Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav svima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CeLe111
    replied
    Bok Valentino i dobrodosao!

    Sto je dovelo do tako teske povrede ako nije tajna?

    Imas li kakve fotke prijasnjeg i sada trenutnog stanja?

    Koliko puta tjedno treniras i kako izgleda taj trening?

    Po svemu pisanome, ako se svega pridrzavas, pad na vagi trebao bi biti i brzi nego sto jest..

    Leave a comment:


  • valek93
    started a topic Pozdrav svima

    Pozdrav svima

    Pozdrav ljudi,
    Ja sam Valentino, imam 25 godina, 192cm i trenutno 104 kg.
    Cilj mi je smrsati, naime nikad nisam bio debeo, ali mi se prosle godine nazalost dogodila nesreca u kojoj sam stradao i polomio visestruko femur, 5 lumbalnih kraljezaka, oporavak je trajao mjescima, i dan danas se znam boriti s bolovima, noga koja je bila slomljena je atrofirana, te kad sam umoran znam lagano sepati, imam ugradjenu osteosintezu te nekada kad se penjem uza stepenice osjetim grebanje po tetivama, uglavnom jako neugodan osjecaj. Otegotna je okolnost ta sto kad vratim misice, slijedi vadjenje osteosinteze i rezanje misica, ali ovoga puta nadam se malo brzi oporavak.
    Kako je dugotrajno lezanje (cca 6 mj) od mene napravilo debelog, jeo sam a kretao se nisam, jer sam morao lezati zbog kraljezaka, a i mucenje na stakama je donijelo svoje.
    Prije mjesec i pol sam se odlucio krenuti u teretanu, u 6 tjedana sam sa 110kg spao na 104, a cilj mi je bar doci do 90 kg. Te nakon toga krenunuti na masu


    Dosta sam toga procitao ovdje, sredio sam prehranu (donekle) bar sto se tice proteina, masti, UH su mi problem, jer ih cesto izbjegavam, pa mi je kalorijski unos siromasan. 2100kcal mi je bazalni, oko 2850 mi je TDEE, a do sada sam se sto se tice kalorija kretao oko 1900, sto tek sad vidim da je velika greska. Izbacio sam sokove, slatkise, koje evo vec mjesec i pol nisam probao, uletila je jedna kola zero i to je to, ne jedem kruh koji nisam ni prije jeo,
    Trening mi se sastoji od treninga s utezima nekih 60ak minuta, te kardia, nekih pola sata, nekad nemam volje za njim pa bude 20ak min, uglavnom je to bicikl, jer ako trcim na traci, svaki 10i korak mi zna klecnuti koljeno, pa postanem nestabilan, a sve zbog atrofiranog misica te straha ako naglo i jako skocim i nagazim da ce se sve opet polomiti. Sami kardio radim svaki 4 i dan oko sat vremena i tada ne radim nista s utezima nego samo kardio. Od suplemenata koristim whey, glukozu nekih 20ak grama u PWM te Bcaa koji pijuckam za vrijeme treninga.

    Svoj plan prehrane sam mislio staviti u podforum prehrane, pa se nadam da ce ti mi ukazati na neke greske.
Working...
X