Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanja o kompjuterima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Pitanja o kompjuterima

    Originally posted by VelikiBlek
    Originally posted by VelikiBlek
    U zadnje vrijeme lap top mi se iznenada ugasi...pritom ga ne opterećujem sa hrpom otvorenih programa...jednostavn surfam po netu i odjednom klik i ugasi se...Mislim da se pregrijava....riječ je o TOSHIBI....Jel imao tko kakva slična iskustva?
    Opet mi se ugasio...sad sam baš zabrinut


    Nemoj da se brines bas previse, kod mene se doduse nikad ne gasi, al je HP sto se tice toga najbolji. Ako si ga polovnog kupio onda moguce da je neko mijenjao procesor, recimo stavio jaci pa ga maticna ne moze bas ponijet i pregrije se. kod mog brata je acer, nova masina pa se nekad desi da se ugasi ako ga drzi na krevetu...jer blokira tako hlađenje i ventilator nema gdje sa toplotom
    Let's bring it!

    Comment


    • Re: Pitanja o kompjuterima

      Originally posted by Joe
      zavisi koji proc imaš, amd se više grije, ali iznad 50 nebi smjelo biti na winampu i spider soliteru
      Intel core 2 duo, 2,2GHz

      Meni je na 69-70 i to na power save-u
      Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

      Comment


      • Re: Pitanja o kompjuterima

        Originally posted by VelikiBlek
        Originally posted by Joe
        zavisi koji proc imaš, amd se više grije, ali iznad 50 nebi smjelo biti na winampu i spider soliteru
        Intel core 2 duo, 2,2GHz

        Meni je na 69-70 i to na power save-u
        To je malo pretjerano.
        Cak i da je poprilicno opterecen ne bi smio dolaziti do ovih temperatura.
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • Re: Pitanja o kompjuterima

          Otvori laptop i ispuši prašinu iz otvora gdje ulazi i izlazi zrak, ne cirkulira ti zrak dovoljno i ne hladi ga. Uradi to što prije jer možeš vrlo lako unišitit laptop sa tim pregrijavanjem.
          “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

          Comment


          • Re: Pitanja o kompjuterima

            Originally posted by rxownz
            Otvori laptop i ispuši prašinu iz otvora gdje ulazi i izlazi zrak, ne cirkulira ti zrak dovoljno i ne hladi ga. Uradi to što prije jer možeš vrlo lako unišitit laptop sa tim pregrijavanjem.
            Jel mogu nešto uništit, strgat...nisam neki stručnjak...nije problem odviti 4 šarafa ali ne želim nešto zajebat
            Prijatelj mi ga je propuhivo, bar tako kaže, smrad jedan
            Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

            Comment


            • Re: Pitanja o kompjuterima

              Originally posted by VelikiBlek
              Originally posted by rxownz
              Otvori laptop i ispuši prašinu iz otvora gdje ulazi i izlazi zrak, ne cirkulira ti zrak dovoljno i ne hladi ga. Uradi to što prije jer možeš vrlo lako unišitit laptop sa tim pregrijavanjem.
              Jel mogu nešto uništit, strgat...nisam neki stručnjak...nije problem odviti 4 šarafa ali ne želim nešto zajebat
              Prijatelj mi ga je propuhivo, bar tako kaže, smrad jedan
              ako pažljivo radiš ne možeš ničem naštetit, kad ga očistiš provjeri mu temperaturu, jeli mu čuješ ventilator da puše ?
              “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

              Comment


              • Re: Pitanja o kompjuterima

                Ne čujem ventilator
                Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                Comment


                • Re: Pitanja o kompjuterima

                  Originally posted by VelikiBlek
                  Ne čujem ventilator
                  onda ti je nešto ozbiljno poremećeno, probaj restartat postavke biosa na default.
                  Da tebi taj prijatelj što ti je čistio to nije slučajno odvojio napajanje od ventilatora?
                  Ventilator bi se trebao automatski palit kad temp pređe određenu granicu.
                  “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                  Comment


                  • Re: Pitanja o kompjuterima

                    Ciljao sam na to da se ventilator ne čuje glasno (da buči), ali radi ....osjetim da hladi

                    btw..trenutno mi je upaljeno par tabova na netu i temperatura je 65...rastavim ga i pročistim čim nabavim odgovarajuću kacavidu
                    Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                    Comment


                    • Re: Pitanja o kompjuterima

                      Originally posted by VelikiBlek
                      Ciljao sam na to da se ventilator ne čuje glasno (da buči), ali radi ....osjetim da hladi

                      btw..trenutno mi je upaljeno par tabova na netu i temperatura je 65...rastavim ga i pročistim čim nabavim odgovarajuću kacavidu
                      nemaju ti aktivni procesi toliko veze sa temperaturom CPU-a. Što prije čistit propuhat da nebi bilo posljedica.
                      “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                      Comment


                      • Re: Pitanja o kompjuterima

                        skino sam igricu sa torrenta u iso formatu, uspješno sam je instaliro i unistaliro ali nakon što sam probao izbrisat instalaciju igre da mi ne zauzima mjesta nisam mogao, izbaci mi prozorčić da se taj fajl koristi u nekom drugom programu te da izađem iz njega i opet pokušam, zna li neko u čemu bi moao bit problem i kako da to izbrišem?
                        Blood never lies!

                        Comment


                        • Re: Pitanja o kompjuterima

                          zato šta tie vjerovatno neka aplikacija koa ima veze s igrom tipa setup ili čak sama igra bila u funkciji.. tj upaljena.. pozatvaraj sve procese i onda izbriši
                          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                          Comment


                          • Re: Pitanja o kompjuterima

                            misliš u windows task manegeru? end process?
                            Blood never lies!

                            Comment


                            • Re: Pitanja o kompjuterima

                              Originally posted by stampedo
                              skino sam igricu sa torrenta u iso formatu, uspješno sam je instaliro i unistaliro ali nakon što sam probao izbrisat instalaciju igre da mi ne zauzima mjesta nisam mogao, izbaci mi prozorčić da se taj fajl koristi u nekom drugom programu te da izađem iz njega i opet pokušam, zna li neko u čemu bi moao bit problem i kako da to izbrišem?
                              Restart i pokušaj ponovo.
                              Let's bring it!

                              Comment


                              • Re: Pitanja o kompjuterima

                                moš i tu.. al mislin na taskbar.. na njemu pogasi sve šta ima veze sa igricon i aplikacijama igre.. i sigurno će tit.. ili jednostavno restart komp ne pali ništa u vezi igrice i izbriši..
                                Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                                R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                                <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                                Comment

                                Working...
                                X