Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj-tehnika izvođenja

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Čučanj-tehnika izvođenja

    svi koji imaju problema s gravitacijom preporucio bi cucanj na smitu, dok ne naviknu , i ja sam imao tih problema, ma da slabo cucanj radim, ne godi mi sipka radi vrata i ramena podera me
    ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
    Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

    Comment


    • #32
      Re: Čučanj-tehnika izvođenja

      Jel moze netko ovdje komentirati ovaj clanak od Tommy Kono-a...
      http://ditillo2.blogspot.com/2008/08/ol ... -kono.html
      Ovdje govori potpuno suprotno od onoga sto sam ucio, da koljena ne smiju nikako prelaziti prste gledano iz tlocrta.
      Shvacam da je to olympic squat, dakle nije do paralele ili nesto ispod gdje se jos moze drzati koljena iza prstiju, ali zanima me... Da li to onda stvarno steti koljenima?
      My Karma ran over your Dogma.

      Comment


      • #33
        Re: Čučanj-tehnika izvođenja

        Originally posted by Cile
        Jel moze netko ovdje komentirati ovaj clanak od Tommy Kono-a...
        http://ditillo2.blogspot.com/2008/08/ol ... -kono.html
        Ovdje govori potpuno suprotno od onoga sto sam ucio, da koljena ne smiju nikako prelaziti prste gledano iz tlocrta.
        Shvacam da je to olympic squat, dakle nije do paralele ili nesto ispod gdje se jos moze drzati koljena iza prstiju, ali zanima me... Da li to onda stvarno steti koljenima?
        +1 volio da neko objasni ko je siguran da zna
        Originally posted by Bilderčić
        Originally posted by Dehydronator
        sve do grama tjedno je natural
        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

        Comment


        • #34
          Re: Čučanj-tehnika izvođenja

          Da i mene to zanima jer me kod čučnja strahovito smeta jedna popratna pojava a to je da u jednom dijelu pokreta jednostavno padam na leđa ako mislim držati koljena iza linije prstiju.

          Kad sam pokušao "na suho" tj. bez utega sa punim samopouzdanjem mogu tako izvesti čučanj na samo dva načina:
          - ako držim ruke ispred sebe(dakle i s utezima prednji čučanj radim bez problema)
          - ako uzmem stvarno široki stav

          Ali ako probam stražnji limit mi je valjda šipka dok sam prije(dok nisam znao za koljeno-prsti shemu) dizao više od svoje težine a na hack spravi i danas točno dvostruko tako da mi nije jasno koji kur** sada da radim...

          Comment


          • #35
            Re: Čučanj-tehnika izvođenja

            Ja također imam problema sa tehnikom rada cucnja , mogu ja njega napraviti ali to nije pravilni jer kad se spustam dizem se na prsta . Kad pokusam drzati stopala ravna padam na dupe A u mojoj teretani nema smith cucnja pa je malo problem ..

            Comment


            • #36
              Re: Čučanj-tehnika izvođenja

              Originally posted by Builty
              Ja također imam problema sa tehnikom rada cucnja , mogu ja njega napraviti ali to nije pravilni jer kad se spustam dizem se na prsta . Kad pokusam drzati stopala ravna padam na dupe A u mojoj teretani nema smith cucnja pa je malo problem ..
              ima mi prijatelj isti problem, stavi utege pod pete i malo razgibavaj ahilovu tetivu pa ces moc sam kasnije.
              za sve one kojima koljeno prelazi prste, radite front squat
              Originally posted by Bilderčić
              Originally posted by Dehydronator
              sve do grama tjedno je natural
              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

              Comment


              • #37
                Re: Čučanj-tehnika izvođenja


                nesto ovako
                “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                Comment


                • #38
                  Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                  Kod ATG čučnja ili ti oly squata koljena moraju prelazit prste, jednostavno rijetko tko može napravit atg a da mu koljena ne prođu prste jer se pokret lomi iz koljena a ne iz kukova, u tome nema ništa loše.

                  Ali, što se tiče power čučnja i čučnja do paralele, koljena nebi smjela prelazit prste. Najbolja stvar za učenje pravilne tehnike pl čučnja je box čučanj, em što će te box čučanj naučit kako da aktiviraš dupe i ložu u čučnju em što se možeš slobodno lomit iz kukova a da ne padneš na pod.





                  i meni najdraži

                  Chill bro

                  Comment


                  • #39
                    Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                    Originally posted by Archiv3r
                    Originally posted by Builty
                    Ja također imam problema sa tehnikom rada cucnja , mogu ja njega napraviti ali to nije pravilni jer kad se spustam dizem se na prsta . Kad pokusam drzati stopala ravna padam na dupe A u mojoj teretani nema smith cucnja pa je malo problem ..
                    ima mi prijatelj isti problem, stavi utege pod pete i malo razgibavaj ahilovu tetivu pa ces moc sam kasnije.
                    za sve one kojima koljeno prelazi prste, radite front squat
                    to sam danas pokusao sa utegom pod petom skoro je jednak pritisak kao kad radis na "cisto" , zahvaljujem na prijedlogu ubuduce cu ga koristiti

                    Comment


                    • #40
                      Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                      jel postoji sansa za bruh prilikom rada čučnja

                      Comment


                      • #41
                        Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                        ovako krećem na definiciju i cilj prije svega mi je smanjiti noge i stražnjicu u odnosu na gornji dio tijela i ono sto me zanima jel se isplati raditi cucnjeve sa manjom kilazom , ali brze i eksplozivnije ili da nastavim sa najvecom mogucom tezinom? znam da cu cardiom i svim time izgubiti na masi u nogama, al jel mi se isplati ovo radit?

                        Comment


                        • #42
                          Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                          Ako misliš smanjiti noge i stražnjicu onda nemoj uopće radit čučnjeve

                          Comment


                          • #43
                            Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                            Originally posted by warg View Post
                            ovako krećem na definiciju i cilj prije svega mi je smanjiti noge i stražnjicu u odnosu na gornji dio tijela i ono sto me zanima jel se isplati raditi cucnjeve sa manjom kilazom , ali brze i eksplozivnije ili da nastavim sa najvecom mogucom tezinom? znam da cu cardiom i svim time izgubiti na masi u nogama, al jel mi se isplati ovo radit?
                            Šta ti znači smanjiti noge i stražnjicu, skinuti salo ili izgubiti i mišiće?
                            Ne vjerujem da imaš viška mišića...znači skidaj samo salo.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #44
                              Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                              Originally posted by kelly View Post
                              Šta ti znači smanjiti noge i stražnjicu, skinuti salo ili izgubiti i mišiće?
                              Ne vjerujem da imaš viška mišića...znači skidaj samo salo.
                              Tako je, a ja sam mislio da je utvrdeno gradivo:nepostoji trening mase i defke.to se rjesava u kuhinji.ako oces smanjit obujam rjec je o mastima,a sad da imas premisicave noge koje zelis smanjiti-nevjerujem.ako grjesim uplodaj sliku
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment


                              • #45
                                Re: Čučanj-tehnika izvođenja

                                Ja osobno radim sa koljenima ispred stopala vec 10+ godina i nemam ni najmanje probleme sa koljenima.
                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                                http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                                Comment

                                Working...
                                X