Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • muscleup
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Megaman View Post
    ma dobro, smanjit proteine nije problem, mene muci kaj nemam ideju sta da jedem od UH. Ujutro jeden zobene, uz svaki obrok koji gdje jedem meso vecinom riza (povremeno neko tijesto) i sad bi jos nesto trebalo a nemam ideju kaj, jedino da zobene jedem dva puta dnevno . Pojeo bi kruh al svi govore da su raženi iz pekara užasni ko i bijeli pa sam kruh u potpunosti izbacio ( u pocetku sam jeo manje proteina i vise kruha pa je bar prividno bio dobar omjer makrosa al sad bi si htio srediti brutalnu prehranu bez loših namirnica). A isto tako jesti rizu/tijesto 3 puta dnevno mi je previse.
    krumpir, batat, heljda, ječam, proso, ima masa ugljikohidratne hrane koja može bit fina u dm-u prodaju puno takvih stvari, proso tamo kupujem i zadovoljan sam.
    i ne vjerujem da ima potrebe crni il raženi kruh potpuno izbacit

    Leave a comment:


  • George St-Pierre
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    UH su kljucni za masu,dobro je sto si ih povecao... Ako stanes opet sa kilazom ili nesto,opet povecavaj,ali oprezno da se ne zamastis.
    I ja pijem punomasnog mlijeka na dan pun k... boli te briga,ako tebi pase,pij

    Leave a comment:


  • Megaman
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    @ darica ma hrana bogata proteinima mi pase u bilo koje doba dana i mogu ga jesti bez icega ak treba dok npr rizu nebrem jesti samu nego kao prilog pa mi je tesko naci to nesto sto da jedem uz UH.

    @premium nigdje nisam napisao da ne zelim jesti vise UH nego samo da mi ne pase jesti rizu/tjesto 3 puta dnevno.

    Povećao sam zobene na 150g ujutro, rizu (il tjesteninu) na 400g i dodao raženi kruh kao UH.

    Ovak to izgleda http://prntscr.com/4arvcl .
    Kalorije su malo na knap, al jos tu fali crno ulje, lanene sjemnke i povrce pa sve skupa bit ce ok kaj se kalorija tice. Proteini su i dalje malo visoki, 2.4-2.5 mi ispada po kg i makar sam smanjio kolicinu mesa i tune koju unosim, i dalje su mi dosta visoki. Nije razmjesteno po obrocimo nego samo sam stavljo namirnice da si vidim makrose i kalorije

    P.S. Nemojte me ubiti za punomasno mlijeko al stara mi je rekla da ce me baciti iz kuce ak joj doma donesem malomasno mlijeko .

    Leave a comment:


  • Premium.Better
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Megaman View Post
    A isto tako jesti rizu/tijesto 3 puta dnevno mi je previse.
    Cilj ti je masa, a ne zelis vise puta dnevno jesti obroke koji su bogati s UH?
    2-3 obroka s manjom kolicinom UH dnevno + dextroza poslije treninga nisu ni priblizno dovoljni za ono sto zelis.

    .

    .

    Tradicionalno najdosadnije rasprave vode se oko unosa proteina i svi guraju neko svoje misljenje za koje misle da je najbolje (a zapravo nije) ne uzimajuci u obzir godine, kilazu, cilj i slicno.

    Savjeti tipa 2g P/kg, 1g M/kg, a ostatak popuniti s UH su apsurdni. Ne kazem da je lose, ali sigurno je ograniceno i uvijek drzati se jedne iste stvari rezultira tapkanjem u mraku i stagnacijom.
    Last edited by Premium.Better; 08-08-14, 11:14.

    Leave a comment:


  • clockwork orange
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by neuk View Post
    Po cemu je to super? 3g/kg?
    mišljenja sam da bi neka dnevna konstanta trebala bit 2g/kg,al kad sam u mogučnosti jest puno proteina iz kvalitetnih izvora(ne iz masnih komada svinjetine)jedem ih što više,rađe pojedem 3,5 g nego 1,5...tak su me učili ak očeš bit bilder jedi što više proteina,zezam se malo i ubiti se slažem da nema potrebe da se jedu te količine proteina svaki dan,2g je dosta...pogriješio sam,ispričavam se...

    Leave a comment:


  • DARICA
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    krumpir?njoki? razeni kruh je skroz ok...naravno ako ti pase tj ne napuhuje te i takve stvari...cuo sam da nekom fali izvor proteina al izvor uh?!!

    Leave a comment:


  • Megaman
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    ma dobro, smanjit proteine nije problem, mene muci kaj nemam ideju sta da jedem od UH. Ujutro jeden zobene, uz svaki obrok koji gdje jedem meso vecinom riza (povremeno neko tijesto) i sad bi jos nesto trebalo a nemam ideju kaj, jedino da zobene jedem dva puta dnevno . Pojeo bi kruh al svi govore da su raženi iz pekara užasni ko i bijeli pa sam kruh u potpunosti izbacio ( u pocetku sam jeo manje proteina i vise kruha pa je bar prividno bio dobar omjer makrosa al sad bi si htio srediti brutalnu prehranu bez loših namirnica). A isto tako jesti rizu/tijesto 3 puta dnevno mi je previse.

    Leave a comment:


  • George St-Pierre
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Po meni je 1.5-2gr dosta dovoljno...

    Leave a comment:


  • neuk
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by clockwork orange View Post
    3g po kg proteina je super ak si u mogučnosti,ja jedem 2,da sam u mogućnosti sigurno bi jeo tri,jbg košta sve to....ali ovako na prvu mi se čini da su ti kalorije ''na knap'' al ak kažeš da si izračuno ok...

    Po cemu je to super? 3g/kg?

    Leave a comment:


  • Premium.Better
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Megaman View Post
    Pozdrav. Malo si radim dnevnik zadnjih par dana i ispada da jedem 2.5-3g proteina po kg tjelesne mase. Znam da većina govori da je 2 dovoljno pa me zanima da li trebam smanjiti? Ciljam na povecanju masu, treniram 3 puta tjedno.
    Ukratko jelovnik ak treba:
    1. obrok: zobene 100g + mlijeko 2dl + whey mjerica
    2. obrok: piletina 150-200g, riza 100-150g
    3. obrok: -||-
    4. obrok: tuna 100-150g
    5. obrok: posni sir 250g

    Jos dodam whey + deakstrozu posle treninga koji je obicno izmedu 2. i 3. obroka.
    U to jos dodam neko povrce u svaki obrok osim prvog i zadnjeg, te pojedem par komada voca, kikirikija te dodam crno ulje i lanene sjemenke. Kalorije su na mjestu ako je vjerovati onom exelu tu sa foruma te myftinesspalu i sve ostalo je kolko tolko u dobrim kolicinama osim proteini su izrazito visoki.
    Previse proteina, premalo ugljikohidrata.

    Leave a comment:


  • Megaman
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Hvala ti. Za kalorije, jep na knap su, malo sam se istrošio previše na moru pa sad moram malo štediti na namirnicama . Uglavnom manjak kalorija nabim tak da pojedem vecu kolicinu kikirikija.

    Leave a comment:


  • clockwork orange
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    3g po kg proteina je super ak si u mogučnosti,ja jedem 2,da sam u mogućnosti sigurno bi jeo tri,jbg košta sve to....ali ovako na prvu mi se čini da su ti kalorije ''na knap'' al ak kažeš da si izračuno ok...

    Leave a comment:


  • Megaman
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Pozdrav. Malo si radim dnevnik zadnjih par dana i ispada da jedem 2.5-3g proteina po kg tjelesne mase. Znam da većina govori da je 2 dovoljno pa me zanima da li trebam smanjiti? Ciljam na povecanju masu, treniram 3 puta tjedno.
    Ukratko jelovnik ak treba:
    1. obrok: zobene 100g + mlijeko 2dl + whey mjerica
    2. obrok: piletina 150-200g, riza 100-150g
    3. obrok: -||-
    4. obrok: tuna 100-150g
    5. obrok: posni sir 250g

    Jos dodam whey + deakstrozu posle treninga koji je obicno izmedu 2. i 3. obroka.
    U to jos dodam neko povrce u svaki obrok osim prvog i zadnjeg, te pojedem par komada voca, kikirikija te dodam crno ulje i lanene sjemenke. Kalorije su na mjestu ako je vjerovati onom exelu tu sa foruma te myftinesspalu i sve ostalo je kolko tolko u dobrim kolicinama osim proteini su izrazito visoki.
    Last edited by Megaman; 07-08-14, 23:33.

    Leave a comment:


  • Armani
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    preskoci ovaj zadnji carlov post ...nemoze se uopce uspređivat bioliška vrijednost pšenice i mesa alooo ejjj?
    mateo ako ti je cilj ocistit masti malo smanji UH,ali ne previse jer na tvoju kilazu i visinu treba goriva kilaža ti je odlična samo bi ja na tvome mjestu odradio laganu defku da se ocistis i onda kvalitetna masa jer na 196cm ce 95-100kg kvalitetne mase odlično izgledat...recimo u kasnije sate izbaci UH...ako treniras u 1 neka ti zadnji obrok s UH bude obrok prije vecere tj. oko 6-7 navecer meso i povrće ili riba i povrće ili posni i malo orašara ako treba nesto detaljnije objasnit javi se na PM

    Leave a comment:


  • Carl Wind
    replied
    Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by Mattel12345 View Post
    Da, ali nisu li oni puni ugljikohidrata, a najbrze se mrsavi ako se smanji unos UH?

    najbrže da jer ugljikohidrati kupe vodu u mišićima i jetri (glikogen) ,dakle izbacis ugljik i mrsavis prvih 3 dana jer izgubis 2,3 litre vode ;a ni grama masti vjerovatno nisi izgubio ,jer bez ugljikohidrata nema topljenja masti ,oni su gorivo za tijelo da topi masti . .

    mast iz hrane pa cak i ako pretjeras sa omega 3 (sjeverna riba ,laneno ulje ) ide u tjelesno skladište masti

    ugljikohidrat iz hrane ide u glikogen 1400 grama ja od 92 kg mogu pojesti dnevno da nista ne radim taj dan i sve podje u glikogen ,a ne u mast ,zato ja biram uh a ne masti ,uostalom ,nijedan sportaš ne izbjegava ugljikohidrate ,ja ne izbjegavam proteine i ugljikohidrate ,ali kao bilderi iz zlatnog doba bodybuildinga izbjegavam masti i to je moj nacin danas sam pojeo 124 grama proteina
    ,800 grama uh i samo 20 grama masti od kojih samo 4 grama zasicene masti ,prednost biljne hrane je sto sam pojeo danas 162 grama vlakana (sve izracunato na:
    https://cronometer.com/

    880 jedinica folata (samo u biljkama(skoro) ga ima a jako je vazan ,moras pojesti 50 kg mesa da bi unio koliko ima u 200 grama leće graha ) i 42 mg željeza ,sto je jednako 2 kg govedine grass fed . .

    o kaliju i drugim vaznim vitaminima mineralima necu govoriti jer su astronomske cifre koje unosim

    a b12 preko tableta i to jedna tableta kao 20 kg piletine (ima sve na https://cronometer.com/)

    Leave a comment:

Working...
X