Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mlijeko čuva mišiće?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mlijeko čuva mišiće?

    Znanstvenici su otkrili da mlijeko pomaže oporavak mišića nakon tjelesne aktivnosti.

    Prema autorima studije, tjelesno aktivne osobe profitiraju više unosom mlijeka negoli vode ili sportskih napitaka. Kao razlog navode činjenicu da mlijeko, osim što štiti mišiće, služi i kao učinkovito rehidracijsko sredstvo.

  • #2
    Slazem se ako pri ruci nemas nista drugo za ocuvanje misica,
    onda ce boca mlijeka od 4 kune zadovoljiti sve potrebe.

    Isprva sam mislio kako cu ispijanjem 2 litre ciste sirutke dnevno
    mnogo toga postici. Dok nisam jednog dana otkrio da se u litri sirutke
    nalazi samo jedan posto proteina.
    Dakle, ne bi mi dnevno koristilo no 50 litra da popijem
    Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

    Comment


    • #3
      hahaha.ima nas još takvih!
      No pain,no gain!

      Comment


      • #4
        Osobno me mlijeko prilično napuhuje, ali često ga koristim u manjim količinama da dopunim proteinski siromašan obrok. No u svakom slučaju, ne bih ga preporučio zbog loših UH.

        Comment


        • #5
          a nemamo svi brdo love da možemo birat koje ćemo si proteinčiće kupit. ja osobno niti jedan dan nisam ispod litre mlijeka. samo mi navedi jedan proteinski sheik koji ćeš platit 6 kn i dobit 33 grama proteina...
          mlijeko rules
          No pain,no gain!

          Comment


          • #6
            Mlijeko i bodybuilding – idu li zajedno ?
            Iako 90% voda, mlijeko od naših malih nogu ima važnu ulogu u životu. Prvo piće koje smo popili bilo je mlijeko, prva hrana od koje smo rasli bilo je – mlijeko.
            Sami počeci bodybuildinga vezani su uz mlijeko kao vrlo važnu kariku prehrane uz meso i jaja. Vrlo jeftini proteinski napitak još i danas je nezamjenjiv u sportskoj prehrani, no možda je malo podcjenjen i potisnut u stranu nakon velikog buma proteinskih pripravaka.
            Mlijeko od 1.5 % masti, sadrži u jednoj litri do 37 grama proteina, 15 grama masti i 48 grama ugljikohidrata i oko 400 kalorija.Protein u mlijeku je jedna trećina whey, a ostalo casein, što su dva najkvalitetnija proteina čije molekule najbolje prolaze stijenke stanica mišićnih vlakana, a imaju najbolji lanac aminokiselina, što znači maksimalnu iskoristivost. Najbolje od svega što ćemo za sve to izdvojiti jedva 5 kn, koji proteinski pripravak se s time može mjeriti !?
            Ako pijemo 2-3 litre mlijeka dnevno, zadovoljit ćemo veliki dio dnevnih potreba za proteinom (1.5 – 3 grama po kilogramu tjelesne težine), a isto tako unijet ćemo i dosta tekućine tj. vode koja igra važnu ulogu u životu svakog čovjeka, a posebice bodybuildera.
            Mlijeko sadrži i potrebne vitamine (A,D,E) i minerale kao npr. kalcij čija uloga u izgradnji i održavanju čvrstoće kostiju je svima poznata.Osim toga, kalcij ima važnu ulogu u izgradnji imuniteta tijela, smanjivanju posljedica alergije i relaksaciji i opuštanju mišića.
            Ne zaboravimo ni laktoferin, mali peptid koji je također važan u jačanju imuniteta (sadrži ga i majčino mlijeko), čak neke studije pokazuju da reducira pojavu raka i ima veliku funkciju u probavnom traktu, a poznat je i kao anti-oksidans.
            Velika čaša mlijeka prije spavanja poznato je sredstvo za miran san, a ujutro za dobar početak dana. Zato ne propustimo iskoristiti veliki dar prirode MLIJEKO!
            No pain,no gain!

            Comment


            • #7
              jogurt rules
              13

              Comment


              • #8
                Re: Mlijeko čuva mišiće

                Nisam pojma imao da mlijeko ima 33 grama proteina inace neuzimam nikakve proteine ali svakako cu pokusati sa mlijekom
                I RESPECT YOU

                Comment


                • #9
                  Re: Mlijeko čuva mišiće

                  za bencha: kako nisi znao da mlijeko ima po litri 33g proteina.pise na svakom mlijeku; proteini ili blejancevine.....
                  SALE-polako ali sigurno....

                  Comment


                  • #10
                    Re: Mlijeko čuva mišiće

                    Originally posted by BENCH
                    Nisam pojma imao da mlijeko ima 33 grama proteina inace neuzimam nikakve proteine ali svakako cu pokusati sa mlijekom

                    Comment


                    • #11
                      Re: Mlijeko čuva mišiće

                      Originally posted by BENCH
                      Nisam pojma imao da mlijeko ima 33 grama proteina inace neuzimam nikakve proteine ali svakako cu pokusati sa mlijekom
                      Mlijeko 'z bregov 2,8% m.m
                      100 ml sadrzi priblizno 3,3 grama bjelancevina
                      Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                      Comment


                      • #12
                        Re: Mlijeko čuva mišiće

                        mlijeko da ali ne u prvom jutarnjem obroku i u prvom obroku iza treninga i uvijek ono sa najnižim postotkom mm 0,9%

                        Comment


                        • #13
                          Re: Mlijeko čuva mišiće

                          možete li nešto reći o laktozi, koliko je korisna ili štetna za BB, razne sirutke u prahu sadrže ogromne količine laktoze, oko 74%

                          Comment


                          • #14
                            Re: Mlijeko čuva mišiće

                            Laktoza je katastrofa jer je neki ljudi ne mogu probaviti pa ih napuhuje i radi manje probleme.
                            Gi je dosta visoko na ljestvici oko 75 pa je sveukupno nepoželjna za konzumaciju.
                            Laktoza je u glavnom NE NE za bb.
                            I nijedan proizvođač koji drži do sebe neče stavljati toliku količinu laktoze u protein.Po mom saznanju postoji samo jedan protein koji ima toliku količinu laktoze u sebi a to je ono DM-ovo smeće koje bi trebalo maknuti iz prodaje.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Mlijeko čuva mišiće

                              za sve one koji ne preferiraju mlijeko ili su uvjereni da je nepovoljno ili štetno evo jedan link pa pročitajte

                              http://www.net.hr/zdravlje/page/2008/12 ... oneliner=1
                              No pain,no gain!

                              Comment

                              Working...
                              X