Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carl Wind
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    i takvo čudo s toliko masti u prehrani nisam još vidio ,u tebi je nuklearni reaktor

    Leave a comment:


  • Carl Wind
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Bobby Sands View Post
    iman pitanje.

    nedavno san se ulogira na myfitnesspal. ugl trenutno iman 95 kg i na masi san. da bi dobiva 25 deka tjedno on mi kaze da mi triba 3500 kalorija na dan. e sad - jel to tako pari mi se malo.

    a ovi jedan sta ga znan je izracuna da mi triba 4500 kalorija. i jel omjer P-UH-M 20/50/30?

    jel ima to negdi bolje za izracunat il jel moze neko pomoc.
    4500 -5000 tako nešto ,ali ne ispod toga ;evo ja jedem 4000 kalorija dnevno ,imam samo 90 kg ,190 cm ,sto sam uvijek htio ,ali loše za bodybuilding,a jedino što u danu radim je zabava ,tipa vježbe koje najviše volim benš ,ruke u teretani ,kickboxing udarci ,sprintovi ;dakle treniram 50 posto manje nego ikad u životu ,a kila idu dolje ,a žderem škroba kao da sam triatlonac i to sve dobro posoljeno ili zaslađeno .

    dakle ispod 5000 kalorija za neke ljude nema govora o masi

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Bobby Sands View Post
    Kuzin to. Al eto pitan cisto da bolje odredin taj X otprilike. 1000 kalorija razlike nije mala stvar. ti si otprilike ka ja po kilazi i visini pa me zanima okvirno kolko ti unosis. mislis li da je za mene prije 4500 kalorija ili 3500?? jer u kalkulaotre kad unosis varijable nigdi te ne pita za trening sa utezima ovo ono.
    za laganu masu bi ti predpostavio nekih 3800-4000 kcal ali eto, varijacije su ogromne tako da ti ne pomaze nista sta sam ti rekao...ali sve se bolje zna nakon 2 tjedna brojanja pa je lahko kalkulisati dalje

    Leave a comment:


  • filip112
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by George St-Pierre View Post
    Meni se cini dobro... I ja bih se ovako hranio i tek sad vidim koliko mi prehrana zaostaje,ali tko ce to sve uvrstit u raspored,ovo sad moram jest,ovo kasnije,jednostavno mi ne pase E sad,po meni ima doostaa proteina za tvoju kilazu,3 grama po kg... Ne treba ti toliko,po meni bzvz bacas novce... 1.5-2 grama max jer si ipak na masi,baziraj se na suficit i ugljikohidrate (kao sto i jesi,samo snizi proteine)
    izadje na nekih 160P koji nisu iz biljnih izvora, one ni ne racunam :P hvala na komentaru


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Leave a comment:


  • Rijeka87
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Slazem se sa Tripleom da ti kalkulatori dosta odstupaju. Evo ja sad sa 172cm i 73kg unosim 3700kcal i kile ostaju iste, cak i padaju tako da sljd. Tjedan iden vjv sa 4 000kcal

    Leave a comment:


  • Bobby Sands
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by TripleZ View Post
    prvo, krenes od te neke X brojke koju ti daje kalkulator(u tvom slucaju eto 3500) i onda korigujes vremenom (pratis napredak nakon sedmicu-dvije, ako je malo pojacavas ako je prebrzo smanjis) - ovo je jedina metoda jer ni jedan kalkulator nije tacan tj. ne moze tebi procjeniti na osnovu par podataka, tj. dva covjeka s istom visinom/kilazom/aktivnost/godinama mogu odrzavati tezinu na razlicito +/- 1500 kalorija pa i vise

    drugo, zaboravi na postotke i unesi minimalno 2g po kg proteina i 0,5-0,8 g M - ostalo raspodjelis kako hoces, mada vecina prednost daje tu iskljucivo UH-ima... znaci recimo 200g P, 75g M i onda ostalo koliko god ti je kalorijski cilj sa UHima (i ako nakon nekog vremena pojacavas kalorije, samo tako dodaj na UH par grama ili M ako ti vec odgovara bolje)
    Kuzin to. Al eto pitan cisto da bolje odredin taj X otprilike. 1000 kalorija razlike nije mala stvar. ti si otprilike ka ja po kilazi i visini pa me zanima okvirno kolko ti unosis. mislis li da je za mene prije 4500 kalorija ili 3500?? jer u kalkulaotre kad unosis varijable nigdi te ne pita za trening sa utezima ovo ono.

    Leave a comment:


  • kokina
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Jel moguce da je omjer sirovih i kuhanih zelenih mahuna 1:10??
    MFP kaze 35 kcal 100g kuhanih mahuna,
    Google 31 kcal na 100g sirovih mahuna,
    Building-body tablica 330 kcal na 100g sirovih mahuna..

    Skroz san zbunjena :S

    Leave a comment:


  • Draven
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    https://www.facebook.com/photo.php?v=10203872923895791

    Leave a comment:


  • George St-Pierre
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Meni se cini dobro... I ja bih se ovako hranio i tek sad vidim koliko mi prehrana zaostaje,ali tko ce to sve uvrstit u raspored,ovo sad moram jest,ovo kasnije,jednostavno mi ne pase E sad,po meni ima doostaa proteina za tvoju kilazu,3 grama po kg... Ne treba ti toliko,po meni bzvz bacas novce... 1.5-2 grama max jer si ipak na masi,baziraj se na suficit i ugljikohidrate (kao sto i jesi,samo snizi proteine)

    Leave a comment:


  • filip112
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Oce mi itko odgovoriti?

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Rijeka87 View Post
    E Triple, zasto vecina njih (Macro magic) i ostatak yt kanala npr M. Kory, Fusaro i ostali broje proteine iz svih namirnica tj "nepotpunih"?
    zasto ne ?

    od 9 esencijalnih AK ti imas 7-8 u izobilju i jednu koja niti ne izostaje nego je tu u samo malo manjem odnosu - i to se treba nulirati u tijelu ?


    dosta tih nepotpunih izvora proteina ima bolji odnos AK koji direktno uticu na rast misica (recimo leucin) nego dosta ''kompletnih'' izvora

    ukratko, prica o kompletnim proteinima je Bullshit i racunaj sve for simplicity's sake

    Leave a comment:


  • TripleZ
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by gainzz View Post
    oprosti, ali ne vidim zasto bi netko pratio ovaj omjer ??
    npr na moju kilazu od 84kg ovo ispada 2200kcal...jel to njemu sluzi za defku ili sta?
    i ovo funta
    nemoj uzimati savjete o prehrani od B. lilly-a, nikad

    mislim da je sasvim odvojen od realnosti sto se toga tice i preporucuje pocetne brojke mase za frajera od 120kila i relativno niskim bf% negdje oko 2200 kcal
    samo je malo smanjio odnos masti a povecao P i UH za 0.25 ali zato stavio na LBM sto opet dodje na isto
    http://www.jtsstrength.com/articles/...cube-predator/

    Leave a comment:


  • 50-kilas
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Meni se ovo isto čini premalo što se tiče UH i ukupnog broja kalorija. Rekao je na snimci kolko ima, al se sad ne sjećam. 120+ uglavnom

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    @50kilas sta mislis koliko on ima kg, bez da googlas?

    Leave a comment:


  • gainzz
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by 50-kilas View Post
    Prehrana Brandona Lilija:

    1gram P po funti tjelesne mase (2.2g/kg), 1gram UH po funti tjelesne mase (2.2g/kg) i 0.5g M po funti tjelesne mase (1g/kg) raspoređeno u 5-6 obroka.
    oprosti, ali ne vidim zasto bi netko pratio ovaj omjer ??
    npr na moju kilazu od 84kg ovo ispada 2200kcal...jel to njemu sluzi za defku ili sta?
    i ovo funta

    Leave a comment:

Working...
X