Announcement

Collapse
No announcement yet.

Raditi trbušnjake svaki dan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

    Koje je pravilo sto se tice disanja pri izvodjenju trbusnjaka. Primjer gdje se podizu samo noge - kad podizemo noge treba li udisati ili izdisati?

    Comment


    • #92
      Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

      Zanima me samo,dali se trbusnjaci rade sa punim ili praznim stomakom? Hvala unapred

      Comment


      • #93
        Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

        Originally posted by Milan 92 View Post
        Zanima me samo,dali se trbusnjaci rade sa punim ili praznim stomakom? Hvala unapred
        Natrpas se ko krava i onda radis trbusnjake..

        Comment


        • #94
          Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

          I dusu svoju ispovracas
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • #95
            Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

            Ja samo ne znam sta je tesko potraziti forum nasao bi 99% stvari koje mu trebaju.

            Comment


            • #96
              Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

              Originally posted by Skakac View Post
              Koje je pravilo sto se tice disanja pri izvodjenju trbusnjaka. Primjer gdje se podizu samo noge - kad podizemo noge treba li udisati ili izdisati?
              ja kad ih spustam radim izdisaj, a kad dižen udisaj

              to bi kod svake vježbe tribalo bit isto, a sad za podizanje nogu bas nisan siguran, meni je ovako dobro
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #97
                Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                U pravilu izdišete kad se mišić skraćuje kod dizanja (kontrakcija), a udahnite kada se izdužuje.

                "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                Comment


                • #98
                  Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                  Da, al podizanje nogu je baš čudan primjer, u pravilu to disanje je isto kod svake vježbe, ali ova.... Ja nemogu baš radit izdisaj kad podižem noge
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #99
                    Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                    Originally posted by Aquila_hr View Post
                    Da, al podizanje nogu je baš čudan primjer, u pravilu to disanje je isto kod svake vježbe, ali ova.... Ja nemogu baš radit izdisaj kad podižem noge
                    Sad sam bas isao probat i slazem se, mislim da je to iz razloga sto kad dizes noge (ukoliko lezis ledima na podu i ides do 90°), one stiscu trbusnjake, no oni ne pritiscu dijafragmu kako bi to cinili kod normalnog dijafragmaticnog disanja pa stoga to ne cini normalan izdisaj. Tj. mozes ti izdahnut, ali to onda cinis sa dodatnim naporom jer dodatno stisces jos i medurebrene misice kod vec stisnutih trbusnih koji i inace sudjeluju u disanju.
                    Mozda grijesim, no ovako mi se nekako cini. U svakom slucaju, zanimljivo pitanje.
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                      Originally posted by Skakac View Post
                      Koje je pravilo sto se tice disanja pri izvodjenju trbusnjaka. Primjer gdje se podizu samo noge - kad podizemo noge treba li udisati ili izdisati?
                      Prije napora se udahne zrak, i dok vršimo radnju zrak se polako izdiše ovisno o dužini trajanja napora. Kod trbušnjaka (malih napora) tijelo će samo disati...

                      Prije 20 godina upitao sam jednog profesora tjelesnog kao treba disati dok radimo određenu vježbu, rekao mi je nemoj se opterećivati sa glupostima, naše tijelo je jedan savršeni stroj, programirano za opstanak i preživljavanje i uzeti će si zraka koliko mu i kada treba.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                        Originally posted by kelly View Post
                        Prije 20 godina upitao sam jednog profesora tjelesnog kao treba disati dok radimo određenu vježbu, rekao mi je nemoj se opterećivati sa glupostima, naše tijelo je jedan savršeni stroj, programirano za opstanak i preživljavanje i uzeti će si zraka koliko mu i kada treba.

                        Nisam dugo čuo ovakvu glupost

                        Comment


                        • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                          Originally posted by bilder18 View Post
                          Nisam dugo čuo ovakvu glupost
                          Zašto glupost? Pa sa ovim sam htio reći da čovjek ne mora i ne može non stop misliti samo na to kad će udahnuti a kad će izdahnuti. Pritom sam naglasio da se to odnosi samo na lakše vježbe a ne na dizanje utega i ostale velike napore. Misliš da jedan nogometaš broji udisaje dok juri prema golu?
                          Obrazloži zašto je glupost?
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                            Originally posted by kelly View Post
                            Zašto glupost? Pa sa ovim sam htio reći da čovjek ne mora i ne može non stop misliti samo na to kad će udahnuti a kad će izdahnuti. Pritom sam naglasio da se to odnosi samo na lakše vježbe. Misliš da jedan nogometaš broji udisaje dok juri prema golu?
                            Obrazloži zašto je glupost?
                            NIsam mislio direktno na to da razmišljaš kada udišeš ,a kada izdišeš,te da brojiš isto.

                            Naime tijelo i općenito organizam ima dišni sustav takav kakav ima i automatiziran je,te se prilagođava od situacije do situacije. Isto tako kada radiš trbušnjake udah i izdah su automatizirani(probaj raditi obrnuto,mislim da neće baš ići )

                            Krivo smo se razumijeli. Čitam sad tvoj post ponovo i vidim da sam krivo pročitao. Upravo to napisah ovdje samo malo drugim riječima. Moje isprike.

                            Comment


                            • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                              Originally posted by bilder18 View Post
                              NIsam mislio direktno na to da razmišljaš kada udišeš ,a kada izdišeš,te da brojiš isto.

                              Naime tijelo i općenito organizam ima dišni sustav takav kakav ima i automatiziran je,te se prilagođava od situacije do situacije. Isto tako kada radiš trbušnjake udah i izdah su automatizirani(probaj raditi obrnuto,mislim da neće baš ići )

                              Krivo smo se razumijeli. Čitam sad tvoj post ponovo i vidim da sam krivo pročitao. Upravo to napisah ovdje samo malo drugim riječima. Moje isprike.
                              Sve pet...

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • Re: Raditi trbušnjake svaki dan?

                                Originally posted by kelly View Post
                                Prije 20 godina upitao sam jednog profesora tjelesnog kao treba disati dok radimo određenu vježbu, rekao mi je nemoj se opterećivati sa glupostima, naše tijelo je jedan savršeni stroj, programirano za opstanak i preživljavanje i uzeti će si zraka koliko mu i kada treba.


                                +fuckingONE
                                "What the mind believes the body achieves."

                                Comment

                                Working...
                                X