Announcement

Collapse
No announcement yet.

Skinny fat problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Remode, hvala.
    Evo proslo je 5 tjedana. Nisam zadovoljna. Prvo nisam se izmjerila nego slikala i sada na slikama ne vidim previse a ne mogu usporediti. Ispravila sam gresku i izmjerila se jucer. Cini mi se samo da vidim promjenu na kvadricepsima. Znam da je 5 tj malo, ali jako sam obeshrabrena jer nisam smanjila trbuh. Da se razumijemo ja nemam trbusinu neku ali da sam natukla slaufic, jesam. Naime, moj partner ide sa mnom u teretanu i smanjio je obujam struka vidljivo, i onda mi kaze da je to jer on sebe trosi na treningu a ja ne, sta je apsolutna glupost.
    Radim jedan dan gornji dio tijela jedan dan donji, prije treninga otrcim 500/600 m na traci za zagrijavanje a to bih rado i na kraju treninga ali posto je teretana mala uvijek se netko napici na traku i nemam tu opciju.
    Pazim na to da jedem dosta proteina i drzim se na spomenutih 110-120grama, unosim cca 1800-2000 kcal kako kada, i bojim se to skinuti na manje da ne smrsam. Ako budem u deficitu otopit cu ja masti ali nestat ce me pola...
    jako sam frustrirana jer se ovaj hvali kako je on smrsao ovo ono a ja kita cvijeca...

    Znam da treba vremena, trudim se i jedine promjene su snazi, mogu koristiti vece tezine nego na pocetku.
    Bar nesto

    Comment


    • #17
      U 5 tjedana NEMA NIKAKVOG POMAKA. NISTA.
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.

      Comment


      • #18
        Ajde da se i ja javim, na neobicno aktivnu temu i vec postojece postove..

        Moje pitanje glavno jest, sto je cilj?
        Da li je cilj kalorijski suficit ili deficit?
        Da li je primaran fokus na skidanje masnog tkiva, ili dobijanje misica?

        S obzirom da se jedno dobija sa jednim, drugo sa drugim, potrebno je odluciti na sto zelis stavit primarni fokus..
        Kod pocetnika, nije mit da se moze i jedno i drugo paralelno, medutim na jedno od toga treba se stavit glavni akcenat.

        U tvom slucaju ja osobno bih akcenat stavio na skidanje masnog tkiva "ciscenje", iz vise faktora: popravljanje inzulinske osjetljivosti, postavljanja novog bodyfat set pointa, i zapravo samog koristenja pocetnickog perioda "booma", u kojem je moguce paralelno "graditi" misice i topiti masno tkivo, pogotovo ako do sada nisi imala pravovaljanu prehranu, i pravovaljani trening opterecenja koji bi pratio istu.

        Dopunsko pitanje, imas li kakvi problema sa ledjima (bolovi, tegbe), ili si imala?
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #19
          Nemam problema sa kicmom iako su mi rekli da imam skoliozu ali to se iskreno ne primjeti toliko minimalno mi desna lopatica strsi ali nije strasno i ne patim od bolova. Zglobovi su ok, zna me nekad malo boljeti desno koljeno ali ni to nije strasno, sve u svemu opce stanje je vrlo dobro.
          Razmisljala sam ja o kcal deficitu, da je to nacin da skinem salo, ali jednostavo imam osjecaj da cu se sva izcijesiti jer je moja misicna masa nikakva. Znam kako je moguce kod pocetnika gubiti masnoce i graditi misicnu masu pa sam se nadala da cu u tom pravcu vidjeti pomak.
          Moj partner je izgubio nesto masnoce u predjlu trbuha iako je relativi aktivan kroz cijeli zivot, i radi trenunge snage te je u deficitu ali on i da izgubi koje kilo na njemu to nece izgledati lose jer on ima jake noge, dok je kod mene prica drugacija.

          Ukratko kao sat sam rekla, gradjena sam sitno (stavit cu sliku dole) i skupila sam masnoce u sruku i to se vidi na ledjima naravno. Zelim to otopiti i izgraditi misicnu masu, zapravo zelim u potpunosti promijeniti izgled u simslu da ne zelim biti samo fit vec nabiti sta vise misicne mase sta je moguce kroz neki duzi period naravno.

          Prehrana mi je bila shit jer radim dosta i onda bih jela bilo sto da nisam gladna i tako unazad 3 godine, prije toga sam bila vrlo vitka, mrsava, bez masnoca.

          Sad pazim sta jedem koliko mogu, izbjegavam slatko i junk food skroz, trudim se jesti sto vise proteina da ispunim dnevnu normu. 5x tjedno sam u teretani zadnja 2 tjedna.

          Deficit? Suficit? Kardio? Ne kardio?

          Ocito nesto radim krivo iako mi kazu da mozda ce mi tijelo odreagirati malo kasnije na promjene.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.

          Comment


          • #20
            Ako u 5 tjedana nema nikakvog pomaka očito je da nešto nije dobro, vjerojatno su treninzi preslabi, baziraj trening na compound vježbama a ne sajle, bučice i loptice.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #21
              Evo sta sam radila jucer:
              Cucanj sa olimpijskom sipkom 3x10
              Leg press sa 30 kg 4x8
              Leg extension 4x10
              Leg abduction sa izdignucem 4x 15 sa 45 kg
              Pull sits squats sa 40 kg na sajli 4x10
              1 km na traci kombinacija sprint trcanja i umjerenog trcanja za zagrijavanje prije svega ovoga

              Comment


              • #22
                Originally posted by sso View Post
                Nemam problema sa kicmom iako su mi rekli da imam skoliozu ali to se iskreno ne primjeti toliko minimalno mi desna lopatica strsi ali nije strasno i ne patim od bolova. Zglobovi su ok, zna me nekad malo boljeti desno koljeno ali ni to nije strasno, sve u svemu opce stanje je vrlo dobro.
                Razmisljala sam ja o kcal deficitu, da je to nacin da skinem salo, ali jednostavo imam osjecaj da cu se sva izcijesiti jer je moja misicna masa nikakva. Znam kako je moguce kod pocetnika gubiti masnoce i graditi misicnu masu pa sam se nadala da cu u tom pravcu vidjeti pomak.
                Moj partner je izgubio nesto masnoce u predjlu trbuha iako je relativi aktivan kroz cijeli zivot, i radi trenunge snage te je u deficitu ali on i da izgubi koje kilo na njemu to nece izgledati lose jer on ima jake noge, dok je kod mene prica drugacija.

                Ukratko kao sat sam rekla, gradjena sam sitno (stavit cu sliku dole) i skupila sam masnoce u sruku i to se vidi na ledjima naravno. Zelim to otopiti i izgraditi misicnu masu, zapravo zelim u potpunosti promijeniti izgled u simslu da ne zelim biti samo fit vec nabiti sta vise misicne mase sta je moguce kroz neki duzi period naravno.

                Prehrana mi je bila shit jer radim dosta i onda bih jela bilo sto da nisam gladna i tako unazad 3 godine, prije toga sam bila vrlo vitka, mrsava, bez masnoca.

                Sad pazim sta jedem koliko mogu, izbjegavam slatko i junk food skroz, trudim se jesti sto vise proteina da ispunim dnevnu normu. 5x tjedno sam u teretani zadnja 2 tjedna.

                Deficit? Suficit? Kardio? Ne kardio?

                Ocito nesto radim krivo iako mi kazu da mozda ce mi tijelo odreagirati malo kasnije na promjene.
                Zbog toga pitam da, vidi na prijelazu kod struka sa zadnje strane tijela u ravnini desnog lakta odmah.. =)


                Ja ne vjerujem da ces se "izvjesit", figura koju imas sasvim je solidna, viska je masnog tkiva da bi sami oblik tijela vise dosao do izrazaja..
                Skidanje masnog tkiva definitivno je mnogo kraci proces od same izgradnje misica, za koju je potrebno definitivno vise strpljenja i znanja.

                Sto se tice partnera, izgubio je salo po svuda samo vjeroj na trbuhu primjecujete, jer ga je bilo vise..
                I gubi ga jednostavno zato sto kreira kalorijski minus, bilo to solo prehranom, vise aktivnosti ili nesto peto, manje je bitno jer tijelo ne pozna razliku izvora.. =)

                Sto ce tice ultimativnog cilja, morat ces odlucit sama u kojem smjeru ici. ja sam iznesao misljenje kako bi ja..


                Moj odgovor na kardio..
                Osobno na isti gledam iz aspekta zdravlja i kao nesto nuzno iz tog pogleda za citavo tijelo i kardivaskularno zdravlje opcenito..
                Sto se tice same "potrosnje", to dode kao pozitivna "nuspojava" na gore navedene benefite..
                Pravi "alat" za sto god da je cilj (ako pricamo o oblikovanju tijela), je anaerobni trening (utezi) i balansirana prehrana u skladu sa postavljenim ciljem..


                Ako ne promjenis nista, i nastavis isto kao do sada, a do sada nisi ima rezultata, gotovo 100postotno je da promjenu neces vidjet, tim vise sto je ista (kada god nesto promjenimo), uglavnom vidljiva veoma veoma brzo, zapravo u pocetcima, a sto vrijeme vise odmice iste su sve manje vidljive.. tako da logika na reagiranje "malo kasnije" bas ne drzi vodu. =)


                Iz samog treninga kojeg si napisala dolje u nastavku, ovako ne vidim nista lose..
                Vjeroj. je stvar primarno u prehrani.. Jer sto se treninga tice, oko njega se uvijek nesto moze izmjenjivat, rotirat i filozofirat.



                Online Transformacijski Specijalist:
                Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                ->
                http://www.fgfitness.uk
                GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                Comment

                Working...
                X