Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana po krvnim grupama - genotipu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

    e hvala Dalibore na razumjevanju, zanima me sta da uzimam da skinem kilazu??
    LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

    Comment


    • #17
      Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

      Originally posted by Dalibor
      Isprika prihvaćena.
      Što te zanima o suplementima samo pitaj.
      e hvala Dalibore na razumjevanju, zanima me sta da uzimam da skinem kilazu??

      napominjem: nezelim bit nabildan, meni trebaju misici zbog udaraca koje dobivam. moram bit brz, eksplozivan... itd.
      LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

      Comment


      • #18
        Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

        Originally posted by matuljac
        Kelly oprosti sto sam te naljutio, stvarno mi nije bila namjera. Krivo sam se postavio, nemam se vise di savjetovat, oprosti stvarno sta sam te naljutio...
        sad odgovori na tvoja pitanja... kruh-2 fete integralnog na dan
        cedevitu- ne pijem(ne pijem gazitane sokove, ni one ledene cajeve i ono)
        kavu- secerim, mlijeko- pijem manje masno 0.9
        Matuljac, nisam ja ljut na tebe, mene razljute te glupe predrasude koje vladaju o suplementima. Ti si dečko 16 godina i nisi za to kriv.
        Whey je sastavni dio kravljeg i ljudskog mlijeka, onda ljudi govore da je mlijeko zdravo a da whey u prahu je otrovan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kako ne bi popizdio.
        Nutricionisti savjetuju da se povećane potrebe za proteinima uzimaju kao proteini u prahu, ne možemo mi pojesti hrane za 5 ljudi.

        Jel ti kruh prirodan, on raste na drvetu????? ubereš ga i pojedeš???
        Jel ti šećer prirodan????? Dobiven je iz šećerne repe isto kao što je whey dobiven iz mlijeka. Zašto sad šećer nije kemija a whey jeste?????
        Piješ mlijeko koje osim dobrih wheya i kazeina sadrži gomilu UH i masti koji su obično smeće nepoželjno za zdravlje i sport, ima li tu logike????
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

          a da, imas pravo...a dobro, imas mozda koji savjet koje bi suplemente mogao uzetzi, imam 100 kg i 176 cm...
          LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

          Comment


          • #20
            Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

            Originally posted by matuljac
            a da, imas pravo...a dobro, imas mozda koji savjet koje bi suplemente mogao uzetzi, imam 100 kg i 176 cm...
            Već sam ti rekao šta trebaš uzimati na ovoj temi:

            http://www.building-body.com/forum/v...php?f=21&t=790
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #21
              Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

              Evo ti i osnovni suplementi:

              Nakon treninga whey i glukoza obavezno, ako imaš love uzmi i BCAA i glutamin i kreatin. Kreatin nije za mlađe od 18 godina. Multivitamin i multimineral. Riblje i laneno ulje. Prije spavanja micelarni kazein ili nešto slično, sporootpuštajući proteini. Ja uzimam i sjemenke bundeve svaki dan 30 grama. Piti zeleni čaj bez šećera.
              To je osnovno što trebaš uzimati, ali ni to ti neće pomoći ako ti prehrana nije bogata i pravilna.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                Zasto piti zeleni caj brz secera? Koja je poanta uopce u zelenom caju.. zasto recimo ne Indijski caj?
                Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                Comment


                • #23
                  Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                  hvala ti kelly... zeleni caj bez secera je dobar jer sadrzi puno dobrih sastojaka u sebi
                  Evo ti tekst, morat ces se namucit i procitat ako zelis znat nesto vise o zelenom caju... :
                  Zeleni čaj se proizvodi iz iste biljke kao i crni, iako zbog specifičnih klimatskih uvjeta pojedinih krajeva u kojima raste čajna biljka, postoje i njezini različiti varijeteti.
                  Točan podatak o podrijetlu čaja izgubljen je u antičkoj povijesti. Prema legendi otkrio ga je kineski car Shen Nung oko 2750. godine p.K.

                  Zeleni čaj ima vrlo bogat i složen kemijski sastav. Do sada je poznato preko oko 300 njegovih sastavnica ( broj hlapljivih spojeva iznosi oko 230).
                  Najznačajnije i najpoznatije sastavnice su:
                  - kofein kojeg sadrži 1 – 5% uz znatno manje količine ostalih ksantanskih alkaloida (teofilin, teobromin, dimetilksantin, ksantin, adenin i dr.).
                  - polifenoli čiji je udio vrlo značajan ( 5-27%); većina polifenola zelenog čaja su flavonoli, poznati pod nazivom katehini; neki od najvažnijih katehina zelenog čaja su: (-)-epigalokatehin-3-galat (EGCG), (-)-epigalokatehin (EGC), (-)-epikatehin-3-galat (ECG), (-)-epikatehin (EC), (+)-galokatehin, i (+)-katehin.
                  Lisni pupoljci i prvi, najmlađi listići sadrže najviše epigalokatehin galata. Sušeni listovi ga sadrže 8-12%.
                  Zbog procesa fermentacije katehini u crnom čaju prelaze dijelom u oligomerne kinonske spojeve i u vodi netopljive flavonoide kao što su kvercetin, kempferol i mirecetin. Zeleni čaj sadrži i B-vitamine i askorbinsku kiselinu, koje crni čaj uglavnom ne sadrži zbog fermentativnih procesa koji uzrokuju njihovu razgradnju.
                  -eterično ulje je također dio bogatog sastava zelenog čaja koje i samo sadrži velik broj sastavnica (aldehide, feniletil alkohole , fenole, heksenal, heksenol, linalol, i dr)
                  -proteine (oko15%,)
                  -klorofil (0,5%,)
                  -organske kiseline (1,5%,)
                  -lignin (6,5%),
                  -aminokiseline među kojima je posebno zanimljiva teanin (4%)
                  Jedna šalica zelenog čaja obično sadrži oko 50-100 mg kofeina i 300-400 mg polifenola
                  Farmakološko djelovanje
                  Polifenoli zelenog čaja imaju izražen antioksidativni učinak, o čemu danas svjedoče rezultati brojnih istraživanja. Zeleni čaj može također utjecati na povećanje aktivnosti enzima koji sprečavaju oksidacijske procese u organizmu. Pokusi na laboratorijskim miševima koji su 30 dana konzumirali polifenole zelenog čaja, pokazali su značajno povećanje aktivnosti glutation-peroksidaze, glutation-reduktaze, glutation-S-transferaze, katalaze i kinon-reduktaze (enzimi koji kataliziraju antioksidativne i detoksicirajuće procese) u tankom crijevu, jetri i plućima.
                  Prema objavljenim rezultatima znanstvenih istraživanja jedna od sastavnica zelenog čaja - epigalokatehin galat blokira djelovanje enzima urokinaze, koji svojim djelovanjem pomaže i razvija sustav za prehranu stanica raka. Iz toga proizlazi mogućnost „umiranja“ stanica raka zbog prekida procesa njezine prehrane.
                  Zeleni čaj također usporava i zaustavlja nastajanje nekih kancerogenih tvari, kao što su nitrozamini, zbog čega se posebno preporuča konzumiranje ovog napitka uz jelo (statistički podaci – manja incidencija karcinoma u krajevima gdje je to uobičajeno).
                  Istraživanja pokazuju da zeleni čaj sudjeluje u prevenciji nekih vrsta karcinoma, najčešće onih povezanih s gastrointestinalnim traktom, plućima, te estrogen ovisnim karcinomima, uključujući većinu karcinoma dojke.
                  Većina učinaka odnosi se na zeleni čaj, dok se nasuprot tome, konzumiranjem crnog čaja rizik za oboljenje od nekih vrsta karcinoma može povećati.
                  Novija istraživanja djelovanja zelenog čaja donose i nove zanimljivosti vezane uz aminokiselinu L-teanin, za koju se pretpostavlja da povećava sposobnost učenja, poboljšava koncentraciju, djeluje antagonistički na visoke koncentracije kofeina, čime ublažava njegov negativan učinak, smiruje nervnu napetost, pogoduje sniženju krvnog tlaka, ublažava simptome PMS. Prema laboratorijskim istraživanjima teanin ima ovakve učinke zbog njegovog djelovanja na povećanje razine gama-aminomaslačne kiseline, važnog inhibitornog transmitera u mozgu. Čini se da teanin utječe i na povećanje razine dopamina, još jedne važne tvari u mozgu, koja utječe na emocije, a porast njegove razine doživljava se kao ugoda.

                  Navode se i druga djelovanja sastavnica zelenog čaja:
                  -utjecaj na oralnu i crijevnu mikrofloru u smislu redukcije nepoželjnih bakterija;
                  antioksidativni učinak, koji pomaže u smanjenju upalnih procesa i štiti DNA od oštećenja;
                  -inhibicija Streptococcus mutans, bakterije koja se smatra glavnim uzročnikom kvarenja zubi;
                  -antivirusno (potvrđeno pokusima na virusu koji napada duhan);
                  -osvježavajuće (sadržaj kofeina u pravilu je veći nego u kavi, a učinak pojačava prisutni katehin. Otklanja umor i pospanost, pobuđuje na aktivnost i poboljšava raspoloženje. Osvježavajuće djelovanje je dulje od onog kod kave, što se pripisuje sinergističkom djelovanju sastavnica zelenog čaja).
                  LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                  Comment


                  • #24
                    Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                    Originally posted by kelly
                    Evo ti i osnovni suplementi:

                    Nakon treninga whey i glukoza obavezno, ako imaš love uzmi i BCAA i glutamin i kreatin. Kreatin nije za mlađe od 18 godina.Multivitamin i multimineral. Riblje i laneno ulje. Prije spavanja micelarni kazein ili elite 12 dymatize ili nešto slično, sporootpuštajući proteini.. Ja uzimam i sjemenke bundeve svaki dan 30 grama. Piti zeleni čaj bez šećera.
                    To je osnovno što trebaš uzimati, ali ni to ti neće pomoći ako ti prehrana nije bogata i pravilna.

                    a dal mogu recimo poslje whey-a pojest nesto(bjelo meso,bjelanjak,salata i svjezi sir)
                    meni je trening u 17-18.30 ili 19.00..
                    LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                    Comment


                    • #25
                      Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                      Originally posted by matuljac
                      Originally posted by kelly
                      Evo ti i osnovni suplementi:

                      Nakon treninga whey i glukoza obavezno, ako imaš love uzmi i BCAA i glutamin i kreatin. Kreatin nije za mlađe od 18 godina.Multivitamin i multimineral. Riblje i laneno ulje. Prije spavanja micelarni kazein ili elite 12 dymatize ili nešto slično, sporootpuštajući proteini.. Ja uzimam i sjemenke bundeve svaki dan 30 grama. Piti zeleni čaj bez šećera.
                      To je osnovno što trebaš uzimati, ali ni to ti neće pomoći ako ti prehrana nije bogata i pravilna.

                      a dal mogu recimo poslje whey-a pojest nesto(bjelo meso,bjelanjak,salata i svjezi sir)
                      meni je trening u 17-18.30 ili 19.00..
                      Ne da možeš nego moraš,sat vremena posle treninga kruti obrok Uh+P

                      Comment


                      • #26
                        Re: prehrana po krvnim grupama-sta steti, sta ne? suplementi

                        Dakle zeleni caj, isto neka vrsta Indijskoga. Bitno da ne zatvara probavu.
                        Hvala na opseznoj informaciji.
                        Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                        Comment


                        • #27
                          Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                          Originally posted by Todd_the_Wraith
                          Zasto piti zeleni caj brz secera? Koja je poanta uopce u zelenom caju.. zasto recimo ne Indijski caj?
                          Zeleni čaj je naj, jedan mora biti naj.
                          Zašto je whey naj za PWM? Ista stvar.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: prehrana po krvnim grupama...sta steti, sta ne??

                            Originally posted by matuljac
                            a dal mogu recimo poslje whey-a pojest nesto(bjelo meso,bjelanjak,salata i svjezi sir)
                            Originally posted by Vladebisi
                            Ne da možeš nego moraš,sat vremena posle treninga kruti obrok Uh+P
                            Da, ne možeš odmah jesti čim popiješ PWM, najmanje pola sata mora proći a najbolje sat.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: prehrana po krvnim grupama-sta steti, sta ne? suplementi

                              aha, e hvala ti puno na informacijama... ja bi poceo pit od weidera protein80+...ja mislim da je to dobro za pocetnika...(nikad nisam nista pio od suplemenata)...ili sam razmisljao da prvo uzimam l-creatine, tako da skinem masti i kilazu, kad skinem kojih 10-15 kila, onda da pocnem uzimat proteine...(nemam puno para da mogu birat)zanima me sa cim da pocnem?
                              LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

                              Comment


                              • #30
                                Re: prehrana po krvnim grupama-sta steti, sta ne? suplementi

                                Originally posted by matuljac
                                aha, e hvala ti puno na informacijama... ja bi poceo pit od weidera protein80+...ja mislim da je to dobro za pocetnika...(nikad nisam nista pio od suplemenata)...ili sam razmisljao da prvo uzimam l-creatine, tako da skinem masti i kilazu, kad skinem kojih 10-15 kila, onda da pocnem uzimat proteine...(nemam puno para da mogu birat)zanima me sa cim da pocnem?
                                Počni sa proteinom. Puno ti je važniji od l-carnitina (ne l-creatine kako si ti napisao). Za skidanje kilaže morađ strogo voditi računa o prehrani (izbjegavati nepotrebne masnoće i višak ugljikohidrata) u puno aerobnog treninga.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X