Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Plan prehrane

    Originally posted by Vendetha View Post
    ja nisam rekao da se ja drzim niti vjerujem bukvalno u taj iifym,..ali u praksi mis e pokazalo da nije bas ni daleko od toga. samo jebga ne mozes sranjima popunjavati toliki kapacitet kalorija da na kraju ne ostane prostora za recimo proeinima koje ne mozes iz sranja unijeti..
    IIFYM ti je kada pojedes 200 g P, 400 g UH, 120 g M (800+1600+ 840=3240 kcal - iz max cistih izvora) i moras jos 2000 kcal( da bis bio 500 kcal u suficitu) i tih zadnjih 2000 kcal pojedes preko 6 snikersa...

    lupao sam brojke..

    ", dok bi za istu tu kolicinu kalorija mogao da pojedes gomilu kvalitetnih hidrata (a u to ja ubrajam i voce)" - mali priest kaze da netreba ni brojat kcal iz voca(fruktoze/glukoze ) haha

    onda vi tu pricate o nekom kalorijskom unosu, a Boris (titan) kaze da su to zastarjele metode 20 godina

    takoder tripelz govori da jos zivimo u zabludi o provociranju inzulina( dok Boris (titan) itakko o tome prica )...

    M.B. ocito sje.bo pinking-a..

    Ovo sta je vendetha napravio od WTF-a..ludaka haha.. nebi nitko pozelio...( PTSP od defke )

    pitam se ima tko dostojan ovdje ? : P P P


    sve u svemu zanimljivi postovi i puno toga se moze nauciti..nazalost ja nikad necu nis prenjet na djelo..dok je Jadro keksa, napolitanki, sladoleda, pizze, čevapa od soje iz menze, pomfrita, majoneze, ......nema kraja.......
    Last edited by staragarda; 02-07-13, 01:10.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #47
      Re: Plan prehrane

      Nema veze, meni nije krivo. Ja sam profitirao od te suradnje, neizravno doduse.

      Nadalje, nisam stvarno mislio da je ova rasprava na tragu onih prijasnjih, mnogobrojnih na istu temu. Kako bilo da bilo gust mi je rasravljati s vama makar imali razlicita vidjenja. Vendethi zahvaljujem sto s nama dijeli svoje iskustvo.
      Pozdrav svima i najte kaj zameriti
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #48
        Re: Plan prehrane

        @kingpin, samo za onaj quote gore na brzinu:

        1) nisam nigdje napisao da ''ne vjerujem studijama''...nego navodim primjer nekog tamo desetog koji kaze ''doktori kazu nevalja to nevalja ono, od proteina ces umrijeti'' ili slicne nebuloze.....to u biti nikad nije popraceno dostojanstvenim studijama nego su samo price ljudi....ako si kad pratio moje postove cak sam i cesto pokazao kako ''studija bla bla bla'' u stvari pokazuje nesto sasvim drugacije od onog skracenog u jednoj recenici, tipa ono ''kikiriki vam pomaze da ubrzate metabolizam'', pricali smo o tome u nekoj temi

        2) ja sam licno vidio bezbroj ljudi koji jedan dan se prijavi na (jedan, nije ovaj)forum i blage veze nema sta je P, m ili UH, cemu sluzi i sta vec....a sutradan su mu sve bitne osnove vec u potpunosti jasne i sprovodi u djelo te bitne stvari...i tako napreduje
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #49
          Re: Plan prehrane

          Pozdrav, evo da napisem svoj plan pa da dobijem neko vase misljenje o tome. Inace poceo sam 1. ozujka ove godine i sa 120kg sam pao na 107. Imao sam neku malu pauzicu od 20dana. Inace imam 19 godina te sam visok 185.

          1. Za dorucak kombiniram vecinom izmjedu 15dkg pilece salame + casu jogurta ili 120g zobenih sa malomasnim mlijekom ili 4 bjelanjka + 1 cijelo (sve tvrdo kuhano) ...sve ovisi kolko mi se sta jede, jel mi laganini sve na usi izlazi.
          2. Vecinom si ubodem bio pecivo + 15dkg pilece/purece salame. Ako nemam integralno ili bio pecivo narezem si malo salame u posni i zalijem sa light jogurtom (na foru sir i vrhnje)
          3. meso (junetina, teletina, piletina, puretina) 100g rize i povrce
          4. Poslije treninga mjericu whey-a sa 300ml malomasnog mlijeka + kocku cokolade .
          5. isto kao i 3 samo bez rize sa vise povrca.
          6. posni sir 250g i saka badema.
          Treniram 4x tjedno i cini mi se da ide cisto ok za sada. Ovaj tjedan se bacam na trcanje, pa ce mo vidit kolko se konde ima . Izrazite se sto bi mjenjali i neki savijet bi dobro dosao. Hvala.

          Comment


          • #50
            Re: Plan prehrane

            ja ne bih jela tu salamu i peciva, naravno šejk pij sa vodom i izbaci tu kockicu cokolade, ne bacaj žumanjke ))

            edit: neće tebi ta kockica nešto promijeniti, ali stvarno je nepotrebna em poslije treninga, em ovako pshički, ne vjerujem da tu staneš
            Last edited by Megara; 02-07-13, 12:30.
            ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

            "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

            Comment


            • #51
              Re: Plan prehrane

              Iz kojeg razloga nebi jela pilecu salamu i int. ili bio pecivo ? I da li da pocnem sa whey-om prije treninga takodjer ?

              Comment


              • #52
                Re: Plan prehrane

                Iz razloga što jedem 'clean' hranu, tj ne jedem te prerađevine poput salama, ili bilo šta što dolazi u kutiji. Ne može me niko ubijediti da valja salama. Žitarice takođe ne jedem uopšte, osim ovsenih, zato što su tek od nedavno (10k god) u čovjekovoj ishrani i zato što je 3/4 evropljana alergično na gluten. To integralno, whole grain, tamo vamo, ne važi se...integrali su u matematici :P

                Zašto bi pio whey pre treninga, ne, ako imaš love pij ga eventualno ujutru
                ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                Comment


                • #53
                  Re: Plan prehrane

                  Malo je otislo u offtopic, a?

                  Hvala na savjetima, pogotovo vendethi, sve sto sam pitao preko fb odgovorio je i pomogao, ispravio sam sve sto je rekao i to je to, sad samo se drzati toga i raditi i rezultati ce biti tu valjda

                  Comment


                  • #54
                    Re: Plan prehrane

                    Evo da se ubacim u ovu temu da ne otvaram novu....uglavnom, napravio sam si novi plan prehrane kojeg se pridržavam određeno vrijeme pa me zanimaju vaša mišljenja....cilj je popet se na nekih 85-87 kg
                    05:30 - 150-200g zobenih , mjerica wheya , grožđice , 1 banana
                    07:30 - 250g posnog , 2 banane
                    10:00 - 4 jaja cijela sa bio pecivom
                    13:00 - tijesto/riža/krumpir , pileća prsa , tu i tamo neko povrće s time
                    17:30 - p+uh obrok prije treninga
                    18:30 - pwm (whey+dex)
                    21:00 - 250g posni , 2 banane

                    Comment

                    Working...
                    X