Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

    Ma sve za moju nesuđenu tajnicu...

    :P :P
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

      I treba dobro upoznati svoje tijelo, jedini način za to je iskustvo; treba više godina vježbati da bi upoznao svoje tijelo...i onda će sve biti lakše...nema ništa preko noći.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

        Originally posted by JoggericaLily
        1 whey + glukoza nakon večernjeg aerobnog
        2 prije večernjeg aerobnog whey + glukoza
        3 prije večernjeg aerobnog BCAA ili glutamin a poslije whey i uh
        4 poslije aerobnog proteini(meso, jaja, ali samo bjelanjci u ovom slučaju) + UH(zobene, riža) obrok
        pa po meni nema svrhe uzet PreWM u obliku wheya i dextroze ako je aerobno u pitanju, kao ni DWM (ovo nema potrebe vise, ne da nema svrhe)... PWM je dovoljan, te PreWM u obliku glutamina ili bcaa...
        jer kaj ce nam aerobno ako prije tog napunimo gliko zalihe sa dex iz PreWMa...

        ako si na to mislila, mozda sam ja krivo shvatio tvoj post...

        ili me umor svladava pa sam sad napravio zavrzlamu :P
        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

        Comment


        • #19
          Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

          Originally posted by kelly
          Ma sve za moju nesuđenu tajnicu...

          :P :P
          :romance-heartsthree: :romance-smileyheart: :romance-interracial:

          Originally posted by Šimun
          pa po meni nema svrhe uzet PreWM u obliku wheya i dextroze ako je aerobno u pitanju, kao ni DWM (ovo nema potrebe vise, ne da nema svrhe)... PWM je dovoljan, te PreWM u obliku glutamina ili bcaa...
          jer kaj ce nam aerobno ako prije tog napunimo gliko zalihe sa dex iz PreWMa...

          ako si na to mislila, mozda sam ja krivo shvatio tvoj post...
          Nisam ja mislila na aerobno nakon treninga kad skidam salo. To znam. Tek tada nakon svega popijem PWM.
          Mislila sam na aerobno samo po sebi. Kad u dane netreninga vozim bicikl 1h ili idem na seper 1h ili se penjem brzo po planini 5h. Dakle na taj samostalni aerobni. Koji može bit i dug vremenski. Pa da mi ne fali proteina!!!

          Comment


          • #20
            Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

            jedino kuzim u slucaju ovih 5h (Sto mi je neshvatljivo, mozes pojest valjd nes izmedju? ja se ne bi izlago toliko bez hrane i da ne radim aerobno, kamoli s tim jos)...
            ali 1h bicikla, stepera ili nekog drugog aerobnog samostalno, takodjer mislim da nema potrebe PreWM, pogotovo ne onda... (govorimo o PreWMu u obliku dex i whey naravno)
            osim ako je HIIT, no to je prica za sebe...
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #21
              Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

              Hvala Šimunček.
              Ne da mi se vuć hranu u planinu. Jer brzo hodamo. Jedem tek kad dođem na vrh u pl dom.
              Al morat ću dakle. Samo rokam shake usput. A kod stepera i bica ću onda tek nakon roknuti whey+gluk.
              Hvala. Dobar si mi.

              Comment


              • #22
                Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                pa na pol puta zrokaj jedan DWM obavezno... ako mozes pijuckaj tekuce amino usput... malo te i dignu jer brze ih tijelo iskorisi nego one u obliku praha ili tablete...
                nemas frke, samo me malo kelly zbunio, cekam njega pa ak se i on slozi onda tak radi
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #23
                  Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                  Kad ostanemo bez glikogena onda kardio niskog intenziteta (brzo hodanje itd) troši salo a trčanje nije niski intenzitet.
                  Ali ne valja da to sve skupa (utezi + kardio) traje duže od 90 minuta jer kortizol divlja sve više, i na kraju obavezno PWM.

                  Ako bi išli samo brzo hodati onda možemo i 3 sata brzo hodati, od obroka do obroka, i ne treba PWM.

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #24
                    Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                    a to je stvar tempa... nisam shvatio da govorimo o visem intezitetu, moj bed
                    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                    Comment


                    • #25
                      Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                      Ok. Hvala vam puno. Niski intenzitet aerobnog se razlikuje od visokog intenziteta. U prvom, niskom se troši salo, a manje glikogen. U drugom visokog intenziteta se troši više glikogen a manje salo. Pa prema tome prilagoditi PWM, DWM.
                      To sam zaključila. Hvala vam.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                        Originally posted by kelly
                        Ja sam to već više puta objašnjavao...

                        Svaka radnja troši glikogen i salo, veći intenzitet više glikogena i manje sala, manji intenzitet manje glikogena i više sala.
                        Moraš procjeniti koliko si potrošio glikogena da bi toliko uzeo glukoze u PWM-u.


                        Isto kao auto ; ako voziš brže viša je i potrošnja na 100 km.

                        Ako si brzo hodao na 50% fs max onda nisi potrošio skoro ništa glikogena i dovoljno je uzeti normalan obrok P+UH.
                        Ako si dugo trčao na 80% fs max onda treba uzeti PWM sa glukozom.

                        Na 75% fs max troši se pola-pola glikogena i sala.

                        Zato je dobro imati i pulsmetar da možeš pratiti otkucaje srca.

                        Ne uzima se isto glukoze u PWM-u kada radiš noge koje su oko 50% tijela i ruke koje su možda 10 % tijela.


                        Jasnije sad?
                        dakle kardio je daleko bolji zbor od HIIT-a ??
                        što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

                        Comment


                        • #27
                          Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                          ne nuzno... stvar je da nakon HIITa tijelo puno duze sagorijeva masnoce nego nakon kardia... treba kombinirat
                          samo sto se HIIT ne radi na taste i ako imamo vise od 3-4 treninga anaerobna tjedno!
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                            Originally posted by ultrasdinamo!
                            dakle kardio je daleko bolji zbor od HIIT-a ??
                            To zavisi od više faktora, sve ima svoje:

                            http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=21&t=1993

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              obrok poslije aerobnog treninga?

                              ovako..krenule su mi pripreme za nogomet..i kako idem u teretanu..nabio sam određenu misicnu masu..i sad ne bih htio to izgubit..bio sam na definiciji i skinuo sam 10kg..sa 101 na 91/2kg..visok sam 197cm..imam treninge u 19h..koji su samo cisto trcanje..trening traje oko sat i pol do dva sata..poslije popijem proteine..dali da jos nesto jedem prije spavanja ili?

                              Comment


                              • #30
                                Re: obrok poslije aerobnog treninga?

                                viewtopic.php?f=6&t=3178&start=0

                                Comment

                                Working...
                                X