Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ketogena dijeta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Sve o KETOZI i KETOGENOJ dijeti

    Originally posted by winch
    ketoza i ketogena dijeta je tema!!!
    ako uzmes sam whey vrlo lako da ce ti se on pretvorit u glugozu i adio s ketom,to sam pita jeli ko ima iskustva tj jeli zna i kako je prolazia i jeli vidija ikakve razlike,ja sam prosle godine pio whey,a ove vjerojatno necu pa da vidim razlike,keto nije za malu dijecu i tesko se dode u fazu ketoze...
    koja vecina-vecina na drugim forumima,kako nasim tako i na stranim.
    ti ces svejedno imati glukoze
    jetra ce fino stvarati ketonska tijela
    mozak jedino ide na glukozu
    znaci po toj logici kad bi usli u ketozu mozak bi ostao bez hrane
    sto nije istina
    pojednostavit cemo i reci da ketonska tijela se pretvaraju u onu vrstu energije koja je potrebna u odredjenom trenutku u tijelu

    Originally posted by rxownz
    PWM gubi smisao ako se neće dizat inzulin, a ako hoće onda pametnije bananu i bjelanjke
    bananu ne smije unositi na ketu nikako
    bjelanjak ne dize inzulin
    mislim svaka kalorija koju uneses dize inzulin
    bjelanjak ce dici inzulin ali jako jako mizerno
    whey se u ketu ne uzima
    jer izbaciva iz ketoze
    nabavi ketostixe i provjeravaj
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • Re: Ketogena dijeta

      Eo mene 3 dana sam na keto , zanima me što se tiče hrane i one tablice, koliko vjerovat tome? Ja uzeo neki parizer ne pise da ima secera i veli na 100g=0,5g uh i slicne stvari.... Koliko mogu tome vjerovat? Jel to keto apruvd?

      Comment


      • Re: Ketogena dijeta

        no dobro je, sad kupio trakice kaže +++/++++ Znači štima majoneza parizer mesina hrenovke jaja bez pardona, samo nemam baš apetita malo papam...drži me nekako po litre cola zero i kutija na dan...da znam ali spizdio bi bez tog okusa, prestajem duvat kad se rastopim malo. Jel bi trebo kupit koje vitamine i kako da unesem kažete vlakna mi treba ? Štas'to nerazgradivi ugljikohidrati?

        Comment


        • Re: Ketogena dijeta

          Evo da se zna...nisam citao citavu temu..toliko nebuloza ima da je smjesno...Molim Vas budite ozbiljni...
          Ovo je copy paste..prepisano iz Bodybuliding casopisa MAX...

          Ketogena dijela najbolje skida mast

          Zvanicna medicina i dijetetika decenijama nas uce da ishrana sa malo masti i puno skroba (tzv piramida ishrane) podstice skidanje masti i smanjuje rizik hronicnih bolesti – iako za to nema nikakvih dokaza. Cak naprotiv, aktuelna epidemija gojaznosti (preko 60% populacije u SAD, a odnedavno zvanicno i kod nas) javlja se paralelno sa smanjenjem masti u ishrani i povecanjem unosa UH. Ocigledno, potrebni su alternativni pristupi ishrani, pogotovo za skidanje masti. Sve je vise dokaza da je smanjenje unosa ugljenih hidrata pravi nacin da se to postigne brzo, efikasno, bez stetnih posledica, i, sto je nasim citaocima posebno vazno, uz ocuvanje misicne mase. Kad se tokom dijete sa veoma malo UH jako poveca mobilizacija masti iz masnih depoa, jetra proizvodi ketonska tela; posto jetra ne moze da koristi ketonska tela, ona oticu u druga tkiva (mozak, misice ..) gde se trose kao gorivo. Jednostavno receno, metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze, i time se cuva misicno tkivo.
          Posto smo to objasnili, pogledajmo sada najnoviju studiju, sprovedenu na Medicinskom fakultetu Stenford univerziteta (SAD) koja donosi nova saznanja u prilog ketogenim dijetama (sa veoma malo UH) za skidanje masti.

          Nova studija

          Studija je trajala jednu godinu, obuhvativsi 311 zena podeljenih u 4 grupe koje su sprovodile 1) ketogenu dijetu za skidanje masti, 2) zone dijetu (umeren unos UH), 3) tradicionalnu “zvanicnu” dijetu (sa puno UH i malo masti) i 4) Ornisovu dijetu (sa ekstremno malo masti). U poredjenju sa druge tri grupe (tj dijete sa vise UH), ispitanice iz grupe na ketogenoj dijeti skinule su vise masnih naslaga i imale povoljnije promene u povezanim faktorima rizika (npr profil i nivo masti u krvi, secer u krvi). Takodje, ketogena dijeta nije izazvala nikakve stetne sporedne efekte.

          Uobicajene zablude o ketogenoj dijeti

          Mnoge brine relativno visok unos zasicenih masti na ketogenoj dijeti. Ali, kad je rec o uticaju zasicenih masti na zdravlje, vazno je i to koliko UH istovremeno unosite. Sve nedavne studije su pokazale da kad UH zamenite mastima, trigliceridi (masti u krvi) idu dole a “dobar holesterol” (HDL) ide gore. Istovremeno, cestice “loseg holesterola” (LDL) postaju krupnije, a time i manje opasne. Drugim recima, visok unos zasicenih masti ima stetno dejstvo na masti u krvi samo ako se istovremeno unosi i puno UH.
          Jos jedna klasicna zabluda je da ce ketogena dijeta (zbog visokog unosa proteina) ostetiti bubrege. Pretpostavka da ishrana sa manje proteina smanjuje rizik oboljenja bubrega nije podrzana u naucnoj literaturi. Ako nista drugo, veci unos proteina ce sacuvati misicnu masu i povecati osecaj sitosti pri dijeti. Naravno, osobe sa ustanovljenim oboljenjem bubrega verovatno ce trebati da ogranice unos proteina.
          Nije opravdana ni bojazan da ce mozak na ketogenoj dijeti ostati bez goriva. Nasuprot popularnom verovanju, ne postoji jasno ustanovljena potreba za unosom UH kod ljudi. Telo se moze adaptirati na dijetu bez imalo UH i napraviti potrebnu kolicinu UH (glukoze). Takodje, pri veoma malom unosu UH metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze. Drugim recima, mozak na ketogenoj dijeti dobija svu potrebnu energijiu iz ketonskih tela.

          Ketogena dijeta za atlete

          Za atlete koji bi hteli da probaju very low-carb dijetu, mozemo dati nekoliko generalizovanih preporuka:
          1.Najvaznije je da unos UH bude zaista veoma mali. Treba uzimati samo nisko-glikemicke, vlaknaste izvore UH (povrce, salate, legumi, itd). Takodje, svaki obrok treba da sadrzi odgovarajucu kolicinu proteina, ali treba imati u vidu i to da previsok unos proteina koci ketogenezu. Dobri izvori proteina su riba (izvor zdravih masti!), jaja, nemasni odresci (govedji, konjeci) i proteinski prah bez UH. Na ketogenim dijetama uglavnom se ne mora ogranicavati unos masti, ali trans tj hidrogenizovane masti u svakom slucaju treba izbegavati.
          2. Najkorisniji suplementi na ketogenoj dijeti su:
          - multivitamin / mineralni kompleksi (za osiguranje unosa makro-nutrijenata, posto se na ketogenoj dijeti ne unose zitarice, skrobno povrce itd),
          - kreatin (cist ili u transportnoj formi bez UH) – uzimanje kreatin monohidrata (15-30 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne kolicine misicne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva) sto je na ketogenoj dijeti posebno vazno jer se ne mozete toliko oslanjati na glikogen
          - suplementi koji pomazu skidanje masti.
          3. Mozda ce biti potrebno i da modifikujete trening u teretani. Na primer, pametno bi bilo da se vise fokusirate na vece tezine i manji broj ponavljanja nego obicno (3-, zbog toga sto cete energiju najvise dobijati iz zaliha kreatin fosfata a znatno manje iz glikogena.
          4. Pijte puno vode (i drugih bezkalorijskih tecnosti). Takodje, osigurajte potreban unos kalijuma i natrijuma (vaznih elektrolita).

          Napomena: dijeta sa veoma malo UH je efikasan, kratkorocni pristup za skidanje telesne masti, ali ishrana sa umerenim unosom UH je verovatno najbolji nacin za ocuvanje zdravlja i kontrolu telesne tezine na duge staze. Pri tome, fokusirajte se na “dobre UH” kao sto su povrce, malo voca, legumi (grasak, boranija, pasulj), ovsena kasa i druge nepreradjene zitarice.
          evo i jedna tipicna ishrana na KETO...kolicine prilagodite sebi..trenutnom stanju i formi...ovo je ishrana na kojoj se takmicar pripremao za izlazak na binu.....
          DANI OD PONEDLJEKA DO SUBOTE
          1.OBROK 2 cijela jaja+6 bjelanaca

          2.OBROK 50g whey protein+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

          3.OBROK 250g bijelog mesa+ zelena salata+50 g oraha

          4. OBROK 50g whey protein+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

          5. OBROK 250gr bijelog mesa+ zelena salata+50 g ljesnika

          6.OBROK ako neko bas ne moze da izdrzi ona uzeti 2 cijela kuhana jajeta

          SUBOTA
          1.OBROK 4 cijela jaja+5 bijelanaca

          2.OBROK 50gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

          3.OBROK 250gr bijelog mesa + 80g RIZE!! + salata

          4. OBROK 50gr whey proteina+6 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja

          5. OBROK 250gr bijelog mesa+80g RIZA!! +50 g oraha

          6.OBROK ukoliko se osjeca potreba...2 cijela kuhana jajeta

          NEDELJA

          1.OBROK 3 cijela jaja 6-7 bjelanaca

          2.OBROK 50g whey proteina+ 2 kasike maslinovg ulja

          3.OBROK 250gr bijelog mesa +300g KROMPIRA +50gr ljesnika

          4. OBROK 50gr whey protein+2 kasike maslinvog ulja

          5. OBROK-- 250g mesa+80g riza +50 gr ljesnika

          6.OBROK-- kao i gore u subotu

          obavezno C vitamin,multivitamin....PWM zna se +bcaa+glutamin...
          POZDRAV.....

          Comment


          • Re: Ketogena dijeta

            Imam hitno pitanje, od hladnoce na rukama par sitnih sitnih ranica dobio, koje inace kad zakrvare obrisem jednom i gotovo....zasto mi odjednom na rukama par nevidljivih crtica kapa ta krv i nezeli da stane...pa heeej...nisam dijabeticar, malo me strah sad. btw na ketu sam 5-6 dana

            Comment


            • Re: Ketogena dijeta

              ugl hvala sad ču bit djubre do kraja, nemojte iči na keto djetu postat čete dijabetičari. Eto pozdrav zbogom forume

              Comment


              • Re: Ketogena dijeta

                Originally posted by goranp View Post
                ugl hvala sad ču bit djubre do kraja, nemojte iči na keto djetu postat čete dijabetičari. Eto pozdrav zbogom forume
                Zato.sam ti se i smijo cim si doso, neozbiljan do bola i djetinjast,jer takve izjave nije imo ni zvanicni Sever
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • Re: Ketogena dijeta

                  Ne zanima me provođenje keto dijete niti je imam u planu, ali cisto za informaciju bih volio da ljudi koji su je probali da mi kazu kakav im trening bude s obzirom da ne unose UH, od kud skupe energiju za odraditi dobar trening?
                  Nije mi to bas jasno, postepenim smanjivanjem UH-a sam bio iscrplljen do granica rušenja a kako je tek onda na keto dijeti?
                  Molim iskustva

                  Comment


                  • Re: Ketogena dijeta

                    Originally posted by WTF View Post
                    Ne zanima me provođenje keto dijete niti je imam u planu, ali cisto za informaciju bih volio da ljudi koji su je probali da mi kazu kakav im trening bude s obzirom da ne unose UH, od kud skupe energiju za odraditi dobar trening?
                    Nije mi to bas jasno, postepenim smanjivanjem UH-a sam bio iscrplljen do granica rušenja a kako je tek onda na keto dijeti?
                    Molim iskustva
                    n.o xplode prije treninga na prazan zeludac odradi stvar

                    Comment


                    • Re: Ketogena dijeta

                      po nekim pravilima kreatin i svi reaktori koji imaju kreatin u sebi se ne koriste na keto dijeti.....cilj je srezati se sto je vise moguce
                      @wtf
                      pojacas masti slobodno...vise oraha,badema uz svaki obrok...omega 3 obavezno....salate sto vise.....tesko je prvu sedmicu..kasnije se nevjerovatna stvar desi(meni a i ostalom drustvu)..dobije se nevjerovatno energije..kad se tijelo ajd da kazem "switchuje" pa navikne bez UH...pa pocne da koristi energiju iz masnoca.. masti su te koje te "drze" ...a i vrlo je bitno u dan punjenja napuniti se kvalitetnim UH...prvenstveno mislim na rizu,krompir i zobene......snaga u teretani opadne sto je i normalno..pa to malo djeluje deprimirajuce....trening nista drugaciji od onoga za masu..stim sto sam smanjio tezine i pojacao intezitet...tezine cisto da se glikogen ne potrosi brzo.....ja sam prvu sedmicu non stop bio gladan kasnije sam navikao....evo treca sedmica pri kraju i dosta..i ja sam samo probao da vidim kako je...mislim ko nema takmicarske ambicije da nema potrebe za keto..ali eto...

                      Comment


                      • Re: Ketogena dijeta

                        Originally posted by damko View Post
                        po nekim pravilima kreatin i svi reaktori koji imaju kreatin u sebi se ne koriste na keto dijeti.....cilj je srezati se sto je vise moguce
                        @wtf
                        pojacas masti slobodno...vise oraha,badema uz svaki obrok...omega 3 obavezno....salate sto vise.....tesko je prvu sedmicu..kasnije se nevjerovatna stvar desi(meni a i ostalom drustvu)..dobije se nevjerovatno energije..kad se tijelo ajd da kazem "switchuje" pa navikne bez UH...pa pocne da koristi energiju iz masnoca.. masti su te koje te "drze" ...a i vrlo je bitno u dan punjenja napuniti se kvalitetnim UH...prvenstveno mislim na rizu,krompir i zobene......snaga u teretani opadne sto je i normalno..pa to malo djeluje deprimirajuce....trening nista drugaciji od onoga za masu..stim sto sam smanjio tezine i pojacao intezitet...tezine cisto da se glikogen ne potrosi brzo.....ja sam prvu sedmicu non stop bio gladan kasnije sam navikao....evo treca sedmica pri kraju i dosta..i ja sam samo probao da vidim kako je...mislim ko nema takmicarske ambicije da nema potrebe za keto..ali eto...
                        Keto je ludost bez antikatabolickih dodataka,previse ode misica, low carb je maksimum za nekog naturalca.

                        Comment


                        • Re: Ketogena dijeta

                          naravno to se slazem....ode misica da to je istina...ali ima i ono muscle memory...gdje se vrlo brzo popuni glikogen sa pametnim odabirom kolicine UH posle zavrsene dijete tako da se to vrati brzo sve....Ja uzimam 15gr bcaa i 15 gr glutamina prije i posle treninga i istu kolicinu uzmem prije svakog kardia....znam dosta ljudi koji uzimaju mnogo mnogo vise...

                          Comment


                          • Re: Ketogena dijeta

                            Newbie vidi se da si newbie, ne pricaj gluposti i ne dezinformiraj pocetnike...
                            “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

                            Comment

                            Working...
                            X