Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija + masa = moguce je!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Definicija + masa = moguce je!

    Super članak.
    Pa to je to, treba prvo probat ovakav način, pa onakav... na kraju vidiš što ti paše i onda radiš tako kako misliš da je najbolje...

    Comment


    • #32
      Re: Definicija + masa = moguce je!

      Odličan članak Vedrana Jakšića i ujedno odgovor na prvobitno pitanje. Znači istovremeno (= u istoj sekundi) nemoguće, ali istovremeno (= npr. u istom danu) moguće jer možeš zavrtit jednu rundu potrošnje sala i izgradnje mišića.

      Kolko sam skužio to ljudi ne rade jer je potrebno veliko poznavanje (teorije a i svog tijela) i pedantnost, pa je lakše biti na ciklusu mase (kalorijski suficit odgovarajućeg sadržaja) ili definicije (isto samo deficit).
      lift BIG, eat BIG, get BIG

      Comment


      • #33
        Re: Definicija + masa = moguce je!

        Originally posted by Doomeo
        Odličan članak Vedrana Jakšića i ujedno odgovor na prvobitno pitanje. Znači istovremeno (= u istoj sekundi) nemoguće, ali istovremeno (= npr. u istom danu) moguće jer možeš zavrtit jednu rundu potrošnje sala i izgradnje mišića.

        Kolko sam skužio to ljudi ne rade jer je potrebno veliko poznavanje (teorije a i svog tijela) i pedantnost, pa je lakše biti na ciklusu mase (kalorijski suficit odgovarajućeg sadržaja) ili definicije (isto samo deficit).
        Najlakše je biti svinja i reći: Moraš biti svinja na masi!
        A za rezultate se treba namučiti.

        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #34
          Re: Definicija + masa = moguce je!

          frisko peceni frend me uvjerava da je uspio dobit na masi i izgubit nekoliko desetaka kilograma(govorim o ekstremnioj debljini jer je visok jeno 180 i tezak 150 kila...)
          smrsavio je 30 kila i kaze da je u tom periodu dobio na sirini ruke i podlaktice,mene sada zanima da li je to moguce uz neka ilegalna sredstva ili nije uopce moguce :/
          I live for the weekend, I live for hard styles, I live for hardstyle baby!!

          Comment


          • #35
            Re: Definicija + masa = moguce je!

            Originally posted by kelly
            Originally posted by Doomeo
            Odličan članak Vedrana Jakšića i ujedno odgovor na prvobitno pitanje. Znači istovremeno (= u istoj sekundi) nemoguće, ali istovremeno (= npr. u istom danu) moguće jer možeš zavrtit jednu rundu potrošnje sala i izgradnje mišića.

            Kolko sam skužio to ljudi ne rade jer je potrebno veliko poznavanje (teorije a i svog tijela) i pedantnost, pa je lakše biti na ciklusu mase (kalorijski suficit odgovarajućeg sadržaja) ili definicije (isto samo deficit).
            Najlakše je biti svinja i reći: Moraš biti svinja na masi!
            A za rezultate se treba namučiti.

            Treba se za rezultate namučit.Ali na pravoj masi neimenovano je da se
            usvinjiš,ništa ekstremno naravno.
            For me life is continuously being hungry. The meaning of life is not simply to exist, to survive, but to move ahead, to go up, to achieve, to conquer.

            Comment


            • #36
              Re: Definicija + masa = moguce je!

              dakle za taj efekt koliko sam skužio iz članka
              potrebno je odraditi trening sa utezima, onda pojesti proteine i UH, i onda krenut lagani kardio??

              ispravite me ak sam krivo shvatio
              kolko dugo onfda tog kardia? kolko mora bit dugačak trening sa utezima onda da se takav efekt dobije? koji su razmaci između treninga

              Comment


              • #37
                Re: Definicija + masa = moguce je!

                ..tesko ali po meni moguce sa veoma veoma striktnom ishranom..ali ne vrijedi
                U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
                sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

                Comment


                • #38
                  Re: Definicija + masa = moguce je!

                  Možete li mi objasnit u čemu je problem s maloprije navedenom logikom, npr. da ujutro natašte radim lagani cardio (kad je glikogen "prazan", trošit ćemo mast), a onda u nastavku dana napravit kalorijski suficit i na taj način dobijat na masi a istovremeno gubit masne naslage (ne tvrdim ja da je to moguće, samo da mi netko objasni zašto ne drži vodu to)?
                  Druga stvar, nisam baš shvatio ovu Jakšićevu teoriju. On bi nakon treninga s utezima prvo popio PWM, pa onda na cardio. Zar nije bolje nakon treninga s utezima (kad smo "potrošili" glikogen) preći odma na LI cardio (trošit ćemo ugl. mast) pa nakon toga svega popit PWM (jer, PWM bi dosta onemogućio lipolizu ako ga popijemo između utega i cardia)?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Definicija + masa = moguce je!

                    Originally posted by funafuti
                    Druga stvar, nisam baš shvatio ovu Jakšićevu teoriju. On bi nakon treninga s utezima prvo popio PWM, pa onda na cardio. Zar nije bolje nakon treninga s utezima (kad smo "potrošili" glikogen) preći odma na LI cardio (trošit ćemo ugl. mast) pa nakon toga svega popit PWM (jer, PWM bi dosta onemogućio lipolizu ako ga popijemo između utega i cardia)?
                    viewtopic.php?f=21&t=1396&hilit=utezima*
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #40
                      Re: Definicija + masa = moguce je!

                      Ne znam koliko je ovaj članak relevantan al jedini je koji sam za sad pronašao s konkretnim brojkama o odnosu gubitka/dobitka masti i mišića prilikom vježbanja.
                      http://www.exrx.net/FatLoss/WT%26End.html
                      Koliko ja kužim, ipak je moguće mršati i dobijati mišiće ukoliko je ova studija ispravna .
                      - osobe koje su vozile bicikl 30 minuta gubile su 3 funte masti i 0,5 funti mišića
                      - osobe koje su vozile bicikl 15 minuta i vježbale s utezima 15 minuta gubile su 10 funti masti ali su dobile dvije funte mišića(lean mass)...

                      Takodje koliko kužim, studija se odnosi na pretile osobe, vjerojatno koje nisu redovno vježbale... e sad posto sam i sam takav moram potvrdit... šta god radio na početku odlaska u teretanu i kako god se hranio a da imam bar mali deficit kalorija, sebi izgledam ko da sam mršaviji i imam više mišića i to je tako bar prva 3 mjeseca vježbanja ( više od toga nikad nisam bio uporan )

                      Također i ova studija potvrđuje da se može dobiti masa i mršati
                      http://www.exrx.net/FatLoss/WTCalLBWStudy.html

                      Naravno, radi se o ljudima koji prije svega nisu puno koristili mišiće prije studija. Da li je ovo primjenjivo na bildere koji vježbaju kroz cijelu godinu ne znam

                      Želio bi se osvrnuti i na stav da trčanje ne gradi mišiće... tko god je trčao redovno bar 2 tjedna a pogotovo duže mogao se uvjeriti da je kvadriceps zaobljeniji, tvrđi, masivniji i nekako prema naprijed istaknut. Vjerojatno se trčanjem uz manjak kalorija kataboliziraju neki drugi mišići koji se manje koriste (gornji dio tijela), al vjerujem da se to može nadoknaditi odgovarajućim vježbama koje stimuliraju izgradnju tih mišića. Ja doduše imam drukčije postavljene prioritete od bildera ( 1. mršanje i zdravlje, 2 biti brži i jači, 3 izgled, dok bilderi smatraju da je 1 zdravlje i izgled, 2 snaga ... 5 brzina),pa može biti da je bilderima neprihvatljiv bilo kakav gubitak mišića, al da nema korisiti za mišiće od brzog trčanja ne mogu se složiti.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Definicija + masa = moguce je!

                        I druge studije pokazuju da se uz vježbanje i dijetu mogu dobiti mišići
                        http://www.exrx.net/FatLoss/DietExStudy.html

                        Mislim da tijelo ako vjezbamo jednostavno skuži da mu treba mišića i bori se za njih kao što se bori i za kalorije, tako da ih jednostavno stavi u prvi red prioriteta.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Definicija + masa = moguce je!

                          kiki222, početnik i povratnik može istovremeno graditi mišiće i skidati salo, to smo već rekli.
                          Što se tiče trčanja, naravno da pravilno trčanje ojačava mišiće, ali ovisi koliko dugo trčiš i kojim intenzitetom.
                          I utezi su dobri do sat vremena, ali kad bi 3-4 sata dizao utege nepravio bi više štete nego koristi, isto tako je i sa trčanjem.
                          Jasnije sad...
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #43
                            Re: Definicija + masa = moguce je!

                            kelly, slazem se da trčanje mora biti odgovarajućeg ritma tako da tvoji mišići kontroliraju nogu a ne da zglobovi lupaju i lete na sve strane. Što se tiče dugotrajnog trčanja, moguće da utječe na gubitak mišića(gornjeg dijela tijela) al kako sam znao trčati i polumaratone, mislim da eventualni gubitak mišića prije svega potječe od manjka kalorija zbog režima prehrane koji moraš provodit... npr vrlo trivijalno, ništa ozbiljnije ne smiješ pojesti 3 sata prije trčanja jer ćeš trčati do WC-a. Pa kad spojiš ta 3 sata sa 2 sata trčanja, lako je izgubiti mišiće (gornjeg dijela tijela). No ako se 2 puta tjedno vježba gornji dio tjela i pojede se proteina(pribao), može se napredovati. naravno ne radi se o napredovanjima kakva su zadovoljavajuća za bildere, al daleko od toga da se izgleda ko nedonošče

                            Comment


                            • #44
                              Re: Definicija + masa = moguce je!

                              Vidi kiki, ne kažem ja da ćeš izgledati kao anoreksičar, ali mi ovdje govorimo prvenstveno sa stajališta BB-a, gdje je cilj više mase, a ne više trčanja i kondicije.
                              Možeš izgledati dobro i definirano, ali nikad nećeš imati malo više mase ako puno trčiš, ni na gornjem ni na donjem dijelu tijela.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #45
                                Re: Definicija + masa = moguce je!

                                pitanje:

                                sta bi bilo kada bi na dan uzeli jedno deset(moze i manje bubnuo sam) "oborka" koji sadrzi samo shake i to whey, 80% proteina i 120 kalorija.

                                znaci da nam je ukupna unesena energija u kalorijama 3000 (opet bubnuo), a potrosimo 5000(takoder bubnuo).

                                znaci u kalorijskom smo deficitu(skidamo salo).
                                i sta sad s druge strane nasa misicna masa se nebi povecavala???


                                iz ovoga...mozda se varam, to je jos uvijek otovorena opcija, vidim da je moguca i "masa" i "definicja" u isto vrijeme.

                                Comment

                                Working...
                                X