Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jesu li proteini imalo štetni ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

    Originally posted by Songoku View Post
    ja mislim da se opcenito vecina ekipe pocetnika kad dodje brine oko previse gluposti,pocnu ispitivat jel stetan whey jel stetan kreatin..a prije tog dok nisu poceli malo bildati jeli su gro govana i cokolino,i raznorazni junk i pastete ,i zdenka sireve i svakakve *****rije koje su pune raznoraznih govana,bojila,pojacivaca okusa i sveg zivog i onda se pocnu brinut za whey ko da ce umrijet..i ova sranja oko aspartama i slicnih umjetnih zasladjivaca... onak testove su radili na stakorima koji su 50x manji od nas i davali su im doze di bi mi trebali 5 kila aspartama unijet svaki dan u sebe.. iz tih par mjerica wheya il cega god,je umrijet cemo svi..a to sto kaze Dida..u zraku vise kemikalija,smoga ispusnih plinova is vega imamo i nemrem nis ni protiv tog a to je gore iz dana u dan.. back to basics! jedes meso,ribu,jaja,i ostale kvalitetne izvore prot,jedes kvalitetne ugljice- rizu,krumpir,slatki krumpir,,itd,svjeze voce i povrce..po mogucnosti sve ''organsko'' tj domace sa sela ako imate mogucnost ,pit vodu i trenirat.. suplementirat suplementima i to je to,puno zdravije nego jesti ko klasican stanovnik ove nase drzave..
    Nema više ni "domaćeg sa sela" jer sva ona hrana i šrotovi koji se kupuju i daju životinjama sadrže svakakve aditive i gluposti. Imam rodbinu na selu koja ima hrpu domaćih životinja i vjeruj mi da ni sva ta hrana koja im se daje nije baš super zdrava. Čak i one sheme kada se uzgaja vlastiti kukuruz melje i daje životinjama umire jer je i taj kukuruz šprican sa svim i svačim. Tako da u današnje vrijeme nema onog klasičnog "domaćeg". Mislim ima, ali u jako malim i ograničenim količinama gdje "tehnologija" nije u potpunosti uzela danak.
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

    Comment


    • #62
      Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

      jedini nacin da se 'vratimo' do zdravih/cisto prirodnih namirnica je odjeb industriji,tvornicama...opcenito novcu i kapitalizmu i povratak plemenskom nacinu zivota,a to ce bit...ne znam.
      pa ne znam sta bi mi falilo da sam u tropskoj džungli,cijeli dan u gacama trcim,skacem...svuda
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #63
        Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

        Evo pošto studiram agronomiju i išao sam još srednju u poljoprivrednu školu mogu reći nešto o tome,jako malo toga ima prirodnog,složio bi se sa kolegom,ali uzmimo jednu stvar recimo te domaće životinje dobivaju koncentrate koje mi mješamo kao naše pripravke,proteine,kreatin... i možemo se zapitati zašto je to drugačije nego ovo naše?
        Možemo ući u duboke polemike i sumljam da bi se svi zajednički složili,baš sam jučer pričao sa jednom pravnicom o tome šta ona jede kad kupuje iz konzuma,recimo 90% vas nezna kad dira naranču i guli koru da izravno dira otrov i ako ga ne opere ruke može ući u vaše tijelo,jabuka se tretira 17-18 puta prije stavljanja u prodaju,sve da bi izgledala primamljivo i da bi se prodala.
        Sada moje mišljenje dali ima domačega,ja u svojemu primjeru tvrdim da ima za osobne potrebe i potrebe obitelji,samo treba znati kako a imalo volje.A samo da vam kažem jednu stvar,vi svi koji kupujete pileća prsa zapitajte se kakve je boje i na koji način je to uzgojito i koliko hranjivih tvari ima na kraju u tome mesu,jer 20-25 dana praktički prođe od izleglog pilića do finalnog proizvoda.
        Raspisao sam se,ali eto da vam barem malo približim i taj svijet u kojem sam ja!

        Comment


        • #64
          Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

          Hrana je jako velika industrija u kojoj se kao i u svemu vrti ogroman novac. Ne mozes ni vjerovati svemu sto pise na etiketi i deklaraciji jer novcem se kupuje i moze kupiti sve! Treba se zapitati kao što je T.A.T.A. rekao da li ta piletina uopće ima u prosjeku 12-13 g proteina, a pogotovo ona brazilska. Čitao sam na jednom forumu gdje se i vodila rasprava o Zdenka posnom siru, na kojem piše da ima 18g proteina na 100g, dok svi ostali sirevi imaju od 11-13g.
          "Your body is your biggest artwork."

          DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
          DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
          BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

          SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

          https://www.facebook.com/MBbodybuilding

          Comment


          • #65
            Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

            Dosta ljudi nezna šta jede,ja nisam htio previše pisati o nekim stvarima jer ko zna možda se nekome zgadi pa neće više probati ili koristiti.Sve šta trebamo je se zapitati neke stvari,evo vam usporedbe zašto tuna koja je uhvačena u moru kila košta 300 dolara a ona one konzerve kad se skupe kila ne vrijede niti 100 kuna,na takvim banalnim stvarima ljudi ne razmišljaju,zašto mlijeko može stajati 7 dana i više a domaće mlijeko prokisne za jedan dan ako ga se ne prokuha.Ako ima neko pitanja i hoće konkretan odgovor neka pita ako budem znao ja ću odgovoriti!

            Comment


            • #66
              Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

              napokon da i neko svaća šta san tia reć
              "What the mind believes the body achieves."

              Comment


              • #67
                Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                Ali kod tebe je problem šta si se izrazio totalno glupo,ti si rekao da u proteinima ima nešto šta ne valja,u proteinima nema ništa šta ne valja nego neznamo naćin dobivanja toga proteina i dali šta veže na to štogod....

                Comment


                • #68
                  Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                  Whey protein se radi sušenjem i filtriranjem sirutke, i tu nema ništa neprirodnog i nezdravog. Količine aspartama u wheyu su zanemarive, više otrova udahnemo zrakom od ispušnih plinova automobila.

                  Sve što kupiš u trgovini sve je tvornički obrađeno i zakemijano, tako da nema potrebe izdvajati whey, jer whey je jedna od najzdravijih namirnica. Bolje prestanite piti kolu i jesti prženu hranu, tu su najveći otrovi:
                  http://www.building-body.com/forum/t...6765-Junk-food
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #69
                    Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                    Misliš otrovi pod navodnicima ili baš misliš otrovi?

                    Comment


                    • #70
                      Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                      i jedno i drugo...tihi ubojica
                      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                      Comment


                      • #71
                        Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                        pod navodnicima otrov da,jer takva hrana dovodi do kolesterola i svega ostaloga,baš otrov velika glupost!

                        Comment


                        • #72
                          Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                          Originally posted by T.A.T.A. View Post
                          Ali kod tebe je problem šta si se izrazio totalno glupo,ti si rekao da u proteinima ima nešto šta ne valja,u proteinima nema ništa šta ne valja nego neznamo naćin dobivanja toga proteina i dali šta veže na to štogod....
                          ja san reka da je to tvornički obrađeno, tj. da vjerojatno ima nekih "čudnih" sastojaka, al su ljudi krivo svatili
                          "What the mind believes the body achieves."

                          Comment


                          • #73
                            Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                            Pa nije otrov u smislu da će te ubiti čim popiješ i pojedeš, ali dugotrajna prehrana sa ovim stvarima će te sigurno polako ubijati.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #74
                              Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                              A i to je relativan pojam,ima ljudi koji se hrane takvim stvarima i čist normalno žive,uvjek ima iznimaka,ali naravno takvu ishranu treba izbijegavati!!

                              Comment


                              • #75
                                Re: Jesu li proteini imalo štetni ?

                                Originally posted by bot1950 View Post
                                ja san reka da je to tvornički obrađeno, tj. da vjerojatno ima nekih "čudnih" sastojaka, al su ljudi krivo svatili
                                jesi mislio na ovo:

                                http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...-teretani.html
                                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                                Comment

                                Working...
                                X