Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lucidni snovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Lucidni snovi

    Originally posted by KeLavra View Post
    i ja imam neku poluinf.da koristimo 20-30% al opet se namece pitanje sta da koristiom 60-70%
    čovjek koristi 100% svog mozga u svakom trenutku.. to se može i vrlo jednostavno objasnit... poznato je da je mozak podjeljen na centre koji su odgovorni za kontrolu određene funkcije npr. gledanje, slušanje, pokretanje tijela, svijest o položaju i kretanju tijela, osjet topline, boli, pritiska, govor, kontrola vitalnih funkcija (disanje, rad srca), kontrola žlijezda, ponašanje, pamćenje, dosjećivanje i ponavljanje automatizma.. samo da jedan mali dio ostane bez funkcije (što se npr. dogodi kod moždanog udara) to se itekako osjeti, i samo u tom trenutku ne koristimo sav potencijal mozga...
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #32
      Re: Lucidni snovi

      meni se vec podosta puta dogodila situacija za koju san siguran da san je već prošao u snovima. Samim time što smo sanjali 100% opisanu buduću situaciju se otvaraju mnoga pitanja vezana za ljudsku moć, tumačenje snova itd.
      Uglavnom ja sam podosta puta u životu to doživio
      Evo jedna situacija... na 2. godini faxa smo tribali isprogramirat nekoliko zadataka kod kuće jer će na sutrašnjem kolokviju biti kombinacija tih nekoliko zadataka...i ja najtežeg nisam uspio rješiti 2 dana i svaki put mi je bio error prilikom kompajliranja, no ja sam toliko bio aokupljen time da nisam mogao ni spavat dobro, al znam da sam zadatak rješio u snu i skočio se usred noći i upalio laptop i rješio iz prve!

      Ne znan što bi reka
      Last edited by giusseppe7777; 01-12-11, 09:15.
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #33
        Re: Lucidni snovi

        Originally posted by riss View Post
        čovjek koristi 100% svog mozga u svakom trenutku.. to se može i vrlo jednostavno objasnit... poznato je da je mozak podjeljen na centre koji su odgovorni za kontrolu određene funkcije npr. gledanje, slušanje, pokretanje tijela, svijest o položaju i kretanju tijela, osjet topline, boli, pritiska, govor, kontrola vitalnih funkcija (disanje, rad srca), kontrola žlijezda, ponašanje, pamćenje, dosjećivanje i ponavljanje automatizma.. samo da jedan mali dio ostane bez funkcije (što se npr. dogodi kod moždanog udara) to se itekako osjeti, i samo u tom trenutku ne koristimo sav potencijal mozga...
        da čovjek koristi 100 posto mozga, ali svijesno koristi puno manje. da svijesno koristiš sav mozak to bi značilo upravljati svakom funkcijom tijela tj. ne samo pokretima ruku, nogu... nego kad kažeš hoču više hormona u tijelu mozak signalizira žlijezdi zaduženoj za taj hormon da ga više proizvodi, da to kontroliraš prvo ti ne bi trebali steroidi nego bi svom tijelu reko oču tolko i tolko testosterona i dobio bi ga toliko.
        moraš razlikovati svijest i podsvijest!

        Comment


        • #34
          Re: Lucidni snovi

          Originally posted by pava View Post
          da čovjek koristi 100 posto mozga, ali svijesno koristi puno manje. da svijesno koristiš sav mozak to bi značilo upravljati svakom funkcijom tijela tj. ne samo pokretima ruku, nogu... nego kad kažeš hoču više hormona u tijelu mozak signalizira žlijezdi zaduženoj za taj hormon da ga više proizvodi, da to kontroliraš prvo ti ne bi trebali steroidi nego bi svom tijelu reko oču tolko i tolko testosterona i dobio bi ga toliko.
          moraš razlikovati svijest i podsvijest!
          Humans only use 10% of their available brain capacity.
          BUSTED
          After Grant consulted with a neurosurgeon about measuring activity in the various parts of the brain, Kari set up a series of four tests targeting memory, calculation ability, decision making, and visual information processing. Grant took the tests as an electroencephalogram recorded his brain activity; the results indicated a normal level, but could not provide an exact percentage since it only monitored activity on the surface of his brain.

          For a more representative image, the Build Team visited UCSF to do a magnetoencephalogram study. Tory took the tests this time, resulting in an overall activity of 35%. In a second test, this one involving a functional MRI scan, Tory registered 15% while at rest, but 30% as he told a story with the intent of activating as many areas of his brain as possible. Based on these totals, the team declared the myth busted.
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #35
            Re: Lucidni snovi

            @riss slazem se s tobom sa znanstvenog i medicinskog stajalista,ali ovdje govorim o stvarima koje znanost i medicina ne mogu objasnit.
            @đuzepe znam o cemu pricas,mnoge velike stvari su nastale iz snova kao i uzimanjem supstanci poput psilocibe cubensis gljiva ili lsd-25 zbog kojih mozak radi potpuno drugacije,nestvarno,kao u snu(oni koji su probali znaju o cemu je rijec),trenutno mi padaju napamet šivaća mašina,đavolja sonata,sve sto je tesla zapiso,fantastična crkva u Barceloni(btw.nitko ju nemože zavrsit nakon smrti Antonia Gaudi-a),Paul McCartney-"Yesterday" ,Otto Loewi je dobio nobela za medicinu(nesto u vezi kemijskih reakcija živcanih impulsa),Abraham Lincoln je sanjao svoj atentat i jos masa njih.
            pokusat cu sabrat to sve u jedan post jer zbilja ima interesantnih stvari.
            ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

            Comment


            • #36
              Re: Lucidni snovi

              vrlo zanimljiva tema! ovu noć sam imao lucidan san! Nakon što sam počeo sanjati u jednom trenutku kao da sam se probudio,tj SHVATIO da je ta scena u kojoj sam se nalazio "nemoguća" u stvarnom životu. Tada mi se svjest probudila i kontrolirao sam što sam htio unutar sna. Stvarno zanimljivo iskustvo (iako nije prvi puta), ali uvijek postoji neki strah "što ako". Tako da mi ipak nije palo na pamet baciti se niz stijenu i provjeriti jel sanjam ili ne, toliko hrabar "glup" nisam hahaha

              Gledao sam tu emisiju Mythbusters kad su istraživali koliko posto mozga koristimo i da bilo je nekih 70% na kraju tj puno više od znanstvenih 10%. No postavlja se par pitanja iz toga. Pošto čak i ja znam da se mozak dijeli na veliki, mali, srednji i leđnu moždinu i svaki od tih dijelova još na nekoliko njih koji upravljaju određenim funkcijama.
              Tako se recimo u velikom mozgu nalazi funkcija kao što je inteligencija (koja je zapravo većim dijelom nasljedna tj genetička), no inteligencija se nalazi i u srednjem mozgu! To se događa i sa dijelovima mozga koji upravljaju ponašanjem i pamćenjem.
              Dakle ideš se sjetiti nečega iz svoje prošlosti, što ti je u dobrom sjećanju i budi dobre osjećaje u tebi će se na CT scanu pokazati kako koristiš najmanje 3 dijela mozga. Ako to ideš ispričati (kao što su oni to radili u emisiji) nekome onda je tu još dio za jezik, govor, osjećaje itd. Pa normalno da je 70% mozga bilo osvjetljeno.

              Ali da li to zapravo znači da toliko mozga i koristimo? Koliko posto koristiš ruku kada dižeš uteg i kada dižeš samo ruku bez utega?
              Koristiš je u jednom i drugom slučaju,ali nije moguće odrediti koliko posto ju koristiš. Isto je i sa mozgom.


              Po mome mišljenju mozak nikada nećemo koristiti 100%, da možemo čovjek bi živio u harmoniji.
              Pročitaosam u nekoj knjizi da je neki pametan inženjer oko 1900g rekao
              "Sve što se dalo izmisliti,već je izmišljeno." ---> FAIL bože mili pa ni tostera nije bilo.
              kada ćemo koristiti 100% mozga onda možemo reći da je sve izmišljeno "Great minds think alike"

              Comment


              • #37
                Re: Lucidni snovi

                trebao si skočit!!!
                imao bi adrenalinsko jutro kad bi se probudio
                ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                Comment


                • #38
                  Re: Lucidni snovi

                  evo jedna knjiga sa tehnikama kako do lucidnih snova

                  https://upload.wikimedia.org/wikimed...d_Dreaming.pdf

                  Comment


                  • #39
                    Re: Lucidni snovi

                    Originally posted by giusseppe7777 View Post
                    meni se vec podosta puta dogodila situacija za koju san siguran da san je već prošao u snovima. Samim time što smo sanjali 100% opisanu buduću situaciju se otvaraju mnoga pitanja vezana za ljudsku moć, tumačenje snova itd.
                    Uglavnom ja sam podosta puta u životu to doživio
                    Evo jedna situacija... na 2. godini faxa smo tribali isprogramirat nekoliko zadataka kod kuće jer će na sutrašnjem kolokviju biti kombinacija tih nekoliko zadataka...i ja najtežeg nisam uspio rješiti 2 dana i svaki put mi je bio error prilikom kompajliranja, no ja sam toliko bio aokupljen time da nisam mogao ni spavat dobro, al znam da sam zadatak rješio u snu i skočio se usred noći i upalio laptop i rješio iz prve!

                    Ne znan što bi reka
                    mozak ipak procesuira samo one informacije koje je dobio i to stalno čini... ne iznenađuje činjenica da nakon što čovjek prespava može riješiti zadatak jer se mozak bavio s tim tokom sna.. isto se događa i u budnom stanju... jedna od tehnika rješavanja ispita je da ako npr. prvi zadatak ne znaš riješit da kreneš na ostale dok se mozak u "pozadini" zabavlja s prvim zadatkom i onda nakon nekog vremena ipak dođeš do rješenja... to je u psihologiji od prije poznato...
                    a deja vu je nešto drugo... ne radi se o snovima koji su sanjani unaprijed iako se to nekom čini da je tako... najčešće se događa dok je čovjek umoran pa postoje teorije da čovjek zaspe u djeliću sekunde i mozak dva puta dođe do iste informacije koju kasnije shvati kao već proživljeno... u svakom slučaju ne može se iskoristiti da neka situacija ispadne bolja jer si to kao navodno "već proživio"... kad imaš deja vu onda se toga sjetiš naknadno...
                    a deja vu ako se intenzivno javlja može značiti i neku psihičku bolest, npr. jako česte deja vu događaje imaju bolesnici oboljeli od shizofrenije... s tim da im to naravno nije jedini simptom već imaju i promjenu percepcije koje opet mogu imat i zdravi ljudi ako uzmu neke droge pa induciraju poremećaj u prometu neurotransmitora... a na to se nadovezuje sljedeći post i komentar:

                    Originally posted by pava View Post
                    da čovjek koristi 100 posto mozga, ali svijesno koristi puno manje. da svijesno koristiš sav mozak to bi značilo upravljati svakom funkcijom tijela tj. ne samo pokretima ruku, nogu... nego kad kažeš hoču više hormona u tijelu mozak signalizira žlijezdi zaduženoj za taj hormon da ga više proizvodi, da to kontroliraš prvo ti ne bi trebali steroidi nego bi svom tijelu reko oču tolko i tolko testosterona i dobio bi ga toliko.
                    moraš razlikovati svijest i podsvijest!
                    mozak naravno ne zna kako se zove koji hormon on njih milion koji su otkriveni i koji još nisu otkriveni, a postoje.. ali se svi ti hormoni ipak kontroliraju kroz podražaje iz okoline (svjetlo, tama, godišnje doba, vremenski uvjeti, vizualni i slušni podražaji, vibracije..) i to se događa kontinuirano, tako da opet koristimo 100% mozga... ono što se događa automatski, nikad neće biti dostupno čovjeku i zato je smiješno govorit o nećem što bi bilo kad bi bilo... (to je jednako tom kad bi rekli da ne koristimo cijeli kapacitet auta ako s njim ne letimo u svemir... jednostavno nije napravljen za to i kad ga vozimo po cesti iskorištavamo ga u potpunosti hehe)
                    a podsvjest je nešto drugo, to je mali djelić misaone funkcije čovjeka koju nekim postupcima možemo dijelom osvjestit i s tim se bave psihijatri psihoanalitičari, ali to nikad neće moći dovesti do bajne ideje da mozgom svjesno upravljamo kako bi se izlučio neki hormon koji želimo, već nam to pomaže kako bi razriješili neke konflikte koje nas koće u svakodnevnoj komunikaciji s okolinom..
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Lucidni snovi

                      Originally posted by riss View Post
                      mozak naravno ne zna kako se zove koji hormon on njih milion koji su otkriveni i koji još nisu otkriveni, a postoje.. ali se svi ti hormoni ipak kontroliraju kroz podražaje iz okoline (svjetlo, tama, godišnje doba, vremenski uvjeti, vizualni i slušni podražaji, vibracije..)
                      pa nisu samo podražaji iz okoline zaslužni za lučenje hormona. tu su i emocije? jedna od najpoznatijih je strah, dolazi do lučenja adrenalina. "bori se ili bježi"
                      adrenalin trenutno proširuje žile kako bi što više kisika došlo do mišića pa samim time jače i brže reagiramo. Proširuje zjenicu kako bi vizualno brže reagirali. Općenito se povećava stanje budnosti. Smanjuje osjetljivost na bol. Dolazi do znojenja.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Lucidni snovi

                        Originally posted by riss View Post
                        mozak ipak procesuira samo one informacije koje je dobio i to stalno čini... ne iznenađuje činjenica da nakon što čovjek prespava može riješiti zadatak jer se mozak bavio s tim tokom sna.. isto se događa i u budnom stanju... jedna od tehnika rješavanja ispita je da ako npr. prvi zadatak ne znaš riješit da kreneš na ostale dok se mozak u "pozadini" zabavlja s prvim zadatkom i onda nakon nekog vremena ipak dođeš do rješenja... to je u psihologiji od prije poznato...
                        a deja vu je nešto drugo... ne radi se o snovima koji su sanjani unaprijed iako se to nekom čini da je tako... najčešće se događa dok je čovjek umoran pa postoje teorije da čovjek zaspe u djeliću sekunde i mozak dva puta dođe do iste informacije koju kasnije shvati kao već proživljeno... u svakom slučaju ne može se iskoristiti da neka situacija ispadne bolja jer si to kao navodno "već proživio"... kad imaš deja vu onda se toga sjetiš naknadno...
                        ja ti govorim da sam kroz san dosao do rjesenja, tj u snu sam rjesio zadatak i onda sam se probudio i isao ga napravit. dakle ja ne samo da sam upravljao u snu nego sam i razmisljao u snu...ako me razumis sto ocu rec

                        a za dejavu mi se dogodije vise puta i to ne u smislu da san ja tije prominit situciju jer se ja ne sican te situacije, al se sican detalja okoline i svega sto se poklapa okolo
                        Originally posted by Jurica
                        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Lucidni snovi

                          Originally posted by MasterG View Post
                          pa nisu samo podražaji iz okoline zaslužni za lučenje hormona. tu su i emocije? jedna od najpoznatijih je strah, dolazi do lučenja adrenalina. "bori se ili bježi"
                          adrenalin trenutno proširuje žile kako bi što više kisika došlo do mišića pa samim time jače i brže reagiramo. Proširuje zjenicu kako bi vizualno brže reagirali. Općenito se povećava stanje budnosti. Smanjuje osjetljivost na bol. Dolazi do znojenja.
                          naravno, to je autonomni živčani sustav, točnije simpatikus to što opisuješ (u suprotnosti sa parasimpatikusom)... mozak je centralni živčani sustav, a kralježnična moždina periferni...
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #43
                            Re: Lucidni snovi

                            ja sam prije znao prakticirati lucidne snove. jako pomaže kada odmah nakon buđenja zapišete to što ste sanjali, time razvijate pamćenje snova. kada postanete svjesni u snu, pogledajte na digitalni sat ili na mobitel koliko je sati, zatim skrenite pogled i opet pogledajte, sat pokazuje sasvim drugačije vrijeme, ili pokušajte upaliti svjetlo ali neće se upaliti. to su pokazatelji lucidnih snova. kasnije se počela javljat astralna projekcija, ak se neko u to razumije nek mi se javi u box.

                            Comment


                            • #44
                              Re: Lucidni snovi

                              Ja u zadnje vrijeme neprekidno imam horor snove...
                              Nekidan kad sam popodne spavao sanjao sam uzasan san, i jos govorim probudi se probudi se...i probudim se ali u drugom snu i cijeli sretan kao pobjegao iz sna a upao u jos vece govno od sna... nekuzim...snovi sucks...

                              Comment


                              • #45
                                Re: Lucidni snovi

                                ja sa snovima nisam nešto na 'ti', ali imam jednu kratku pričicu...

                                dakle, imam frenda koji ima jako čvrst san i u snu konstantno bunca... ali ajd što on bunca (to većina radi) - on komunicira s tobom ako mu se obratiš. još prije par godina dok sam ko klinac spavo kod njega doma, ja i njegov buraz smo ga sve moguće ispitivali - on nam je na sva moguća pitanja odgovorio, znači prepričo nam je cijeli svoj i curin odnos, kako, šta, di, prepričo nam je pol tajni što je u sebi držo: o sebi, o ovom frendu, o onome, sve sve. i to ono, on je pričo dosta razgovjetno s obzirom kakvi smo dok buncamo. dečko je po sebi ovako prilično zatvoren tip i 'macho man' i stvarno je čista suprotnost od onakvih kakve prozivamo 'babama' i tu nam je već bilo jasno da je jednostavno nemoguće da simulira jer ga znamo po prirodi kakav je. sjećam se čak da smo u nevjerici i svjetlo bili upalili u pol noći i doslovno ga vikali imenom i škakljali i sve a on ni da mrdne. i ugl., ponovilo se bilo još jednom - još jedanput sam spavo kod njega i skup s njegovim burazom sam ga ooopet sve ispitivo i to je trajalo dobrih 3-4 minute, al baš 3-4 minute dijaloga. žao mi je samo što je to bilo 2005. godine i nismo imali nikakav mobitel pri ruci kako bi ga snimili, ali ovo je meni osobno jedno od većih iskustava što se snova tiče; mada nije moje osobno.

                                evo, ne znam kako opisujete ovu pojavu i kako ju nazivate, ja samo sam htio podijelit ovo s vama pošto vidim da se naveliko tuče tu o svakakvim snovima i njihovim pojavama.
                                Last edited by wikler; 01-12-11, 23:59.
                                Originally posted by darios
                                Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                                __________________________________________________

                                there is no progress without struggle!

                                Comment

                                Working...
                                X