Announcement

Collapse
No announcement yet.

Spavanja poslije ručka??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spavanja poslije ručka??

    Eto mislim da sam sve napisao u naslovu... koliko je štetno i jel uopće štetno??
    Pročitao na više mjesta da je to ustvari i zdravo jer time nadoknađujemo nedostatak sna tokom noći (naime, radim i budim se oko 6.15h, a idem spavat u prosjeku oko 23h), a opet s druge strane jel se time stvaraju masne naslage??
    Inače sam na nekoj masi recimo iako sam debelo ispod preporučenog dnevnog unosa UH, ali se debljam, zadovoljan sam s rezultatima manje više, no škemba mi raste za popizdit (pa sam počeo istraživat moguće uzroke toga)

  • #2
    Regeneracija misica je najbitnija stvar.Otkud ti to da ako spavas stvaras masne naslage?

    Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      Originally posted by alexxx View Post
      Regeneracija misica je najbitnija stvar.Otkud ti to da ako spavas stvaras masne naslage?

      Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk
      pa logično je , ako idem spavat odmah nakon ručka, ili ne ?

      Comment


      • #4
        Spavati možeš kad god ti se spava.
        Meni osobno škemba raste od velikih obroka, npr. ako imam 2 velika obroka na dan, kad imam 4 manja sve je OK.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Originally posted by kelly View Post
          Spavati možeš kad god ti se spava.
          Meni osobno škemba raste od velikih obroka, npr. ako imam 2 velika obroka na dan, kad imam 4 manja sve je OK.
          znači smanjit obroke i to bi trebalo riješit problem ??
          Ja ih imam cca. 4-5 manja i 2-3 veća (ručak i 2 obroka poslije ručka, nekakva recimo 1. i 2. večera)

          Comment


          • #6
            Recimo da je to osnovno smanjiti obroke. Škemba može rasti i od drugih stvari, loše hrane, previše hrane, previše UH naročito naveče, laktoza iz mlijeka mnoge napuhava itd.
            Neka ti obroci budu jednaki, nema potrebe za veće i manje.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Originally posted by kelly View Post
              Recimo da je to osnovno smanjiti obroke. Škemba može rasti i od drugih stvari, loše hrane, previše hrane, previše UH naročito naveče, laktoza iz mlijeka mnoge napuhava itd.
              Neka ti obroci budu jednaki, nema potrebe za veće i manje.
              Jako je teško izbalansirat veličinu obroka... Mlijeko ne pijem, loša hrana nije, a UH navečer pojedem cca. 3-4 lande integralnog kruha iz Konzuma

              Comment


              • #8
                Kelly objasnio za san.Primjer Vedrana Jaksica koji je spavao 5-6 puta dnevno.Deblja nepravilan kalorijski suficit a ima i do tipa metabolizma.

                Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

                Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by sparrow111 View Post
                  Eto mislim da sam sve napisao u naslovu... koliko je štetno i jel uopće štetno??
                  Pročitao na više mjesta da je to ustvari i zdravo jer time nadoknađujemo nedostatak sna tokom noći (naime, radim i budim se oko 6.15h, a idem spavat u prosjeku oko 23h), a opet s druge strane jel se time stvaraju masne naslage??
                  Inače sam na nekoj masi recimo iako sam debelo ispod preporučenog dnevnog unosa UH, ali se debljam, zadovoljan sam s rezultatima manje više, no škemba mi raste za popizdit (pa sam počeo istraživat moguće uzroke toga)
                  Kakav je to preporuceni dnevni unos?

                  Debljas se zbog prevelikog kalorijskog suficita,
                  da li bi taj suficit bio manji, pa time i manje debljanje da treniras jace, vjeroj. bi, isto kao i da ga smanjis kroz hranu.
                  Ako se debljas, ne rastes, jedes adekvatno i dajes tijelu sto je potrebno, onda je problem u treningu.
                  Online Transformacijski Specijalist:
                  Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                  Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                  Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                  Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                  ->
                  http://www.fgfitness.uk
                  GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                  Comment


                  • #10
                    Vidio sam na nekom drugom thredu da neki savjetuju ovakav tip treninga kao što je na donjem linku (stomach vacuum):

                    https://www.youtube.com/watch?v=gDx1xfSobG4

                    Jel bi to što pomoglo?

                    Comment


                    • #11
                      Stomach vacuum je dobra stvar, počni već danas.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by kelly View Post
                        Stomach vacuum je dobra stvar, počni već danas.
                        Neki kolege poznavatelji BB-a , kažu za taj vakum da je to običan urbani mit i da to ničemu ne pomaže ?!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by sparrow111 View Post
                          Vidio sam na nekom drugom thredu da neki savjetuju ovakav tip treninga kao što je na donjem linku (stomach vacuum):

                          https://www.youtube.com/watch?v=gDx1xfSobG4

                          Jel bi to što pomoglo?

                          Pomoglo u cemu?

                          Pomaze u;
                          Kontroli trbusnih misica, jacanju corea i dubokih misica abdominalne supljine (transversus abdominis), "stanjuje" struk utolike sto s vremenom i treningom jednostavno trbuh ne bude onako "ispupcen" ilitiga opusten, nego jednostavno ga konstantno pocnemo drzat pod ajmo reci "kontrolom" kao blago kontrahirano i utegnuto vise na unutra.

                          U svakom slucaju kako Kelly kaze, jako dobra stvar za radit na dnevnoj bazi, koja zapravo ne uzima mnogo vremena, samo je potrebna disciplina i kontinuitet...

                          Sto se tice fizickog izgleda i promjena,
                          neces vidjet nikakve pluseve ukoliko absi nisu veoma jasno vidljivi i sami bodifet nije nisko,, ukoliko se na to odnosilo tvoje pitanje!

                          A evo i jednog od jasnih primjera provedenih u praksi;
                          ->
                          https://www.youtube.com/watch?v=0oBYVQvNjaA


                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by sparrow111 View Post

                            Neki kolege poznavatelji BB-a , kažu za taj vakum da je to običan urbani mit i da to ničemu ne pomaže ?!
                            Ljudi kažu svašta, neki kažu ono što znaju a neki kažu nešto da bi nešto rekli. Probaj na sebi pa ćeš vidjeti jel ti pomaže ili ne.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Radiš li Stomach vacuum, kako napreduje?
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X