Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ketogena dijeta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ketogena dijeta

    Evo od danas sam odlučio krenut sa keto-dijetom.Trajat će 5 tjedana,sa 6 dana bez UH i nakon toga slijedi 1 dan punjenja.
    Dakle u tih 6 dana prehrana se sastoji od mesa(piletina,riba,puretina),jaja,malomasnog i ponekad punomasnog sira.
    Od M na repertuaru je laneno,maslinovo,bademi,orasi,omega 3;dakle pretežno zdrave masnoče.
    Uz to ide dosta vlaknastog povrča(krastavci,zelje,paprika,brokula,...)

    Unos će biti oko 150 gr M (za početak dok se ne adaptiram, kasnije ću i smanjit na cca.100) i cca.250 gr. P raspoređenih u min.6 obroka

    Na dan punjenja UH ću unest 500-600 gr

    Dijeta je navodno izuzetno učinkovita,jako dobro održava mišičnu masu a tjedno se gubi dosta čiste masti.
    Ovo je ubiti proba za proljeće,da vidim prednosti i nedostatke,kak reagiram na nju i sl.

    Ak ko od kolega ima kakav pametan savjet nek puca,naravno oni koji imaju iskustva s tim

  • #2
    Re: Ketogena dijeta

    Hajde probaj i sretno.

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Ketogena dijeta

      Originally posted by kelly
      Hajde probaj i sretno.

      Fala,moram priznat da je prvi dan bez UH ludilo.
      Navodno za 2 dana sve dolazi u normalu

      Comment


      • #4
        Re: Ketogena dijeta

        probaj da pa ak ti bude radilo da i mi ostali viđemo..ja dnevno unosim oko 300 g uh jedan dan do 450-500 i ide mi mast dole fino
        http://img398.imageshack.us/img398/9...wkz2wj7sd9.gif

        Comment


        • #5
          Re: Ketogena dijeta

          Originally posted by jasmin-mlinaric
          probaj da pa ak ti bude radilo da i mi ostali viđemo..ja dnevno unosim oko 300 g uh jedan dan do 450-500 i ide mi mast dole fino
          Da ali ziher si počeo stagnirat nekog vremena.Ja kad sam počeo trenirat nisam pojma imao o prehrani,trebalo mi je koji mjesec da pohvatam konce,tad se svaki dan junkalo pa je kilaža išla dole.

          Comment


          • #6
            Re: Ketogena dijeta

            Originally posted by Vladebisi
            Evo od danas sam odlučio krenut sa keto-dijetom.Trajat će 5 tjedana,sa 6 dana bez UH i nakon toga slijedi 1 dan punjenja.
            Dakle u tih 6 dana prehrana se sastoji od mesa(piletina,riba,puretina),jaja,malomasnog i ponekad punomasnog sira.
            Od M na repertuaru je laneno,maslinovo,bademi,orasi,omega 3;dakle pretežno zdrave masnoče.
            Uz to ide dosta vlaknastog povrča(krastavci,zelje,paprika,brokula,...)

            Unos će biti oko 150 gr M (za početak dok se ne adaptiram, kasnije ću i smanjit na cca.100) i cca.250 gr. P raspoređenih u min.6 obroka

            Na dan punjenja UH ću unest 500-600 gr

            Dijeta je navodno izuzetno učinkovita,jako dobro održava mišičnu masu a tjedno se gubi dosta čiste masti.
            Ovo je ubiti proba za proljeće,da vidim prednosti i nedostatke,kak reagiram na nju i sl.

            Ak ko od kolega ima kakav pametan savjet nek puca,naravno oni koji imaju iskustva s tim
            Ovdje i ima nešto ugljikohidrata ali zanemarivo.
            Sretno.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #7
              Re: Ketogena dijeta

              po meni ovo nije ketogena dijeta, ovo je dijeta s malim unosom ugljikohidrata... al svejedno je ok, vjerujem da ćeš BF dosta snizit... puno uspjeha želim, i sam se spremam na takav pothvat samo nekako odugovlačim s tim...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #8
                Re: Ketogena dijeta

                Originally posted by riss
                po meni ovo nije ketogena dijeta, ovo je dijeta s malim unosom ugljikohidrata... al svejedno je ok, vjerujem da ćeš BF dosta snizit... puno uspjeha želim, i sam se spremam na takav pothvat samo nekako odugovlačim s tim...
                Ti UH iz vlakana se ne računaju,to su tkz.negativne kalorije

                Comment


                • #9
                  Re: Ketogena dijeta

                  a iz sira?
                  sam pitam, zanima me, ne pametujem
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ketogena dijeta

                    Originally posted by MTF*
                    a iz sira?
                    sam pitam, zanima me, ne pametujem
                    A računaj na 100 gr. posnog ima 3 gr UH.Glej,nemoguče je ne unest uopče UH,ali sad ak pojedeš 250 gr posnog to ti je 7,5 gr UH,znači praktički niš.Bitno je da nema ciljanog unosa UH
                    Unesem i posle treninga u PWM u 25 gr dextroze.Također neznatna količina,tek tolko da nekaj transportira whey,creatin i glutamin u mišične stanice

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ketogena dijeta

                      zaboravi onda ketogenu, ketogena znači 0 UH... i nije ketogena djeta baš nešto bajna...
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ketogena dijeta

                        nemoze biti 0uh pa kako god da okrenia,i meso ima 1,2 uh na 100g...drzi se da uh ne prelazi 40g to je dobar keto!sretno!
                        Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ketogena dijeta

                          Upravo tako,nema teorije da bude 0 UH,nemoguča misija i da pijem maslinovo ulje i jedem samo meso.Nije problem u tih 20 -40 gr UH dnevno,bitno je da je večina iz vlaknastih izvora a ovaj posni 250 gr dnevno brijem da neče nikog ubiti.Hebeš tih 7 gr u 250 gr kaj ću pojest za večeru.A kaj se tiče PWM a,to ne stvara neki problem,čak i preporučaju da se stavi 25-30 gr dextroze radi boljeg transporta suplemenata u mišić.E sad Riss,ak baš hočeš možemo to nazivat i Vladebisijeva dijeta a ne keto,ja vjerujem da će ona odradit svoje

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ketogena dijeta

                            Cekaj malo, ak sam dobro skuzio, ti posni sir jedes samo za vrjeme djete?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ketogena dijeta

                              Originally posted by Krga
                              Cekaj malo, ak sam dobro skuzio, ti posni sir jedes samo za vrjeme djete?
                              Neee,jedem ga svakodnevno.Tu se vodi polemika oko toga kolko tih par gr UH iz posnog utječu na ketozu.Ja velim da mi se je.... za tih 7,5 gr UH kaj ću pojest jednom dnevno jer ne vjerujem da će oni bitno utjecat na rezultat.

                              Comment

                              Working...
                              X