Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje (deadlift)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

    Zašto hodaš sa utegom unazad?
    Uteg se diže bez hodanja, gubiš snagu bespotrebno.
    Guzica treba ići što je moguće niže, i onda dižeš prvo sa nogama i na kraju sa leđima.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

      da se pohvalim... 150kg... trener me nadgledao i rekao da je bilo vrlo dobro. stovise, kaze da kod manjih tezina da sam dizao dosta s nogama, a manje s ledjima, dok kod 150kg da sam vise upotrijebio ledja i to tocno kad je trebalo. i da, dizem s poda, lakse mi je tehniku tako izvuci nego kada krecem sa stalka.
      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

      Comment


      • #18
        Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

        Koja je razlika izmedji klasičnog i rumunjskof deadlifta? Kod rumunjskog dead lifta je veći naglasak na leđima
        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

        Comment


        • #19
          Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

          rumunjski bi trebao biti na ravne noge i on ti jace pogadja zadnju lozu.
          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

          Comment


          • #20
            Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

            @ t111
            Mislim da potpuno nepravilno radiš, čak se i ozbiljno plašim za tvoja leđa.
            Molim te da nađeš nekog profi trenera da ti ovo pokaže kako se radi, vredi čak i da se plati čas deadliftovanja, pa da znaš za ubuduće. Stalno slušam priče o tome kako se ljudi povređuju dok rade ovu vežbu, a često je to pored toga što rade nepravilno i zbog toga što jure velike težine pre vremena. Ja sam učio deadlift sa 30 kg, dok nisam naučio da radim.
            MIslim da pre svega treba da kreneš odozdo, sa poda. Evo ti ovaj video, ja mislim da je odlično objašnjeno sve, a ima i još njegovih videa na temu deadliftovanja.
            Ovo je super vežba, ali moraš da je radiš pravilno i sa realnom slikom o svojoj snazi, inače ode u invalide
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #21
              Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

              jako čudan ti je setup, kao da si nagnut unazad.

              pogledaj malo ripetoea šta ti je linko vege, odlično objasni on to.
              ne repam o politici možda bi trebo,
              politika je mala ljadro još je nisam jebo

              Comment


              • #22
                Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                naravno, ima i deadlift sa ukočenim nogama, za zadnje butine u guzu, to je posebna vežba, jednako dobra. Ja je radim za zadnje butine, jer kod mene u teretani nema nikakvih mašina


                t111, tebi prvo zadnjica ide gore pa onda gornji deo tela. Kao prva i najvažnija stvar je da naučiš da vučeš gronjim delom tela, grudima isturenim, a zadnjica ide gore kao pratnja
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #23
                  Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                  hvala na savjetima, ali prijasni savjeti su vec usvojeni i promijenio sam tehniku. sto se tice pomoci profesionalnog trenera, europski prvak u BB-u tihomir kuljis je valjda dovoljno strucan da me ispravi, a on je taj koji me nadgledao i ispravljao i rekao da je DL bio vrlo dobar.
                  prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                  Comment


                  • #24
                    Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                    ne moraš baš doktorirat na DLu da postaneš EU prvak u bb
                    ne repam o politici možda bi trebo,
                    politika je mala ljadro još je nisam jebo

                    Comment


                    • #25
                      Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                      ali je dobra referenca.
                      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                      Comment


                      • #26
                        Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                        Originally posted by Mir7a
                        ne moraš baš doktorirat na DLu da postaneš EU prvak u bb
                        ja bih čak rekao obrnuto. k tome još dodaj činjenicu da velika većina bb-era ne voli previše izvoditi dl
                        https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                        Overload Strength team

                        Comment


                        • #27
                          Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                          ne vjerujem... ljudi koji su 30 godina u BB-u i imaju rezultate su neznalice? razmisljanje na razini...
                          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                          Comment


                          • #28
                            Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                            ko je rekao da je neznalica?
                            neznalica je samo ako ga to što ne zna izvodit jednu, za bildere na hemiji nevažnu vježbu, čini neznalicom. kolko ja znam, velika većina bildera ne radi DL, ne brinu se oko njega i uostalom ne trebaju ga znat radit.

                            ja ne znam jeli on spada u njih, ali to što je on bilder ništa ne znači niti je povezano sa deadliftom kao takvim, koja je davno prestala bit bilderska vježba u pro krugovima..
                            ne repam o politici možda bi trebo,
                            politika je mala ljadro još je nisam jebo

                            Comment


                            • #29
                              Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                              Originally posted by Mir7a
                              ko je rekao da je neznalica?
                              neznalica je samo ako ga to što ne zna izvodit jednu, za bildere na hemiji nevažnu vježbu, čini neznalicom. kolko ja znam, velika većina bildera ne radi DL, ne brinu se oko njega i uostalom ne trebaju ga znat radit.

                              ja ne znam jeli on spada u njih, ali to što je on bilder ništa ne znači niti je povezano sa deadliftom kao takvim, koja je davno prestala bit bilderska vježba u pro krugovima..
                              + 1

                              još bih nadodao, t111 mal si ga pretjero s tim zaključkom o neznalici nitko tu nije ništa loše mislio, ne moraš odmah braniti čovjeka
                              https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                              Overload Strength team

                              Comment


                              • #30
                                Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                                ovako...danas sam se prvi put isao okusati u deadliftu..zagrio sam se dobro te prethodno odradio i noge...stavio sam nekih 70-80 kg i pokusao. digao jedno 8-10 puta i osjetio sam bol ispod trbuha tj. na podrucju gdje se nalazi mjehur (mjesto gdje se zna razvit bruh)...zanima me jeli to normalno s time da sam koristio pojas???
                                jedino mi pada napamet da sam krivo stavio pojas ali eto zanima me sta biste mi mogli reci na ovo

                                Hvala!

                                Comment

                                Working...
                                X