Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

    Pozdrav svima. Imam problem oko ishrane posle aerobnog treninga, trcim predvece 8km oko 1h ukupno (4km u jednom pravcu pa nazad), posle toga popijem dosta vode, pojedem neko voce i posni sir pred spavanje. Zanima me da li gresim negde, i strahujem da trcanje nece biti efektivno (skidanje sala) zbog toga sto jedem? Hvala svima!

    Comment


    • #32
      Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

      Originally posted by Jovan909
      Pozdrav svima. Imam problem oko ishrane posle aerobnog treninga, trcim predvece 8km oko 1h ukupno (4km u jednom pravcu pa nazad), posle toga popijem dosta vode, pojedem neko voce i posni sir pred spavanje. Zanima me da li gresim negde, i strahujem da trcanje nece biti efektivno (skidanje sala) zbog toga sto jedem? Hvala svima!
      Pročitaj temu od početka...
      Originally posted by kelly
      Ja sam to već više puta objašnjavao...

      Svaka radnja troši glikogen i salo, veći intenzitet više glikogena i manje sala, manji intenzitet manje glikogena i više sala.
      Moraš procjeniti koliko si potrošio glikogena da bi toliko uzeo glukoze u PWM-u.


      Isto kao auto ; ako voziš brže viša je i potrošnja na 100 km.

      Ako si brzo hodao na 50% fs max onda nisi potrošio skoro ništa glikogena i dovoljno je uzeti normalan obrok P+UH.
      Ako si dugo trčao na 80% fs max onda treba uzeti PWM sa glukozom.

      Na 75% fs max troši se pola-pola glikogena i sala.

      Zato je dobro imati i pulsmetar da možeš pratiti otkucaje srca.

      Ne uzima se isto glukoze u PWM-u kada radiš noge koje su oko 50% tijela i ruke koje su možda 10 % tijela.


      Jasnije sad?
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #33
        Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

        Ok znaci sve zavisi od inteziteta aerobnog treninga. Hvala

        Comment


        • #34
          Obrok nakon trčanja?

          nakon jutarnjeg LI cardia na prazan zeludac ide dorcak, nakon HIIT-a ide PWM, a kakav obrok treba biti nakon obicnog trcanja?
          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

          Comment


          • #35
            Re: Obrok nakon trčanja?

            Zavisi koliko si dugo trčao i kojim intenzitetom, treba nadoknaditi potrošeni glikogen, a to moraš sam procjeniti koliko si potrošio.

            I šta je za tebe obično trčanje? I zašto bi uopće trčao? Od običnog trčanja je više štete nego koristi:

            viewtopic.php?f=39&t=5871&hilit=lo%C5%A1a
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #36
              Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

              Evo spojio sam teme pa pročitaj od početka.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #37
                Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                ako nemam teretanu taj dan, a imam vremena, onda navecer trcim 30 min. sta je lose u samom trcanju?
                sto se tice linkova, smatram da 30 min trcanja na 10km/h nikako ne moze biti lose 2-3x tjedno. a ako se vec tijelo i privikne i nema toliko ucinka, onda barem za kondu.
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #38
                  Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                  Originally posted by t111
                  ako nemam teretanu taj dan, a imam vremena, onda navecer trcim 30 min. sta je lose u samom trcanju?
                  sto se tice linkova, smatram da 30 min trcanja na 10km/h nikako ne moze biti lose 2-3x tjedno. a ako se vec tijelo i privikne i nema toliko ucinka, onda barem za kondu.
                  Onda odradi HIIT, a nakon HIIT-a možeš još brzo hodati.

                  Originally posted by kelly
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #39
                    Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                    btw, hvala na upucivanje... nisam uspio naci preko trazilice...
                    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                    Comment


                    • #40
                      Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                      Osim toga prijatelj mi je nogometni trener, kaže da nogometaši ne smiju trčati duže od 7 minuta u komadu, to samo potvrđuje ova dva članka.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #41
                        Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                        ako ne smiju, zasto onda velika vecina to radi? cak i dinamovi nogometasi? znam iz iskustva...
                        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                        Comment


                        • #42
                          Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                          Originally posted by t111
                          ako ne smiju, zasto onda velika vecina to radi? cak i dinamovi nogometasi? znam iz iskustva...
                          Ne rade.
                          Trče oni sat vremena, ali sa prekidima.
                          Možda u pripremnom periodu a to je max dva mjeseca, nakon toga ne.
                          Njihovo trčanje se sastoji od par krugova za zagrijavanje, a to traje manje od 7 minuta, nakon toga uglavnom imaju kratke šprinteve itd.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #43
                            Re: Pozdravljam sve

                            Originally posted by kelly
                            Ajde nam malo objasni kako i koliko trče nogometaši na treningu, baš ovdje o tome raspravljamo:

                            viewtopic.php?f=6&t=3178&p=96346#p96346


                            Hvala svima na dobrodošlici

                            Pa Kelly ovako, ja sam promjenio nekoliko trenera, tako da su se i njihovi treninzi razlikovali drastično. Dobro se sjećam zadnjeg trenra, trening je otrpilike ovako izgledao (naravno imali smo dvije osnovne vrste, trenizi snage i trenizni tehnike gdje smo više igrali nogomet, razigravali taktike, vježbali tehniku itd)
                            Ali uglavnom, trening snage je izgledao ovako otprilike, na poćetku nekoliko krugova oko igrališta laganim tempom zagrijavanje, vježbe istezanja...zatim 10 min trćanja oko igrališta ( s time da smo svakim treningom morali napredovati, znaću u poćetku smo u tih 10 min mogli postići tek 7 krugova, kasnije smo došli do 10 itd), zatim su slijedili šprintevi, razne vježbe za snagu i sl, za kraj, još 10 min oko igrališta

                            Eto, tako nekako, iako se nesjećam baš svega točno, kažem, imali smo razlićite trenere, ko bi to sve popamtio

                            Comment


                            • #44
                              Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                              Pa to je uglavnom to što sam i ja rekao.

                              Ima još nogometaša na forumu pa nek i oni kažu svoje...

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #45
                                Re: Prehrana prije i nakon aerobnog treninga

                                planiram prži ujutro na tašte 1h aerobno na biciklu, navečer teretana nakon toga 30 min kardio....4 treninga tjedno, oće to bit previše, planiram spalit salo al onak do temelja dosta je mase na 88kila sam došo, BF dosta velik (reko bi 20% cirka)....

                                Comment

                                Working...
                                X