ih sam i ne koristim.

                          A to što se ne slažeš sa mnom oko toga mogu prežaliti.
                          Originally posted by daedraug
                          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                          Comment


                          • #58
                            Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                            A sad, kako definirati "prirodnu" hranu? Generalno nam kao smjernica može poslužiti; "Hrana koja bi čovjeku bila dostupna i bez postojanja današnje masovne prehrambene industrije ili hrana njoj što sličnija podrijetlom."
                            Originally posted by daedraug
                            Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                            Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                            Comment


                            • #59
                              Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                              Originally posted by SEVER
                              Klasično razdoblje (ili antika) je najviše cijenilo potpuno drugi tip tijela - heraklovski tip. Da vam ga predočim slavnim primjerom:
                              Na stranu što se tebi sviđa, ali mislim da nemožeš zaključiti koji je ideal tijela u antici na osnovu jednoga kipa, jer ima i masu baš suprotnih primjera

                              Comment


                              • #60
                                Re: napuhani trbusi u profesionalaca

                                Originally posted by SEVER
                                Tako da da, slažem se da mi prehrana nije skroz "prirodna" što se tiče par stvari, ali snalazim se najbolje što mogu.
                                Lijepo da se slažemo oko ovoga, jer je danas nemoguće jesti "prirodno", a i sam sam veliki zagovornik prirodnog i zdravog života i prehrane.

                                Originally posted by SEVER
                                Ne kupujem skoro ništa osim meda, jaja i integralne riže (to kupujem na Dolcu). Ostalo dobivam od svog oca koji živi u selu Turopolju kraj Velike Gorice gdje ima malu farmu (na kojoj uzgaja kokoši, guske, koze, ovce, svinje i krave) i oko dva rala zemlje (na kojoj uzgaja kukuruz, krumpir, pšenicu itd.) te vrt (gdje uzgaja svakojako povrće) i staklenik u njemu, kako bi svježeg povrća bilo i po zimi. Njegovi proizvodi čine preko 95% mog jelovnika. Tu su uključene i neke potrepštine kao svinjska mast i maslinovo ulje (kojeg dobiva od jednog primorca u zamjenu za jariće). Pijem uglavnom vodu ili čaj.
                                Dosta se zdravo hraniš i to je lijepo; i da imaš tu mogućnost i da si svjestan toga.
                                Nisi rekao koji kruh jedeš; meni žena peče domaći raženi kruh, ne jedem kupovni jer je kupovni kruh miljama daleko od "prirodnoga".

                                Originally posted by SEVER
                                Tu su uključene i neke potrepštine kao svinjska mast i maslinovo ulje
                                Kao što se maslinovo ulje dobija iz maslina tako se i whey dobija iz mlijeka, pa ne možeš reći da je jedno prirodno a drugo nije.

                                Originally posted by SEVER
                                Pijem uglavnom vodu ili čaj.
                                I ja pijem ili vodu ili zeleni čaj.

                                Originally posted by SEVER
                                Morao sam izbaciti mlijeko jer je stvaralo višak sluzi koja mi je smetala pri pjevanju.
                                Ni ja ne pijem mlijeko iz više razloga; jedan je taj što je i meni sluz iz mlijeka polako stvarala astmu. Ali proteini iz mlijeka: whey i kazein su dobri i njih pijem svakodnevno.
                                Whey prašak (i kazein) je puno prirodniji i zdraviji od kupovnoga mlijeka, tako da nema razloga da ga se ne pije, naročito nakon treninga pa se ne mogu složiti sa ovom tvojom izjavom:
                                Originally posted by SEVER
                                iako shakeove smatram vrlo inferiornom zamjenom za pravi obrok, zbog čega ih sam i ne koristim.
                                Ako misliš da je bolje nakon treninga žvakati meso nego popiti whey onda se jako varaš.


                                Originally posted by SEVER
                                I nemoj misliti da imam išta protiv ljudi koji piju svoje proteine,
                                Ovo mi je drago za čuti, jer sam mislio da si još jedan od onih koji ne bi ni u snu popili "neprirodni" whey ali zato redovito jedu smeće iz McDonaldsa i piju Coca-colu.

                                Ne vidim ništa loše ni ništa neprirodno uzeti mjericu wheya uz zobene ili u pwm-u sa glukozom, ili prije spavanja popiti mjericu kazeina sa šakom badema pa ću tako i nadalje činiti.

                                Oko većine stvari se slažemo, a ja bih ti prijateljski savjetovao da u svoju prehranu ubaciš osnovne suplemente koji su potpuno zdravi i prirodni i nema nijednog opravdanog i razumnog razloga da ih se ne koristi.

                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X