Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

    ima jednu nedoumicu... iako sam jako dugo bio sportista i znam da je najbolje vjezbati na upalu.. neznam kakva je situacija sa dizanjem tegova?
    jer konkretno nisam radio noge nikako!!!
    i sad sam ubacio vjezbe za noge i dobio sam pojaku upalu!!! dali je sad ok da nastavim sa vjezbom ili da sacekam da upala prođe????
    Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
    Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
    Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

  • #2
    Re: upala misica

    Nemoj trenirati mišiče koji su ti upaljeni.Kaj se nogu tiče,Jay Cutler veli da nije napravio dobar trening nogu dok ga ne iznesu van iz teretane Naravno netreba u toj mjeri,ali da,posle nogu su upale najgore,obično 2 ti treba 2 dana da počneš normalno hodat

    Comment


    • #3
      Re: upala misica

      sta je uzrok upale ?neka kiselina se sliva u misice ?tako nesto ?el to dobro ili lose?ato sto znam kako da napravim upalu grudi npr i nogu i ledja ali bicepsa tesko i triceps ponekad...
      1994 rodjen sam ja pored reke Dunava xD
      Da bi bio pobednik ne moras da pobedis....
      Neko je talentovan za nesto a neko za nesto duro
      Neko dobije nesto a drugi dobije nesto drugo i uvek bi zeleo da ima ono sto ima drugi a....

      Comment


      • #4
        Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

        Pa između ostalog nakupljenje laktata(mliječne kisleline).Upala je uglavnom ok znak,ali ak je u granicama normale,znali da ne prerasta u bolno zatezanje,grčeve i kaj ja znam kaj ne.nismo svi isti,netko nema nikad upale nekih mišiča,netko jako teško,ovisi.Ja osbno imam najslabije upale ramena,bicepsa i doljnjeg djela leđa.Noge najviše,znam poo 2 dana hodat ko po jajima

        Comment


        • #5
          Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

          dobro je prosla me je upala ) napravio sam glupost i preforsirao se jer sam zakovao na 82 kg i prodavacica u shopu gdje uzimam suplemente mi kaze da ako hocu napredak moram poceti vjezbati noge... a ja sam do sada isto kakvo djete koje se docepa zeljeza radio biceps triceps prsa leđe.... i eto sad sam poceo sa nogama valjda ce biti napretka
          Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
          Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
          Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

          Comment


          • #6
            Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

            Originally posted by hitman
            ... iako sam jako dugo bio sportista i znam da je najbolje vjezbati na upalu.. neznam kakva je situacija sa dizanjem tegova?|
            Ne znam odkud ti ovo ali to nije istina, pogotovo za BB.

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

              Meni je upala mišića oko butine najbolja ikad. To je ugodna bol. Posebno dok si malo bockaš nogu. Predobro.

              Comment


              • #8
                Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                Meni ipala ima i neko čudno djelovanje na psihu, ako nisan par dana u upalama počinje me pucat depresija.

                Comment


                • #9
                  Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                  Imao sam velikih problema sa tim jakim upalama nogu ,moj ti je savjet nemoj trenirat noge dok ne prestane

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                    Originally posted by kelly
                    Originally posted by hitman
                    ... iako sam jako dugo bio sportista i znam da je najbolje vjezbati na upalu.. neznam kakva je situacija sa dizanjem tegova?|
                    Ne znam odkud ti ovo ali to nije istina, pogotovo za BB.

                    pa dugo sam trenirao karate a posto je nas trener htjeo od nas da pravi sampione nije bilo ni upala ni nicega radi cega bi se izostavio trening!!!!
                    Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                    Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                    Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                      I ja sam trenirao karate i znam te njihove spike, ali to ne znači da je to dobro. Za BB sigurno nije dobro trenirati upaljeni i bolni mišić.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                        ok slazem se sa tobom prvo sto boli drugo sto je jako neugodan osjecaj ....
                        a ti treneri su fanatici ovaj moj trenira reprezentaciju koja je jako uspjesna i misli da je pokupio svu pamet ovoga svijeta... kod njih je vojni rezim samo sto neizlazi napolje za tobom da te prati da vidi sta jedes i sta pijes! mislim meni je grozno bilo i nakon 6 godina sam odustao
                        Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                        Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                        Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                          Ja Najviše volim preforsirat noge i kad dobijem upalu onda barem znam da sam nešto napravio . Upale iliti muskulfiber , se događaju zbog pucanja mišićnih vlakana pa se onda nakuplja mliječna kiselina i zbog toga te boli. Tijelo ti počinje ojačavati mišićna vlakna da bi mogla podnijeti tolike napore. Npr. radiš presu za noge sa 100kg i dobiješ upalu, nakon 1-2 treninga moći ćeš 120kg..i tako dalje. Tako je bar slučaj kod mene . Poslije upale obično mogu veću kilažu nogama dići

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                            Originally posted by NoStress
                            Ja Najviše volim preforsirat noge i kad dobijem upalu onda barem znam da sam nešto napravio . Upale iliti muskulfiber , se događaju zbog pucanja mišićnih vlakana pa se onda nakuplja mliječna kiselina i zbog toga te boli. Tijelo ti počinje ojačavati mišićna vlakna da bi mogla podnijeti tolike napore. Npr. radiš presu za noge sa 100kg i dobiješ upalu, nakon 1-2 treninga moći ćeš 120kg..i tako dalje. Tako je bar slučaj kod mene . Poslije upale obično mogu veću kilažu nogama dići
                            onda ovi koji tako rade vise godina mogu dic 2-3 tone?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dobio sam jaku upalu - da li je ok da nastavim sa vježbama?

                              pa ne, nego tijelo dodje do nekoga limita kontam si . Al tak je samnom bilo ozbiljno ti kazem. Prvi trening nogu 80 max na presi, i to sam umiro, 4. trening 100, i 6 trening 120....

                              Comment

                              Working...
                              X