Announcement

Collapse
No announcement yet.

Podrška/Podsmijeh okoline

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Podrška/Podsmijeh okoline

    Ova tema je namjenja razmjeni iskustava forumaša, o tome kako njihova bliža okolina prihvaća njihov način života, tj. posvećenost detaljiziranju plana prehrane i treniniranja.
    Dobra - loša iskustva? Pohvale, podcijenjivanja, podsmijeh?
    Mlađa populacija, kako roditelji reagiraju? Budući da neki o suplementima razmišljaju kao o čistoj kemiji i toksinima

    Ja osobno..
    U mojoj obitelji nikad se nije pazilo na pravilnu i zdravu prehranu, uvijek je neki junk bio u pitanju, još ko dijete starci su mi svašta davali za jesti, od brda pomfrita, sladoleda, suhomesnatih ili konzerviranih proizvoda, pohano, raznih grickalica kao međuobroke..da ne nabrajam dalje
    Tek sad na faksu kad sam shvatio kako se loše osjećam općenito, ne samo fizički, već nisam bio zadovoljan izgledom, posjetio sam ovaj forum..i shvatio kako je vrijeme za promjenu.
    I sad, osjećam se odlično..no opet sam po pritiskom.
    Mene nitko ne podržava u tome što radim, iako ja jedem normalno, i izvršavam obaveze normalno.
    A samo sam izbacio junk, više ne jedem masno ni slatko, regulirao sam unos hrane, i počeo sa treninzima, ne zbog BB, već zbog osjećaja koji mi pruža..
    Teretanom se bavim minimalno, kad stignem, više se orijentiram na trčanje (HIIT i malo aerobnog srednjeg inteziteta) i vježbanje kod kuće sa vlastitom težinom tijela.

    Za suplemente svima prešućujem jer imaju prevelike predrasude o tome, što me ne brine za njih, već što će njihovi potomci biti isti degenerici, i tako će se ova priča vrtjeti ukrug..

    Moj stari je nekad trenirao nogomet, ali je prestao sa nekih 23-24 godine.. (to su bile 80.-e), i misli da zna sve. A zapravo ne zna ništa, jer njegov trening se svodio da trči, i trči, i trči.. Prežderava se svime, što mi se gadi..
    Nema goreg kad za stolom zavali njušku u svinjska masna rebra, i sa onako masnim ustima meni pokušava objasniti kako ja nemam pojma što se treba jesti!

    Evo, u svojoj obitelji sam postao izopćenik zbog svoje želje da nešto učinim iz svog tijela a ne da ga bombardiram sa svih strana.

    Pa me zanima, kakva vi imate iskusta sa time? Pogotovo moji vršnjaci (imam 19 godina)..
    Dal vam je itko (osim forumaša ili frendova iz gyma) rekao kako radite dobar posao i da tako samo nastavite dalje? Jer po meni, takve stvari mogu itekako pomoći u samopouzdanju.
    Dal su u vašoj okolini također licemjerne osobe? itd...slobodno raspalite

  • #2
    Re: Podrška/Podsmijeh okoline

    a gledaj, uvijek se nađe netko tko će te zafrkavati radi bb-a, imam ja frenda, nekih 170cm i 100kg "mase", pa mi dobaci: a gde ti je masa, peechko jedna izdefinisana? al ne obazirem se na te stvari. što se tiče ukućana sve je ok, jedem što želim i ne prigovaraju mi

    Comment


    • #3
      Re: Podrška/Podsmijeh okoline

      Sto se obitelji tice, tu je sve ok. Dapace imam veliku podrsku tate koji me uveo u suplemente iako ih ja prije nisam htio uzimati, a dosta se namucio da mi sve objasni svaki puta kada bih prigovarao umjesto da rece: ' ko te j**e '. Mama tu i tamo prigovara kada ne zelim pojesti sve sto ona spremi, ali naviknula se i pocela je kuhati to sto zelim jesti. Sto se okoline tice, to su zatucani idioti za koje je protein steroid i ja sam po njima na steroidima. Outsider sam zato jer ne pijem alkohol i ne pusim kao oni i kazu da se uvijek pravim poseban i da sam previse ' nabildan ', ali mislim da su ljubomorni. Njih tko sljivi, ali jedini problem je sto na to tako gledaju i cure.
      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

      Comment


      • #4
        Re: Podrška/Podsmijeh okoline

        Originally posted by Wolf1524
        Sto se obitelji tice, tu je sve ok. Dapace imam veliku podrsku tate koji me uveo u suplemente iako ih ja prije nisam htio uzimati, a dosta se namucio da mi sve objasni svaki puta kada bih prigovarao umjesto da rece: ' ko te j**e '. Mama tu i tamo prigovara kada ne zelim pojesti sve sto ona spremi, ali naviknula se i pocela je kuhati to sto zelim jesti. Sto se okoline tice, to su zatucani idioti za koje je protein steroid i ja sam po njima na steroidima. Outsider sam zato jer ne pijem alkohol i ne pusim kao oni i kazu da se uvijek pravim poseban i da sam previse ' nabildan ', ali mislim da su ljubomorni. Njih tko sljivi, ali jedini problem je sto na to tako gledaju i cure.
        e vidiš, to sam zaboravio reći, ni ja ne pušim niti pijem (u jako rijetkim prilikama, i umjerenoj količni popijem možda malo), i odmah me izbacuju. šteta što se danas sve temelji na tome, alkoholu i beskrajnim tulumarenjima.
        sve je to ok, u životu treba iskusiti puno toga, ali opet imati na umu da što činimo danas, može imati posljedice sutra..kao naprimjer cigarete i loša nezdrava hrana. a s druge strane, zdrava prehrana - velika beneficija u budućnosti
        istina da ima cura koje tako gledaju, neke macho frajere koji piju pivu i razbijaju čaše po šankovima..ali s druge strane, dosta njih se opameti i odraste, i počne gledati koji je najbolji odabir za njih (što je normalno, prirodna selekcija, za razmnožavanje će odabrati partnera sa prikladnim predispozicijama )
        ok, ostavimo darwina na stranu, i recimo tako: ako cura trči za gore navedenim
        frajerima, nije vrijedno ni trošiti vrijeme na nekog takvog, idi u gym i nađi istomišljenicu

        Comment


        • #5
          Re: Podrška/Podsmijeh okoline

          i da, moja sadašnja cura je malo skeptična bila prema svemu tome, i sad je malo..ali čim me vidjela u uskoj majici, i kakve gimnastičke premete mogu raditi sa njom, odmah se predomislila

          Comment


          • #6
            Re: Podrška/Podsmijeh okoline

            ja fakat neznam sto bih rekao .imam osjecaj da zivim u sasvim drugacijem svijetu nego vecina ljudi koja se bavi bodybuildingom ili srodnim sportom .uglavnom podrska obitelji 100% ,stari me znao voziti na natjecanja ,svaki put pita kad je neko novo natjecanje ,stara malo kenjka kad sam na defki jer joj izgledam mrsavo i slabo ali to je normala jer se kod mene uvijek dobro jede ,u svakom slucaju kad neam vremena stara mi kupi iz dm glukozu ,zobene i tako slicne stvarcice sta su mi potrebne
            sto se tice okoline ,vjerojatno je to do nekog respekta ili slicnoga ,ili mozda moga pristupa svemu tome ,tako da sam uspio nagovoriti 90% svojih frendova da krenu u teretanu .ni jedna cura mi nije do sad rekla da joj je to ogavno ,nego svaki put e sad je to taman ,nemoj vise ,pa ja opet nabacim 5 kg na sebe ,pa ista stvar ,sad je to taman nemoj vise ,hehehehehe ,zapravo sam im uvijek taman ,makar prolaz kad sam zdefkan do kraja je zajamcen ,jer kad si ispod nekih 5% bf-a u odjeci izgledas manje nego neki ljudi koji su tek krenuli u teretanu ,misic zauzima manje prostora nego salo ,pa shodno time uz istu kilazu ,mogu izgleda manje nego ostali sa normal bf-om
            makar kad sam imao preko 110kg ,imao sam obrijanu glavu i shvatio sam da je to drek jer je to totalno stereotipni izgled nekog redara u narodnjackom klubu ,to jest ,ljudi vas se boje na sam pogled
            mislim da je to vise stvar pristupa ,kako ces se ti postaviti prema drugima ,tako ce drugi prema tebi ,doslovno nikad ne pricam o prehrani ,treningu ili icim vezanim uz bb ako me neko ne pita ili ako nisam sa ekipom koja se kuzi u to ,nekad i kad me neko pita ,skrenem s teme ,jer generalno gledam na bb kao na hobi isto tako kao sto neko skuplja salvete i markice
            ono koji se tu generalno zeznu su oni koji vecinu vremena su u bb-u ,nista drugo ne znaju pa im se razgovori svode samo na to ,a to ni ja ne volim uopce ,reko jer ima kojih drugi tema o kojima mozemo pricati osim o tome
            ili uletavanje curama joj e pogledaj moje trbusnjake ,pa stiskanje bicepsa ,daj molim te
            kad idem van stavim si vecinom kosuljicu i sta ona mora znat jer ja imam skembu ili trbusnjake ispod ,nemojte se eksponirati ,jer to je samo nacin na koji zelite privuci paznju na sebe i automatski vam se prisivaju razni stereotipi ,ponasajte se kao bilo koja druga osoba
            to bi bilo isto kao kad bi neki nogometas dosao u kopackama van ,ista stvar je kad se neko zbilda malo pa omdah uske majcice bez rukava itd.....nema to nikakvog smisla
            TRAŽIM KLIJENTE ! SLAŽEM PROGRAME TRENINGA I PREHRANE ,PRIPREMAM ZA NATJECANJE ,OSOBNI TRENER ! JAVITI NA PM!!!
            Juniorski viceprvak svijeta 2010.,juniorski prvak Hrvatske 2008 i 2009,Pobjednik Tesanj kupa 2009. ,2.mjesto Bihac open u seniroima

            Comment


            • #7
              Re: Podrška/Podsmijeh okoline

              dobro si to sve napisao, i jako je dobro što imaš podršku svojih, to je važno svakom tko se želi baviti nekim natjecanjima i općenito, nekako je lakše kad je netko uz tebe

              činjenica je, da mnogo njih ide u gym samo da nekog impresioniraju, nabace neku masu pa da izgledaju opako..i upravo zbog takvih, BB dolazi na loš glas..kao da to rade "loši" momci
              ja u teretanu idem jer trenutno imam malo slobodnog vremena, kad počne faks, neću baš moći. tada se više bavim vježbama sa težinom tijela, trčanjem i malo plivanja.
              meni je cilj da održim kondiciju i izdržljivost..a i imam blažu diskus herniju pa radim dosta vježbi za donja leđa
              ono što sam napisao za usku majicu, bez brige, ne nosim ih..cura je jednom došla do mene taman kad sam imao neku ocufanu staru majicu koju sam prerasao
              no da završim, moje starce ne smeta toliko što idem u to malo u teretanu ili trčim, već što misle da previše pametujem tom zdravom prehranom, kao da to nema veze sa teretanom..jer po onom što moj stari govori, nije važno što pojedeš i koliko ako ideš u teretanu. i ne možeš ti njemu objasniti kakvi su to jednostavni ili kompleksni ugljikohidrati, ili zasićene ili nezasićene masti
              njima je normalno da se navečer nažderu kobasica, pomfrita, bijelog kruha itd.
              i sad ja crna ovca sa posnim sirom.
              u meni još vide malog klinca koji ne zna što radi

              Comment


              • #8
                Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                Originally posted by Shiny
                u meni još vide malog klinca koji ne zna što radi
                to si sam kriv sto si to dopustije...triba si se jos davno suprostavit i dobro postavit prema njima...
                Originally posted by Jurica
                ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                Comment


                • #9
                  Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                  Mene starci podrzavaju bas puno... Isto k'o i Priestu, uzimaju mi glukozu, zobene i ostalu hranu i jos nekad se ubace za proteine, ono lapo-lapo . Stvarno je lakse i ne znam kako bih bez toga. Ako se oko necega brinu samo kazu da im objasnim sta to, kako to i onda je ok.
                  A u drustvu mi isto nije neka brija razgovarati o tome svemu, osim kad sam u teretani npr. ili s odredjenim drustvom, ali to preko tjedna na kavi ili nesto, vikendom a-a.
                  My Karma ran over your Dogma.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                    Originally posted by giusseppe7777
                    Originally posted by Shiny
                    u meni još vide malog klinca koji ne zna što radi
                    to si sam kriv sto si to dopustije...triba si se jos davno suprostavit i dobro postavit prema njima...
                    dobro, ima nešto i u tome.
                    problem je u tome što oni nemaju širi svjetonazor, naviknuli su živjeti jednim načinom života, i nisu otvoreni za promjene.
                    kako da kažem, odgojeni su tako da su roditelji uvijek u pravu.
                    a u drugu ruku, i u takvoj sredini živimo, pa se nemam što čuditi zašto je tako
                    ma ja sam na njih naviknut, s njima živiš cijelo vrijeme pa ti to postane ravno..
                    npr. moj tata, kad sam im dobro objasnio zašto je zdrava i pravilna prehrana važna, kako treba trenirati itd..dobro je znao da sam u pravu, ali naravno to ne može priznati, jer on je uvijek u pravu.
                    dobro, nisam otvorio ovu temu za riješavanje obiteljskih problema

                    već najviše zbog toga jer mnogo ljudi ne shvaća važnost zdravog života (pod tim ne mislim na zaluđenost brojanjem kalorija ili maničnim treningom), već da u našoj prehrani postoje proizvodi koji zaista mogu naštetiti našem zdravlju.
                    budući da ne shvaćaju to, ne shvaćaju ni ljude koje se pridržavaju toga, i time ih ne prihvaćaju u svojoj okolini.
                    uvijek naravno ima i onih koji su potpuno svjesni onog što rade, ali ipak nastavljaju jer su hedonisti i žele uživati u svemu što ima odgovara
                    čim se malo zdravije hraniš i baviš nekom fizičkom aktivnošću, mnogi će prstom upirati u tebe kao i kad se ideš npr. pomoliti prije jela, jer ipak, tko to još danas radi?
                    zapravo, od takve degenerične sredine se samo treba udaljiti (psihički naravno)
                    ja nisam sad neki zaluđeni fanatik time, a opet društvo te ocijenjuje

                    Comment


                    • #11
                      Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                      Originally posted by Cile
                      Mene starci podrzavaju bas puno... Isto k'o i Priestu, uzimaju mi glukozu, zobene i ostalu hranu i jos nekad se ubace za proteine, ono lapo-lapo . Stvarno je lakse i ne znam kako bih bez toga. Ako se oko necega brinu samo kazu da im objasnim sta to, kako to i onda je ok.
                      A u drustvu mi isto nije neka brija razgovarati o tome svemu, osim kad sam u teretani npr. ili s odredjenim drustvom, ali to preko tjedna na kavi ili nesto, vikendom a-a.
                      znači da živite u ok sredini
                      ja sa društvom uopće ne razgovaram u tome, ali znaju za moju prehranu i trening.
                      i stalno ima dobacivanja :" što ne moraš ići jesti ona svoja sr*" ili "što nije vrijeme za trčanje".. takve izreke (naravno, popraćene ciničnim smijehom)

                      zato sam i mislio, dal je to samo meni, ili ima u raznim krajevima lijepe naše.
                      očito se moram preseliti po zvršetku faksa

                      Comment


                      • #12
                        Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                        Originally posted by Shiny
                        Originally posted by giusseppe7777
                        Originally posted by Shiny
                        u meni još vide malog klinca koji ne zna što radi
                        to si sam kriv sto si to dopustije...triba si se jos davno suprostavit i dobro postavit prema njima...
                        dobro, ima nešto i u tome.
                        problem je u tome što oni nemaju širi svjetonazor, naviknuli su živjeti jednim načinom života, i nisu otvoreni za promjene.
                        kako da kažem, odgojeni su tako da su roditelji uvijek u pravu.
                        a u drugu ruku, i u takvoj sredini živimo, pa se nemam što čuditi zašto je tako
                        ma ja sam na njih naviknut, s njima živiš cijelo vrijeme pa ti to postane ravno..
                        npr. moj tata, kad sam im dobro objasnio zašto je zdrava i pravilna prehrana važna, kako treba trenirati itd..dobro je znao da sam u pravu, ali naravno to ne može priznati, jer on je uvijek u pravu.
                        dobro, nisam otvorio ovu temu za riješavanje obiteljskih problema

                        već najviše zbog toga jer mnogo ljudi ne shvaća važnost zdravog života (pod tim ne mislim na zaluđenost brojanjem kalorija ili maničnim treningom), već da u našoj prehrani postoje proizvodi koji zaista mogu naštetiti našem zdravlju.
                        budući da ne shvaćaju to, ne shvaćaju ni ljude koje se pridržavaju toga, i time ih ne prihvaćaju u svojoj okolini.
                        uvijek naravno ima i onih koji su potpuno svjesni onog što rade, ali ipak nastavljaju jer su hedonisti i žele uživati u svemu što ima odgovara
                        čim se malo zdravije hraniš i baviš nekom fizičkom aktivnošću, mnogi će prstom upirati u tebe kao i kad se ideš npr. pomoliti prije jela, jer ipak, tko to još danas radi?
                        zapravo, od takve degenerične sredine se samo treba udaljiti (psihički naravno)
                        ja nisam sad neki zaluđeni fanatik time, a opet društvo te ocijenjuje

                        evo ovako...vidin da imas dosta slicnu situcaiju kao i ja ui kuci i odgoj...
                        al ako san ja moga svoje preobratit koji radu cili život i dosta su težački nastrojeni i odgojeni...moc ces i ti...samo daj im vrimena da se naviknu na tvoj način života pa će im to postat normalno...
                        za tebe je najbitnije da te nitko ne razuvjeri u tvoje stajalište i da se držis toga ko "pijan plota"...
                        ja se iskreno prekrstin prije svakog jela i u kuci i u menzi...a ako ce upirat nek upire(baren znaš da taj što upire da je plitka osoba)
                        isto tako evo jucer na upisu u dom....svi pitaju "ajme kako si se proširije i poveća" pa pitaju sami za prehranu i trening itd...a prije pola godine kad san krenije je bilo"a to ti nije dobro, ovo, ono"
                        što je najgore te osobe i danas govore meni iza leđa, al to govore samo zato što su "slabe" osobe i što ne bi nikad imale dovoljno snage sa napravit tako veliku promjenu ko što san ja napravije...
                        razlika u tome što kad nabaciš mišića imaš nekakav kredibilitet i respekt od drugih.
                        Originally posted by Jurica
                        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                          upravo to, naš um i snažna volja najjače su oružje.
                          jer kad drugi počnu primjećivati rezultate na nama, podsvijesno shvate da smo snažni i u glavi, i kakvu psihu imamo.
                          mnogo njih će i dalje nastaviti sa dobacivanjima, iako će im duboko u njima biti žao što oni nisu dovoljno "snažni" da sebe pokrenu na nešto slično

                          Comment


                          • #14
                            Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                            Ja sam zagorac pa znate kak se tu fino papa.. tj. masno papa.. i kad sam krenuo malo po malo birat hranu, odbijat masne purice, mlince, svinjetinu na obiteljskim ručkovima postah i sam "crna ovca".. komentari "razboljet ćeš se, postal budeš slab, to ti ni dobro, ne želimo te vodit na hitnu kad ti pozli" itd. su bili sastavni dio odlazaka baki/roditeljima..

                            I onda im isprintal par tema ovdje (uključujući ovu) i napokon ugledah kod bližnjih osjećaj srama, tj. grizodušja zbog torture koju sam prolazil Al dedu i baku nikako ne mogu preobratit - još mi šalju na kile bučnice tjedno.. razmišljam otvorit neki web shop bučnica.com .. naravno ja kao to pojedem, a dajem susjedu koji ima škembu ko Vinko Coce

                            eto
                            http://www.martinturk.com
                            Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

                            Comment


                            • #15
                              Re: Podrška/Podsmijeh okoline

                              i ja sam zagorac
                              al kod nas nije samo problem što odbijaš određenu hranu, već kad na stol stave par vrčeva vina, pa ne želiš piti
                              e onda si tek crna ovca

                              Comment

                              Working...
                              X