Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jeftina prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Jeftina prehrana

    Bravo evo ovo sam trazio sam pitanje je di su takve cijene ?

    1 kg pilećih prsa - 30 kn
    1 kg riže - 7 kn
    1 kg graha - 12 kn
    1 kg slanutak - 20 kn
    1 kg krumpira - 3 kn
    500 g tijesta - 7 kn
    450 g mahuna - 5.5 kn
    1 kg zelja - 4 kn
    10 jaja - 10 kn
    500 g sira - 10 kn
    500 g zobenih - 5 kn
    mjerica wheya - 3 kn
    1 kg grožđica - 25 kn
    500 g lana - 10 kn
    1 kg jabuka - 5 kn

    Doručak
    100 g zobenih + 30 g grožđica + mjerica wheya + 100 g posnog
    1 + 0.80 + 3 + 2 = 6.80

    PWM
    200 g krumpira + 100 g piletine
    0.6 + 3 = 3.6

    Ručak
    125 g riže + 200 g piletine
    0.87 + 6 = 6.87

    Ručak 2
    125 g tijesta + 100 g mahuna + 200 g piletine
    1.75 + 1.2 + 6 = 8.95

    Kolač
    80 g lana + 100 g posnog + 0.6 mjerica wheya
    1.6 + 2 + 1.8 = 5.4

    Kolač 2
    37.5 g zobenih + 12.5 g grožđica + 0.625 jaja + 125 g jabuka + 125 g posnog
    0.75 + 0.31 + 0.63 + 0.63 + 2.5 kn = 4.82

    Salata
    200 g zelja + 5 jaja
    0.8 + 5 =5.8

    UKUPNO - 42.24 kn!
    Znači 7 obroka, ajmo reći ektića, na masi dođe 42.24 kn. Netko tko se ne bavi BBom sigurno pojede pola manje, znači možemo reći došlo bi ga 21 kn.
    No, prosječna osoba da želi 1 zdravi obrok - 100 g piletine, 100 g riže i 100 g zelja - 3 kn + 0.7 kn + 0.4 = 4.1 kn! Znači kvalitetan P + UH + vlakna obrok dođe 4 kune i 10 lipa. Za 3 člana obitelji ručak je znači 12 kuna i 30 lipa.

    Comment


    • #17
      Re: Jeftina prehrana

      Originally posted by pandax View Post
      Bravo evo ovo sam trazio sam pitanje je di su takve cijene ?

      1 kg pilećih prsa - 30 kn
      1 kg riže - 7 kn
      1 kg graha - 12 kn
      1 kg slanutak - 20 kn
      1 kg krumpira - 3 kn
      500 g tijesta - 7 kn
      450 g mahuna - 5.5 kn
      1 kg zelja - 4 kn
      10 jaja - 10 kn
      500 g sira - 10 kn
      500 g zobenih - 5 kn
      mjerica wheya - 3 kn
      1 kg grožđica - 25 kn
      500 g lana - 10 kn
      1 kg jabuka - 5 kn
      Nešto jeste malo poskupilo jer je ova tema pisana prije par godina, ali uglavnom su cijene ovakve kod nas u Osijeku.
      Pileća prsa sa kožom i kostima su kod Ravlića 26 kuna, kila riže je 6 kuna, zobene u Lidlu ispod 5 kn, pola kile sira je i sada 10 kuna, jaja su išla gore itd...
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #18
        Re: Jeftina prehrana

        Pa mislim sto se tice ZGa da je kaufland i lidl najjeftiniji mozda i getro...al bed je radi pilecih prsa , cekina su na akciji 40 i nes kuna ono bas nije jeftino ,al moram vidjet situaciju na placu tam di prodaju domace pilice mozda su jeftini!

        Comment


        • #19
          Re: Jeftina prehrana

          ja sam kupil nedavno pola kile cekinovih pilećih prsa i platil sam ih 28 kn u kauflandu a ovo kaj je kelly postal ispod mene prije je došlo 30 kn kila ...

          Comment


          • #20
            Re: Jeftina prehrana

            znači u prosjeku bodybuilding prehrana košta oko 50 kn dnevno tj 1500 kn mj + dodaci..i nije istina da takva prehrana nije skuplja od obične.jer nije isto pojesti 6 obroka bogatih P i UH i 3 obroka tipa grah,pomfrit i burek.da je to istina,nebi jedan radnik s prosječnom plaćom ostao bez para nakon pola mjeseca.bodybuilding je skup sport i točka.

            Comment


            • #21
              Re: Jeftina prehrana

              da ne pametujem previše jer ionako ne bi svatili, reći ću samo da otkad se hranim po recimo BB principu ostvarujem značajne uštede na hrani u odnosu na prije.
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #22
                Re: Jeftina prehrana

                @bepo: A cuj... Otkad god ozbiljno treniran i iman zdravu izbalansiranu prehranu, nisan se ozbiljno razbolia, probavne smetnje nikakve itd da ne nabrajan. A s druge strane iman sestru i brata koji se hrane "normalno" i jeftino, oboje imaju velikih problema sa ledjima, velike probleme sa neredovitom defekacijom, probavne probleme, ucestale glavobolje, bolesti i jos 100 drugih stvari za koje sa sigurnoscu tvrdim da imaju veze sa nekvalitetnom prehranom i sjedilackim nacinom zivota.

                Kvalitetna prehrana je nuzna uz svaki sport, pa nije Nadal dosa tu di je jer je jea uglavnom kiflice s nutellom i ufita ih u macrose. Tako da iz moje perspektive to uopce nije dodatni trosak koji bi nuzno veza uz BB. To je izbor koji osoba donese kako bi poboljsala kvalitetu svog zivota i niko me nikad nece moc uvjerit da je to skupo.

                Comment


                • #23
                  Re: Jeftina prehrana

                  Originally posted by kelly View Post
                  Nešto jeste malo poskupilo jer je ova tema pisana prije par godina, ali uglavnom su cijene ovakve kod nas u Osijeku.
                  Pileća prsa sa kožom i kostima su kod Ravlića 26 kuna, kila riže je 6 kuna, zobene u Lidlu ispod 5 kn, pola kile sira je i sada 10 kuna, jaja su išla gore itd...
                  E a ova pileća prsa kod Ravlića, jel to brazilka?

                  Comment


                  • #24
                    Re: Jeftina prehrana

                    Originally posted by Šjor Bepo View Post
                    znači u prosjeku bodybuilding prehrana košta oko 50 kn dnevno tj 1500 kn mj + dodaci..i nije istina da takva prehrana nije skuplja od obične.jer nije isto pojesti 6 obroka bogatih P i UH i 3 obroka tipa grah,pomfrit i burek.da je to istina,nebi jedan radnik s prosječnom plaćom ostao bez para nakon pola mjeseca.bodybuilding je skup sport i točka.
                    Nije baš tako, stvar je u tome da je kvalitetan obrok jeftiniji od nezdravog, druga je stvar što osoba koja ne trenira može proći sa 3 obroka a sportaš sa 5.

                    Originally posted by Maximus1950 View Post
                    @bepo: A cuj... Otkad god ozbiljno treniran i iman zdravu izbalansiranu prehranu, nisan se ozbiljno razbolia, probavne smetnje nikakve itd da ne nabrajan. A s druge strane iman sestru i brata koji se hrane "normalno" i jeftino, oboje imaju velikih problema sa ledjima, velike probleme sa neredovitom defekacijom, probavne probleme, ucestale glavobolje, bolesti i jos 100 drugih stvari za koje sa sigurnoscu tvrdim da imaju veze sa nekvalitetnom prehranom i sjedilackim nacinom zivota.

                    Kvalitetna prehrana je nuzna uz svaki sport, pa nije Nadal dosa tu di je jer je jea uglavnom kiflice s nutellom i ufita ih u macrose. Tako da iz moje perspektive to uopce nije dodatni trosak koji bi nuzno veza uz BB. To je izbor koji osoba donese kako bi poboljsala kvalitetu svog zivota i niko me nikad nece moc uvjerit da je to skupo.
                    Originally posted by kingpin View Post
                    da ne pametujem previše jer ionako ne bi svatili, reći ću samo da otkad se hranim po recimo BB principu ostvarujem značajne uštede na hrani u odnosu na prije.
                    Tako je dečki, zdrava prehrana ima brojne prednosti.

                    Originally posted by Matej1996 View Post
                    E a ova pileća prsa kod Ravlića, jel to brazilka?
                    Ne, to su svježa prsa.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: Jeftina prehrana

                      Originally posted by Maximus1950 View Post
                      @bepo: A cuj... Otkad god ozbiljno treniran i iman zdravu izbalansiranu prehranu, nisan se ozbiljno razbolia, probavne smetnje nikakve itd da ne nabrajan. A s druge strane iman sestru i brata koji se hrane "normalno" i jeftino, oboje imaju velikih problema sa ledjima, velike probleme sa neredovitom defekacijom, probavne probleme, ucestale glavobolje, bolesti i jos 100 drugih stvari za koje sa sigurnoscu tvrdim da imaju veze sa nekvalitetnom prehranom i sjedilackim nacinom zivota.

                      Kvalitetna prehrana je nuzna uz svaki sport, pa nije Nadal dosa tu di je jer je jea uglavnom kiflice s nutellom i ufita ih u macrose. Tako da iz moje perspektive to uopce nije dodatni trosak koji bi nuzno veza uz BB. To je izbor koji osoba donese kako bi poboljsala kvalitetu svog zivota i niko me nikad nece moc uvjerit da je to skupo.
                      Potpisujem u potpunosti.

                      Comment


                      • #26
                        Re: Jeftina prehrana

                        jeftinija je nezdrava prehrana od nase BB prehrane
                        eto netko tko ne brine ce pojesti dvije buhtle ili dva slanca i to je to
                        ili namazat ce tri snite kruha pekmezom i to je to...

                        smijesno je uopce tvrdiit kako je BB prehrana jeftinija od nezdrave

                        Comment


                        • #27
                          Re: Jeftina prehrana

                          Cijeli cilj ove teme je kako dobit proteine i ugljikohidrate tako da kad imam 5 obroka na dan ne bankrotiram,mislim volim ja papat i tuna file ,losos,biftek mislim ono nebi se bunio,a nebi ni imo problema to zvakat,sam jeb da ne bankrotiram odma isti dan trazim hranu kolko tolko po cijeni prihvatljivu ,a kolko tolko ukusnu(mislim to je svakom u interesu)budimo realni da se svako od vas hrani po pravilima zdrave hrane da ne jede tunu iz konzerve sta vele da dobis dobru dozu olova i mozda kojeg defina pojedes mislim da bi oko 5% ljudi na ovom forumu se bavilo BB.Sve sta jedemo jeftino je u vecini slucaja prerađeno al opet je bolje nego kebeb il burek!

                          Comment


                          • #28
                            Re: Jeftina prehrana

                            zdravi obrok je jeftiniji od nezdravog,to stoji..ali netko tko se ne bavi bodybuildingom jede u prosjeku 3 puta dnevno što je jeftinije od 6 zdravih obroka..a da ne spomenemo suplemente i članarinu..bb košta oko 2000 kn mjesečno i radnik s prosječnom plaćom ne može "trajati" cijeli mjesec još ako uz to ima kredit,režije i ostale stvari..i to je amen

                            Comment


                            • #29
                              Re: Jeftina prehrana

                              Originally posted by Šjor Bepo View Post
                              zdravi obrok je jeftiniji od nezdravog,to stoji..ali netko tko se ne bavi bodybuildingom jede u prosjeku 3 puta dnevno što je jeftinije od 6 zdravih obroka..a da ne spomenemo suplemente i članarinu..bb košta oko 2000 kn mjesečno i radnik s prosječnom plaćom ne može "trajati" cijeli mjesec još ako uz to ima kredit,režije i ostale stvari..i to je amen
                              Pa nije to samo za BB, tako je za sve sportove. Dok kupiš opremu i platiš članarinu a moraš i više jesti od onih koji niš ne treniraju.
                              Ima li neki jeftini sport?
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #30
                                Re: Jeftina prehrana

                                pa ne znam...ja mogu reci da od kada se recimo zdravo hranim da me kosta pa mozda jeftinije nego prije...2 buhtle i 2 slanca su mozda nekih 15-20kn...za te novce ziher imam rucak ili dorucak i meduobrok(naravno zavisi sta jedes) recimo ja doma kuham pa znam koliko me sta kosta i s tim da kuham uvijek za dvije tj. zeni kuham jedno,a sebi drugo...posto razlicito jedemo( da me ne shvatite krivo....i ona jede povrce i slocno kao ja samo drugacije pripremljeno) i ne kosta me nista Extra vise....naravno to nije bb prehrana(prvenstveno mislim na kolicinu hrane). i takoder mislim da svatko zna tko se hrani ajmo reci nezdravo da svako malo padne koja pizza ili kebab ili hamburger ili sta vec i to isto kosta naravno vise jer gdje ces ti naci u fast food-u bb hranu???? osobno mislim da je mogucnost jeftine prehrane planiranje.....gledas gdje su popusti,planiras dan ranije sve obroke, kuhas u vecim kolicinama da ima vec gotov rucak za dan kasnije,ne dajes novce za nepotrebne stvari. zobne su stvarno jeftije u lidlu kao i posni i jogurt i vec se tu da uspakar,piletna se kupuje onda sa kosti i kozom koju poslije maknes pa je opet jeftinija,rizna stvarno nije skupa previse.....ako zene ne jede recimo rizu(ako joj se taj dan ne da) meni jedna ona vracica traje 2 puta u njoj je jedno 120g i za svaki obrok mi je 60g. evo bas gledam oglas na zgradi tip prodaje krumpir ...kila je 2kg sa mogucnosti dostave....nitko mi ne moze reci da je to skupo....kao sta sam rekao...sve je stvar planiranja i gdje ima volje ima i nacina....
                                This is your life and it’s ending one minute at a time

                                Comment

                                Working...
                                X