Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

    radim na definiciji.. 4 dana u tj. radim sa utezima,3 dana radim aerobne treninge.. pa me zanima šta je najbolje jest prije i poslje aerobnog treninga?? ponekad radim ujutro na taste ponekad popodne a ponekad prije spavanja..ovisno kako nađem vremena..

  • #2
    Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

    Inače je na definiciji, što se kardia tiče, najbolji i najisplativiji jutarnji kardio od kojih sat vremena laganim tempom...nakon njega jedeš klasičan proteini(meso, jaja, ali samo bjelanjci u ovom slučaju) + UH(zobene, riža) obrok. Inače nakon svake aktivnosti treba uzeti P+UH obrok. Kardio je zapravo kataboličan; on ne gradi mišiće, već ih uništava, isto kao što topi mast i riješava nas vode.
    Ja ako ne stignem kardio ujutro, onda ga odradim navečer, samo nešto dulje, kojih 90 minuta, i sat prije pojedem obrok P+M; mislim da nema potrebe za UH prije kardia, već tek nakon njega.
    UH uvijek i samo nakon aktivnosti. Pazi da piješ dovoljno vode
    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

    Comment


    • #3
      Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

      Originally posted by Fallen warrior
      Inače je na definiciji, što se kardia tiče, najbolji i najisplativiji jutarnji kardio od kojih sat vremena laganim tempom...nakon njega jedeš klasičan proteini(meso, jaja, ali samo bjelanjci u ovom slučaju) + UH(zobene, riža) obrok. Inače nakon svake aktivnosti treba uzeti P+UH obrok. Kardio je zapravo kataboličan; on ne gradi mišiće, već ih uništava, isto kao što topi mast i riješava nas vode.
      Ja ako ne stignem kardio ujutro, onda ga odradim navečer, samo nešto dulje, kojih 90 minuta, i sat prije pojedem obrok P+M; mislim da nema potrebe za UH prije kardia, već tek nakon njega.
      UH uvijek i samo nakon aktivnosti. Pazi da piješ dovoljno vode

      thanks.. ima još ko šta za dodat??

      Comment


      • #4
        Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

        da, kardio je super i nakon anaerobne aktivnosti, tj neposredno nakon gyma... tad su gliko zalihe vec prazne pa samo nastavis przit salo
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #5
          Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

          Originally posted by Šimun
          da, kardio je super i nakon anaerobne aktivnosti, tj neposredno nakon gyma... tad su gliko zalihe vec prazne pa samo nastavis przit salo
          ž

          a pwm uzmem nakon kardia jel

          Comment


          • #6
            Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

            Originally posted by boky
            a pwm uzmem nakon kardia jel
            Da, ili nakon 90 minuta sveukupno.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

              Originally posted by boky
              radim na definiciji.. 4 dana u tj. radim sa utezima,3 dana radim aerobne treninge.. pa me zanima šta je najbolje jest prije i poslje aerobnog treninga?? ponekad radim ujutro na taste ponekad popodne a ponekad prije spavanja..ovisno kako nađem vremena..

              Kardio ti je najbolje raditi ujutro nataste, ali obavezno prije kardia BCAA ili glutamin, a poslije ti ne treba whey, nego ti je najbolja opcija samo bjelanci.

              Comment


              • #8
                Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                Originally posted by Igor87
                Kardio ti je najbolje raditi ujutro nataste, ali obavezno prije kardia BCAA ili glutamin, a poslije ti ne treba whey, nego ti je najbolja opcija samo bjelanci.

                vjerojetno misliš prije bcaa da nebi doslo do hipotrofije..? a posje bjelajnci (p) i neki uh kolko se meni cini

                Comment


                • #9
                  Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                  stari, da ne bi doslo do katabolizma!
                  da bar moze jutarnjim kardiom doc do hipotrofije
                  nakon tog krkni whey i zobene ko dorucak
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • #10
                    Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                    Originally posted by Igor87
                    a poslije kardia ti ne treba whey, nego ti je najbolja opcija samo bjelanci.
                    Nije dobro uzimati same proteine, treba dodati i neke UH.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                      ja ne želim defku, ali joggam zbog radosti i idem na ples od 2 i pol sata
                      to su moji aerobni treninzi oko 3x tjedno, u one dane kad nemam teretanu
                      ovo sam pronašla u tražilici u vezi aerobnog, wheya i hrane:

                      Originally posted by Fallen warrior
                      što se kardia tiče, nakon njega jedeš klasičan proteini(meso, jaja, ali samo bjelanjci u ovom slučaju) + UH(zobene, riža) obrok. Inače nakon svake aktivnosti treba uzeti P+UH obrok. Kardio je zapravo kataboličan; on ne gradi mišiće, već ih uništava, isto kao što topi mast i riješava nas vode.
                      Originally posted by Šimun
                      da, kardio je super i nakon anaerobne aktivnosti, tj neposredno nakon gyma... tad su gliko zalihe vec prazne pa samo nastavis przit salo

                      Originally posted by kelly
                      Originally posted by boky
                      a pwm uzmem nakon kardia jel
                      Da, ili nakon 90 minuta sveukupno.

                      Originally posted by Igor87
                      Kardio ti je najbolje raditi ujutro nataste, ali obavezno prije kardia BCAA ili glutamin, a poslije ti ne treba whey, nego ti je najbolja opcija samo bjelanci.

                      Originally posted by Šimun
                      stari, da ne bi doslo do katabolizma!
                      nakon tog krkni whey i zobene ko dorucak
                      Originally posted by kelly
                      Nije dobro uzimati same proteine, treba dodati i neke UH.
                      Re: "belly fat" i skidanje materijala za čvarke
                      @vanja je napisao/la:
                      Kakva je situacija kod aerobnog vjezbanja? Jutarnji cardio na primjer. U jutro je isto glikogen nizak, pa opet se savjetuje jutarnji cardio na tašte, jer se odmah trosi energija iz sala. Zasto tu ne stradaju misici?


                      Zato što lagano aerobno uglavnom troši mast za proizvodnju energije, i tu dolazi do katabolizma ali je on zanemariv.

                      @kelly je napisao/la:
                      Katabolizam nastupa: kada vježbamo anaerobno a potrošili smo glikogen iz mišića pa se za proizvodnju energije troši mišić,

                      Zato što lagano aerobno uglavnom troši mast za proizvodnju energije, i tu dolazi do katabolizma ali je on zanemariv.

                      @JMT
                      sama ti riječ kaze lagani kardio. Kataliza se javlja pri anaerobnim uslovima rada misica gdje dolazi do razlaganja misica i ulaska proteina u stvaranje ATP-a sto se samo jos javlja kod patološki procesa i neki težih oboljenja i to je pogubno za organizam. Znaci pretreniranost i ne dobra opskrba potrebnim supstancama misica.


                      ovo je neki zaključak cijele priče u kojoj ima suprotnih mišljenja oko ovog da li whey (+ glukoza + BCAA + glutamin) može i prije i poslije aerobnog, ovo su opcije derivirane iz gore navedenih sugestija:

                      1 whey + glukoza nakon večernjeg aerobnog
                      2 prije večernjeg aerobnog whey + glukoza
                      3 prije večernjeg aerobnog BCAA ili glutamin a poslije whey i uh
                      4 poslije aerobnog proteini(meso, jaja, ali samo bjelanjci u ovom slučaju) + UH(zobene, riža) obrok

                      naime ne želim da mi se desi spomenuta katabolizacija, smanjenje gliko zaliha, pa da gubim mišiće zbog tog mojeg večernjeg aerobnog koji traje i po 2h (ples), a nekad i 5h (ples)

                      šta sad?
                      što je najbolja opcija za smazati prije, a što poslije?
                      "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                      Comment


                      • #12
                        Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                        zaboravila sam napisat da je plesni trening izuzetno naporan
                        puno se znojim
                        popijem 1-2l vode u toku
                        nekad dobijem muscul fiber iznova i iznova
                        nekad osjećam ko da mi treba još jača hrana mišićima
                        "Čini mi se kao da sam prostor u kojem se nešto zbiva...Svatko od nas je svojevrsno križanje na kojem se nešto zbiva...Nešto se drugo, jednako vrijedno zbiva drugdje. Nema odabira, to je samo pitanje slučajnosti." Claude Lévi-Strauss

                        Comment


                        • #13
                          Re: prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                          Re: "belly fat" i skidanje materijala za čvarke
                          @vanja je napisao/la:
                          Kakva je situacija kod aerobnog vjezbanja? Jutarnji cardio na primjer. U jutro je isto glikogen nizak, pa opet se savjetuje jutarnji cardio na tašte, jer se odmah trosi energija iz sala. Zasto tu ne stradaju misici?
                          Zato što lagano aerobno uglavnom troši mast za proizvodnju energije, i tu dolazi do katabolizma ali je on zanemariv.

                          @kelly je napisao/la:
                          Katabolizam nastupa: kada vježbamo anaerobno a potrošili smo glikogen iz mišića pa se za proizvodnju energije troši mišić,

                          Zato što lagano aerobno uglavnom troši mast za proizvodnju energije, i tu dolazi do katabolizma ali je on zanemariv.
                          @JMT
                          sama ti riječ kaze lagani kardio. Kataliza se javlja pri anaerobnim uslovima rada misica gdje dolazi do razlaganja misica i ulaska proteina u stvaranje ATP-a sto se samo jos javlja kod patološki procesa i neki težih oboljenja i to je pogubno za organizam. Znaci pretreniranost i ne dobra opskrba potrebnim supstancama misica.
                          @Kelly
                          Ako smo prije aerobnog napravili anaerobni trening onda se uzima PWM.
                          @Vladebisi
                          A zakaj nebi npr.posle trčanja mogao kresnut PWM,trčanja ne brzog hodanja.Misliš da 30-45 minuta trčanja ili košarke tijelo nema potrebe za popunjavanjem glikogenih zaliha?
                          I ovaj trening od sat vremena pa posle toga nabijanje vreče ili trčanje od 40 minuta ti nosi puno više štete nego koristi.
                          šta sad?
                          što je najbolja opcija za smazati prije, a što poslije aerobnog?

                          I ja vidim. Nisu konzistentni odgovori. Hoću isto znat što sad nakon svih ovih argumenata koji su i proturječni, jel se nakon samostalnog aerobnog može, smije i treba uzeti PWM? Ili čak i prije. Recimo ako planinarim 5h uzbrdo?
                          Ako se ipak istroše glikogenske zalihe, da ne bi mišić bio trošen za energiju?
                          Ili svaki od vas ima neku drugu tezu?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                            Ja sam to već više puta objašnjavao...

                            Svaka radnja troši glikogen i salo, veći intenzitet više glikogena i manje sala, manji intenzitet manje glikogena i više sala.
                            Moraš procjeniti koliko si potrošio glikogena da bi toliko uzeo glukoze u PWM-u.


                            Isto kao auto ; ako voziš brže viša je i potrošnja na 100 km.

                            Ako si brzo hodao na 50% fs max onda nisi potrošio skoro ništa glikogena i dovoljno je uzeti normalan obrok P+UH.
                            Ako si dugo trčao na 80% fs max onda treba uzeti PWM sa glukozom.

                            Na 75% fs max troši se pola-pola glikogena i sala.

                            Zato je dobro imati i pulsmetar da možeš pratiti otkucaje srca.

                            Ne uzima se isto glukoze u PWM-u kada radiš noge koje su oko 50% tijela i ruke koje su možda 10 % tijela.


                            Jasnije sad?
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                              Jasnije. Pitanje je bilo samo za aerobni.
                              Znači PreWM, DWM i PWM u slučaju aerobnog uzimamo prema raznim parametrima. Dužina i intenzitet aerobnog, moj osjećaj slabosti, stanje organizma su bitni pri odluci koliko i kada uzeti WM.
                              Morala sam to pitati jer se različite stvari odgovaraju u slučaju WM kod aerobnog. Pa sam htjela vidjet zašto. I nisam samo ciljala na glukozu već i na P.
                              Hvala Kelly puno..

                              Comment

                              Working...
                              X