Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Plan prehrane

    hvala Bogu pa si se malo i raspisao, nazalost sve se manje ljudi vode zdravim razumom/logikom kad je u pitanju izbor hrane

    (Y)
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #17
      Re: Plan prehrane

      Originally posted by Masahiko Kimura View Post
      pa zašto ne? voće je puno vitamina,nemože mu toliko naštetiti,jedino ako neće tući 5 kila banana,ali nije majmun.

      i da,netreba ga jesti kasno navečer...
      ako ga se jede radi vitamina onda se bojim da je to pucanj u prazno.... današnje voće iz idustrijskog uzgoja je puno pesticida, umjetnih gnojiva, smrznuto pa odmrznuto i šta ja znam sve ne. uz to nektarine trenutno koštaju 30 kn/kg banane 10 kn i tako neke nebulozne cifre.... ovima što tvrde da im je raslo u vrtu isto ne vjerujem ni 5 %.

      Osobno većinom voće jedem jedino kada mu je sezona jer onda ima smisla zbog omjera cijena/kvaliteta.
      Imam svoje jabuke pa ih spremim za zimu ali i da nemam ne bi očajavao jer do prije 30 godina uopće voća nije niti bilo po zimi kod nas a ljudi su sasvim normalno funkcionirali. Suplementaciju da ne spominjem.

      Drugo, kako se fruktoza ne može iskoristi za drugo osim popunjavanje glikogena u jetri i ne vidim koja bi mu bila svrha na defki osim na dan punjenja . O sitosti koju daje ekvivalent na kcal vrijednost iz "kvalitetnih" UH da niti ne pričam
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #18
        Re: Plan prehrane

        e ako si ti iz svega ovoga uspio izvuci da sam rekao da ga jede zbog vitamina moja svaka dalja diskusija s tobom zavrsava.
        i koji kur_ac spominjes uopste smrznuto voce ? jel ga neko pomenuo... ?

        a ovo ostalo..imas svoje misljenje pa radi kako mislis da je ok, a ja imam rezultate koji mi govore da je ok onako kako ja mislim.
        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

        http://www.staying-fit.net/

        Comment


        • #19
          Re: Plan prehrane

          nisam još pročitao šta si napisao (sada ću) nego sam odgovarao na onaj mail koji je kvotan, premda sumnjam da ću promijeniti mišljenje kad pročitam.
          voće se smrzava kada se prekomorskim putem doprema do naših krajeva, time u potpunosti gubi na kvaliteti... zato je to važno spomenuti.

          šta se tiće rezultata, na tome čestitam, imaju ih i drugi pa ne jedu voće.

          i nemoj se sekirat, nema te neko vrijeme i onda odma nervoza ko da je ne znam šta...
          Last edited by kingpin; 30-06-13, 20:19.
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #20
            Re: Plan prehrane

            Originally posted by kingpin View Post
            nisam još pročitao šta si napisao (sada ću) nego sam odgovarao na onaj mail koji je kvotan, premda sumnjam da ću promijeniti mišljenje kad pročitam.
            voće se smrzava kada se prekomorskim putem doprema do naših krajeva, time u potpunosti gubi na kvaliteti... zato je to važno spomenuti.

            šta se tiće rezultata, na tome čestitam, imaju ih i drugi pa ne jedu voće.

            i nemoj se sekirat, nema te neko vrijeme i onda odma nervoza ko da je ne znam šta...
            pa opet ne vidim ko je uopste pominjao smrzuto voce ??

            govorim o rezultatima sa klijentima, a i licnim..al ok, nisi procitao sto sam pisao.
            vecina iskusnijih od mene bi mi rekla da sam lud zbog nekih mojih pristupa toko dijete..ali to je samo zato sto se drze samo jednog nacina kao isprvnog, i to pokusavam da objasnim

            i pazi, ne govorim ja da treba da se hrani iskljucivo vocem..opet bukvalisti jebiga, jos samo napomenuo da se ne shvata bukvalno..
            kolicine u jetri koje bi trebale da umaste su pretjerane
            50gr fruktoze po studijama,na punom glikogenu bi to moralo biti a na punom glikogenu ce sve vrlo lako otici u salo
            ako je neko prazan,nema te alhemije da ce odlaziti u salo --par narandzi
            a 1kg narandzi ti ima oko 40gr fruktoze cini mi se (kad odbijes i vlakna, i glukozu) .vecina su 50% fruktoza od secera, kod vocki

            imas nekog na 150uh i dosta aktivnosti npr
            nemas bojazni za problemima,jer jednostavno nikad tijelo nece htjeti da talozi masti kad ima bitnije stavke
            u situaciji kad je u deficitu

            vecinu pisanih univerzalnih pristupa ja licno ne praktikujem...u svom radu sam jednostavno krenuo svojim putem i svojim teorijama, i do sada mi se sve pokazalo kao efikasno..naravno razlike uvijek ima kada se s klijentima radi, i od osobe do osobe pristupi moraju da budu drukciji,..ali rezultati nikad nisu izostali.
            ne kazem da sam u pravu sa svim, ali to je samo moje glediste na stvari i razmisljanje..krojim svoje pristupe koji uglavnom daju rezultate,..ja licno smatram da je vecina toga sto je NEKAD ustanovljeno, ipak precijenjeno i nedovoljno ispitano,..a da nije tako, bar meni ne bi davalo rezultate onda sto ipak radim suprotno
            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

            http://www.staying-fit.net/

            Comment


            • #21
              Re: Plan prehrane

              ^^

              mislis li da bi bilo razlike i kolike ako bismo umjesto te vocke u tom stanju dijete(dakle deficit, UH nisko) pojeli slatkis s istim brojem kcal i UH ( masti nema, ili ako ima opet da stane u kcal isti kao i s vockom ) ?
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #22
                Re: Plan prehrane

                Bravo Vendi, jedan pametan pristup.

                Evo Ado je primjer out of box gledanja, jednostavno ne treba se nekih stvari držati kao pijan plota.

                Ne znam zašto toliki strah od fruktoze, 50g je neka okvirna granica a i to je kilo voća.

                Čak ni 100g fruktoze ne može te s******, baš u nekim ekstremnim uslovima.

                Evo jedan fin tekst by Alan Aragon, pa ko voli nek izvoli

                http://www.alanaragonblog.com/2010/0...tose-alarmism/

                Comment


                • #23
                  Re: Plan prehrane

                  Evo ja planiram za 2 dana poceti vjezbati i sastavio sam si otprilike ovakav plan prehrane (po savjetima).

                  JUTRO: 2 deci mlijeka i 35 grama zobenih + banana+ proteini
                  PRIJEPODNE badema+ jabuka
                  RUČAK: piletina/riza/tijesto
                  POSLIJEPODNE bademi
                  Oko 6 vježbanje
                  POSLIJE VJEŽBANJA: piletina + proteini
                  oko 10 posni sir/tuna

                  Bio bi vam jako zahvalan kad bi mi netko dao jos neki prijedlog i izmjenio ako treba prehranu. Hvala!!

                  Comment


                  • #24
                    Re: Plan prehrane

                    Originally posted by Animals23 View Post
                    Evo ja planiram za 2 dana poceti vjezbati i sastavio sam si otprilike ovakav plan prehrane (po savjetima).

                    JUTRO: 2 deci mlijeka i 35 grama zobenih + banana+ proteini
                    PRIJEPODNE badema+ jabuka
                    RUČAK: piletina/riza/tijesto
                    POSLIJEPODNE bademi
                    Oko 6 vježbanje
                    POSLIJE VJEŽBANJA: piletina + proteini
                    oko 10 posni sir/tuna

                    Bio bi vam jako zahvalan kad bi mi netko dao jos neki prijedlog i izmjenio ako treba prehranu. Hvala!!
                    Ovo je prelose.. 35 grama zobenih? WTF bolje da nista onda nestavljas . Stavi 150-200 grama zobenih minimum. Ubaci uz to jos jaja . Jos nesto obrok nije obrok ako je voce ili povrce. To ide izmedju onih 5-6 obroka kvalitetnih.. na te protejine vjerojatno mislis na whey jer je i piletina protein Eto makar sam malo pomogao, znaci podebljaj sve

                    Comment


                    • #25
                      Re: Plan prehrane

                      Originally posted by Animals23 View Post
                      Evo ja planiram za 2 dana poceti vjezbati i sastavio sam si otprilike ovakav plan prehrane (po savjetima).

                      JUTRO: 2 deci mlijeka i 35 grama zobenih + banana+ proteini
                      PRIJEPODNE badema+ jabuka
                      RUČAK: piletina/riza/tijesto
                      POSLIJEPODNE bademi
                      Oko 6 vježbanje
                      POSLIJE VJEŽBANJA: piletina + proteini
                      oko 10 posni sir/tuna

                      Bio bi vam jako zahvalan kad bi mi netko dao jos neki prijedlog i izmjenio ako treba prehranu. Hvala!!
                      Prehrana se ne piše tako

                      već napiši ovako

                      Kalorija - xx
                      Proteina -xx
                      UH -XX
                      Masti - XX

                      i napiši šta ti je cilj

                      Comment


                      • #26
                        Re: Plan prehrane

                        hvala, zato sam i pitao pa da se ispravi da mislio sam na whey. A sta da jedem prijepodne i poslijepodne?


                        Neznam kak se pise, novi sam u tome. Cilj mi je da dobijem neki oblik tijela i naravno snagu. Nebi htio tezinu dirat.
                        Last edited by Animals23; 30-06-13, 23:18.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Plan prehrane

                          Definitivno se slazem s Adom, previse je tih teoretskih zavjera koje samo zbunjuju i dovode vas u stanje gdje neprekidno razmisljate i to u negativnom kontekstu, teorije su dobre kao smjernica, ali kada poznajete sustinu funkcioniranja tijela i svih mehanizama u tijelu mozete sloziti takvu sliku u glavi i toliko puno pristupa da je jednostavno neograniceno..i najmanja sitnica promijenjena u pristupu vec daje novi pristup, pogotovo kada dovodite tijelo do ekstrema, zato se drzite nekih osnova koje su must have, a ostalo preispitujte svako malo..ono sto je vrlo bitno i spomenuto to je motivacija koju morate "graditi" svako malo tim zabavnim pristupima i izmjenama u svim segmentima. Malo je nas koji idemo van pravila, a da nismo bili isti ti koji su bukvalno bili zatucani u sve te teorije dok nismo shvatili sasvim slucajno da i nije sve u slovima, zato, bez straha probavajte, opecite se sto puta i vec ste sto puta pametniji.
                          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                          Comment


                          • #28
                            Re: Plan prehrane

                            Originally posted by staragarda View Post
                            ^^

                            mislis li da bi bilo razlike i kolike ako bismo umjesto te vocke u tom stanju dijete(dakle deficit, UH nisko) pojeli slatkis s istim brojem kcal i UH ( masti nema, ili ako ima opet da stane u kcal isti kao i s vockom ) ?
                            tebi bi sigurno, meni daleko manje, al opet i meni bi definitivno.. ali jebga ides sad vec u krajnost

                            @hardstyle pa tako nekako..teorija je polazna tacka. Kada je sistem jako osjetljiv, recimo bas u predtakmicarskom periodu i oko takmicenja, puno toga se puno bolje moze OSJETITI i shvatiti
                            otisli smo daleko u off,.. moonwalker mi se javio vec na fb sa konkretnim brojkama,..pa cu mu kad je vec napisao poruku tu i pomoci da ima doru polaznu tacku, ostalo je na njemu,..
                            iako bi bolje bilo da smo ovde i to nastavili,..al ok,..
                            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                            http://www.staying-fit.net/

                            Comment


                            • #29
                              Re: Plan prehrane

                              meni je ovo totalno zanimljiva tema

                              koliko sam skužio, vendetha prakticira nešto kao iifym ili ??
                              kao i neki članovi foruma i skroz mi je zanimljiv taj pristup, iako imam dosta nedoumica i neke stvari mi ni su jasne kod naših članova, u odnosu na neke aesthetic likove koji su isto na iifym koje sam pratio u zadnje vrijeme na youtubu

                              prije nisam baš znao previše o tome, ne znam ni sad puno, nego šta sam vidio i sad pročitao

                              koncept: možeš jest šta hoćeš samo da odgovara makrosima, i nije baš da možeš šta hoćeš na način na koji ovdje po forumu kruži, bar koliko sam ja upratio

                              momci koje pratim na yt kažu da je to sve fleksibilno, da nema meal timinga i to, ali svejedno jedu obilan doručak, sa uh i p, obilan obrok poslije treninga, isto uh i p, a ostalo popunjavaju, ali opet većina toga je "normalno" nešto, ništa što bi moglo biti junk

                              oni kažu da 85-90% prehrane im je "čisto" a ostalih 10-15% je šta hoće, ali opet da se uklapa u makrose, a ne jede ni nešto čemu ne možeš izračunati makrose (po meni su to bureci, ćevapi, hamburgeri itd...iz neke pečenjare gdje ne znaš koliko je čega neko stavio)

                              sad vendetha kaže da nema slatkiša na dijeti, a diinnoo je rekao da je i to moguće, čak je rekao da će se sljedeće ljeto defkat na slatkišima (nisam zaboravio)

                              gore je spomenuto da ni mlijeko nema mjesta u bb prehrani (to se opet kosi sa nekim iifym stajalištima)


                              možda nebi bilo loše da iifym-ovci naprave neku temu o iifym i malo to ili bolje pojasne ili nešto
                              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                              Fak me, right?

                              Comment


                              • #30
                                Re: Plan prehrane

                                Jesam li ja jedini koji ne igra po pravilima i ne živcira se dok to radi? (ekvivalent "plenty of fish in the sea" pristupa). Naravno, sve ima svoje granice, ali psiha je po meni tu uvijek bila najvažnija. Sve dok neke sitne greške na tebe ne utječu (psihički) loše, vidiš kroz maglu, i ako si dalje sretan sa svime bez da grizeš nokte (makar napravio sranje u prehrani ili treningu) i ne spavaš noći,
                                sve se može.

                                Osmijeh na lice, i odi mazni onu susjedu tam prek.... jer ja znam da idem >_<


                                P.S
                                A ovo glukoza-fruktoza? Voće i tak to... Oko čega se vi brinete.
                                Ado koristi drugi pristup, manje poznat pristup... i želi reći da već odavno provjereni pristupi NISU ujedno i jedini koji funkcioniraju.

                                Isto kao što ni Mercedes nije jedini dobar auto.


                                (Ja bih trebao prestat pisati u 6 ujutro, to su oni trenutci mudrosti...još mi samo fali lula i novine )
                                Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                                http://www.facebook.com/adoni.costo
                                http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                                http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                                Comment

                                Working...
                                X