Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trebam li piti glutamin?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Trebam li piti glutamin?

    Originally posted by 123 View Post
    Lijepa prica od Glutaminu:
    http://forum.teretana.net/viewtopic....2eb21413daaf35

    Procitajte post od "Janjetine".
    janjetina je owno sve koji su za glutamin.. vrhunski post
    Originally posted by darios
    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

    Comment


    • #32
      Re: Trebam li piti glutamin?

      Originally posted by natural View Post
      evo ja se na primjer ne bih slozio s tobom da je bcaa bolji od glutamin svaki ima svoju svrhu (i moje je misljenje da je glutamin bolji),,ja se slazem u potpunosti sa kelly-ovim textom..sam odluci sta ces kupiti..toliko od mene

      Ono sto sam napisao nemam namjeru jos jednom obrazlagati.Postoji vec nekoliko tema u kojima sam pisao o beskorisnosti suplementiranja istog. Ako samo malo proguglas sto sam ovdje pisao o glutaminu,pogledas znanstvene cinjenice i objektivno sagledas stvari, trebalo bi ti sve biti jasno.
      BCAA se nikako ne moze svrstati u istu grupu sa glutaminom.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #33
        Re: Trebam li piti glutamin?

        Originally posted by Skakavac View Post
        to te pitan majstore , hvala ti !!!
        Još samo ako bi mi mogao reci jeli bolje uzimat bcaa po tebi ili leukice i gakice
        leukic od muscletecha je dosta precjenjena stvar kao i ostali proizvodi,gakic je po meni najbolje sta su napravili,jedina preworkout kemija od koje ne kišen i koja mi nepuni sinuse i nema nuspojava tipa kenjavica,on sam po sebi nema nikakve veze s BCAA,bcaa su lanci aminokiselina koji se pretvaraju u protein,i njih se isto nemoze usporedivat s glutaminom,on je po meni vrhunska stvar za oporavak misica,dosta se bolje osjecan pogotovo ako ga pijen prije spavanja 10 grama,nakon treninga s wheyon i dekstrozon isto 10

        Comment


        • #34
          Re: Trebam li piti glutamin?

          Originally posted by stbiker View Post
          bcaa su lanci aminokiselina koji se pretvaraju u protein,i njih se isto nemoze usporedivat s glutaminom,on je po meni vrhunska stvar za oporavak misica,dosta se bolje osjecan pogotovo ako ga pijen prije spavanja 10 grama,nakon treninga s wheyon i dekstrozon isto 10
          U jednom si u pravu - BCAA se ne mogu porediti s glutaminom,ali ne na nacin kako si to ti iznio,vec obrnuto.Od BCAA-a je moguce da ces imati nekakvih pozitivnih ucinaka,dok za glutamin to ne mogu reci.Ono sto osjetis je najvjerovatnije placebo i nista vise.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #35
            Re: Trebam li piti glutamin?

            Za rekreativce je dovoljno piti whey. Jedini problem sa aminokiselinama je novac jer su skupe, inače sa njima je gotovo nemoguće pretjerati.
            Neki ni ne osjete glutamin, dok npr natjecatelj Joe kaže da itekako osjeti razliku kada uzima 20g glutamina i kada ne uzima. Mislim da je i to manje-više osobno...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #36
              Re: Trebam li piti glutamin?

              Glutamin je neesencijalna aminokiselina koja ima zasluzeno misto u bb,po tome sta pises ispada da je za*****.Kod bolesti,opcenitog stresa organizma dosta se glutamina trosi,vazno ga je dodatno unit,osim sta utjece na izlucivanje hormona rasta vazan je dopuski energetski izvor.Osim za misice vazan je i za jetru i osigurava reprodukciju dušika

              Comment


              • #37
                Re: Trebam li piti glutamin?

                Evo i link:

                http://www.building-body.com/forum/t...min#post812171
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Re: Trebam li piti glutamin?

                  Originally posted by stbiker View Post
                  Glutamin je neesencijalna aminokiselina koja ima zasluzeno misto u bb,po tome sta pises ispada da je za*****.Kod bolesti,opcenitog stresa organizma dosta se glutamina trosi,vazno ga je dodatno unit,osim sta utjece na izlucivanje hormona rasta vazan je dopuski energetski izvor.Osim za misice vazan je i za jetru i osigurava reprodukciju dušika
                  Zasluzeno mjesto u BB-u ima,ali u BB-u,a ne u vodama rekeativnog bavljenja ovim sportom,ili bilo kojim drugim.To mjesto je kod rekreativaca dobio zahvaljujuci dobrom marketingu tvrtki koje ga proizvode. Naravno da je za****....i iza toga cvrsto stojim.

                  Kod bolesti i krajnjih slucajeva iscrpljenosti organizma mozda ima pozitivne ucinke,no zar mislis da netko ovdje zaista spada u tu skupinu?
                  Ako i spada,takvih je mozda 1%. "Useri" u PCT periodu i takmicari koji su na extremnim dijetama ce moguce imati koristi od uzimanja istog.
                  Glutamin je neesencijalna aminokiselina. Zapazi ovo "neesencijalna". To znaci,da ako je nema, organizam se moze nositi sa takvom situacijom,te je sam sintetizirati.
                  Inace,procitaj post koji je linkao 123 na teretana.net,a napisao "Janjetina",sve ce ti biti jasno.
                  Istu stvar sam pisao ovdje vec sigurno dva puta,ovo je treci i vise mi se ne da linkati studije,dokaze i slicno...
                  Evo i poduzi clanak na T-nation-u:
                  http://www.t-nation.com/free_online_...3E-mcd02.hydra
                  http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=459884

                  Ako i nakon ovoga mislis da suplementacija glutaminom ima smisla,tvoja stvar,ali to je zatvaranje oci pred istinom i uzaludno trosenje novaca.
                  Last edited by IgyBoy; 05-11-11, 00:16.
                  Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Trebam li piti glutamin?

                    šta jeje, potpis na IgyBoy-a .

                    Comment


                    • #40
                      Re: Trebam li piti glutamin?

                      Potpisujem i ja IgyBoya, a i onog Janjetinu s drugog foruma. Kupnja glutamina je bacanje novaca. Isto to smatram i za BCAA. Mnogi proizvođači žele BCAA progurati kao magični suplement, međutim učinci takvih suplemenata su toliko minorni da se jednostavno ne isplati trošit novce na njih. Sva mudrost oko suplemenata, koju iznova i iznova treba ponavljati (u inat proizvođačima suplemenata), je da whey/kazein i kreatin jedini djeluju. Uz to su vam još potrebni multivitamini, antioksidansi s naglaskom na vitamin C, multiminerali, riblje ulje i gotova priča. Isto tako, kada je riječ o ovim suplementima, neke dobne granice nije potrebno postavljati.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Trebam li piti glutamin?

                        Glutamin je zakon, potrosio sam gotov 1 kg glutamina, i namjeravam ponovo da ga uzmem
                        ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                        Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Što je bolje ???

                          Originally posted by SemaMare View Post
                          uzmi whey, i uzmi BCAA u prahu, a ne u kapsulama
                          i uzimaj po 10 gr prije i posle treninga, a whey ujutro i posle treninga
                          Sto ne BCAA u kapsulama ? Bas sam ih namjeravao uzeti i eto ti ga na sad
                          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                          Comment

                          Working...
                          X