Announcement

Collapse
No announcement yet.

P: Sprave za vjezbanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: P: Sprave za vjezbanje

    kad sam ja kretao, prvo sam sebi napravio, pa se sam javio jedan decko, pa sam napravio 5-6 sprava koje sam stavio na njuskalo i onda su se poceli javljati ljudi...
    poceo si pricom o ljetnom poslu, sada vec govoris o dugorocnijem bavljenju time... mislim, ako vec imas zelju bavit se bravarijom ozbiljnije, nemoj se specijalizirati samo za sprave. i meni ponekad ulete nekakvi stalci, nosaci i sl. i sto vise podrucja pokrivas, vece su sanse da neces imati perioda bez posla. i racunaj s pocetnom investicijom od ohoho kuna... prvo moras vidjeti kojim ces aparatom variti, ako ides na elektrode, moras kupiti dovoljno jak i kvalitetan aparat kojim ces moci raditi 8-10 sati dnevno. ako ides na CO2 moras vidjeti gdje mozes nabaviti bocu, preko koga mozes puniti (mislim da fizicke osobe ne mogu puniti), to ti je 3-4000kn. moras kupiti profi brusilicu, barem 800kn, ispod toga nemoj niti gledati, ako ces kupiti stolnu ili stupnu busilicu za cca 2-3000kn, onda ti rucna ne treba biti nesto odvec kvalitetna, ja sam prvo kupio rucnu bosch za 950 i stalak za 300, da bi na kraju svejedno iskesirao 3000 za stolnu. onda zastitna oprema, obavezno maska za disanje (elektrode oslobadjaju O2, ozon, vrlo stetan plin), rucni alat, potrosni materijal,...
    osobno gledam da izadjem iz svega sto prije, zelim zavrsiti ovu edukaciju i raditi normalniji posao, jer s ovime ne mozes prehranjivati obitelj, ne ide ti staz, naradis se ko idiot, kad je vani +30 u radioni je +50, kada je vani -10 u radioni je -9,... mozda se to cini divno krasno, ali... dal bi svom djetetu predlozio da se bavi ovime? nikada! ja sam u ovoj poziciji jer nemam neke alternative. zbog strucnog osposobljavanja (jedini nacin da dobijes posao) moram biti na burzi, a mogao bi jedino ici na crno raditi kod nekoga, opet isti vrag kao sad. da ne kazem da uvijek ima susjeda koji bi te mogli prijaviti, a legalizirazi... pa vidi, ja nakon malo vise od godine dana rada (bez ikakvih "legalnih" troskova) imam 2000kn, s time da ne racunam dug na kreditnoj kartici od 5000kn. u kojoj bi poziciji ja bio da mjesecno moram platiti par tisuca kn doprinosa, nameta i sl., bez obzira imao ja posla ili ne. pa ja bi bankrotirao nakon mjesec dana
    ako su ti podaci tocni i imas 18 godina, radije bi ti preporucio da upises neku edukaciju za specificno podrucje (ako ne mozes naci "normalan" posao) nego da pokreces posao i to iz totalne nule. bez alata, referenci,... a kvalificiranih bravara na burzi koliko zelis.
    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

    Comment


    • Re: P: Sprave za vjezbanje

      *****o je to priznajem ali pokušavam se snač kak god, da je meni neki poso (stalni) nebi ja razmišljo uopče o ovome možda bi sebi napravio poneku spravicu jer i ja vježbam, al jebiga da nemoram više razmišljat oču li dobit plaču na vrijeme i kad če me zvat da idem radit htio bi radit sam za sebe (kak bi si napravo tak bi mi i bilo) i bez briga i sranja, valjda če i mene krenut jednom pa da se uhvatim posla i počnem varit ako bog da
      http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

      Uploaded with ImageShack.us

      Comment


      • Re: P: Sprave za vjezbanje

        pa sam napravio 5-6 sprava koje sam stavio na njuskalo
        napomena - napravio sam 5-6 sprava koje sam ja mislio koristiti dok se netko ne javi, ako se javi... a ne da sam ja s namjerom radio sprave za prodaju. tako da, razlicite su situacije kada ti nes napravis "ako bude nesto, dobro - ako ne, nikom nista", a drugo kada ides pokretati biznis s namjerom da zaradjujes...

        izbor je na tebi, ja ti necu reci da ne ides niti da ides ista raditi u tom smjeru, dao sam ti smjernice sta sam ja radio i ocekivao.
        promisli koje su ti jos opcije u radu, da se ne zaletis sa kupnom aparature koju neces isplatiti 2 godine.
        Last edited by Coffey; 02-01-14, 15:44.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • Re: P: Sprave za vjezbanje

          Originally posted by Coffey View Post
          izbor je na tebi, ja ti necu reci da ne ides niti da ides ista raditi u tom smjeru, dao sam ti smjernice sta sam ja radio i ocekivao.
          promisli koje su ti jos opcije u radu, da se ne zaletis sa kupnom aparature koju neces isplatiti 2 godine.
          hvala ti na odgovorima tak nešto sam tražio da vidim jel se isplati išta ili ništa
          http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

          Uploaded with ImageShack.us

          Comment


          • Re: P: Sprave za vjezbanje

            necu reci dal se ne isplati ili ne, ali ako zelis zaradjivati da te to prehranjuje, prosiri djelokrug rada, nemoj se specijalizirati samo za sprave, ima ljudi kojima i ogradu treba zavariti i sl.
            ovo sto ja radim je idealno kao hobi kad imas svu aparaturu, onda vikendom napravis klupu/stalke ili kaj vec i popunis kucni budzet. takodjer se pokusavam i baviti pcelarstvom, jer neki moji poznanici isto imaju 20-30 kosnica i sezonski imaju dosta posla, ali time popune kucni budzet... ja za sada imam samo jednu zajednicu, ali nadam se da cu na proljece nabaviti jos 3-4 pa da se ozbiljnije i time pocnem baviti. plan mi je svake godine od zarade kupovati nove kosnice i zajednice dok ne dodjem do barem 20 drustava.
            evo, u pcelarstvu su ti puno manji pocetni ulozi, sigurnije trziste, manje zajebancije, nema aparata koji ce se kvariti... jos ako se usmjeris na eko pcelarstvo, mozes zaradjivati i vise nego dobro.
            Last edited by Coffey; 02-01-14, 16:09.
            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

            Comment


            • Re: P: Sprave za vjezbanje

              Originally posted by darios View Post
              Daj mi molim te reci dali se sprave mogu radit kod kuće i slobodno prodavat bez sraha da bi ti netko mogao sjest za vrat nekakva inspekcija ili se baš mora imati firma za to, ,dali možeš recimo radit sprave kod kuće i sa vremenom otvorit svoju teretanu sa tim spravama ili trebaju biti nekakvi papiri od tih sprava? i kakva je potražnja jel ima kupaca? )
              slobodno prodavat mozes njuskalo itd..

              e sad,otvoris teretanu,tribaju ti sprave?,nezelis ih kupit nego izradit:
              -moras bit kv zavarivac
              -moras imat atest postupka
              -moras imat atest zavarivaca
              -??jos papirologije??

              to mi je rekao u firmi di radim covijek koji je zaduzen za atestiranje i kontrolu zavarivaca {dipl.ing.IWE}

              Comment


              • Re: P: Sprave za vjezbanje

                prije nekog vremena sam, upravo za informaciju, nazvao covjeka koji je prodavao teretanu i pitao ga dal ima ateste i slicno i on je rekao da nema niti ga je itko ikada trazio (vjerojatno niti kada je otvarao teretanu).
                tako da...
                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                Comment


                • Re: P: Sprave za vjezbanje

                  Originally posted by Coffey View Post
                  prije nekog vremena sam, upravo za informaciju, nazvao covjeka koji je prodavao teretanu i pitao ga dal ima ateste i slicno i on je rekao da nema niti ga je itko ikada trazio (vjerojatno niti kada je otvarao teretanu).
                  tako da...

                  pa ima je racune od sprava,kako ce to pravdat?

                  Comment


                  • Re: P: Sprave za vjezbanje

                    ne znam dal je imao racune ili ne, zvao sam bas s namjerom da saznam dal ima ateste za sprave. uostalom, imas sprava koje su i 30 godina stare, a koriste se u teretanama ili se prodaju u teretanu (isao sam u jednu takvu gdje je vlasnik nabavio sprave za sitne novce, sigurno 20 godina stare, gotovo sigurno bez racuna)
                    mozda kod teretane mozes ko svadbeni kolaci - 30% platis da imas papir, ostatak familija i susjede speku
                    inace, radio sam par puta za teretane i do sada me nitko nije pitao za atest...
                    Last edited by Coffey; 02-01-14, 18:21.
                    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                    Comment


                    • Re: P: Sprave za vjezbanje

                      Originally posted by Coffey View Post
                      ne znam dal je imao racune ili ne, zvao sam bas s namjerom da saznam dal ima ateste za sprave. uostalom, imas sprava koje su i 30 godina stare, a koriste se u teretanama ili se prodaju u teretanu (isao sam u jednu takvu gdje je vlasnik nabavio sprave za sitne novce, sigurno 20 godina stare, gotovo sigurno bez racuna)
                      mozda kod teretane mozes ko svadbeni kolaci - 30% platis da imas papir, ostatak familija i susjede speku
                      inace, radio sam par puta za teretane i do sada me nitko nije pitao za atest...
                      a nista cudno da te nije niko pita,ipak je ovo balkan,ja sam govoria {ukratko}kako to ide po zakonu,ako oces proizvest takav proizvod

                      Comment


                      • Re: P: Sprave za vjezbanje

                        Originally posted by Coffey View Post
                        necu reci dal se ne isplati ili ne, ali ako zelis zaradjivati da te to prehranjuje, prosiri djelokrug rada, nemoj se specijalizirati samo za sprave, ima ljudi kojima i ogradu treba zavariti i sl.
                        ovo sto ja radim je idealno kao hobi kad imas svu aparaturu, onda vikendom napravis klupu/stalke ili kaj vec i popunis kucni budzet. takodjer se pokusavam i baviti pcelarstvom, jer neki moji poznanici isto imaju 20-30 kosnica i sezonski imaju dosta posla, ali time popune kucni budzet... ja za sada imam samo jednu zajednicu, ali nadam se da cu na proljece nabaviti jos 3-4 pa da se ozbiljnije i time pocnem baviti. plan mi je svake godine od zarade kupovati nove kosnice i zajednice dok ne dodjem do barem 20 drustava.
                        evo, u pcelarstvu su ti puno manji pocetni ulozi, sigurnije trziste, manje zajebancije, nema aparata koji ce se kvariti... jos ako se usmjeris na eko pcelarstvo, mozes zaradjivati i vise nego dobro.
                        nisam ja upucen uopce u to pcelarstvo tak da to otpada a sta se tice ovoga sta si ti reko istina je... nebi ja radio samo sprave to bi mi bio glavni poso al bi radio sto sve moze i aparat za varenje napravit, bilo sta zeljeznoga ako bog da me krene i pocnu ljudi zvat uvijek se nade neki prijatelj koji pripomogne da poso ide brze tako da se samo nadam da cu pocet radit u ljeto pomalo nesto poslje nekog redovnog poslica
                        http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                        Uploaded with ImageShack.us

                        Comment


                        • Re: P: Sprave za vjezbanje

                          Originally posted by Tettorex View Post
                          a nista cudno da te nije niko pita,ipak je ovo balkan,ja sam govoria {ukratko}kako to ide po zakonu,ako oces proizvest takav proizvod
                          danas svi pokusavaju u sto vecem luku zaobic zakon jer priznaj sprave od nekakvih marki stvarno su pre skupe a kad pogledas u njoj nema nista vise nit bolje neg u onima sto coffey napravi zato danas ljudi nit ne traze neke brandove jer to je vec vise nepotrebna sminka nego osnovna potreba koju sprava treba pruzati
                          http://img820.imageshack.us/img820/7...uildinglog.jpg

                          Uploaded with ImageShack.us

                          Comment


                          • Re: P: Sprave za vjezbanje

                            ok, sretno!
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • Re: P: Sprave za vjezbanje

                              Lat mašina s dodatkom za veslanje

                              Na spravi je moguće raditi i veslanje, vježbe za biceps,...
                              Sprava je napravljena od profila 50x50x3, te je vrlo čvrsta i kvalitetna.
                              Opterećenje je na principu ploča koje se simetrično stavljaju na nosač.
                              Sjedalo za veslanje je montažno, te se stavlja i miče po potrebi.









                              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                              Comment


                              • Re: P: Sprave za vjezbanje

                                Podesiv plyometric box (pliometrijski). Podesive visine od 40-60cm. Moguće je napraviti i veci od cca 55cm do 95cm.

                                prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                                Comment

                                Working...
                                X