Announcement

Collapse
No announcement yet.

Marko Barić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: MarkoPolo

    Originally posted by vege
    Originally posted by MarkoPolo
    Originally posted by sandra
    a jesi dobio šta novaca za taj članak? ako jesi kupujem men's health odmah čim izađe
    ma ništa, nisam ni tražio, nemam pravo na to jer im samo mogu zahvaliti zbog reklame..ako ništa drugo, tko zna kakva ce mi ovo sada vrata otvoriti..
    možda uđeš u Velikog brata
    http://www.story.rs/files.php?file=2..._901679032.jpg
    hahahahaah! dobra, dobra!

    i pokaram tuđu ženu pred milijunima!
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

    Comment


    • Re: MarkoPolo

      Originally posted by hardstyle91
      Svaka cast na ovome, ali nikako mi se ne sviđa kako su te uslikali
      i ja smatram da je moglo bolje, ali gle, oni pucaju na to! rekli su mi da sam samo malo veći da me nebi uopce ni primili jer to je njihova filozofija!
      "Your body is your biggest artwork."

      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

      Comment


      • Re: MarkoPolo

        Svaka cast. :handgestures-thumbupright:
        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

        Instagram: @shredded_dario

        Comment


        • Re: MarkoPolo

          Originally posted by MarkoPolo
          Originally posted by hardstyle91
          Svaka cast na ovome, ali nikako mi se ne sviđa kako su te uslikali
          i ja smatram da je moglo bolje, ali gle, oni pucaju na to! rekli su mi da sam samo malo veći da me nebi uopce ni primili jer to je njihova filozofija!
          Da, ipak je to industrija, nemos tu nista, samo se nasmiješi
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • Re: MarkoPolo

            Originally posted by hardstyle91
            Originally posted by MarkoPolo
            Originally posted by hardstyle91
            Svaka cast na ovome, ali nikako mi se ne sviđa kako su te uslikali
            i ja smatram da je moglo bolje, ali gle, oni pucaju na to! rekli su mi da sam samo malo veći da me nebi uopce ni primili jer to je njihova filozofija!
            Da, ipak je to industrija, nemos tu nista, samo se nasmiješi

            točno to!
            "Your body is your biggest artwork."

            DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
            DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
            BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

            SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

            https://www.facebook.com/MBbodybuilding

            Comment


            • Re: MarkoPolo

              Marko ima 90Kg! Svinjaaaa!
              "Your body is your biggest artwork."

              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

              Comment


              • Re: MarkoPolo

                Originally posted by MarkoPolo
                Marko ima 90Kg! Svinjaaaa!

                Comment


                • Re: MarkoPolo

                  Originally posted by MarkoPolo
                  Marko ima 90Kg! Svinjaaaa!
                  Oink-oink!
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • Re: MarkoPolo

                    Mrcino
                    "Neuspjeh nije opcija."

                    Comment


                    • Re: MarkoPolo

                      Marko Barić, mladić koji može biti uzor mnogima: Nezaposlen, živi sam i trenira punom parom

                      Marko-Barić_transformacija1.jpg

                      U današnje vrijeme sve je teže pronaći mlade ljude koji će umjesto u kafić, otići u teretanu. Sve je teže pronaći mlade koji su spremni odreći se svega zbog sporta kojeg vole. Sve je teže pronaći mlade koji su ustrajni u ostvarenju svojih sportskih snova i ambicija. Mi smo pronašli jednoga takvoga. Njegovo ime je Marko Barić i ima 20 godina i aktivno se bavi jogom, aerobikom i bodybuildingom. Razgovarajući s Markom, shvatili smo još jedanput da je za sve u životu potrebna iznimna volja i da se njome mogu prevladati sve eventualne nedaće koje se na putu mogu pronaći: “Živim sam i nezaposlen sam i ponekad mi je jako teško, no ne odustajem od toga što volim više od ičega.”

                      Marko je u teretanu krenuo vrlo rano, već sa 17 godina, ali i tada je u njemu postojala doza ozbiljnosti koja se ne sreće u mladića njegove dobi. “Htio sam se posvetiti sebi i napraviti nešto od sebe jer smatram da unatoč svim okolnostima čovjek mora sebi biti na prvome mjestu jer ipak sam sa sobom ćeš provesti cijeli život.”, kaže Marko.

                      Dolazak u teretanu bio je samo nastavak na Markove ranije stečene sportske navike. “Do 12. godina sam igrao nogomet, no nakon rastave mojih roditelja u meni je nestalo volje i motivacije. Srećom, uz mene je uvijek bio djed koji me podržavao.”, kaže Marko koji i sad povremeno živi s djedom. “Jedino nikako da prihvati moju prehranu. Znate kako je to u Slavonaca: samo špek i kobase”, kaže nam Marko kroz smijeh. Srećom, Marko ima i podršku majke koja je prihvatila sport koji Marka veseli. “Oca ne viđam često. Prvi put me vidio nakon dvije godine vježbanja. No, i on je uz mene i sretan je jer se nisam izgubio u alkoholu ili drogama”, prepričava Marko za Polleosport.

                      Prvi put u teretani

                      “U početku sam krenuo u teretanu čiji je vlasnik Nermin Kurtović Eka. On mi je dosta pomogao oko mog prvog programa i prvog plana prehrane, ali prije nego sam krenuo imao sam fazu od par tjedana u kojoj sam proučavao način života bodybuildera i pogledao desetak filmova. Jednostavno sam htio biti spreman na ono što me čeka, a ne ući u teretani bez ikakvog osnovnog znanja”, kaže Marko koji za Eka ima samo riječi hvale i dodaje: “Hvala Eka!”

                      “Sada više ne vježbam uz trenera, ali ovo je sport u kojem svaki dan nešto novo naučiš. Također, moram istaći i našeg natjecatelja Stjepka Marenića koji me naučio što i kako treba raditi prije odlaska na natjecanje. Stjepko mi uvijek daje korisne savjete i hvala i njemu na tome.


                      Hrana i hrana

                      “S početkom vježbanja sam prehranu u potpunosti promijenio. Kad sad usporedim ono što jedem s onim što sam prije jeo, čini mi se kao da se radi o drugom čovjek”, ponosno govori Barić. “Prije sam imao 97 kila, a s obzirom da sam visok 180cm, bio sam poprilično debeo. Polako sam izbacivao s menija sav junk food. Ovo je definitivno sport u kojem moraš biti maksimalnog discipliniran i koji ne smiješ trenirati, nego živjeti”.

                      Kad smo shvatili Markovu fascinantnu osviještenost po pitanju hrane pitali smo ga da nam opiše jedan svoj dan i sav unos hrane: “Sada kada sam u fazi punjenja i kada mislim nabiti još mišićne mase jedem više, unosim više proteina i ugljikohidrata. Ne patim na brzu hranu kao što su hamburgeri i pizze, nego više padam na slatko, tako da si sada dozvolim pokoju čokoladu ili neki slatkiš. Moj prosječni dan bi izgledao ovako:

                      -kada se probudim popijem mjericu glukoze s vodom ili šaku grožđica

                      -doručak: omlet od 6 jaja(dva žumanjka) sa sirom i integralnim brašnom, ponekada malo meda ili džema, čaša mlijeka i kava

                      -međuobrok: sendvič od kruha sa cjelovitim žitaricama i pureća ili pileća prsa

                      -ručak: tunjevina ili piletina sa tijestom ili rižom, salata

                      -nakon treninga (ako imam suplemenata) popijem shake od wheya, glukoze, glutamina, aminokiselina

                      -međuobrok opet kao i ručak

                      -prije spavanja posni sir, kuhana jaja ili neka druga hrana koja sadrži visok udio proteina, možda i shake.

                      Unosim još riblje ulje, cink da spriječi nastanak strija i obavezno vitamine. Pijem puno vode, zeleni čaj i dvije ili tri litre mlijeka dnevno. I kao što sam spomenuo, tu i tamo pojedem nešto slatko s time da si uvijek jednom tjedno “priuštim” ili na silu pojedem neki junk zbog metabolizma”, opisuje Marko svoj prehrambeni ritam u fazi mase.

                      Bodybuilding, joga, aerobik…

                      MarkoBaric1.jpg

                      “Kada sam počeo trenirati imao sam 97 kilograma, a sada imam 86, s time da kada sam bio na dijeti pao sam na 72. Smršavio sam 25 kilograma i s obzirom na to kako sada izgledam neki me ljudi ponekad i ne prepoznaju. Ujedno sam se tada bavio i dalje se bavim aerobicom koji uvrstim u cardio trening i jogom jer i dalje smatram da je istezanje važno zbog opuštanja i rasta mišića, te opušta psihička, a psiha je itekako važno u ovome sportu jer sve je u glavi i u umu, sve.”, opisuje Marko transformaciju koju je postigao u samo dvije i pol godine.

                      Marko sljedeće godine planira izaći na svoje prvo natjecanje. Je li ovaj mladić spreman na to? “Ja već nekoliko godina živim kao da se natječem. Natjecateljski BB će zahtijevati još više truda, volje i discipline, te mislim da će prve pripreme biti paklene, no ja sam već lagano krenuo s pripremama. Bit će to predivno iskustvo, biti okružen s ljudima koji te u potpunosti razumiju. Jedva čekam!”, kaže već sad vidno uzbuđeni Marko.

                      Uzori

                      “Petar Klančir je dečko koji za svoje godine izgleda fascinantno, zapravo nevjerojatno. Držim fige i nadam se da ga čeka odlična budućnost! Jadran Damjanović i njegova supruga Inja su također ljudi kojima se divim. Iako nisam imao prilike upoznati ih, mislim da bi se puno ljudi, a ne samo natjecatelja trebalo ugledati na njih. Od mlađih dečki bih još istaknuo Nikolu Prugovečkog i Peru Tomasa, zbilja odlični sportaši.”, navodi Barić.


                      Par riječi za kraj:


                      MarkoBaric2.jpg
                      “Za sada na neki način živim svoj san i sretan sam što sam se pronašao. Nadam se da ću postići dobre rezultate i da me čeka dobra budućnost u BB-u. Htio bih motivirati ljude koji možda misle odustati od nečega zbog manjka vremena, utjecaja okoline ili financijske situacije. Nikada ne smijemo odustati od svojih snova, unatoč svemu. Psihički treba biti na vrhuncu i pomiriti se sa stvarima kakve jesu, a truditi se da samo bude bolje jer ako se zbilja trudimo gore sigurno ne može biti. Hvala Polleosportu na prilici da se predstavim kao jedan mladi i ambiciozni sportaš koji bi volio upoznati ljude koji su spremni na suradnju. Nikada ne odustajte i imajte nade, volje i ambicije, a rezultati ce doći!”

                      polleosport.hr
                      Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

                      Comment


                      • Re: MarkoPolo

                        Bravo za članak , tek sam sada vidjela!

                        Kad ću ić u Konzum onda ću prolistat , super su mi te stalaže otvorene, dok moji obave shopping sve uspijem pročitat

                        "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                        Comment


                        • Re: MarkoPolo

                          Originally posted by vea
                          Bravo za članak , tek sam sada vidjela!

                          Kad ću ić u Konzum onda ću prolistat , super su mi te stalaže otvorene, dok moji obave shopping sve uspijem pročitat
                          samo prolistat? kupit, kupit....

                          Marko svaka čast, skidam kapu.
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • Re: MarkoPolo

                            Originally posted by vea
                            Bravo za članak , tek sam sada vidjela!

                            Kad ću ić u Konzum onda ću prolistat , super su mi te stalaže otvorene, dok moji obave shopping sve uspijem pročitat
                            sličnu stvar i ja radim, samo što ja stavim časopis u košaru, šećem s mojima dok kupuju i onda ga vratim kad dođemo na blagajnu
                            @ Marko, svaka čast stvarno, vidi se da voliš BB, samo tako nastavi
                            "Neuspjeh nije opcija."

                            Comment


                            • Re: MarkoPolo

                              Procitala sam danas clanak. Izvrstan je!
                              Iskreno i jednostavno!

                              p.s.Soner - procitaj obavezno

                              "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                              Comment


                              • Re: MarkoPolo

                                Originally posted by PatrickStar
                                Originally posted by MarkoPolo
                                Marko ima 90Kg! Svinjaaaa!
                                Oink-oink!

                                haahah
                                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                                http://www.staying-fit.net/

                                Comment

                                Working...
                                X