Announcement

Collapse
No announcement yet.

Po kolko gr/kg proteina?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Po kolko gr/kg proteina?

    1g je onako,bjeda.sa 2 nes nikad pogrjesit,razumijes. na defki pici vise....ja uvjek to ubacim izmedu 2 i 3g na masi...
    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • #47
      Re: Po kolko gr/kg proteina?

      jel to pricas za dnevni unos ili pwm?
      1 je premalo ja bi glasao za 2-3g(dnevni unos)
      ako se odnosi na whey(pwm) onda je marketing,da vise potrosis...
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #48
        Re: Po kolko gr/kg proteina?

        ako si na kemiji onda ide i do 4-5g
        Originally posted by darios
        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

        Comment


        • #49
          Re: Po kolko gr/kg proteina?

          dnevni unos se krece 2-3g. 90%hrana i cca 2 shejka wheya na dan.kemija je nesto drugo o tom svi znamo kako ide
          Pocivao u miru Bozjem

          22.12.1984 - 20.12.2012

          __________________________________________________ ___________________________

          mentor: Sasa Draskovic

          Comment


          • #50
            Re: Po kolko gr/kg proteina?

            Ja sam pogresio... oni kazu 1gr/lb a pound-a i kg je razlicno... jedan covek od 50kg ima 110lb a 1gr/lb ti je 110gr proteina na dan tako da sve je ok moja pogreska svatio sam 1gr/kg onda to je premalo a znam da granica ide od 1.5 do 2.5 gr proteina po kg
            I live for BODYBUILDING

            Comment


            • #51
              Re: Po kolko gr/kg proteina?

              Ja sam otprilike na 3g-3.5g
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • #52
                Re: Po kolko gr/kg proteina?

                Ja san malo nize, 1.5 g/kg, bez kemije.
                neman vlastita primanja pa san maksimalno na 2g po kg, al opet rezultata ne nedostaje.
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • #53
                  Re: Po kolko gr/kg proteina?

                  MikeSerious.jpgMIKE MENTZER: "Pravilo je 1 g proteina na 2 funte (1 kg)".
                  Ne nasedajte na priče i "studije" kompanija koje prodaju proteine... Sav višak proteina ide u WC, a toksini i otpad koji od njih ostaju idu lepo u jetru i bubrege. Jedini slučaj kada se višak proteina koristi je kad je telo u ketozi, a i tad se ne koristi isključivo za izgradnju mišića, nego za energiju, u nedostatku UH. Mike Mentzer je jedan od retkih koji je govorio istinu i nije bio promoter raznoraznih kompanija za suplemente. Težak trening do otkaza, dovoljno korisnih kalorija i dovoljno proteina - jedini recept za prirodni uspeh... ali nažalost i suviše težak za mnoge.

                  Protein requirements depend almost entirely on your body weight, not your level of physical activity, because it is not used as fuel as long as the body′s energy supply is adequate. The rule of thumb is one gram of protein per day for every two pounds of bodyweight. There is no reason to buy expensive supplements since the amount of protein can be obtained from any well-balanced diet that includes meat, fish, or dairy products. I maintain my weight at about 220 pounds and consume about 60 grams of protein a day, less than recommended for my weight, and I′m still growing muscle.

                  http://www.highintensity.net/Forums/...?topic_id=1235
                  Last edited by vege; 29-03-12, 14:05.
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #54
                    Re: Po kolko gr/kg proteina?

                    Originally posted by vege View Post
                    [ATTACH=CONFIG]12098[/ATTACH]MIKE MENTZER: "Pravilo je 1 g proteina na 2 funte (1 kg)".
                    Ne nasedajte na priče i "studije" kompanija koje prodaju proteine... Sav višak proteina ide u WC, a toksini i otpad koji od njih ostaju idu lepo u jetru i bubrege. Jedini slučaj kada se višak proteina koristi je kad je telo u ketozi, a i tad se ne koristi isključivo za izgradnju mišića, nego za energiju, u nedostatku UH. Mike Mentzer je jedan od retkih koji je govorio istinu i nije bio promoter raznoraznih kompanija za suplemente. Težak trening do otkaza, dovoljno korisnih kalorija i dovoljno proteina - jedini recept za prirodni uspeh... ali nažalost i suviše težak za mnoge.

                    Protein requirements depend almost entirely on your body weight, not your level of physical activity, because it is not used as fuel as long as the body′s energy supply is adequate. The rule of thumb is one gram of protein per day for every two pounds of bodyweight. There is no reason to buy expensive supplements since the amount of protein can be obtained from any well-balanced diet that includes meat, fish, or dairy products. I maintain my weight at about 220 pounds and consume about 60 grams of protein a day, less than recommended for my weight, and I′m still growing muscle.

                    http://www.highintensity.net/Forums/...?topic_id=1235
                    Diskutabilna tema. Ima puno razlicitih misljenja.
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #55
                      Re: Po kolko gr/kg proteina?

                      Mike je bio na methu...posebna prica
                      Pocivao u miru Bozjem

                      22.12.1984 - 20.12.2012

                      __________________________________________________ ___________________________

                      mentor: Sasa Draskovic

                      Comment


                      • #56
                        Re: Po kolko gr/kg proteina?

                        svako neka proba. mislim da ko je probao s 1 g / kg na 2g/kg ili vise vidio je sta je bolje.
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #57
                          Re: Po kolko gr/kg proteina?

                          Originally posted by Premium.Better View Post
                          Ja sam otprilike na 3g-3.5g
                          Blizu sam i ja, kaj da radim kad jedem 6 puta dnevno + pwm
                          https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                          https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                          Instagram: @shredded_dario

                          Comment


                          • #58
                            Re: Po kolko gr/kg proteina?

                            nema veze na čemu je mike bio u ovoj priči, ja se slažem sa vege.. mauro sassi je pričao o tome na seminaru, ako si natural dovoljno je i 1g.. druga je priča sa pro bobybuildrima, točnije govorio je na koliko su antonio i miha trenutno, i sam antonio je rekao da je jedno vrijeme bio na 500g dnevno i da je to pre previše, bezveze bacanje proteina.. evo dečki su objasnili sve što se tiče toga..

                            http://www.youtube.com/watch?v=0for4...iozivfIojOHG8=

                            i

                            http://www.youtube.com/watch?v=YXHOH..._tBARDsDaVyiA=
                            Originally posted by darios
                            pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                            Comment


                            • #59
                              Re: Po kolko gr/kg proteina?

                              nema veze ko je na čemu... ovde se govori o proteinima kao nečemu što treba uzimati što više, to bolje... što je netačno
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • #60
                                Re: Po kolko gr/kg proteina?

                                da jer nitko pa ni doktori ne znaju koliko je potrebno proteina nekom pojedincu, to je sve individualno.. ako si na low carb dijeti naravno da je potrebno više proteina , jer se mora dio potrošiti na energiju, ako si na masi koliko god uzimao proteina ako nemaš UH nema ni rasta mišića, sve ima objašnjeno u doručak šampiona
                                Originally posted by darios
                                pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                                Comment

                                Working...
                                X