Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lukazi - moji treninzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Lukazi - moji treninzi

    Originally posted by lukazi
    Ako sam te dobro shvatio ti me savjetujes da neke vjezbe radim sa vecim, a neke sa manjim tezinama?
    da! radi se o tome da pogađaš što veći spektar mišićnih vlakana. Zaista nema smisla raditi sve sa istim intenzitetom.

    što se tiče diskus hernije - ok, nisam upoznat sa time, ali onda OBAVEZNO ubaci iskorake u program. vježba koja vrhunski pogađa cijelu nogu i glut.
    ne repam o politici možda bi trebo,
    politika je mala ljadro još je nisam jebo

    Comment


    • #17
      Re: Lukazi - moji treninzi

      Hvala ti, ubacicu i iskorak onda. Nadam se da ne pogadja donji dio ledja. Svakako cu biti oprezan i poceti sa manjim tezinama.
      Imam i jedno pitanja za listove. Cini mi se da imam disproporciju izmedju listova i kvadricepsa - listovi su mi 42 cm (i po mom misljenju su preveliki, volio bih da su izduzeniji), a i ne svidja mi se kako izgledaju, tj. kako su oblikovani. Da li uopste da ih radim i kako? Imam nekih slika medju slikama pocetnika. Ako se ne vidi dobro slikacu ih ponovo.

      Comment


      • #18
        Re: Lukazi - moji treninzi

        ne pogađa donji dio leđa ako ne pretjeruješ s težinama. ako ti pogađa previše prebaci se na rumunjski iskorak.

        što se listova tiče, ne vidi se baš na slikama, da. slikaj ih odostraga i sastrane, mada ako ti se čine preveliki ne moraš ih trenirat.
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #19
          Re: Lukazi - moji treninzi

          Originally posted by lukazi
          Hvala ti, ubacicu i iskorak onda. Nadam se da ne pogadja donji dio ledja. Svakako cu biti oprezan i poceti sa manjim tezinama.
          Imam i jedno pitanja za listove. Cini mi se da imam disproporciju izmedju listova i kvadricepsa - listovi su mi 42 cm (i po mom misljenju su preveliki, volio bih da su izduzeniji), a i ne svidja mi se kako izgledaju, tj. kako su oblikovani. Da li uopste da ih radim i kako? Imam nekih slika medju slikama pocetnika. Ako se ne vidi dobro slikacu ih ponovo.
          Ja odradim mrtvo dizanje sa serijama 12-8-6-4-3-1-1 i obavezno osjetim upale, ako nisam dobro pogodio onda ubacim i Dobro Jutro!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #20
            Re: Lukazi - moji treninzi

            Valja li da za definiciju treniram ovako? Znaci, trening sa tegovima radim 3-4 puta sedmicno (jer nekada radim noge a nekada ne) i on ostaje potpuno isti kao kada sam na masi, a nakon tegova sam ubacio 30 min voznje bicikla. Slobodnim danima (utorkom, cetvrtkom i nedeljom) odmaram i nemam nikakvih aktivnosti.

            Comment


            • #21
              Re: Lukazi - moji treninzi

              Originally posted by lukazi
              Valja li da za definiciju treniram ovako? Znaci, trening sa tegovima radim 3-4 puta sedmicno (jer nekada radim noge a nekada ne) i on ostaje potpuno isti kao kada sam na masi, a nakon tegova sam ubacio 30 min voznje bicikla. Slobodnim danima (utorkom, cetvrtkom i nedeljom) odmaram i nemam nikakvih aktivnosti.
              Imaš na više mjesta objašnjeno, trening je isti, glavna razlika je u prehrani i kardio aktivnostima: http://www.building-body.com/Mit-o-tren ... iciju.html
              viewtopic.php?f=45&t=2573
              Možda bi bilo dobro da u dane odmora ubaciš još koji jutarnji LI kardio natašte.

              Comment


              • #22
                Re: Lukazi - moji treninzi

                E ovako, uskoro se selim, ili bolje receno emigriram u inostranstvo. Moj dnevni ritam bice mnogo zesci i ozbiljniji nego ovdje, gdje sam se prakticno uglavnom zajebavao. Sve to podrazumijeva da cu imati jako malo vremena za trening i sto je najgore-imacu losu prehranu! Naime, zivjecu kod sestre, a kako ona kuva uobicajenu hranu (citaj junk) za cijelu njenu porodicu, to cu i ja biti na istoj prehrani. Bice super ako uspijem 3x sedmicno da treniram po sat vremena. Kada se radi o treningu, razmisljam se izmedju tri varijante: da upisem full contact, idem na na bazen da plivam ili u teretanu. Pri tome, moj cilj nisu neki ozbiljni misici, vec vitko, umjereno misicavo tijelo.
                Molim vasu pomoc - sta mislite, sta je najbolj trening za mene, uzimajuci u obzir ogranicenost vremenom, moj cilj i losu prehranu (znaci, ne zelim da se usvinjim nikako!)?
                Znam da cete me savjetovati kombinaciju teretane i plivanja, ali za to treba vremena... Meni licno najvise pashe plivanje, ali da li njime mogu postici cilj - da se ne usvinjim i da oblikujem tijelo?

                Comment


                • #23
                  Re: Lukazi - moji treninzi

                  treniraj bilo što...plivanje, full contakt...drži znači tijelo aktivno. Nemoj slučajno ništa ne trenirati ako se ne želiš usvinjiti. Opet, probaj naći neku granicu u hrani koju budeš jeo, jer je najčešće hrana koju obitelj sprema vrlo kalorična. Probaj također gradski prijevoz na minimumu držati. Dakle, posvuda pješke ili biciklom i vjerujem da će sve biti oke
                  Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                  Comment


                  • #24
                    Re: Lukazi - moji treninzi

                    Ja sam od proljeća svaki dan na biciklu. Zašto bih išao autom, plaćao gorivo i parkiranje a salo mi je besplatno...

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: Lukazi - moji treninzi

                      Ok, tnx momci !
                      A sto se tice plivanja, bas sam dosta guglao po netu o tome moze li se koristiti za oblikovanje tijela, ali dosta oprecnih odgovora sam nasao. Pa evo i vas da pitam - da li mogu plivanjem oblikovati tijelo, znaci ne da dobijem neku masu, jer znam da to ne moze, nego nesto malo misica i definicije, uz lijep i skladan oblik tijela?
                      I drugo pitanje - da li mi tu moze pomoci neka suplementacija?
                      Primijetio sam da se najljepse osjecam nakon plivanja, nekako nisam ni priblizno iscrpljen sjutradan kao nakon teretane, pa sam se zbog toga i raspisao ovoliko o plivanju. Jos ukoliko mogu tijelu priustiti neku formu, pa to bi bilo idealno!

                      Comment

                      Working...
                      X