Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za definiciju / mršavljenje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana za definiciju / mršavljenje

    Da pređem na stvar. Uzastopno trpanje junk foodom je opet napravilo svoje.
    Visok sam 190cm, trenutna težina 102kg. Jedini cilj mi je skinut masno tkivo uz pomoc sobnog bicikla, znači ne planiram zasad ic u teretanu.

    Nakon puno čitanja ovog foruma i raznih drugih stranica, mozak mi se skoro razvalio kao i kilaža, ali sam uz praćenje drugih tema složio neku prehranu pa bi bio zahvalan ako netko želi i ima volje pomoć da to korigiram ako baš ne valja.

    Ovo sam zasad složio:

    Obrok 1:
    Zobene pahuljice 100g + mlijeko 0,5mm

    Obrok 2:
    Pileća prsa 200g + riža 100g + zelena salata

    Obrok 3:
    3 jaja + komad raženog kruha

    Obrok 4:
    Tunjevina u konzervi 100g + tjestenina 100g + zelena salata

    Obrok 5:
    Badema ili kikiriki 50g

    Napominjem samo da neka jela jednostavno nemogu progutat bez kruha, pa me zanima što bi bila najbolja zamjena za njega? Sirevi isto tako neidu u mene.
    Zapovijedati sebi je najveća moć.

  • #2
    Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

    Poz, odmah prvi obrok je nepotpun jer nema ništa proteina. Znači u prvi obrok ubaci jaja, bjelanjke ili najbolje whey samo dodaj pa pojedi zobene sa wheyom koji si napravi u mlijeku. Također malo je to po meni previše UH. Tu tjesteninu trebaš potpuno izbacit jer je to ocito obrok predvecer, znaci samo tunu. I šta rade orašasti tj. badem ili kikiriki sami navecer? Nemaju oni smisla sami, ako nemozes sir, tj. posni onda pojedi opet piletine puretine tune ili jaja....
    “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

      Definicija bez utega troši i jako puno mišića, rečeno milijun puta.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

        Originally posted by kelly View Post
        Definicija bez utega troši i jako puno mišića, rečeno milijun puta.
        e ovo se na meni pokazalo kao mit... znači, prije početka dijete sam se vagala, mjerila bf i postotak mišićne mase... krenula na dijetu - sređena prehrana + cardio...nakon 6mj opet otišla izmjeriti bf, i % mišića... bf se značajno spustio, mišićna masa se jako jako malo smanjila... tek nakon tih 6mj sam uz cardio uvela i vježbe sa utezima..
        Sad za tjedan..dva...bi trebala opet ponoviti mjerenja, jer je zadnji put bilo 25% BF i 30% MM
        I know i can be what i wanna be,
        if i work hard at it,
        i'll be where i wanna be
        i know i can, i know i can <3

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

          Originally posted by IvorIvor View Post
          Poz, odmah prvi obrok je nepotpun jer nema ništa proteina. Znači u prvi obrok ubaci jaja, bjelanjke ili najbolje whey samo dodaj pa pojedi zobene sa wheyom koji si napravi u mlijeku. Također malo je to po meni previše UH. Tu tjesteninu trebaš potpuno izbacit jer je to ocito obrok predvecer, znaci samo tunu. I šta rade orašasti tj. badem ili kikiriki sami navecer? Nemaju oni smisla sami, ako nemozes sir, tj. posni onda pojedi opet piletine puretine tune ili jaja....
          543980_458744744162770_1453318621_n.jpg


          .............

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

            Originally posted by Slavonka23 View Post
            e ovo se na meni pokazalo kao mit... znači, prije početka dijete sam se vagala, mjerila bf i postotak mišićne mase... krenula na dijetu - sređena prehrana + cardio...nakon 6mj opet otišla izmjeriti bf, i % mišića... bf se značajno spustio, mišićna masa se jako jako malo smanjila... tek nakon tih 6mj sam uz cardio uvela i vježbe sa utezima..
            Sad za tjedan..dva...bi trebala opet ponoviti mjerenja, jer je zadnji put bilo 25% BF i 30% MM
            Žene po defaultu imaju puno manje mišića od muških, a ako si bila na nekom minimumu mišića onda nisi ni imala puno toga za izgubiti.
            Mršav čovjek se ne bi ni trebao definirati jer će ostati od njega kost i koža, pošto nema mišića, a čim imaš malo mišića njih je potrebno čuvati, to znam i iz osobnog iskustva.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

              Originally posted by kelly View Post
              Žene po defaultu imaju puno manje mišića od muških, a ako si bila na nekom minimumu mišića onda nisi ni imala puno toga za izgubiti.
              Mršav čovjek se ne bi ni trebao definirati jer će ostati od njega kost i koža, pošto nema mišića, a čim imaš malo mišića njih je potrebno čuvati, to znam i iz osobnog iskustva.
              A jbg sad. Ako neki čovjek ima trbušinu, a ostatak tijela ko' čačkalica neznam šta bi bilo najbolje za njega. Postoji mogućnost da na masi dobije još više sala. Mislim da je najbolje raditi samo aeroban rad. Naravno, sa malim intezitetom i što duljim obavljenjem aerobog rada.

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                Originally posted by mile View Post
                A jbg sad. Ako neki čovjek ima trbušinu, a ostatak tijela ko' čačkalica neznam šta bi bilo najbolje za njega. Postoji mogućnost da na masi dobije još više sala. Mislim da je najbolje raditi samo aeroban rad. Naravno, sa malim intezitetom i što duljim obavljenjem aerobog rada.
                Ne misliš dobro, utezi ne mogu nikome naškoditi. Zaboravljaš da je to početnik a početnik može oboje istovremeno, znači samo treba vježbati i pravilno jesti.
                Last edited by kelly; 12-04-13, 00:46.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                  Originally posted by kelly View Post
                  Zaboravljaš da je to početnik a početnik može oboje istovremeno, znači samo treba vježbati i pravilno jesti.
                  Misliš li na suficit ili deficit?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                    Originally posted by Slavonka23 View Post
                    e ovo se na meni pokazalo kao mit... znači, prije početka dijete sam se vagala, mjerila bf i postotak mišićne mase... krenula na dijetu - sređena prehrana + cardio...nakon 6mj opet otišla izmjeriti bf, i % mišića... bf se značajno spustio, mišićna masa se jako jako malo smanjila... tek nakon tih 6mj sam uz cardio uvela i vježbe sa utezima..
                    Sad za tjedan..dva...bi trebala opet ponoviti mjerenja, jer je zadnji put bilo 25% BF i 30% MM
                    Gdje radis mjerenja?
                    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                      trener u teretani je sve obavio
                      I know i can be what i wanna be,
                      if i work hard at it,
                      i'll be where i wanna be
                      i know i can, i know i can <3

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                        Prvo zahvaljujem svima na odgovorima na temu.

                        @IvorIvor
                        Što se tiče doručka poslušat ću tvoj savjet, kupit ću proteine i dodat ih uz doručak. Dali bi bilo dobro ili potrebno dodat ih i uz neki drugi obrok? Što se tiče tjestenine izbacit ću je iz prehrane ali radi se o tome da ću tada morat uz tunjevinu pojest barem šnjitu raženog kruha jer tunjevinu sigurno neću moć progutat bez nečeg. Što se tiče zadnjeg obroka (bademi / kikiriki) zamijenit ću ih sa dva cijela jajeta, dali ce to biti uredu? Izbacujem kruh uz jaja jer sam ih danas uspio pojest za čudo bez njega pa ako već moguce bez njega zašto da ga konzumiram.

                        Što se tiče poretina, hoce li ovi biti dobri i koliko bi mi to trebalo izdržat? Ako nisu dobri, moze netko preporucit neke, samo da cijena nije nešto puno više nego što bi me ovi došli. Okvirno da za 500-600kn imam barem za jedan mjesec.
                        http://www.building-body.com/shop/su...ndard_-_2300_g

                        @kelly
                        Pročitao sam to već ali radi se o tome da neidem u teretanu, rado bih to izbjegao ako je vec moguce izgubiti kilažu i bez toga. Sada jedino ako bi pomoglo vježbanje s utezima doma? To me opet dođe dodatni trošak za sam početak jer imam doma neke utege ili ti bolje rečeno bučice po 5kg ali to je vjerojatno premalo ili se varam?

                        Uglavnom prehrana bi zasad izgleda ovako:

                        Obrok 1:
                        Zobene pahuljice 100g + whey + mlijeko 0,5mm

                        Obrok 2:
                        Pileća prsa 200g + riža 100g + zelena salata

                        Obrok 3:
                        3 cijela jajeta

                        Obrok 4:
                        Tunjevina u konzervi 100g + komad raženog kruha + zelena salata

                        Obrok 5:
                        2 cijela jajeta

                        Isprike ako pretjerujem s "glupim" pitanjima.
                        Zapovijedati sebi je najveća moć.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                          Ako ne možeš ići u gym i nemaš utege, možeš raditi bw vježbe. Sobni bicikl je premalo, i brzo će ti dosaditi.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                            pozdrav svima! Ja sam do nedavno krenuo na definiciju vec se 3 tjedna drzim prehrane,prije negoli sam poceo imao sam 74 kg a sad ima nekih 70kg.Visok sam 170 cm,ali mi je najveci problem skinut masne naslage na donjem djelu trbuha.
                            E problem je u tome sto sam u 10 mj prosle godine operirao lumbalni dio kraljeznice jer sam imao protruziju diska 8 mm,prije sam isao u teretanu i vjezbao svaki dan,od trcanja pa na dalje,ali uvijek mi je bio problem skinut to salo sa trbuha.E sada vec kad mi nije preporucljivo ici u teretanu i jos trckarat, krenuo sam barem na plivanje,sve u svemu na dobrom sam putu kile idu dole ali opet ne zelim gubit i misice,zato sam kreno barem s plivanjem i voznjom bickila,kad vec nesmijem nista ostalo. Evo moje prehrane koje sam krenuo jest prije 3 tjedna pa mi recite ako sto nije dobro ili ako trebam jos sta unijest.

                            DORUCAK- 08h:zobene pahuljice s pomjesanim susenim vocem+ vocni jogurt
                            MEDUOBROK-11h:15 deka pilecih prsa,integralno malo pecivo i jogurt 05ml.m
                            RUCAK-14hileca prsa 200grama,malo rize,povrca i zelena salata
                            PLIVANJE U 15h do pola 5

                            MEDUOBROK- 17h SHAKE: banana,mlijeko 05m.m i cimeta.
                            VECERA-20h:saka badema/ljesnjaka ili orasa i malo posnog sira.

                            PRIJE SPAVANJA-23h posni sir.

                            eto ako trebam sto promjenit slobodno napisite..hvala unaprijed

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prehrana za definiciju / mršavljenje

                              Originally posted by dinkO14 View Post
                              Prvo zahvaljujem svima na odgovorima na temu.

                              @IvorIvor
                              Što se tiče doručka poslušat ću tvoj savjet, kupit ću proteine i dodat ih uz doručak. Dali bi bilo dobro ili potrebno dodat ih i uz neki drugi obrok? Što se tiče tjestenine izbacit ću je iz prehrane ali radi se o tome da ću tada morat uz tunjevinu pojest barem šnjitu raženog kruha jer tunjevinu sigurno neću moć progutat bez nečeg. Što se tiče zadnjeg obroka (bademi / kikiriki) zamijenit ću ih sa dva cijela jajeta, dali ce to biti uredu? Izbacujem kruh uz jaja jer sam ih danas uspio pojest za čudo bez njega pa ako već moguce bez njega zašto da ga konzumiram.

                              Što se tiče poretina, hoce li ovi biti dobri i koliko bi mi to trebalo izdržat? Ako nisu dobri, moze netko preporucit neke, samo da cijena nije nešto puno više nego što bi me ovi došli. Okvirno da za 500-600kn imam barem za jedan mjesec.
                              http://www.building-body.com/shop/su...ndard_-_2300_g

                              @kelly
                              Pročitao sam to već ali radi se o tome da neidem u teretanu, rado bih to izbjegao ako je vec moguce izgubiti kilažu i bez toga. Sada jedino ako bi pomoglo vježbanje s utezima doma? To me opet dođe dodatni trošak za sam početak jer imam doma neke utege ili ti bolje rečeno bučice po 5kg ali to je vjerojatno premalo ili se varam?

                              Uglavnom prehrana bi zasad izgleda ovako:

                              Obrok 1:
                              Zobene pahuljice 100g + whey + mlijeko 0,5mm

                              Obrok 2:
                              Pileća prsa 200g + riža 100g + zelena salata

                              Obrok 3:
                              3 cijela jajeta

                              Obrok 4:
                              Tunjevina u konzervi 100g + komad raženog kruha + zelena salata

                              Obrok 5:
                              2 cijela jajeta

                              Isprike ako pretjerujem s "glupim" pitanjima.

                              whey protein mozes pit i u 2 ili 3 obroka ili u nijednom, bitno ti je da u svakom obroku imas proteina, a ti ih mozes uzet iz hrane ili shakea, za zadnji obrok nisi trebao izbacit ove bademe/ kikiriki nego ih mozes posjet zajedno s jajima
                              ovi proteini koje si izabrao su dobri, ako ces pit po mjericu dnevno onda ce ti trajat oko dva i pol mjeseca
                              sto se tice aerobnog treninga, samo rokaj po tom biciklu, a ako ti dosadi onda pogledaj malo po netu imas puno razlicitih programa za koje ti ne treba oprema (ukljucuju trcanje, skakanje i to)
                              a sto se tice treninga za dobivanje misica, ako hoces radit, a nejdes u teretanu i nemas utege onda radi sklekove (ima puno varijcaija), dipseve, zgibove itd.
                              Last edited by zgshow; 29-04-13, 18:04.

                              Comment

                              Working...
                              X