Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pectus carinatum (pileća prsa) - izbačen prsni koš

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Imam Pectus carinatum (izbocenapileca prsa)

    Originally posted by Aronnax
    Originally posted by mirness
    [attachment=0km8e33h]Slika006.jpg[/attachmentkm8e33h] evo nemam druge za sad slikat cu se ponovo
    Mislim da ti se to gotovo pa i ne primjeti, barem ja ne kuzim ovak sa slike, mozda bi iz profila bilo vidljivije...
    neznam uslikacu ponovo,pa da vidite..ovde se slabo vidi

    Comment


    • #32
      Mrsav, Problem prsa "Pectus Carinatum" Pileca Prsa.

      Evo ovako da se i ja ocepim na jednom mjesto.
      Imam 18 godina dopunio neki dan. Imam nekih 1.89 cm i nekih 65-70 kila (mozda i nemam toliko ni sam neznam biti ce slike) Guram ekonomsku skolu i poceo sam da dizem tegove prije nekih 1 mjesec dana i vjezbe trbusnjake sklekove itd.
      Vec vidim neki napredak. Na trbusnim misicima i na samoj snazi.
      Dizem 3 vrste tegova i to samo bench. Jedan je 15 kila koji sam u pocetku mogao da izbacim 20 puta sada bez problema 60 puta po seriji. 60 x 3 = 180. (dan). Al nebitno.

      Tu sam radi jednog pitanja a vec ste mogli vidjeti u nazivu teme radi se o anomaliji prsa
      "Pectus Carinatum" ili u narodu poznata Pileca Prsa...

      Pricao sam sa jednim fizioterapeutom sto radi u teretani u Zenici u Areni. I kaze mi da je jedini nacin da se to skine nabijanje mase. Jer moglo se to srediti plivanjem ali u ranim godinama dok su prsa jos u razvoju.

      Nisam to ni vidio ranije uopste dok nisam odrastao i dok nisam poceo da hodam po bazenima jer je bas ruzno vidjeti a osjecam se kao i manje vrijedan u drustvu sto je i najveci problem. Imam osjecaj da bih volio da sada imam 100 kila da nemogu da potrcim niti ista nego ovo ali nebitno . Sada me malo brine i ovo
      Bodybuilding is suggested for people with symmetrical pectus carinatum
      Procitah na jednom mjestu. Simetricno bih trebalo da bude isto sa obe strane sto nije slucaj kod mene. Jedna je strana vise izbacenija dok je jedna manje.

      Trbuh:


      Prsa Strana sa vecom izbocinom:



      a za noge tu se mogu pohvaliti da je sve uredu sa njima. Bavim se biciklizmom redovno, mislim visim na bicilku pa tako do trbuha je sve sredeno



      EDIT: Ova prsa kada bih nabacio masu na u predjelu sisa i trbuh jos malo imam osjecaj da se nebih vidjela.

      Comment


      • #33
        Re: Mrsav, Problem prsa "Pectus Carinatum" Pileca Prsa.

        sve se to može riješit.tebi definitivno treba mase.moj savjetstavi se kućnog vježbanja jer još nisi upoznat s pravilnim treniranjem i prehranom.učlani se u teretanu,pitaj trenera ili nekog znalca da ti sredi plan treninga i prehrane i ostavi se biciklizma jer time gubiš na masi.i ne treba da te muče kompleksi jer je puno ljudi s tvojim problemom.

        Comment


        • #34
          Re: Mrsav, Problem prsa "Pectus Carinatum" Pileca Prsa.

          nije nesto ekstrmnoli je dokaz da se moze http://www.youtube.com/watch?v=aKaR8VlS ... 1312031206
          Originally posted by jebac1501
          treniram borilački sport UFC i planiram pojačat treninge ali nakon što si kupim mega mass 2000...

          Comment


          • #35
            Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

            http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 6576_n.jpg evo vam moje

            Comment


            • #36
              Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

              Mogu li se pileća prsa ispraviti?...ja nikada nisam imao "prava pileća prsa" nego samo malo izbačena.Meni se popravilo malo kada sam izravnao kralježnicu ne kuži se da ih imam.Ali svejedno želim srediti ako je moguće.Ako neko zna nekakav naćin neka kaže.

              Comment


              • #37
                Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                Originally posted by arianko View Post
                Mogu li se pileća prsa ispraviti?...ja nikada nisam imao "prava pileća prsa" nego samo malo izbačena.Meni se popravilo malo kada sam izravnao kralježnicu ne kuži se da ih imam.Ali svejedno želim srediti ako je moguće.Ako neko zna nekakav naćin neka kaže.

                Ovo šta ti Čubi kaže

                Željezo mi je u krvi!

                Comment


                • #38
                  Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                  Evo 2 moje slike.Loša je kvaliteta slike jer sam slikavao s web kamerom.I prejako je svijetlo bilo nisam mogao smanjiti.Picture 45.jpgPicture 46.jpg

                  Ako netko zna bilo kakve vježbe neka kaže.
                  Ja radim na kosim trbušnim mišičima jer su nerazvijeni pa je moguče da je to problem.
                  Last edited by arianko; 24-11-11, 15:06.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                    Imam i ja isti problem desna prsna kost mi je izbacena,isao sam doktoru pa su mi predlagali te vjezbe radio sam al nista se nije vratilo..
                    pa sam rijesio da operisem prsa i da mi sve to vrate u normalu..kad se ispravim i normalno hodam to iskoci i stvarno ruzno izgleda,al kad se malo savijem onda izgleda kao normalna prsa...strah me operacije al proce i to.
                    Last edited by PowerMix; 11-06-12, 15:33.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                      Probaj ojačati kose trbušne mišiće. Pomaže.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                        pozdrav!

                        imam pileća prsa i to asimetrična :/... nije ni blizu ovome sto sam vidjela tu na slikama, puno je gore i stvarno grozno izgleda...nemam svoju sliku, al evo može se na ovoj str vidjeti kako otprilike izgleda (nešto kao ovi primjeri pod 2 i 7 )
                        kako nisam baš pretjerano razvijena u tom predjelu to se dosta kuži

                        zanima me jel ima nekakve šanse i načina da ja to ispravim vježbama, budući da za operaciju nemam love (a i nisam sigurna rade li to kod nas) ili da se zatvorim u sobu i više ne izlazim iz nje

                        nemam nikakvog iskustva s teretanom , mogu radit doma vježbe, bilo što ako se može ispraviti

                        a problem je i to što imam 23 god, nisam više u razvoju, pa ne znam može li se kako utjecati na to u mojoj dobi

                        help please!

                        http://marloscoelho.com.br/conteudo....natum&idioma=3
                        Last edited by čikin; 23-07-12, 19:29. Reason: zaboravih stavit link :D

                        Comment


                        • #42
                          Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                          Originally posted by čikin View Post
                          pozdrav!

                          imam pileća prsa i to asimetrična :/... nije ni blizu ovome sto sam vidjela tu na slikama, puno je gore i stvarno grozno izgleda...nemam svoju sliku, al evo može se na ovoj str vidjeti kako otprilike izgleda (nešto kao ovi primjeri pod 2 i 7 )
                          kako nisam baš pretjerano razvijena u tom predjelu to se dosta kuži

                          zanima me jel ima nekakve šanse i načina da ja to ispravim vježbama, budući da za operaciju nemam love (a i nisam sigurna rade li to kod nas) ili da se zatvorim u sobu i više ne izlazim iz nje

                          nemam nikakvog iskustva s teretanom , mogu radit doma vježbe, bilo što ako se može ispraviti

                          a problem je i to što imam 23 god, nisam više u razvoju, pa ne znam može li se kako utjecati na to u mojoj dobi

                          help please!

                          http://marloscoelho.com.br/conteudo....natum&idioma=3
                          Pozdrav i tebi.

                          Neznam baš koliko bi ti vježbe pomogle,ja bi rekao ništ od toga,al možda se varam.

                          Ne savjetujem ti da se zatvoriš u sobu i više ne izlaziš iz nje,No Sense!
                          Originally posted by Mir7a
                          koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

                          Comment


                          • #43
                            Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                            Idi kod liječnika, teško da ćeš ovdje dobiti bolji savjet.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #44
                              Re: Pectus carinatum (pileća prsa)

                              ništa...hvala svejedno, poz

                              Comment


                              • #45
                                Najbolje vježbe za prsa koje potpomažu uklanjanju pectus carinatuma

                                Koje su vježbe najbolje za prsa ? Naime, imam pectus carinatum, a to sam već naveo u svom predstavljanju, pa me zanima da li postoje neke vježbe koje veoma jako utiču na suzbijanje ovog problema. Ako je neko imao ovakav problem i uspio ga riješiti ili ga trenutno rješava (uspješno) molio bih da mi kaže način.

                                Hvala unaprijed.

                                Comment

                                Working...
                                X